انسان‌ها هر روز صبح سعی می‌کنند روز جدید خود را با امید شروع کنند و امیدوار باشند که حوادث غیرمترقبه‌ای برای آن‌ها پیش نمی‌آید. اما این خوش‌بینی چه تأثیری در واقعیت زندگی دارد؟ حقیقت این است که همه ما در معرض خطراتی هستیم که وقوع بعضی از آن‌ها از کنترل‌مان خارج است. بیمه حوادث برای خطرات مشخصی که در اثر وقوع حادثه پیش می‌آید افراد را به صورت گروهی و یا انفرادی تحت پوشش قرار می‌دهد. افراد می‌توانند با پرداخت بخش ناچیزی از درآمدشان برای حوادث شغلی و غیرشغلی از بیمه حوادث انفرادی پارسیان پوشش حوادث دریافت کنند. اگر قصد دارید استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان را انجام دهید در ادامه همراه ما باشید تا ببینید در ازای پولی که به این شرکت پرداخت می‌کنید چه پوشش و مزایایی دریافت می‌کنید.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث چیست؟


چرا بیمه حوادث؟

چرا بیمه حوادث؟

بیمه‌های حوادث خسارت‌های جانی افراد را تحت پوشش قرار می‌دهد. هر فردی می‌تواند با پرداخت مبلغ اندکی، بیمه حوادث انفرادی را برای خود خریداری کند تا در صورت بروز خطرات ناشی از حوادث مشخص که باعث فوت، نقص عضو و از کار افتادگی می‌شود، تحت پوشش بیمه حوادث پارسیان قرار بگیرد. شرکت بیمه همچنین متعهد می‌شود هزینه‌های پزشکی که در ارتباط با حادثه ایجاد می‌شود را نیز به بیمه‌شده پرداخت کند.

موضوع بیمه حوادث، جبران خسارت جانی افراد است و خطر فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی را تحت پوشش قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط: ناگفته‌هایی درباره این که بیمه مقابله با حوادث چیست


استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان را چگونه انجام می‌دهید؟

قیمت حق بیمه در بیمه حوادث به طبقه شغلی و سن بیمه‌گزار، سرمایه فوت و نقص عضو و خطرات فرعی درخواست شده از طرف وی وابسته است. بنابراین اگر قصد دارید قبل از خرید بیمه، استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان را انجام دهید باید بدانید طبقه شغلی شما را در بیمه حوادث، چگونه ارزیابی می‌شود و این‌که چگونه می‌توانید سرمایه فوت و نقص عضو خود را تعیین کنید.


مطلب مرتبط: آیا می‌دانید بیمه حوادث انفرادی چیست و چه هزینه‌هایی را می‌پردازد؟


طبقه شغلی در بیمه حوادث چگونه ارزیابی می‌شود؟       

شغل افراد مهم‌ترین عامل در ارزیابی خطر و در نتیجه تعیین حق بیمه متقاضیان بیمه حوادث است. در بیمه حوادث شغل افراد در 5 طبقه شغلی از کم‌خطرترین تا پرخطرترین شغل تقسیم بندی می‌شود. لازم به ذکر است که  استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان برای بررسی طبقه شغلی شما با روشی آسان انجام می‌شود، کافی است هنگام ورود اطلاعات، نام شغل بیمه‌شده را وارد کنید تا طبقه شغلی مناسب با او به صورت اتوماتیک تعیین ‌شود.

                                                   انواع طبقه شغلی در بیمه حوادث

شغل و سن بیمه‌گزار از عوامل مهم در بررسی میزان حق بیمه حوادث است. شغل افراد در این بیمه‌ها به 5 طبقه تقسیم می‌شود.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث ناشی از کار و ضرورت آن برای مشاغل پر خطر


انواع بیمه‌نامه حوادث انفرادی پارسیان

انواع بیمه‌نامه حوادث انفرادی پارسیان

بیمه‌نامه حوادث انفرادی پارسیان به دو صورت دفترچه‌ای و غیردفترچه‌ای ارایه می‌شود. نکته مهم برای استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان این است که سرمایه در هر یک از بیمه‌نامه‌ها متفاوت است. در بیمه‌نامه دفترچه‌ای، بیمه‌گزار می‌تواند میزان سرمایه را از بین مبالغی که از قبل تعیین‌شده انتخاب کند. سقف تعهدات و پوشش‌ها در بیمه‌نامه دفترچه‌ای محدود و حداکثر تا سقف 10.000.000 تومان است. سقف تعهدات سرمایه در بیمه‌نامه غیردفترچه‌ای از پیش تعیین نشده بنابراین افرادی که می‌خواهند سرمایه بیمه حوادث را افزایش دهند و یا از پوشش‌های اضافی استفاده کنند باید بیمه‌نامه غیردفترچه‌ای را خریداری کنند.

میزان سرمایه در بیمه نامه دفترچه‌ای از قبل مشخص شده اما در بیمه‌نامه غیردفترچه‌ای فرد می‌تواند سرمایه بیمه حوادث را افزایش دهد.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث ورزشی ، مثل یک حرفه‌ای رفتار کنید


استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان در بیمه‌نامه دفترچه‌ای

بیمه‌نامه دفترچه‌ای حداقل با سرمایه 3.000.000 و حداکثر با سرمایه 10.000.000 تومان صادر می‌شود. حق بیمه و سرمایه این بیمه‌نامه برای افرادی که در طبقه 3 ،2 و1 شغلی قراردارند با افرادی که در طبقه 4و5 شغلی قراردارند متفاوت است. در نوع بیمه‌نامه دفترچه‌ای اگر شغل بیمه‌شده دارای طبقه خطر ١ ، ٢ یا ٣ باشد، باید حوادث دفترچه‌ای یک انتخاب شود و در صورتی که طبقه خطر ۴ و ۵ باشد حوادث دفترچه‌ای دو انتخاب می‌شود. متقاضی دریافت بیمه حوادث با مطالعه جدول زیر می‌تواند استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان را برای بررسی قیمت و پوشش‌های بیمه‌نامه خود انجام دهد.

جدول حق بیمه و سرمایه بیمه حوادث انفرادی دفترچه‌ای بیمه پارسیان

*قیمت حق بیمه طرح ویژه برای اشخاصی که در طبقه 4 و 5 شغلی قرار دارند با توجه به شرایط، متفاوت است.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث را گران نخریم!/ بررسی عوامل مؤثر بر قیمت بیمه حوادث انفرادی


استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان برای بررسی پوشش‌های اضافی

همه افراد با هر شرایطی می‌توانند برای خطراتی مانند غرق شدن، مسمومیت، تأثیر گاز، ابتلا به هاری، کزاز و سیاه زخم، بخار یا مواد خورنده مانند اسید، انواع تصادف، برخورد بیمه‌شده با جسم سخت، پرت شدن و سقوط هواپیما تحت پوشش بیمه حوادث باشند. اما بعضی از افراد فعالیت‌هایی انجام می‌دهند که احتمال وقوع حوادث را برای آن‌ها افزایش می‌دهد. برای مثال افرادی که به ورزش‌های رزمی مانند سوارکاری، غواصی، شکار، پرش با چتر نجات (به جز سقوط آزاد) و قایق‌رانی می‌پردازند فقط با پرداخت حق بیمه اضافی می‌توانند از مزایای بیمه حوادث استفاده کنند. چنین افرادی باید استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان را برای بیمه‌نامه غیردفترچه‌ای برای خود انجام دهند. لازم به ذکر است خطراتی مانند شورش، بلوا، انقلاب، جنگ، قیام، کودتا، زمین‌لرزه،آتش‌فشان و فعل و انفعالات هسته‌ای نیز با پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش بیمه حوادث پارسیان قرار می‌گیرد.

افرادی که فعالیت‌هایی انجام می‌دهند که احتمال وقوع خطر را برای آن‌ها افزایش می‌دهد با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه می‌شوند.


مطلب مرتبط: چرا باید خرید بیمه حوادث انفرادی را امروز انجام دهید!


بررسی شرایط کلی بیمه‌نامه حوادث برای بیمه‌گزار

بررسی شرایط بیمه‌نامه و استعلام بیمه حوادث انفرادی پارسیان بعد از خرید بیمه‌نامه هم لازم است زیرا باعث می‌شود افراد برای دریافت خسارت به مشکل بر نخورند. در ادامه مهمترین نکاتی که بعد از خرید بیمه لازم است بدانید را بررسی کرده‌ایم:

  • تعهد شرکت بیمه فقط جبران آن دسته از هزینه‌های پزشکی است که بیمه شده حداکثر ظرف مدت دو سال از تاریخ تحقق خطر تحت‌پوشش برای هر حادثه پرداخت کرده است.
  • در بیمه حوادث، مجموعه حوادثی که ظرف مدت 7 روز متوالی اتفاق می‌افتند یک حادثه محسوب می‌شوند.
  • تعهد شرکت بیمه برای پوشش غرامت روزانه عمومی از ششمین روز از کارافتادگی موقت شروع و حداکثر تا صد و هشتاد روز ادامه خواهد داشت.
  • اگر از کارافتادگی موقت باعث بستری شدن بیمه‌شده در بیمارستان شود تعهد از چهارمین روز از کارافتادگی شروع و حداکثر به مدت صد و هشتاد روز ادامه خواهد داشت .
  • اگر در طول اعتبار بیمه‌نامه در شغل یا فعالیت‌های دیگر بیمه‌شده تغییری به‌وجود آید، بیمه‌شده یا بیمه‌گذار موظف هستند حداکثر ظرف مدت ده روز، شرکت بیمه را در جریان این تغییرات قرار دهند.

مطلب مرتبط: خیلی‌ها نمی‌دانند بیمه حوادث سرنشین چیست / شما چطور؟


خرید بیمه در بیمیتو

اگر می‌خواهید تجربه متفاوتی از خرید بیمه خود داشته باشید پیشنهاد ما به شما خرید آنلاین بیمه است. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که امکان خرید آنلاین انواع بیمه‌ها از جمله بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه درمان تکمیلی و بیمه مسؤلیت پزشکان را فراهم کرده است. اما خرید آنلاین بیمه تنها مزیت استفاده از بیمیتو نیست. با استفاده از بیمیتو، شما می‌توانید اطلاعات بیمه‌ای رشته‌های مختلف را قبل از خرید بدست آورید و همچنین برای آگاهی بیشتر از شرایط بیمه خود استعلام بگیرید. دریافت استعلام به ویژه در بیمه عمر، آتش سوزی و انواع دیگر بیمه‌ها به شما کمک می‌کند تا بیمه را با بهترین شرایط خریداری کنید. دیگر لازم نیست زمان خود را صرف خرید بیمه کنید با کمک اینترنت و با چند کلیلک ساده آنلاین بیمه شوید و بیمه‌نامه را در محل سکونت خود دریافت کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید