ما هرگز نسبت به خرید خود بی‌توجه نیستیم. همواره سعی می‌کنیم با توجه به قیمت و شرایط، بهترین‌ها را برای خودمان خریداری کنیم حالا موضوع خرید هر چیزی که باشد از خرید کالا گرفته تا خریدهای روزانه منزل. اما گاهی خرید بعضی چیزها نیاز به آموزش و تخصص دارد مثلاً اگر می‌خواهید لپ‌تاپ بخرید ممکن است به سراغ افرادی بروید که از لپ‌تاپ سررشته دارند تا مطمئن شوید محصولی که می‌خرید از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب بوده و نیاز شما را برآورده می‌کند و در کل نسبت به خرید خود رضایت داشته باشید. بیمه هم یک محصول تخصصی است که برای خرید آن نیاز به راهنمایی دارید. آموزش بیمه عمر شما را با بیمه عمر و معیارهای آن آشنا می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


آموزش چند اصطلاح در بیمه عمر

آموزش چند اصطلاح در بیمه عمر

برای آگاهی از یک محصول تخصصی باید با اصطلاحات آن صنعت یا محصول آشنا باشید. ما هم در اینجا ابتدا اصطلاحات معمول در بیمه عمر را آموزش می‌دهیم تا فهمیدن مطلب ساده‌تر شود.

بیمه‌گر: شرکت بیمه‌ای که از آن بیمه خریده می‌شود را بیمه‌گر می‌گویند. بیمه‌گر متعهد است که مطابق قوانین و شرایط بیمه‌نامه، در زمان خسارت به بیمه‌گزار غرامت بپردازد.

بیمه‌گزار: به کسی که بیمه می‌خرد اصطلاحاً بیمه‌گزار می‌گویند. در برخی بیمه‌نامه‌ها بیمه‌گزار می‌تواند افراد خانواده خود را نیز تحت پوشش بیمه قرار دهد که به این افراد اصطلاحاً بیمه‌شده می‌گویند.

مدت قرارداد: مدت‌زمانی است که بیمه‌نامه دارای اعتبار بوده و بیمه‌گزار می‌تواند از مزایای آن استفاده کند. بیمه خریداری‌شده ممکن است بلافاصله بعد از خرید فعال شود و بیمه‌گزار بتواند از آن استفاده کند مانند بیمه شخص ثالث یا بیمه مسافرتی اما برخی بیمه‌ها مانند بیمه درمان تکمیلی دارای مدت انتظار هستند یعنی بعد از خرید فعال نمی‌شوند بلکه لازم است فاصله‌ای زمانی مثلاً 9 ماه بگذرد تا بیمه فعال شده و بیمه‌گزار بتواند از آن استفاده کند.

حق بیمه: بیمه‌گزار لازم است که برای خرید بیمه و استفاده از آن مبلغ یا مبالغی را بپردازد که به آن حق بیمه می‌گویند. در بیمه‌هایی مانند بیمه بدنه خودرو حق بیمه‌ها به صورت یکجا پرداخت می‌شود اما در بیمه عمر، حق بیمه در طول مدت قرارداد و بنا به انتخاب بیمه‌گزار می‌تواند به صورت ماهانه، سه‌ماه، شش‌ماهه و یا سالانه پرداخت شود.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی چه معیارهایی دارد؟


آموزش بیمه عمر قبل از خرید

شما می‌توانید برای خرید محصولی مانند لپ‌تاپ به یک متخصص مطمئن مراجعه کنید و از او بخواهید که برای شما مطابق با نیاز شما لپ‌تاپ بخرد. اما همین کافی است؟ بسیاری از افراد دوست دارند نسبت به خرید خود مطلع باشند و بدانند بابت چه چیزی پول پرداخت می‌کنند. این مسئله در خصوص بیمه نیز صادق است. کسی که بیمه‌ای را تهیه می‌کند می‌خواهد بداند که دقیقاً چه چیزی خریده و از چه مزایایی می‌تواند استفاده کند. آموزش بیمه عمر هر آنچه را که بیمه‌گزار در خصوص بیمه عمر نیاز داشته باشد به او ارایه می‌کند. پس از خواندن این مطلب شما می‌توانید برای امتحان از بیمیتو استعلام آنلاین بیمه عمر بگیرید تا بفهمید که چقدر با بیمه عمر آشنا شدید. مزیت دیگر دریافت استعلام این است که می‌توانید از آخرین نرخ بیمه عمر مطلع شوید و با به دست آوردن جدول بیمه عمر از سود و میزان دریافت پوشش‌های بیمه عمر به تفکیک هر سال از طول قرارداد آگاه شوید.

 با دریافت استعلام بیمه عمر می‌توانید از مقدار سود و پوشش‌های دریافتی خود پیش از خرید بیمه مطلع شوید.


مطلب مرتبط: پاسخ به سوالات بیمه عمر شما


بیمه عمر را چقدر می‌شناسید؟

بیمه عمر را چقدر می‌شناسید؟

اگر اطلاعات کاملی در خصوص بیمه عمر ندارید و یا نمی‌دانید که این بیمه چیست نگران نباشید ما می‌خواهیم از ابتدا همه چیز را توضیح دهیم. بیمه عمر یک قرارداد بلندمدت است بین شرکت بیمه که به آن بیمه‌گر می‌گویند و فرد متقاضی که در اصطلاح بیمه‌گزار نامیده می‌شود. به موجب قرارداد بیمه عمر، زندگی بیمه‌گزار مورد ضمانت قرار می‌گیرد و اگر در طول مدت قرارداد بیمه‌گزار فوت کند مبلغی به عنوان سرمایه فوت عادی به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت می‌شود. معمولاً سرمایه فوت عادی حداکثر تا 25 برابر حق بیمه‌ای است که بیمه‌گزار سالانه پرداخت می‌کند.

پوشش سرمایه فوت اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر و مقدار آن تا 25 برابر حق بیمه پرداختی سالانه است.


مطلب مرتبط: چرا به بیمه عمر انفرادی نیاز دارید؟


آموزش بیمه عمر ، سود و پس‌انداز آن

اما ممکن است بیمه‌گزار نه تنها در طول مدت قرارداد فوت نکند که حتی از دیگر پوشش‌های بیمه عمر نیز استفاده نکند. در این صورت حق بیمه‌هایی که فرد پرداخت می‌کند چه می‌شود؟ باید پاسخ بدهیم که این حق بیمه‌ها توسط شرکت بیمه در امور مختلف سرمایه‌گذاری می‌شود و بیمه‌گزار در سود حاصل از این سرمایه‌گذاری‌ها شریک است. در بیمه عمر در همه شرکت‌ها دو نوع سود به بیمه‌گزار تعلق می‌گیرد. اول سود تضمینی که میزان آن توسط سازمان بیمه مرکزی اعلام می‌شود و همه شرکت‌ها موظف هستند این سود را بیمه‌گزار پرداخت کنند. دوم سود حاصل از مشارکت که در نتیجه فعالیت‌های اقتصادی شرکت بیمه است و سهم بیمه‌گزار 85% از سود حاصل است و ممکن است. این سود قطعی نیست و ممکن است در هر سال و هر شرکت بیمه مقدار متفاوتی باشد.

در بیمه عمر دو نوع سود شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: راهنمای بیمه عمر را قبل از خرید بیمه مطالعه کنید


توضیحاتی در خصوص پوشش‌های بیمه عمر

توضیحاتی در خصوص پوشش‌های بیمه عمر

تا اینجای آموزش بیمه عمر با دو اصل اساسی این بیمه یعنی پوشش سرمایه فوت عادی و سود بیمه عمر آشنا شدید. در ادامه می‌خواهیم به پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر بپردازیم. انتخاب پوشش‌های تکمیلی به عهده بیمه‌گزار است و از این رو در بحث آموزش بیمه عمر بسیار مهم است که بیمه‌گزار با این پوشش‌ها آشنا شود تا بتواند خرید بهتری را انجام دهد. بیایید این پوشش‌ها را بررسی کنیم.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: وقتی بیمه‌گزار در اثر حوادث و در طول مدت قرارداد فوت کند، مبلغی به خانواده و یا کسی که بیمه‌گزار به عنوان ذی‌نفع معرفی کرده است پرداخت می‌شود که به آن سرمایه فوت در اثر حادثه می‌گویند. مقدار سرمایه فوت 3 یا 4 برابر سرمایه فوت عادی است.

پوشش سرمایه امراض خاص: امراض خاص یک اصطلاح بیمه‌ای است و اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار سکته مغزی، سکته قلبی، سرطان شود و یا پیوند اعضا اصلی بدن و یا عمل قلب باز را انجام دهد، مشمول امراض خاص می‌شود و سرمایه این پوشش به وی تعلق می‌گیرد. سرمایه امراض خاص در شرکت‌های مختلف متفاوت است. برخی شرکت‌ها نیز برای بیماری سرطان سرمایه بیشتری را در نظر می‌گیرند.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی: بیمه‌گزار ممکن است در طول مدت قرارداد و در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی شود. در این صورت به بیمه‌گزار مبلغی پرداخت می‌شود که به آن سرمایه ازکارافتادگی می‌گویند. مقدار سرمایه ازکارافتادگی را بیمه‌گزار مشخص می‌کند و سقف مبلغ پرداختی برابر سرمایه فوت عادی است.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزار ازکارافتاده قادر به درآمدزایی نیست. طبیعی است کسی که درآمدی نداشته باشد حق بیمه‌های عمر را نیز نمی‌تواند پرداخت کند. پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه باعث می‌شود که بیمه‌گزار در این شرایط از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده معاف شود و در عین حال بتواند از مزایای بیمه عمر تا پایان قرارداد استفاده کند.

انتخاب پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر به عهده بیمه‌گزار بوده و بنا به نیاز خود می‌تواند تعداد و کیفیت آن‌ها را در زمان خرید بیمه مشخص کند.

پوشش‌هایی که تا اینجا مطرح کردیم به صورت معمول به عنوان پوشش‌های تکمیلی در بیمه عمر توسط شرکت‌های مختلف ارایه می‌شود. اما تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه عمر در همه شرکت‌های بیمه یکسان نیست. برای این که انتخاب بهتری از پوشش‌های بیمه عمر داشته باشید می‌توانید در سایت بیمیتو با استفاده از امکان مقایسه، قیمت بیمه، شرایط و پوشش‌های آن را در بین شرکت‌های مختلف بیمه، با یکدیگر مقایسه کنید.


مطلب مرتبط:  بیمه عمر گروهی در خدمت گروه‌های کاری


چرا لازم است که بیمه عمر بخریم؟

چرا لازم است که بیمه عمر بخریم؟

از دیگر مواردی که باید در آموزش بیمه عمر در نظر گرفت پاسخ به این سؤال کلیدی است که اصلاً چرا باید بیمه عمر بخریم؟ برای پاسخ دادن به این پرسش لازم است به دو بعد بیمه عمر اشاره کنیم ابتدا امکان استفاده از مزایای بیمه‌ای و سپس امکان سرمایه‌گذاری و سودآوری بیمه عمر. نباید فراموش کنیم که بیمه عمر قبل از هر چیز یک خدمت بیمه‌ای است و باید به منظور استفاده از چتر حمایتی آن در زمان بحران خریداری شود اما همان طور که گفتیم بیمه‌گزار می‌تواند از سود بیمه عمر نیز استفاده کند. همین دو عامل باعث می‌شود که خرید بیمه عمر کاری عاقلانه باشد. چرا که اگر بیمه‌گزار در این مدت دچار خسارات تحت پوشش شود می‌تواند غرامت دریافت کند و اگر دچار خسارت نشود می‌تواند سود و در نهایت اندوخته بیمه عمر خود را دریافت کند. از آنجا که مبلغ حق بیمه‌ها را نیز خود بیمه‌گزار تعیین می‌کند و می‌تواند با مقدار اندک و به صورت سالانه آن‌ها را پرداخت کند می‌توان نتیجه گرفت که خرید بیمه عمر نه تنها ضرری را متوجه بیمه‌گزار نمی‌کند که می‌تواند کمک بزرگی در زندگی فرد به خصوص در زمان سختی باشد.

بیمه عمر یک خدمت بیمه‌ای و ضامن عمر بیمه‌گزار و در عین حال راهی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت است.


مطلب مرتبط: معتبرترین بیمه عمر را تشخیص دهیم


آموزش خرید بیمه عمر از بیمیتو

برای خرید آنلاین بیمه عمر از بیمیتو می‌توانید به سایت بیمیتو مراجعه کنید و از قسمت بیمه عمر مشخصات ابتدایی را وارد کنید تا به صفحه مقایسه وارد شوید. در صفحه مقایسه نیز می‌توانید پوشش‌های موردنظر خود را انتخاب کنید و در پوشش سرمایه فوت و سرمایه امراض تغییرات دلخواه خود را انجام دهید. همچنین می‌توانید میزان قیمت بیمه عمر در بین شرکت‌های مختلف را ببینید و میزان سود دریافتی را در هر سال از بیمه عمر مشاهده کنید. بیمیتو در راستای مدیریت و خرید بیمه به شما کمک می‌کند تا با صرف وقت و هزینه کمتر مناسب‌ترین بیمه مورد نیاز خود را پیدا و خریداری کنید. همچنین با بیمیتو می‌توانید مراحل صدور، تمدید و تعویض دفترچه درمان بیمه تامین اجتماعی خود را به صورت آنلاین انجام دهید. در نهایت دفترچه درمان معتبر به آدرسی که در سایت گذاشته‌اید برای شما ارسال خواهد شد. با بیمیتو امکان خرید آنلاین بیمه های دیگر مانند بیمه آتش سوزی ، بیمه مسئولیت پزشکان و … برای بیمه‌گزار فراهم است. برای استفاده از امکانات بیمیتو می‌توانید از طریق سایت و یا اپلیکیشن بیمیتو اقدام کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید