بیمه عمر در شرکت‌های مختلف تحت شرایط آن شرکت ارایه می‌شود. یعنی اگرچه قانون بیمه عمر به صورت کلی در همه شرکت‌های بیمه اجرا می‌شود اما در جزییات بیمه عمر ممکن است تفاوت‌های مهمی با یکدیگر داشته باشند. در نتیجه شناخت شرایط بیمه‌نامه در هر شرکت و یا در شرکتی که قصد خرید بیمه از آن دارید می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. موضوع این مطلب شرایط بیمه عمر البرز است که از این طریق می‌خواهیم با خدمات و شرایط بیمه عمر در یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه یعنی بیمه البرز آشنا شویم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


آشنایی با بیمه عمر و خدمات آن

ابتدا به صورت کلی مروری داریم به بیمه عمر و خدمات آن. بیمه عمر ضمانت می‌کند که اگر در طول مدت قرارداد بیمه‌گزار فوت کند، مبلغی را به عنوان خسارت فوت به خانواده و یا ذی‌نفع او بپردازد. این امکان بسیار مفیدی برای افرادی است که سرپرست خانواده هستند. اما بیمه عمر دارای پوشش‌های دیگری است که به اختیار بیمه‌گزار انتخاب می‌شوند  و به کمک آن‌ها بیمه‌گزار می‌تواند از خدمات بیشتری استفاده کند. همچنین در بیمه عمر به ازای هر سال دو نوع سود به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد و در پایان قرارداد سود بیمه عمر به همراه حق بیمه‌های پرداختی به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

بیمه عمر هم دارای پوشش‌های بیمه‌ای برای بیمه‌گزار و هم یک نوع سرمایه‌گذاری سودآور است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز با شرایط مالی شما کنار می‌آید


شرایط بیمه عمر البرز برای بیمه‌گزار

شرایط بیمه عمر البرز برای بیمه‌گزار

بیمه‌گزار اگر بخواهد بیمه عمر البرز را تهیه کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • به سن قانونی رسیده باشد و بتواند حق بیمه‌های تعیین‌شده را در موعد مقرر بپردازد.
 • سن بیمه‌گزار نباید بیشتر از 70 سال باشد. همچنین مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود.
 • مدارک خواسته‌شده را ارایه کرده و به فرم‌های مربوطه با صداقت پاسخ دهد.
 • بیمه‌گزار می‌تواند برای افراد دیگر و از بدو تولد آن‌ها بیمه عمر تهیه کند. در این موارد بیمه‌گزار موظف است حق بیمه‌های فرد بیمه‌شده را نیز بپردازد.

مطلب مرتبط: یاد بگیرید محاسبه آنلاین بیمه البرز را انجام دهید.


سود بیمه عمر البرز

سود بیمه عمر البرز

برای بسیاری از افرادی که بیمه عمر را خریداری می‌کنند مسئله سود بیمه عمر اهمیت دارد. افراد بیمه عمر را به علل مختلف خریداری می‌کنند که یکی از این علل می‌تواند استفاده از سود آن باشد. مطابق قانون بیمه عمر همه شرکت‌های بیمه موظف هستند سود بیمه عمر به بیمه‌گزار خود پرداخت کنند. بیمه البرز نیز سود‌های زیر را به بیمه‌گزار می‌پردازد.

در بیمه عمر دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

سود تضمینی: شرایط بیمه عمر البرز برای پرداخت سود تضمینی با دیگر شرکت‌های بیمه یکسان است زیرا سود تضمینی توسط بیمه مرکزی تعیین می‌شود و همه شرکت‌های بیمه موظف به پرداخت آن هستند. مقدار سود تضمینی در دو سال اول 16% ، در دو سال دوم 13% و از سال پنجم به بعد 10% است.

سود حاصل از مشارکت: سود حاصل از مشارکت در منافع سودی متغیر است که میزان آن در هر سال متفاوت است. این سود حاصل سرمایه‌گذاری شرکت بیمه در امور مختلف است یعنی شرکت بیمه با استفاده از حق بیمه‌هایی که بیمه‌گزار پرداخت می‌کند در زمینه‌های مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند. بیمه‌گزار در 85% از سود حاصل از این سرمایه‌گذاری شریک است و هر سال سود به دست آمده محاسبه شده و در بیمه عمر وی منظور می‌گردد.


مطلب مرتبط: پرداخت اقساط بیمه عمر البرز با چه روش‌هایی امکان‌پذیر است؟


شرایط بیمه عمر البرز برای دریافت وام بیمه عمر

تنها شرط بیه عمر برای دریافت وام بیمه عمر گذشت 2 سال از تاریخ قرارداد است. یعنی هر بیمه‌گزار 2 سال پس از خرید بیمه می‌تواند درخواست وام بیمه عمرکند و تا 90% از اندوخته بیمه‌نامه خود را وام بگیرد.

هر بیمه‌گزار می‌تواند بدون نیاز به ضامن و چک‌های ضمانتی، وام بیمه عمر دریافت کند.


شرایطی که بیمه عمر البرز سود بیشتری به بیمه‌گزار می‌پردازد

شرایطی که بیمه عمر البرز سود بیشتری به بیمه‌گزار می‌پردازد

اگر می‌خواهید سود قابل توجهی به دست بیاورید لازم است که نکات زیر را رعایت کنید. در این شرایط بیمه عمر البرز می‌تواند سود بیشتری را به شما بپردازد.

 • طول مدت قرارداد خود را افزایش دهید: هر چه طول مدت قرارداد بیشتر باشد سود حاصل بیشتر می‌شود چرا که سودهای سال قبل شما به عنوان اندوخته بیمه عمر در نظر گرفته شده و در محاسبه سود سال بعد منظور می‌گردد. در نتیجه روند دریافت سود در بیمه عمر البرز صعودی است و هر سال افزایش می‌یابد.
 • حق بیمه‌های خود را افزایش دهید: هرچه حق بیمه بیشتری بپردازید طبیعتاً سود بیشتری به شما تعلق می‌گیرد. البته این نکته را در نظر بگیرید که حق بیمه‌های خود را با توجه به توان اقتصادی خود تعیین کنید به طوری که بتوانید آن را بپردازید.
 • سرمایه اولیه‌ای در بیمه عمر بگذارید: برای دریافت سود بیشتر می‌توانید علاوه بر حق بیمه‌هایی که پرداخت می‌کنید مقداری سرمایه اولیه در بیمه عمر قرار دهید. این سرمایه اولیه در کنار حق بیمه‌های پرداختی به عنوان اندوخته بیمه عمر، سود بیشتری را برای شما می‌آورد.
 • درصد افزایش حق بیمه عمر را افزایش دهید: در زمان خرید بیمه‌نامه به خاطر این که اثر تورم در بیمه عمر خنثی شود می‌توانید حق بیمه‌های خود را سالانه افزایش دهید. بیمه‌گزار می‌تواند از 5 تا 25 درصد حق بیمه خود را به صورت سالانه افزایش دهد. باز هم توصیه ما این است که تا حد امکان این میزان را مطابق با درآمد خود تعیین کنید.

مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر البرز چه کمکی به بیمه‌گزار می‌کند؟


خدمات بیمه عمر البرز برای بیمه‌گزار

خدمات بیمه عمر البرز برای بیمه‌گزار

هر بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه عمر می‌تواند علاوه بر پوشش اصلی بیمه عمر که همان سرمایه فوت عادی است پوشش‌های تکمیلی را نیز انتخاب کند. با انتخاب هر یک از این پوشش‌ها بیمه البرز متعهد می‌شود که در ازای دریافت اندکی حق بیمه بیشتر از بیمه‌گزار در برابر خطر هر پوشش حمایت کند. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر البرز عبارت‌اند از: پوشش فوت در اثر حادثه، پوشش امراض خاص، سرمایه ازکارافتادگی در اثر حادثه، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و پوشش هزینه‌های پزشکی. شرایط بیمه عمر البرز برای استفاده از پوشش‌های تکمیلی این است که هر یک از این موارد در اثر حادثه رخ داده باشد و بیمه‌گزار در به وجود آمدن آن نقشی نداشته باشد.

بیمه‌گزار با انتخاب پوشش‌های تکمیلی می‌تواند از خدمات بیشتری در طول قرارداد بیمه عمر استفاده کند.


مطلب مرتبط: درآمدی برای گذراندن دوره بازنشستگی؛ با بیمه مستمری البرز


شرایط بیمه عمر البرز برای خرید بیمه‌نامه

برای خرید بیمه عمر البرز می‌توانید از طریق نمایندگی‌های این شرکت بیمه اقدام کنید. همچنین اگر به دنبال راه ساده‌تری هستید می‌توانید به بیمیتو مراجعه کنید. در بیمیتو این امکان وجود دارد که قبل از خرید بیمه عمر البرز بتوانید استعلام آنلاین بیمه عمر دریافت کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا قبل از خرید بیمه بتوایند ببینید که در هر سال چه مقدار حق بیمه پرداخت می‌کنید ومیزان سود یا خسارت دریافتی در هر سال چقدر بوده و یا در پایان قرارداد میزان کل سود و سرمایه دریافتی شما از بیمه عمر چقدر می‌شود. اگر قصد خرید داشته باشید می‌توانید در هر زمان خرید آنلاین بیمه عمر البرز را انجام دهید و بیمه‌نامه را در محل سکونت خود دریافت کنید. شرایط بیمه عمر البرز برای خرید چندان خاص نیست و کافی است از خرید بیمه‌نامه مطمئن باشید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن را تهیه کنید.

قبل از خرید بیمه عمر، استعلام آنلاین بیمه عمر را دریافت کنید تا از میزان سود و شرایط بیمه‌نامه آگاه شوید.


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر البرز و کمک به خرید بیمه عمر


شرایط بیمه عمر البرز برای فسخ بیمه‌نامه

شرایط بیمه عمر البرز برای فسخ بیمه‌نامه

هرگز توصیه نمی‌شود که قرارداد خود را زودتر از موعد آن فسخ کنید. اما گاه شرایطی به وجود می‌آید که ممکن است بخواهید بیمه را فسخ کنید البته هر دو طرف قرارداد چه بیمه‌گزار و چه بیمه البرز می‌توانند قرارداد بیمه عمر را فسخ کنند.

شرایط بیمه عمر البرز برای فسخ بیمه‌نامه توسط بیمه البرز:

 • هرگاه بیمه‌گزار حق بیمه‌های خود را پرداخت نکند و اندوخته بیمه عمر وی نیز به قدری نباشدکه بتواند حق بیمه‌های عقب‌افتاده را تامین کند، بیمه‌گزار می‌تواند قرارداد بیمه عمر را فسخ کند.
 • هرگاه بیمه‌گزار به عمد و یا سهواً اطلاعات نادرستی به بیمه‌گر داده باشد که در مفاد بیمه‌نامه تغییر ایجاد کرده باشد.
 • در شرایطی که مورد خطر بیمه‌شده افزایش یافت باشد و بیمه‌گزار شرایط جدید بیمه‌نامه و یا حق بیمه اضافی را نپذیرد.

شرایط بیمه عمر البرز برای فسخ بیمه‌نامه از سوی بیمه‌گزار

 • اگر مورد خطر بیمه‌شده کاهش یابد و بیمه البرز نپذیرد که حق بیمه‌های پرداختی کاهش یابد.
 • اگر فعالیت شرکت بیمه متوقف شود و یا در شرایط بیمه عمر البرز تغییراتی ارایه شود که مورد پذیرش بیمه‌گزار نباشد.

مطلب مرتبط: آسوده خاطر بازنشسته شوید با بیمه بازنشستگی البرز


شرایط انواع بیمه در بیمیتو

در کنار خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسئولیت پزشکان و دیگر بیمه‌نامه‌ها در بیمیتو می‌توانید اطلاعات مربوط به بیمه‌های مختلف را نیز به دست آورید. همچنین می‌توانید با دریافت استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی و یا بیمه‌نامه‌های دیگر از آخرین قیمت بیمه مورد نیاز خود در بین شرکت‌های مختلف مطلع شده و شرایط آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید