همه انسان‌ها تلاش می‌کنند تا آینده بهتری برای خود و فرزندان خود فراهم کنند. اگر نگران تامین آینده فرزندان، کسب درآمد متناسب در دوران کهنسالی، تامین هزینه بیماری‌هایی که ناشی از کهولت سن، تامین هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حوادث و نگرانی‌هایی مشابه هستید باید بدانید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری یک چاره‌اندیشی به همین منظور است. در بیمه عمر با پرداخت حق بیمه‌ای اندک که از طرف بیمه‌گزار صورت می‌گیرد، امکان سرمایه‌گذاری، استفاده از سودهای بیمه عمر و پوشش‌های مختلف در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌گیرد. بیمه‌گزار برای استعلام بیمه عمر آسیا باید ابتدا از بیمه عمر آسیا و خدمات آن آگاه باشد تا بتواند در فرم استعلام بیمه عمر آسیا به موارد خواسته‌شده و مورد نیاز پاسخ دهد. هر پاسخ و درخواستی که در فرم استعلام ثبت شود در محاسبات و جدول محاسبه بیمه عمر آن تأثیرگذار خواهد بود.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری آسیا چیست؟

بیمه عمر آسیا چیست؟

در بیمه عمر آسیا بیمه‌گزار با توجه به وضعیت مالی خود حق مبلغی را تعیین می‌کند و همچنین مشخص می‌کند که مایل است در چه بازه زمانی آن را پرداخت نماید و به ازای آن بیمه عمر آسیا نیز متعهد می‌شود که به حق بیمه‌های پرداختی سودهای تضمینی و حاصل از مشارکت واریز کرده و پوشش‌های مورد درخواست بیمه‌گزار را در طول مدت قرارداد ارایه کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و پس‌انداز آسیا


اطلاعات خواسته شده در استعلام بیمه عمر آسیا

در فرم استعلام بیمه عمر آسیا اطلاعاتی خواسته شده که بخشی از آن مربوط به بیمه‌گزار و افراد بیمه‌شده و بخشی دیگر مربوط به خدمات بیمه‌ای و پوشش‌های آن است که پاسخ به هر دو قسمت ضروری بوده و جدول بیمه عمر آسیا بر اساس همین اطلاعات به دست می‌آید.

در فرم استعلام بیمه عمر آسیا بیمه‌گزار باید به اطلاعات بیمه‌ای و اطلاعاتی که مربوط به خودش یا افراد بیمه‌شده می‌شود پاسخ دهد.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر


اطلاعات مؤثر بیمه‌ای در استعلام بیمه عمر آسیا

اطلاعات موثر بیمه‌ای در استعلام بیمه عمر آسیا

تاریخ تولد یا سن بیمه‌گزار: در این قسمت باید تاریخ تولد شناسنامه‌ای خود را دقیقاً مشخص کند. سن بیمه‌گزار اهمیت زیادی دارد چرا که بر اساس سن می‌توان تعیین کرد سقف قرارداد بیمه عمر چه مقدار باشد و همچنین میزان سن در استفاده از برخی پوشش‌های بیمه عمر اهمیت دارد.

مدت بیمه‌نامه: مدت بیمه‌نامه بنا به درخواست بیمه‌گزار می‌تواند از 5 تا 30 سال باشد. با توجه به سن بیمه‌گزار و قوانین بیمه عمر افراد بالای 65 سال نمی‌توانند درخواست بیمه عمر کنند. با توجه به این‌که خدمات‌دهی بیمه عمر تا 70 سال است، افراد بالای 40 سال نمی‌توانند مدت بیمه ‌نامه خود را 30 سال انتخاب کنند.

واریزی اضافی به اندوخته: این قسمت در واقع سرمایه اولیه است که اختیاری بوده و اگر بیمه‌گزار بخواهد در بیمه عمر خود سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهد می‌تواند در شروع یا در طول مدت قرارداد بیمه عمر، مبلغی را به عنوان سرمایه اولیه در بیمه عمر خود سپرده‌گذاری کند. این سرمایه به همراه سود آن در پایان قرارداد بیمه عمر به بیمه‌گزار بازگردانده می‌شود.

حق بیمه هر قسط: حق بیمه مبلغی است که بیمه‌گزار آن را تعیین کرده و در بازه زمانی مشخص آن را پرداخت می‌کند. در بیمه عمر آسیا به حق بیمه‌های پرداختی سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت تعلق گرفته و در پایان هر سال بیمه‌ای به سپرده بیمه عمر بیمه‌گزار واریز می‌شود. در پایان قرارداد بیمه عمر نیز حق بیمه‌های پرداختی به همراه سودهای آن به بیمه‌گزار برگردانده می‌شود.

روش‌ پرداخت حق بیمه: منظور از روش پرداخت در فرم استعلام بیمه عمر، بازه‌های زمانی برای پرداخت حق بیمه است. به منظور راحتی بیمه‌گزار در پرداخت حق بیمه‌های خود، بیمه آسیا امکان پرداخت در بازه‌های زمانی مختلف را فراهم کرده و بیمه‌گزار می‌تواند انتخاب کند که حق بیمه خود را به صورت ماهانه، دوماهه، سه ماهه، شش‌ماهه و سالانه پرداخت کند.

حق بیمه سالانه: اگر بیمه‌گزار حق بیمه خود را در بازه‌های زمانی در ماه‌های مختلف می‌پردازد، باید در این قسمت مجموع حق بیمه‌های پرداختی در طول سال را وارد کند.

درصد افزایش سالانه حق بیمه: به منظور رفع اثر تورم سالانه و حفظ ارزش مبالغی که در بیمه عمر سرمایه‌گذاری می‌شوند، بیمه‌گزار باید سالانه درصدی به حق بیمه‌های پرداختی خود اضافه کند. این میزان بستگی به انتخاب بیمه‌گزار از 5 تا 20 درصد متغیر است.

درصد افزایش سالانه سرمایه فوت: جهت جلوگیری از اثر تورم سالانه بر سرمایه فوت، بهتر است بیمه‌گزار سالانه سرمایه فوت خود را افزایش دهد. میزان افزایش سالانه سرمایه فوت بسته به انتخاب بیمه‌گزار می‌تواند از 5 تا 15 درصد باشد.

منظور کردن پوشش‌ها در حق بیمه: بخش‌هایی از فرم استعلام بیمه عمر آسیا هستند که نیاز به پاسخ مثبت یا منفی دارند. ارایه پوشش‌های بیمه عمر هزینه‌بر بوده که البته این هزینه بسیار پایین است اما این مقدار اندک در محاسبات بیمه عمر منظور می‌گردد. اگر بیمه‌گزار به این قسمت پاسخ مثبت بدهد، هزینه‌ی استفاده از پوشش‌ها بر روی حق بیمه پرداختی وی محاسبه شده و در غیر این صورت و پاسخ منفی، هزینه استفاده از پوشش‌های درخواستی محاسبه شده و به حق بیمه پرداختی اضافه می‌شود.

تعداد بیمه‌شده‌ها: بیمه‌گزار می‌تواند افراد دیگری را نیز بیمه کند. در این قسمت مشخص می‌کند که بیمه عمر یک‌نفره یا دونفره است. در صورت اینکه به غیر از بیمه‌گزار شخصی دیگری نیز بیمه شود مشخصات نفر دوم نیز باید در فرم استعلام بیمه عمر آسیا اضافه می‌شود.

معافیت بیمه‌گزار یا طرح حامی: با انتخاب گزینه بله یا خیر به این سؤال در زمان استعلام بیمه عمر آسیا اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی کامل شود از پرداخت حق بیمه معاف شده و قرارداد بیمه عمر نیز همچنان پا بر جا است.

بیمه‌گزار باید از نیازهای بیمه‌ای خود مطلع باشد تا بتواند در فرم استعلام بیمه عمر، پوشش‌های مورد نیازش را انتخاب و در صورت امکان کیفیت آن‌ها را تعیین کند.


مطلب مرتبط: با استعلام بیمه عمر نوین آشنا شوید


مشخصات بیمه‌گزار یا بیمه‌شده اصلی در استعلام بیمه عمر آسیا

اطلاعات بیمه‌گزار در استعلام بیمه عمر آسیا

تاریخ تولد بیمه‌شده اصلی: اگر بیمه‌گزار و بیمه‌شده یک شخص واحد است همان تاریخ تولد بیمه‌گزار وارد می‌گردد در غیر اینصورت باید تاریخ تولد فرد بیمه‌شده به طور دقیق در این قسمت وارد شود.

پوشش سرمایه فوت عادی: در این قسمت مقدار سرمایه فوت در سال اول بیمه عمر باید ثبت شود. سقف سرمایه فوت در بیمه آسیا 200 میلیون تومان است که بعد از فوت بیمه‌گزار به ذی‌نفعان بیمه عمر وی پرداخت خواهد شد. مقدار این مبلغ به انتخاب بیمه‌گزار می‌تواند از 1 تا 25 برابر حق بیمه پرداختی باشد و توسط بیمه‌گزار در زمان عقد قرارداد مشخص می‌شود.

ضریب فوت حادثه بیمه‌شده: در صورت فوت بیمه‌گزار در اثر حادثه به ذی‌نفعان بیمه عمر وی پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه تعلق می‌گیرد. سرمایه فوت در اثر حادثه می‌تواند با انتخاب بیمه‌گزار از یک تا سه برابر سرمایه فوت عادی باشد و بیمه آسیا تا سقف 600 میلیون تومان سرمایه فوت در اثر حادثه پرداخت خواهد کرد.

ضریب نقص عضو ناشی از حادثه: پوشش سرمایه نقص عضو در اثر حادثه برای مواقعی است که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و بر اثر حادثه دچار نقص عضو شود، مبلغی تحت عنوان سرمایه نقص عضو در اثر حادثه به ذی‌نفعان بیمه عمر وی تعلق می‌گیرد که حداکثر معادل سرمایه فوت است. در این قسمت بیمه‌گزار مشخص می‌کند سرمایه نقص عضو به اندازه نصف یا برابر سرمایه فوت باشد.

سرمایه امراض خاص: امراض خاص شامل 5 بیماری سکته مغزی، سکته قلبی، عمل قلب باز، سرطان و پیوند اعضا حیاتی بدن است. چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار یکی از این بیماری‌ها شود، بیمه آسیا با پرداخت سرمایه امراض خاص تا سقف 20 میلیون از بیمه‌گزار حمایت می‌کند کافی است در زمان استعلام بیمه عمر آسیا بیمه‌گزار به این قسمت با «بله» پاسخ دهد.

هزینه‌های پزشکی در اثر حادثه: اگر بیمه‌گزار در مدت‌زمان قرارداد بیمه عمر دچار حادثه شود، در صورت داشتن این پوشش هزینه‌های بستری و پزشکی وی تا سقف 20 میلیون تومان توسط بیمه آسیا پرداخت خواهد شد. بیمه‌گزار هنگام استعلام بیمه عمر آسیا با پاسخ مثبت یا منفی به این قسمت مشخص می‌کند که نیاز به این پوشش دارد یا خیر.

معافیت بیمه‌شده: اگر بیمه‌گزار و بیمه‌شده یک نفر واحد نباشند در صورتی که بیمه‌گزار که پرداخت کننده حق بیمه است فوت کند، شخص بیمه‌شده از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده معاف می‌شود و قرارداد بیمه عمر همچنان به قوت خود باقی است.

اطلاعات مربوط به بیمه‌گزار و یا افراد بیمه‌شده باید دقیق وارد شده و میزان و کیفیت آن‌ها مشخص باشد.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


به جای استعلام بیمه عمر از شرکت‌های مختلف بیمه با مراجعه به بیمیتو یکجا از چندین شرکت بیمه، استعلام بیمه عمر بگیرید. بیمیتو به عنوان یک سرویس خدمات بیمه‌ای آنلاین تلاش می‌کند تا بهترین و ارزان‌ترین بیمه مورد نیاز خود را تهیه کنید. متقاضیان انواع بیمه می‌توانند با مراجعه به بیمیتو خرید آنلاین بیمه عمر، خرید اینترنتی بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث داشته باشند. همچنین خرید اینترنتی بیمه مسافرتی انجام داده و یا در صورت نیاز استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی تهیه کنند. بیمیتو با ارایه اطلاعات در خصوص انواع بیمه به متقاضیان بیمه کمک می‌کند تا اطلاعات کافی در خصوص بیمه مورد نیازشان را تهیه کنند.

6 نظرات

 1. اگر بیمه گذار و بیمه شونده یک نفر واحد نباشند در صورت رخ دادن حادثه برای شخص بیمه گذار ، آیا بیمه به شخص بیمه گذار هم خسارت پرداخت میکند؟؟؟؟یا اینکه فقط خسارت به شخص بیمه شونده تعلق نیگیرد؟؟؟

  • سلام
   شرکت بیمه تنها در مقابل کسی که در بیمه‌نامه به عنوان طرف قرارداد معرفی شده مسئوله و اگه بیمه‌گزار و بیمه‌شده دو شخص جدا باشن و بیمه‌گزار خودش تحت پوشش بیمه نباشه از طرف بیمه هم خسارتی دریافت نمی‌کنه.

  • با سلام.
   اگه منظورتون اینه که میخواید در مورد شرایط و پوشش های بیمه نامتون اطلاعات بگیرید، باید به دفاتر تاکسیرانی یا شعب بیمه آسیا مراجعه کنید

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید