می‌دانیم که داشتن بیمه شخص ثالث برای همه خودروها اجباری است و همه صاحبان خودرو موظف به تهیه این بیمه‌نامه هستند. به همین خاطر یکی از مهم‌ترین بیمه‌هایی که توسط شرکت‌های بیمه صادر می‌شود، بیمه شخص ثالث است. به تازگی و بر اساس بخشنامه بیمه مرکزی از اول خردادماه نسخه کاغذی بیمه‌نامه شخص ثالث حذف شده و تنها نسخه الکترونیکی این بیمه‌نامه در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد.

تفاوت نسخه کاغذی با نسخه الکترونیکی بیمه شخص ثالث در چیست؟

در همین ابتدا بگوییم هیچ تفاوتی بین نسخه کاغذی و نسخه الکترونیک بیمه شخص ثالث وجود ندارد و همه مزایای بیمه‌نامه از جمله تخفیف‌های عدم خسارت به قوت خود باقی هستند. تغییری در روند خرید بیمه نیز به وجود نیامده است و همه افراد می‌توانند مثل قبل خرید خود را انجام دهند، فقط پس از خرید بیمه، دیگر نسخه پرینت شده بیمه شخص ثالث به بیمه‌گزار ارایه نمی‌شود که این تصمیم نیز بر اساس اظهارات بیمه مرکزی به منظور کاهش رفت‌وآمد بیمه‌گزار به نمایندگی‌ها، جلوگیری از مصرف بی‌رویه کاغذ و حفظ محیط ‌زیست گرفته شده است.

نسخه الکترونیکی بیمه شخص ثالث کاملاً معتبر است و هیچ تفاوتی با نسخه کاغذی آن ندارد.

بر اساس دستور بیمه مرکزی همه شرکت‌های بیمه موظف هستند تا با ارسال پیامک به بیمه‌گزار اطلاعات زیر را در اختیار بیمه‌گزار قرار دهند:

 • لینک دریافت نسخه قابل چاپ بیمه‌نامه
 • کد یکتا
 • آدرس الکترونیکی صفحه استعلام اصالت بیمه‌نامه از بیمه مرکزی

با استفاده از این اطلاعات بیمه‌گزار می‌تواند بعد از صدور بیمه‌نامه از شرایط و جزییات بیمه خود استعلام تهیه کند و در صورت لزوم از بیمه‌نامه خود پرینت تهیه کند.

خرید سریع و راحت بیمه شخص ثالث از ازکی

بیمیتو به عنوان سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا به سریع‌ترین شکل ممکن و بدون مراجعه حضوری به نمایندگی‌ها، بیمه شخص ثالث خود را انتخاب و خریداری کند. کافی است وارد سایت ازکی شوید و اطلاعات خواسته‌شده در خصوص بیمه شخص ثالث را وارد کنید. یکی از بهترین امکانات ازکی این است که به شما اجازه می‌دهد تا قبل از خرید، قیمت و شرایط بیمه‌نامه خود را در بین شرکت‌های مختلف مشاهده کنید و به این ترتیب مناسب‌ترین بیمه مد نظر خود را بخرید. با ازکی می‌توانید تجربه متفاوتی از خرید بیمه را کسب کنید.

3 نظرات

 1. سلام متاسفانه تنها وفقط گویادرمشهدامکانات استفاده رایگان ار کارواش و دیگر را نداریدلازم است پس بجای آن درمبلغ بیمه نامه ما مشهدی ها تخفیف بیشتری بدهید یا درمشهدهم این امکانات رافراهم سازید بیمه نامه من هم اکنون درحال صدوراست ومبلغ آنهم پرداخت شده لطفا اقدام فرمایید

  • سلام
   امکان استفاده از کارواش و یا دریافت کتاب به عنوان هدیه برای بیمه‌گزار در نظر گرفته شده و روی قیمت بیمه‌نامه تاثیری نداره. ما تلاش می‌کنیم تا بتونیم امکان استفاده از این هدایا رو به زودی برای شهرهای دیگه هم فراهم کنیم.
   ممنون از شما

 2. با سلام بنده پارسال یک خودرو خریداری کردم که دو سال از تاریخ اعتباربیمه شخص ثالث گذشته بود و بنده برای اینگه بتوانم تعویض پلاک کنم ماشین با ۷۰درصد تخفیف که داشت به نام همسرم بیمه کردم که هم جریمه دیرکرد پرداخت کردم و روز بعد به شماره گزاری مراجعه کردم و تعویض پلاک انجام دادم حالا بیمه خودرو تمام شده و رفتم بیمه کنم بهم میگن به شما تخفیف بیمه داده نمیشود چون بیمه درسته به اسم شماست ولی شماره پلاک کسی که روی بیمه چاپ شده تخفیف واسه صاب پلاک قبلیه کسی میتونه راهنمای کنه

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید