بسیاری از بیماری‌ها ناگهان اتفاق می‌افتند و ممکن است در هنگام بروز آن‌ها افراد توانایی مالی برای تأمین هزینه‌های درمانی خود را نداشته باشند در این شرایط است که فرد بیمار بدون حمایت مالی  نمی‌تواند از پس هزینه‌های درمانی خود برآید. در ایران شرکت‌های بیمه خدمات پزشکی را با بیمه تکمیلی ارایه می‌دهند. این شرکت‌ها مهمترین نهاد‌ی هستند که خدمات درمانی را تا سقف مناسبی پوشش می‌دهد و از بیمه‌شده در مقابل هزینه‌های سنگین بیماری حمایت مالی می‌کنند. شرکت‌های بیمه متعددی هستند که خدمات درمانی ارایه می‌دهند. واضح است افراد مایل هستند از پوشش‌های درمانی شرکتی استفاده کنند که دریافت خدمات را برای آن‌ها آسان‌ترکرده باشد. استعلام بیمه تکمیلی دانا به روشی ساده انجام می‌شود، بیمه‌شدگان این شرکت بیمه می‌توانند ابتدا سوابق درمانی خود را در سامانه دانایار مشاهده کنند و سپس نسبت به درمان خود اقدام کنند.

[ninja_form id=5]


بیمتو با بیمیتو اینترنتی بخر!


بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه تکمیلی چیست؟

با وجود تلاش‌های انجام شده، بیمه‌های پایه مانند سازمان تأمین اجتماعی و خدمات درمانی نتوانسته‎اند پوشش‌های درمانی زیادی برای درمان بیماری ارایه دهند و فقط هزینه‌های ابتدایی درمان را جبران می‌کنند از طرفی هم مرز این پوشش‌ها به طور مشخص تعریف نشده است. از مهم‌ترین ارکانی که به ارتقای نظام سلامت در ایران کمک کرده می‌توانیم به بیمه تکمیلی اشاره کنیم. بیمه تکمیلی هزینه‌های بیمارستانی، جراحی و دارویی بیمه‌شده را مازاد بر سهم بیمه پایه پرداخت می‌کند. این بیمه‎ها در کنار بیمه پایه نقش مهمی در سیستم سلامت افراد دارند.

بیمه تکمیلی هزینه‌های درمان بیماری را مازاد بر سهم بیمه پایه جبران می‌کند.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


دریافت استعلام از بیمه تکمیلی چه فوایدی دارد؟

دریافت استعلام از بیمه تکمیلی چه فوایدی دارد؟

استعلام بیمه تکمیلی هم قبل از خرید بیمه‌نامه و هم بعد از آن اهمیت زیادی دارد. متقاضی می‌تواند قبل از خرید بیمه از قیمت و شرایط بیمه تکمیلی استعلام بگیرد این بررسی به وی در انتخاب پوشش‌های مناسب و دریافت بیمه مقرون به صرفه کمک می‌کند. بنابراین استعلام قبل از خرید باعث می‌شود فرد از میزان حق بیمه پرداختی و خسارت دریافتی آگاه شود و با انتخاب بهترین بیمه‌نامه، رضایت بخشی متقاضی را افزایش می‌دهد.

متقاضی بیمه تکمیلی هم قبل از خرید و هم بعد آن امکان دریافت استعلام را دارد.

همچنین ممکن است بیمه‌شده بعد از خرید بیمه‌نامه، از نحوه استفاده از خدمات و آدرس مراکز درمانی اطلاعاتی نداشته باشد که با دریافت استعلام می‌تواند به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.


مطلب مرتبط: بیمه گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی دانا ، مسئله این است.


استعلام بیمه تکمیلی دانا از طریق سامانه دانایار

 بیمه تکمیلی به دو شکل گروهی و انفرادی ارایه می‌شود. اگر قصد دریافت استعلام بیمه تکمیلی دانا را دارید و می‌خواهید از شرایط این شرکت بیمه‌ آگاه شوید باید بدانید این شرکت خدمات درمانی را به صورت گروهی و به کارکنان سازمان‌ها، موسسات و کارخانجات ارایه می‌دهد. برای صدور این بیمه لازم است اعضای گروه حداقل 50 نفر (کارکنان و افراد تحت تکفل آن‌ها) باشند.

بیمه شدگان برای استفاده از خدمات درمانی بیمه دانا می‌توانند به سایت استعلام بیمه تکمیلی دانا مراجعه کنند. در سامانه دانایار با وارد کردن کد ملی در قسمت سرپرست و سال تولد افراد خانواده به عنوان کلمه عبور آخرین اطلاعات وضعیت درمانی خود را مانند افراد تحت تکفل، معرفی‌نامه، تعرفه‎ها، فرانشیز، خسارت‌های بیمارستانی و پاراکلینیکی را مشاهده و دریافت کنند.

بیمه‌شده بیمه دانا از طریق سامانه دانایار می‌تواند از خدمات درمانی استعلام بگیرد.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


استعلام بیمه تکمیلی دانا برای بررسی غرامت دریافتی

همان طور که گفتیم بیمه تکمیلی دانا گروهی ارایه می‌شود بنابراین شرایط بیمه‌نامه درمان که قرارداد بیمه تکمیلی است تا حد زیادی بر اساس توافق بین شرکت بیمه و شرکت متقاضی تعیین می‌شود. بنابراین استعلام بیمه تکمیلی دانا به عواملی مانند پوشش‌های انتخاب شده، سقف تعهدات، فرانشیز و سن بیمه‌شدگان بستگی داردکه قیمت این بیمه را تعیین می‌کند. در جدول زیر سقف تعهدات بیمه دانا در پوشش‌های مختلف در سال 1398-1397بررسی شده است.

جدول تعهدات قرارداد بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه دانا در سال 1398-1397


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


استعلام از خدمات بیمه تکمیلی دانا بعد از خرید

بیمه‌شدگان بیمه دانا بعد از این‌که بیمه تکمیلی را خریداری کردند، می‌توانند از خدمات ویژه این شرکت از جمله سامانه دانایار، سرویس آنکال 24 ساعته پزشکان، سیستم مشاوره و ارجاع و کارت طلایی درمان برای دریافت هرچه بیشتر خدمات استفاده کنند. همه این امکانات نحوه استعلام بیمه تکمیلی دانا را برای کارکنان و افراد تحت سرپرستی آن‌ها آسان‌تر کرده است.

استعلام بیمه از طریق سامانه دانایار: همه بیمه‌شدگانی که قصد دریافت استعلام بیمه تکمیلی دانا و سایر رشته‌ها را دارند می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

سرویس آنکال 24 ساعته پزشکان: در این سرویس بیمه‎شدگان می‌توانند از پزشکان معتمد بیمه دانا مشاوره‌های درمانی دریافت کنند. این مشاوره‌ها به صورت شبانه‌روزی به بیمه‌شده کمک می‌کند تا مراکز درمانی متناسب با نیاز خود را انتخاب کند.

استعلام از سیستم مشاوره و ارجاع: بیمه دانا با این سیستم پاسخ سوالات بیمه‌شدگان را می‌دهد. این افراد می‌توانند بعد از دریافت استعلام بیمه تکمیلی دانا که در ساعات اداری و از طریق تماس تلفنی انجام می‌شوند از قرارداد و امکانات مراکز درمانی طرف قرارداد مطلع شوند.

کارت طلایی درمان: بیمه‌شدگانی که کارت طلایی درمان داشته باشند می‌توانند از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد بدون هیچ گونه محدودیتی در هزینه‌های خارج از تعهد بیمه‎گر و پرداخت فرانشیز استفاده کنند. بیمه دانا برای ارایه کارت درمانی مبلغی را به عنوان سپرده از بیمه‌گزار دریافت می‌کند و در صورت وقوع خسارت هزینه‌های درمانی را در لحظه می‌پردازد سپس بعد از گذشت حداکثر 20 روز هزینه‌های خارج از تعهد را از بیمه‌گزار دریافت می‌کند در غیر این صورت هزینه‌های خارج از تعهد و فرانشیز از محل سپرده بیمه‌گزار تأمین خواهد شد.

بیمه‌شده با استفاده از کارت طلایی می‌تواند از خدمات درمانی بدون هیچ محدودیتی استفاده کند.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


چگونگی استفاده از خدمات بیمه تکمیلی دانا

چگونگی استفاده از خدمات بیمه تکمیلی دانا

بیمه دانا برای ارایه خدمات درمانی با مراکز درمانی خاصی قرارداد دارد اما بیمه‌شده اختیار دارد که در هر مرکزی که می‌خواهد نسبت به درمان خود اقدام کند.

مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد: بیمه‌شده برای استفاده از خدمات مراکز طرف قرارداد ابتدا باید از شرکت بیمه معرفی‌نامه دریافت کند. ممکن است روند دریافت معرفی‎نامه به ویژه در هنگام بیماری سخت و زمان‌بر باشد به همین دلیل بیمه دانا این امکان را فراهم کرده که بیمه‌شده با مراجعه به بعضی از بیمارستان‌های طرف قرارداد از طریق سامانه سپاد (سامانه پذیرش الکترونیکی درمان) معرفی‌نامه دریافت کند. بنابراین معرفی‌نامه در مراکز بیمارستانی طرف قرارداد از طریق سامانه سپاد در همان بیمارستان و برای درمانی سرپایی از طریق شعب بیمه دانا صادر می‌شود.

مراجعه به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد: در صورتی که بیمه‌شده به یکی از مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه کند ابتدا باید هزینه‌های درمانی را شخصا بپردازد سپس مدارک و صورت‌حساب‌های درمانی را به یکی از مراکز پرداخت خسارت بیمه دانا تحویل دهد و هزینه‌های درمانی را بعد از کسر سهم بیمه پایه تا حداکثر سقف بیمه‎نامه دریافت کند.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


بیمه درمان تکمیلی در بیمیتو

با ورود به سایت بیمیتو می‌توانید از اطلاعات بیمه‌ای رشته‌های مختلف استفاده کنید. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که به شما کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری بیمه خود را خریداری کنید. مقایسه مهمترین ابزاری است که باعث خرید بهترین بیمه‌نامه می‌شود. در بیمیتو می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به مراجعه مستقیم قیمت و شرایط بیمه در شرکت‌های مختلف را بررسی و مقایسه کنید. همچنین امکان خرید آنلاین انواع بیمه‌نامه‌ها از جمله بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه حوادث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه عمر و آتش سوزی در بیمیتو ایجاد شده است. اگر قصد خرید مناسب‌ترین بیمه با شرایط اقتصادی خود دارید کافی است بیمه‌ی موردنظر خود را انتخاب و اطلاعات مورد نیاز هر رشته را وارد کنید. ما در بیمیتو همه تلاش خود را می‌کنیم تا شما از خرید خود رضایت کافی داشته باشید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  6 نظرات

  1. سلام خسته نباشید
   متاسفم ازاینکه هرمرکزدرمانی میروم ومیگویم تکمیلی ام داناست اخم میکنندوانگاربایک فردجزامی طرف هستند دفترچه بیمه راباترشرویی ازمن میگیرند ومیگویندفقط درصد دفترچه تامین اجتماعیت راحساب میکنیم بادانالغوکرده ایم
   حیف ازمبلغ کلانی به عنوان حق بیمه تکمیلی برای استفاده ازداناپرداختم متاسفم که سازمان مابیمه پارسالش راکه بیمه پارسیان بودوبهترازداناعمل میکردو امکانات میدادرالغو کردوباشماقراردادبست نمیدانم چه دستی درکاربود ولی بشدت ازامکاناتتان وپرداخت هزینه های یک قِرون دوزارِنامنظم وبدون برنامه ریزی شمادربرابرپول کلانی که دریافت کردید ناراضی ام

  2. واقعا شرم اور ضرب زدید خودتونو با این قیمتها کمرتون نشکنه الان دکتر معمولی میری کلی پولش میشه بعد سقف گذاشتن واسه شهر بازی خوبه

  3. اسم خودم وهمسرم برای بیمه تکمیلی نوشتم الان همه رو اوردان بیمه کردن .شما به این کار میگین چی به نوعی کلاه برداریه

  4. درود . جهت اطلاع کسانی مه میخوان با بیمه دانا قرار ببندند . مزخرف ترین بیمه ای است که اداره ما با اون قرارداد بسته . هم مدت زمان پرداخت خسارت زیاده . هم تعهدات خودشون رو قبول نمیکنن . هم با بیسواد ترین پزشکان بعنوان معتمد قرار داد دارند .

   • سلام
    بیمه تکمیلی بیمه دانا به صورت گروهی ارایه می‌شه و توی بیمه‌های درمان گروهی، مقدار حق بیمه و یا بازه‌ی زمانی پرداخت اون‌ها به صورت توافقی با بیمه‌گزار تعیین می‌شه. با این حال باید بگیم که به طور معمول شرکت‌های بیمه به صورت سالانه حق بیمه دریافت می‌کن.

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید