بهترین خرید بیمه عمر وقتی اتفاق می‌افتد که تمام جوانب آن را بررسی کرده باشید. از میزان سود و زیان خود در هر سال خبر داشته باشید و موقعیت دقیق خود را در هر سال از قرارداد بیمه عمر چه از نظر مالی و چه از نظر بیمه‌ای بدانید. برای آگاهی از شرایط خود و بیمه‌نامه خود بهترین راه این است که استعلام بیمه عمر تهیه کنید. با توجه به این که شرکت‌های بیمه، بیمه عمر را در کیفیت‌های مختلفی ارایه می‌کنند مهم است بدانید که شرایط بیمه‌نامه خود را در شرکتی که قصد خرید بیمه از آن دارید بررسی کنید. بیمه البرز که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه در ایران است، در زمینه فروش و ارایه خدمات بیمه عمر نیز فعال است. برای استعلام بیمه عمر البرز چندین روش وجود دارد که ما آن را توضیح خواهیم داد و همچنین بیان می‌کنیم که در فرم استعلام بیمه البرز باید به چه مواردی جواب بدهید و به چه اطلاعاتی نیاز دارید.


مطلب مرتبط: خرید آنلاین بیمه عمر از بیمیتو


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری البرز

بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز

بیمه عمر دارای دو قسمت است. قسمت اول مربوط به سرمایه‌گذاری در این بیمه است و قسمت دوم مربوط به بخش بیمه‌ای و استفاده از پوشش‌های آن است. برای این که بتوانید استعلام بیمه عمر البرز را انجام دهید باید از ابعاد بیمه عمر البرز آگاهی داشته باشید تا بدانید با تغییر کدام معیارها می‌توانید کارایی بیمه عمر را افزایش دهید. به همین دلیل در تعریف بیمه عمر البرز می‌گوییم که بیمه عمر البرز قراردادی است بلندمدت که طی آن بیمه‌گزار با قبول پرداخت حق بیمه از مزایا و خدماتی که بیمه عمر البرز ارایه می‌دهد استفاده می‌کند. بیمه البرز به حق بیمه‌های پرداختی سود واریز می‌کند و در پایان قرارداد مجموعه حق بیمه و سود‌های واریز شده را به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. حق بیمه یکی از عواملی است که مقدار آن در استعلام بیمه عمر البرز مؤثر است و در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در این خصوص خواهیم داد.

بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد با پرداخت حق بیمه، از امکانات بیمه عمر استفاده می‌کند و با پایان قرارداد حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن‌ها را دریافت می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز با شرایط مالی شما کنار می‌آید


پوشش‌های بیمه عمر البرز

برای این که بتوانیم مطالب را از یکدیگر تفکیک کنیم پوشش‌های بیمه عمر را جداگانه شرح می‌دهیم. هریک از این پوشش‌ها و کیفیت آن‌ها به طور مستقیم در نتیجه استعلام بیمه عمر البرز اثرگذار است. پوشش اصلی بیمه عمر البرز، پوشش سرمایه فوت است و به محض خرید بیمه‌نامه فعال می‌شود و تا پایان مدت قرارداد اگر بیمه‌گزار فوت کند، مبلغ سرمایه فوت به عنوان خسارت به خانواده و یا ذی‌نفع او پرداخت خواهد شد. پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر البرز گوناگون است و تعداد کیفیت آن‌ها باعث می‌شود که نتیجه استعلام بیمه عمر یعنی جدول بیمه عمر البرز متفاوت با توجه به این مقادیر متفاوت باشد. این پوشش‌ها را در فرم استعلام بیمه عمر البرز توضیح خواهیم داد.


مطلب مرتبط: آسوده خاطر بازنشسته شوید با بیمه بازنشستگی البرز


انواع استعلام بیمه عمر البرز

دریافت استعلام بیمه عمر البرز به دو صورت امکان‌پذیر است. روش اول به صورت سنتی است و روش دوم دریافت استعلام آنلاین است.

استعلام بیمه عمر البرز از کارگزاری‌ها: در این روش متقاضی بیمه عمر و یا بیمه‌گزار با مراجعه به کارگزاری‌ها و یا نمایندگی‌های بیمه البرز و با ارایه اطلاعات مورد نیاز به نماینده درخواست استعلام بیمه عمر می‌کند. نماینده بیمه نیز پس از بررسی شرایط و محاسبات بیمه عمر، استعلام بیمه عمر بیمه‌گزار را انجام می‌دهد. این روش زمان‌بر است و بیمه‌گزار نیز توان انتخاب زیادی برای تغییر در موارد بیمه‌نامه و دریافت دوباره استعلام ندارد.

استعلام بیمه عمر البرز به روش آنلاین: استعلام آنلاین بیمه عمر یکی از روش‌های سریع و کارآمد است که به کمک آن بیمه‌گزار می‌تواند در همان لحظه استعلام بیمه عمر خود را انجام داده و جدول بیمه عمر را مشاهده کند. استعلام آنلاین همچنین این فرصت را در اختیار بیمه‌گزار می‌گذارد که بتواند با تغییر در موارد بیمه‌نامه چندین بار اقدام استعلام بیمه عمر البرز دریافت کند  نتیجه تغییرات مورد نظر خود را ببیند و این تغییرات را تا به دست آمدن نتیجه دلخواه ادامه دهد. در بیمیتو بیمه‌گزار می‌تواند هم‌زمان علاوه بر استعلام بیمه عمر البرز از دیگر شرکت‌های بیمه نیز استعلام تهیه کند و با امکان مقایسه شرایط و قیمت بیمه عمر را بین شرکت‌های مختلف بیمه از جمله بیمه البرز مقایسه کند. اگر بخواهید استعلام بیمه آتش‌سوزی و دیگر بیمه‌ها مثل بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه خودرو نیز از بیمیتو قابل دریافت است. امکان مقایسه نیز ابزاری است که از آن برای همه بیمه‌نامه‌ها می‌توان استفاده کرد.

به کمک استعلام آنلاین بیمه عمر البرز می‌توانید هر چند بار که می‌خواهید و با شرایط مختلف و در همان زمان، جدول بیمه عمر خود را به دست آورید.


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر البرز و کمک به خرید بیمه عمر


اطلاعات مؤثر در استعلام بیمه عمر البرز

اطلاعات موثر در استعلام بیمه عمر البرز

در فرم‌های بیمه عمر هر شرکت ممکن است اطلاعات مختلفی از شما خواسته شود اما همه این اطلاعات در جدول بیمه عمر تأثیرگذار نیست. تنها اطلاعاتی که برای استعلام بیمه عمر البرز لازم است را در این جا بیان می‌کنیم.

مدت بیمه‌نامه: تأثیر مدت‌زمان بیمه عمر در میزان سوددهی به بیمه‌گزار است. هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد سود بیشتری به حق بیمه‌های واریزی پرداخت شده و در نتیجه اندوخته بیمه‌گزار نیز بیشتر خواهد بود.

مبلغ هر قسط حق بیمه: مبالغ حق بیمه را بیمه‌گزار تعیین می‌کند و در زمان استعلام بیمه عمر البرز در سود و اندوخته نهایی آن تأثیرگذار است.

ضریب افزایش سالانه بیمه عمر: برای کاهش اثر تورم بر سرمایه بیمه فوت در طول مدت قرارداد بهتر است که بیمه‌گزار سالانه سرمایه فوت خود را افزایش دهد.

روش پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزار باید مشخص کند که حق بیمه‌های خود را در چه بازه‌های زمانی پرداخت می‌کند. این امکان در بیمه عمر البرز وجود دارد که بیمه‌گزار بتواند حق بیمه خود را به صورت ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، چهارماهه، شش‌ماهه و سالانه پرداخت کند. از آنجایی که سود بیمه عمر به صورت سالانه محاسبه می‌گردد بهتر است که حق بیمه‌های پرداختی به صورت سالانه واریز شود.

افزایش سالانه حق بیمه: تورم بر حق بیمه‌های پرداختی نیز تأثیر می‌گذارد و از ارزش آن می‌کاهد. برای این منظور افزایش سالانه حق بیمه نیز کمک می‌کند تا در نهایت اندوخته بیمه عمر شما ارزش اقتصادی خود را حفظ کند. برای این منظور می‌توانید سالانه از 5 تا 25 درصد به حق بیمه‌های خود اضافه کنید. اما به طور معمول افزایش سالانه حق بیمه را 10% در نظر می‌گیرند.

سن بیمه‌شده: سن بیمه‌گزار عاملی است که در نگاه اول ممکن است اهمیت چندانی نداشته باشد. اما در عقد قرارداد بیمه عمر و تنظیم شرایط آن بسیار مؤثر است. سقف سنی برای پذیرش درخواست بیمه عمر 65 سال است. همچنین مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال باشد. به همین منظور در تعیین مدت قرارداد بیمه عمر و در نتیجه در میزان اندوخته آن مؤثر است.

سرمایه اولیه: سرمایه اولیه اختیاری است و اگر بیمه‌گزار در پی دریافت سود بیشتری از بیمه عمر باشد می‌تواند علاوه بر حق بیمه‌های پرداختی مبلغی را نیز به عنوان سرمایه اولیه در اختیار بیمه عمر البرز قرار دهد. داشتن سرایه اولیه باعث سودآوری بیشتر بیمه عمر و افزایش اندوخته عمر می‌شود.

سرمایه اولیه باعث افزایش سودآوری بیمه عمر بیمه‌گزار می‌شود.

منظور کردن پوشش‌ها در حق بیمه: پوشش‌های تکمیلی اختیاری هستند و بیمه‌گزار مشخص می‌کند که آیا مایل به دریافت این پوشش‌ها هست یا خیر. تعداد و کیفیت پوشش‌های تکمیلی در زمان استعلام بیمه  عمر البرز به طور دقیق محاسبه شده و باعث تغییراتی اساسی در جدول بیمه عمر می‌شوند. با انتخاب هریک از این پوشش‌ها و در جدول بیمه عمر می‌توانید میزان خسارت دریافتی را در سال‌های مختلف از مدت بیمه‌نامه مشاهده کنید.

ضریب سرمایه تکمیلی فوت در اثر حادثه: با انتخاب پوشش‌های تکمیلی باید کیفیت هرکدام را نیز تعیین کنید. پوشش فوت در اثر حادثه یکی از پوشش‌های بیمه عمر البرز است که در صورت فوت بیمه‌گزار در اثر حوادث و در طول مدت قرارداد به ذی‌نفع او خسارت پرداخت می‌کند. مقدار دقیق این خسارت در این قسمت و توسط بیمه‌گزار مشخص می‌شود. بیمه‌گزار با تعیین ضریب سرمایه فوت در اثر حادثه می‌تواند مقدار خسارت را تا 3 برابر سرمایه فوت عادی تعیین کند.

سرمایه ازکارافتادگی ناشی از حادثه: اگر بیمه‌گزار در اثر حوادث و در طول قرارداد بیمه عمر، دچار ازکارافتادگی شود مطابق این بیمه‌نامه به وی خسارت پرداخت می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند خسارت ازکارافتادگی در بیمه عمر البرز برابر سرمایه فوت عادی است.

سرمایه امراض خاص: بیماری‌های خاص شامل سکته مغزی، سکته قلبی و سرطان است و عمل عروق کرونر و پیوند اعضا اصلی بدن نیز شامل این پوشش هستند. اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد به هریک از این عوامل دچار شود مطابق قرارداد بیمه عمر، غرامت امراض خاص دریافت می‌کند. بیمه‌گزار در این قسمت از استعلام بیمه عمر البرز باید مشخص کند که میزان خسارت پرداختی چقدر باشد. این مقدار می‌تواند 10، 20 و 30 درصد از سرمایه فوت باشد.

پوشش هزینه‌های پزشکی: بیمه‌گزار اگر مایل به دریافت پوشش هزینه‌های پزشکی باشد باید تمایل خود را در این قسمت مشخص کند. مطابق این پوشش چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار حوادثی شود که منجر به بستری شدن در بیمارستان و یا استفاده از خدمات درمانی گردد، بیمه عمر البرز تا 30% از این هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزاری که در اثر حوادث دچار ازکارافتادگی می‌شود توان کسب درآمد را از دست می‌دهد. این پوشش کمکی است جهت حفظ بیمه عمر برای این افراد. زیرا با انتخاب این پوشش در زمان خرید بیمه عمر، اگر بیمه‌گزار دچار ازکارافتادگی شود، دیگر نیازی به پرداخت حق بیمه‌های عمر نیست ولی بیمه عمر باطل نمی‌گردد و بیمه‌گزار همچنان می‌تواند تا پایان قرارداد از خدمات و امکانات آن استفاده کند.

بیمه‌گزار ازکارافتاده با این پوشش می‌تواند بدون پرداخت حق بیمه، از پوشش‌های بیمه عمر خود استفاده کند.


مطلب مرتبط: درآمدی برای گذراندن دوره بازنشستگی با بیمه مستمری البرز


راه دیگری که می‌توانید استعلام بیمه عمر البرز را تهیه کنید استفاده از بیمیتو است. به کمک بیمیتو به جزییات بیشتری از پوشش‌های بیمه عمر البرز دسترسی دارید و می‌توانید به طور دقیق کیفیت و تعداد پوشش‌ها و هر تغییر دیگری که می‌خواهید در بیمه‌نامه خود اعمال کنید. همچنین نکته مهم‌تر این است که می‌توانید شرایطی که برای بیمه عمر در نظر دارید را در بیمه البرز و دیگر شرکت‌های بیمه به طور هم‌زمان مشاهده کنید. بیمیتو به شما در یافتن بهترین بیمه عمر مورد نیازتان کمک می‌کند. همچنین بسیاری  از امور بیمه‌ای خود را می‌توانید در بیمیتو و بدون مراجعه به کارگزاری‌های بیمه انجام دهید و از بیمیتو می‌توانید خرید آنلاین بیمه مسافرتی انجام دهید و بیمه‌نامه را نیز از طریق ایمیل خود دریافت کنید. همچنین عملیات صدور، تعویض و تمدید اعتبار دفترچه بیمه تامین اجتماعی خود را می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق بیمیتو انجام دهید و دفترچه بیمه را در محل کار خود دریافت کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید