در حالی‌که به ایام مسافرت نوروز 96 نزدیک می‌شوید خرید بیمه بدنه برای داشتن مسافرتی مطمئن توصیه می‌شود. شاید با شنیدن بیمه بدنه به این فکر کنید که باید هزینه بالایی را برای خدمتی بپردازید که حتی امکان دسترسی به اطلاعات دقیق و شفافی برای استعلام بیمه بدنه و خدمات آن را ندارید. شاید با دانستن این که بیمه بدنه چه خساراتی را پوشش می‎‌دهد و این خدمات با چه نرخی به متقاضیان بیمه بدنه عرضه می‌شود به خرید بیمه بدنه راغب شوید. بیمه بدنه خدماتی مانند سرقت کلی، آتش‌سوزی و حوادثی مثل واژگونی و غیره را تحت پوشش قرار می‌دهد و در صورت وقوع حوادثی از این دست بیش از 80% ارزش خودرو به شما بازمی‌گردد و این در مقابل پرداخت حق بیمه نسبتاً ناچیزی است که باید به صورت سالانه بپردازید.

اگر به فکر خرید بیمه بدنه افتاده‌اید و نگران زمان کم برای استعلام بیمه بدنه و انتخاب مناسب‌ترین گزینه هستید، راه‌حل‌هایی برای شما داریم که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.


مطلب مرتبط: خریدن یا نخریدن؟ مسأله نرخ بیمه بدنه است!


عوامل تأثیرگذار در استعلام بیمه بدنه

شرایط وام بیمه عمر پاسارگاد

خطرات تحت پوشش بیمه بدنه دارای دو دسته اصلی و اضافی هستند. خطرات اصلی که شامل سرقت کلی، آتش‌سوزی و حادثه می‌باشند جزو خدمات اولیه بیمه بدنه هستند و در صورت خرید بیمه بدنه لاینفک هستند و باید خریداری شوند. این خطرات نرخ اولیه بیمه بدنه را بدون هیچ پوشش اضافی تعیین می‌کنند. در واقع در صورتی‌که شما بخواهید تنها پوشش خطرات اصلی را برای خودروی خود خریداری کنید ارزش مالی و سال تولید خودروی شما مبنای تعیین حق بیمه بدنه خواهد بود.

حال اگر بخواهید خطرات اضافی مانند شکست شیشه، پاشیدن مواد شیمیایی و اسیدی، کشیدن میخ و غیره را نیز برای خودروی خود خریداری کنید باید به ازای هر کدام از این پوشش‌ها هزینه اضافی بپردازید که در مقابل خسارتی که در صورت بروز حادثه به شما پرداخت خواهد شد بسیار ناچیز است.

مورد دیگری که در استعلام بیمه بدنه باید به آن توجه کنید تخفیف بیمه بدنه است. این تخفیفات به شکل‌های مختلفی ارائه می‌شوند که شامل تخفیفات شرکت‌های بیمه، تخفیفات نمایندگی‌های بیمه، تخفیفات مقطعی اعیاد، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه، تخفیف عدم خسارت بیمه نامه خودرو و تخفیف‌های گروهی هستند. این تخفیف‎ها تأثیر به‌سزایی در کاهش نرخ بیمه بدنه دارند و ممکن است تا بیشتر از 70% نرخ بیمه بدنه را کاهش دهند.

عواملی مانند ارزش خودرو، نوع پوشش خطرات اضافی و تخفیف شرکت‌های بیمه در قیمت بیمه بدنه تأثیرگذارند.


مطلب مرتبط: فرانشیز بیمه بدنه را چگونه حذف کنیم؟ دریافت خسارت کامل


پیچیدگی‌های استعلام بیمه بدنه

همان‌طور که بالاتر توضیح دادیم در استعلام بیمه بدنه عوامل تأثیرگذار متعددی وجود دارند که ممکن است روند استعلام بیمه بدنه را کمی پیچیده کنند. این عوامل می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

روش‌های استعلام بیمه بدنه

استعلام بیمه به دو روش سنتی و آنلاین امکان‌پذیر است. در ادامه به بررسی روند و مزایا و معایب هر یک از روش‌ها می‌پردازیم.

روش سنتی استعلام بیمه بدنه

پرداخت بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد به صورت حضوری

در این روش که در حال حاضر روش معمول و رایج بین مردم است شما باید استعلام بیمه بدنه را از طریق دفاتر نمایندگی بیمه و به صورت مستقیم انجام دهید. شما می‌توانید از راه‌های مختلفی نمایندگی بیمه مدنظرتان را انتخاب کنید. برای مثال ممکن است از یکی دوستان و آشنایانتان بخواهید که نماینده بیمه حرفه‌ای و معتبری را به شما معرفی کند و یا این‌ که به نزدیک‌ترین نمایندگی بیمه نزدیک محل کار یا منزلتان مراجعه کنید. از میان شما آن‌هایی که حساسیت بیشتری در انتخاب دارند برای استعلام بیمه بدنه به چند نمایندگی مراجعه می‌کنند و قیمت‌ها را مقایسه می‌کنند. تمامی این روش‌ها معایب اصلی مشترکی دارند که شامل صرف زمان زیاد، دخالت خطای انسانی در محاسبات و عدم دسترسی به اطلاعات صحیح و شفاف است. در بهترین حالت تعداد زیادی قیمت برای شرایط مختلف در اختیار خواهید داشت که استفاده از آن‌ها برای مقایسه قیمت نهایی کاری مشکل و پیچیده خواهد بود.

از طرفی به دلیل تغییر نرخ بیمه بدنه به دلایلی مثل تخفیف‌ بیمه بدنه ارائه شده از شرکت‌ها و نمایندگی‌های مختلف و مواردی از این دست، نرخ بیمه بدنه ممکن است به صورت روزانه تغییر کند.

در روش سنتی استعلام بیمه بدنه امکان دسترسی به اطلاعات درست، شفاف و جامع وجود ندارد.


مطلب مرتبط: جام بهترین بیمه بدنه به کدام شرکت می‌رسد؟

روش آنلاین استعلام بیمه بدنه

خرید بیمه مسافرتی رازی

در این روش مشکلات ناشی از خرید سنتی تا میزان قابل توجهی حل شده‌اند. سامانه خرید آنلاین بیمه بیمیتو به عنوان یک اگریگیتور بیمه این امکان را برای شما فراهم کرده است که با ورود ارزش و سال ساخت خودروی خود بتوانید قیمت دقیق هریک از پوشش‌های اضافی را به صورت به روز رسانی شده در اختیار داشته باشید. اصلی‌ترین مزیت استعلام بیمه بدنه از طریق بیمیتو این است که نه تنها امکان مقایسه قیمت بیمه بدنه در صورت اضافه یا حذف کردن خطرات اضافی وجود دارد، بلکه امکان مقایسه قیمت بیمه بدنه بیمه ایران، البرز، پاسارگاد و… نیز وجود دارد که می‌تواند تا چند صد هزار تومان متفاوت باشد. تسهیل در خریدی آگاهانه و مطمئن نتیجه خرید و استعلام بیمه بدنه از سامانه بیمیتو خواهد بود. همچنین با استفاده از بیمیتو می‌توان بیمه نامه خودرو اینترنتی خرید، استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی دریافت کرد، برای سفرهای خود بیمه مسافرتی اینترنتی خرید و عمر خود را با استفاده از بیمه عمر بیمه کرد.

در روش آنلاین استعلام بیمه بدنه محدودیت مکانی و زمانی از بین می‌رود.

از مزیت‌های دیگر استعلام بیمه بدنه به صورت آنلاین، امکان دسترسی شبانه‌روزی به اطلاعات قیمت‌ها، دقیق بودن قیمت‌ها و انتخاب بیمه بدنه متناسب با نیاز‌ها و اولویت‌هایتان است.


مطلب مرتبط: بیمه بدنه خودرو صفر از صفر تا صد/ مدارک، فرآیند و تمدید


عوامل مؤثر در استعلام بیمه بدنه

1- تأثیر نرخ پوشش‌های اضافی در استعلام بیمه بدنه

در بخش قبلی به این اشاره کردیم که هر یک از پوشش‌های اضافی هزینه جداگانه‌ای دارند که در صورتی‌که تمایل به خرید آن داشته باشید باید حق بیمه بیشتری بپردازید. گفتیم که قیمت اولیه بیمه بدنه (خطرات اصلی) بر اساس ارزش خودرو تعیین می‌شود. بهترین شرایط این است که امکان اطلاع یافتن از نرخ هر کدام از این پوشش‌های اضافی به صورت جداگانه وجود داشته باشد. از طریق سامانه بیمیتو می‌توانید با اضافه کردن هر خطر اضافی، قیمت نهایی را در لحظه ببینید و مقایسه کنید.

همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است با انتخاب هر یک از خطرات اضافی نرخ نهایی در کسر از ثانیه تغییر می‌کند.


2- تأثیر تخفیف بیمه بدنه در استعلام بیمه بدنه و در مقاطع مختلف زمانی

قبل‌تر گفتیم که شرکت‌ها و نمایندگی‌های بیمه در برخی از مقاطع زمانی مانند عید فطر، عید قربان، عید نوروز، 22 بهمن و اعیادی از این دست، تخفیف‌هایی را به متقاضیان خرید بیمه بدنه ارائه می‌دهند که بعضاً تا میزان قابل توجهی موجب افت قیمت بیمه بدنه می‌شود. زمانی‌که قصد خرید بیمه بدنه داشته باشید برای استفاده از این تخفیف‌ها در وهله اول باید از آن‌ها مطلع باشید. اطلاع یافتن از این تخفیفات به صورت شخصی کار پیچیده‌ای است و در نهایت ممکن است تخفیفی از چشمتان جا بماند و آن را از دست بدهید. در این شرایط بهترین منبع برای استعلام بیمه بدنه سامانه بیمیتو است که تمامی این تخفیف‌ها را به صورت به روز رسانی شده در محاسبات و معادلات خود وارد می‌کند و قیمت نهایی که به شما ارائه می‌دهد با احتساب همین تخفیف‌ها خواهد بود.

همیشه قبل از خرید بیمه بدنه از تخفیف‌های شرکت‌های بیمه مطلع شوید چرا که تأثیر به‌سزایی در قیمت نهایی حق بیمه دارند.


3- تغییر روزانه نرخ‌ها

در بالا اشاره کردیم که برخی از تخفیف‌های شرکت‌های بیمه به صورت مقطعی ارائه می‌شوند. این تخفیف‌ها موجب تغییر نرخ بیمه بدنه در مقاطع زمانی مذکور می‌گردند. برای مثال ممکن است که شما هفته گذشته از نمایندگی بیمه‌ معتمد خود استعلام بیمه بدنه گرفته باشید و تصمیم به خرید از شرکتی گرفته باشید که پایین‌ترین قیمت را ارائه می‌دهد؛ اما در هفته جاری شرکت بیمه دیگری تخفیفی ارائه دهد که قیمت نهایی بیمه بدنه‌اش بسیار پایین‌تر از شرکت بیمه منتخب شما شود. در چنین حالتی نیاز به اطلاعات به روز استعلام بیمه بدنه احساس می‌شود که از طریق وبسایت و اپلیکیشن بیمیتو امکان‌پذیر است.

نرخ بیمه بدنه ممکن است به صورت روزانه تغییر کند لذا همیشه در زمان خرید بیمه بدنه اطلاعات خود را به روز رسانی کنید.


در زندگی پرمشغله امروز که ممکن است حتی زمان کافی برای استراحت نیز نداشته باشید بهترین روش برای انجام دادن امور اداری استفاده از خدمات آنلاین است. متأسفانه خدمات اینترنتی هنوز در بسیاری از عرصه‌ها وارد نشده‌اند اما خوشبختانه سرویس بیمه توسط شرکت بیمیتو اینترنتی شده است که این بدان معنی است که محدودیت زمان و مکان از روند صدور بیمه حذف شده است و فاکتور آگاهی و مقایسه به منظور کمک به شما جهت خرید مطمئن، درست و آسان به خدمات بیمه اضافه شده است.

8 نظرات

  • سلام، وقتتون به خیر
   بلاگ بیمیتو تبلیغی نداره. احتمالاً منظور شما پاپ‌آپی بوده که در مورد کمپین نوروزی شش بیمه بدنه رایگان بیمیتو روی بلاگ قرار داده شده بود. هدف از این پاپ‌آپ، اطلاع‌رسانی کمپین به عزیزانی بود که مطالب بلاگ بیمیتو رو دنبال می‌کنن. به هر حال، امروز این پاپ‌آپ از روی بلاگ برداتشته شده. اگه حین خوندن مطالب، موجب اذیت شما شده بود، ازتون عذرخواهی می‌کنیم.

 1. با سلام سطح توانگری شرکت بیمه و همچنین میزان رضایتمندی از پرداخت خسارت در بیمه بدنه بیشترین ستاره بهتر است یا کمترین تعداد ستاره و در مورد دوم عدد کمتر بهتر است یا عدد بیشتر ؟ با تشکر

  • سلام
   این موضوع کاملا به اولویت های هرکس بستگی دارد. ممکن است برای بعضی رضایت از پرداخت خسارت مهم تر باشد و برای بعضی دیگر سطح توانگری

 2. در صفحۀ استعلام قیمت بیمه بدنه خودرو به آدرس ذیل، گزینه های قابل انتخاب در ستون های “نوع خودرو” و “مدل خودور” به ترتیب حروف الفبا سورت نشده است. سورت شدن گزینه ها بر اساس حروف الفبا از آشفتگی در مشاهده جلوگیری نموده و به انتخاب سریع گزینه های مورد نظر کمک می نماید.

 3. با سلام…اگر مبلغ ماشین رو بالاتر از نرخ روز خودش اعلام کنیم آیا شرکت بیمه خسارت بیمه بدنه رو نسبت به عدد اعلامی میده یا قیمت واقعی ؟؟!! ( چون اگه نده شخص بیهوده مبلغ اضافه بیمه بدنه پراخت کرده !! )

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید