بیمه عمر یکی از راه‌های سودآوری است و بیمه‌گزار می‌تواند با خیال راحت در این زمینه سرمایه‌گذاری کند زیرا که هم‌زمان قادر است از دو فرصت بیمه‌ای و سرمایه‌گذاری سود ببرد. یکی از معیارهای انتخاب بیمه عمر، سود بیمه عمر است که بنا به آن متقاضیان تصمیم می‌گیرند که بیمه عمر را از کدام شرکت تهیه کنند چرا که سود پرداختی برای بیمه عمر در همه شرکت‌های بیمه یکسان نیست و زمینه فعالیت شرکت‌های بیمه برای کسب درآمد و سود متفاوت است. سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد بررسی میزان سودی است که بیمه‌گزار به طور حتم از این شرکت بیمه دریافت خواهد کرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


سودآوری در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به بیمه‌گزار پوشش‌هایی را ارایه می‌دهد که مطابق آن اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، دچار ازکارافتادگی و یا نقص عضو شود و یا دچار هر خسارت دیگری که تحت پوشش‌های بیمه عمر است، شود از سوی بیمه عمر به وی و یا ذی‌نفعان او خسارت دریافت می‌کند. بیمه‌گزار با حق بیمه‌های پرداختی خود می‌تواند در بیمه عمر، سرمایه‌گذاری کند. یعنی بیمه عمر همانند یک سپرده، حق بیمه‌های پرداختی را نگهداری می‌کند و در پایان هر سال نیز به آن سود پرداخت می‌کند. سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد از محاسبه همین میزان سودهای پرداختی تعیین می‌شود.

بیمه‌گزار در ازای پرداخت حق بیمه، سود بیمه عمر دریافت می‌کند. در پایان قرارداد نیز حق بیمه‌های پرداختی را دریافت می‌کند.


مطلب مرتبط: شناخت قوانین بیمه عمر پاسارگاد به زبان ساده


سودهای مختلف و سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد

سودهای مختلف و سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد

دو نوع سود در بیمه عمر پاسارگاد وجود دارد که به بیمه‌گزار در پایان قرارداد پرداخت می‌شود و شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت در منافع است. شیوه محاسبه هریک از این سودها متفاوت است و برای تعیین سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد باید شناخت مناسبی از این دو نوع سود داشته باشیم.

 • سود تضمینی: سود تضمینی در هر شرکت بیمه باید به بیمه‌گزار پرداخت شود. مقدار سود تضمینی ارایه شده نه تنها در بیمه عمر پاسارگاد که در همه شرکت‌های بیمه یکسان است و دلیل آن هم این است که مقدار سود تضمینی را سازمان بیمه مرکزی تعیین و اعلام می‌کند. سازمان بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر ببر شرکت‌های بیمه، وظیفه دارد سود تضمینی بیمه عمر را نیز مشخص کند که مطابق آخرین اعلام این سازمان مقدار سود تضمینی برای دو سال اول 16% و برای دو سال دوم 13% و برای سال پنجم به بعد 10% در نظر گرفته شده است.
 • سود مشارکت در منافع: هر شرکت بیمه با حق بیمه‌هایی که از بیمه‌گزار دریافت می‌کند در امور اقتصادی مختلفی سرمایه‌گذاری انجام می‌دهد و بیمه‌گزار در این سود شریک است. سهم بیمه‌گزار از سود مشارکت در منافع به میزان 98% است. برای این که بتوانید برآوردی نسبی نسبت به سود حاصل از مشارکت در بیمه عمر پاسارگاد داشته باشید بهتر است سودهای پرداختی در سال‌های قبل را بررسی کنید.

اندوخته نهایی که در پایان قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به همه حق بیمه‌هایی است که بیمه‌گزار پرداخت کرده است. سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد اما مقداری پایین‌تر از اندوخته نهایی است. چرا که سود حاصل از مشارکت را در نظر نمی‌گیرند و در نتیجه سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد با احتساب میزان سود تضمینی است.

سود بیمه عمر در پایان هر سال به حق بیمه‌های پرداختی واریز می‌شود و شامل سود تضمینی و حاصل از مشارکت است.


مطلب مرتبط: آنچه از مزایای بیمه عمر پاسارگاد باید بدانید


سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد چطور به دست می‌آید؟

سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد چطور به دست می‌آید؟

سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد در سال‌های مختلف متفاوت است. برای این که از جزییات مالی بیمه عمر خود اطلاع داشته باشید بهتر است استعلام بیمه عمر تهیه کنید. در بیمیتو https://bimito.com/ می‌توانید هم استعلام آنلاین بیمه عمر و هم خرید آنلاین بیمه عمر را انجام دهید. دریافت استعلام به شما کمک می‌کند تا از آخرین نرخ بیمه‌نامه مطلع شوید و به کمک ابزار مقایسه که در بیمیتو وجود دارد می‌توانید نرخ و شرایط بیمه‌نامه را در بین شرکت‌های مختلف بررسی کنید و قبل از خرید تغییرات لازم را در بیمه‌نامه انجام دهید. مقایسه راهی است که به شما حق انتخاب بیشتری می‌دهد و می‌توانید از بین گزینه‌های موجود بهترین بیمه متناسب با نیاز خود را انتخاب و خریداری کنید.

محاسبه سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد به روش زیر است:

سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد = (سرمایه اولیه در صورت وجود) + حق بیمه‌های پرداختی + سود تضمینی

طبق آخرین مبلغ اعلام‌شده از سوی بیمه عمر پاسارگاد میزان سود حاصل از مشارکت پرداخت‌شده در سال‌های گذشته مطابق جدول زیر بوده است.

سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد چطور به دست می‌آید؟


مطلب مرتبط: جزییات و شرایط بیمه عمر پاسارگاد


چند نکته درباره سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد

* پرداخت سود در بیمه عمر روندی تصاعدی دارد یعنی در هر سال به سود پرداخت‌شده در سال قبل نیز مجدداً سود تعلق می‌گیرد. از این نظر بیمه‌گزار همیشه و در هر شرایط اقتصادی سود دریافت خواهد کرد.

* سود تضمینی را سازمان بیمه مرکزی تعیین می‌کند و همه شرکت‌های بیمه موظف هستند که سود تعیین‌شده را به بیمه‌گزار پرداخت کنند. این میزان سود، حداقل سودی است که در هر شرایطی باید به بیمه‌های عمر پرداخت گردد و به همین دلیل که پرداخت آن قطعی است به آن سود تضمینی می‌گویند.

* سود حاصل از مشارکت در منافع در هر سال مقداری متفاوت است و هیچ شرکتی نمی‌تواند تضمین کند که در آن سال توانایی پرداخت چند درصد از این نوع سود را دارد. بنابراین در محاسبه سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد نیز در نظر گرفته نمی‌شود.


مطلب مرتبط: پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد ، همراه شما در روزهای سخت


افزایش سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد

افزایش سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد

با رعایت چند نکته می‌توانید سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد و در واقع سود بیمه عمر خود را افزایش دهید. با افزایش سود قطعی طبیعتاً اندوخته نهایی و سود حاصل از مشارکت بیشتری نیز دریافت می‌کنید.

 • ابتدا حق بیمه‌های پرداختی خود را افزایش دهید. سعی کنید بیشترین مبلغی که می‌توانید به عنوان حق بیمه پرداخت کنید را برای این منظور تعیین کنید.
 • مبلغی را به عنوان سرمایه اولیه در بیمه عمر سرمایه‌گذاری کنید. هرچه مقدار این سرمایه اولیه بیشتر باشد سود حاصل نیز بیشتر است.
 • حق بیمه‌های خود را سالانه افزایش دهید. افزایش سالانه حق بیمه‌ها اثر تورم بر سرمایه شما را خنثی می‌کند و باعث حفظ ارزش مالی پول بیمه‌گزار می‌شود. به طوری که پس از پایان مدت قرارداد، اندوخته بیمه عمر پرداخت‌شده به بیمه‌گزار مطابق ارزش پول در همان سال است.
 • در بیمه عمر سرمایه فوت را کمتر از اندوخته نهایی انتخاب کنید. برای این منظور لازم است که با دریافت استعلام بررسی کنید که سرمایه فوت شما چقدر است و با چه میزان افزایش می‌توانید اندوخته نهایی بیشتری دریافت کنید زیرا که سرمایه فوت با سود بیمه‌گزار و مقدار اندوخته نهایی آن رابطه معکوس دارد.
 • پوشش‌های تکمیلی کمتری را انتخاب کنید. هرچه پوشش‌های انتخاب‌شده کمتری داشته باشید می‌توانید از مقدار سود بیشتری بهره ببرید.
 • سال‌های بیشتری را به عنوان مدت‌زمان بیمه عمر انتخاب کنید. قبلاً هم گفتیم که سود بیمه عمر پاسارگاد تصاعدی است و هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد سود بیشتری نیز به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد.

با افزایش حق بیمه و یا سرمایه اولیه خود و همچنین کاهش پوشش‌ها و کیفیت آن‌ها می‌توانید به سوددهی بیشتری برسید.


مطلب مرتبط: چقدر از معایب بیمه عمر پاسارگاد اطلاع دارید؟


محاسبه سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد در بیمیتو

محاسبه سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد در بیمیتو

بیمیتو امکانات زیادی را برای متقاضیان بیمه در نظر گرفته است از خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی تا استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و همچنین استفاده از ابزار مقایسه و امکانات مدیریت بیمه در بیمیتو فراهم است. با استفاده از امکان استعلام می‌توانید محاسبه سود قطعی بیمه عمر پاسارگاد را محاسبه کنید و نتیجه را در جدول بیمه عمر ببینید.

با بیمیتو همراه باشید تا بتوانید از خدمات جدید آن استفاده کنید.

2 نظرات

  • سلام وقتتون بخیر
   ما هم مقدار سود تضمینی رو اعلام کردیم و هم جدول سودهای پرداختی در سال‌های گذشته رو جهت بررسی گذاشتیم. به این موارد رجوع کنید.
   ممنون از شما

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید