بیمه‌های عمر شرایطی را به وجود آورده‌اند تا دیگر، افراد جامعه نگران دوران پیری و ازکارافتادگی خود نباشند. همچنین به کمک بیمه‌های عمر می‌توان از شرایط سخت زندگی و بیماری‌ها عبور کرد. با کمی مطالعه در خصوص بیمه‌ عمر می‌توان متوجه ضرورت این بیمه‌ و نقش اساسی آن‌ در جبران خسارات شد. بیمه رازی که صادر کننده انواع بیمه‌نامه در رشته‌های مختلف بیمه‌ است و بیمه عمر نیز یکی از این بیمه‌ها است. قبل از استعلام بیمه عمر رازی نیاز به توضیح بیمه عمر داریم و همچنین موارد خواسته شده در فرم استعلام در ادامه توضیح داده شده است.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر رازی چیست؟

بیمه عمر رازی چیست

در بیمه عمر رازی، بیمه‌گزار مبلغی را تعیین می‌کند که به آن حق بیمه پرداختی می‌گویند و با فاصله زمانی مشخص این حق بیمه‌ها را پرداخت می‌کند. لازم به ذکر است که بازه زمانی پرداخت حق بیمه به عهده بیمه‌گزار است و وی می‌تواند با توجه به شرایط اقتصادی خود، تعیین کند که در چه بازه‌های زمانی قادر به پرداخت حق بیمه است. در مقابل، بیمه رازی نیز متعهد می‌شود که به حق بیمه‌های پرداختی، سود واریز کرده و خسارات واردشده به بیمه‌گزار را مطابق پوشش‌های انتخابی توسط وی،  پرداخت کند.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


استعلام بیمه عمر رازی چه اطلاعاتی از بیمه‌گزار می‌خواهد؟

در استعلام بیمه عمر رازی چه مواردی از بیمه‌گزار خواسته می‌شود

فرم استعلام بیمه عمر به طور کلی دو بخش مهم دارد که اطلاعات اساسی و تاثیرگذار در بیمه عمر را از بیمه‌گزار می‌خواهد. این دو قسمت عبارت‌اند از : مشخصات بیمه‌گزار که در آن بیمه‌گزار باید مشخصات شناسایی خود را وارد کند. مشخصات بیمه‌ای که در آن بیمه‌گزار مشخص می‌کند به چه پوشش‌هایی از بیمه عمر نیازمند است و می‌خواهد شرایط بیمه عمر وی به چه شکل باشد.

اطلاعات موثر در بیمه عمر رازی شامل اطلاعات بیمه‌گزار و اطلاعات بیمه‌ای است.


مطلب مرتبط: با جدول بیمه عمر رازی مطمئن خرید کنید


موارد تأثیرگذار در استعلام بیمه عمر رازی

موارد تاثیرگذار در استعلام بیمه عمر رازی

در فرم استعلام بیمه عمر رازی چندین مورد اساسی و مؤثر وجود دارد که هر پاسخی به آن‌ها باعث تغییر در جدول بیمه عمر رازی خواهد شد. این موارد ممکن است مربوط به مشخصات بیمه و یا مشخصات بیمه‌گزار باشد که در زیر آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

مدت بیمه‌نامه

بیمه‌گزار باید مدت قرارداد بیمه عمر را مشخص کند. این مدت‌زمان حداقل 5 و حداکثر 30 سال است.

اندوخته اولیه

مقدار سرمایه‌ای که بیمه‌گزار در ابتدای قرارداد سرمایه‌گذاری می‌کند را اندوخته اولیه می‌گویند که شامل مقدار سرمایه اولیه و حق بیمه پرداختی است.

مبلغ هر قسط حق بیمه

منظور از قسط که در این قسمت از استعلام بیمه عمر رازی آمده حق بیمه‌های پرداختی است. در این قسمت بیمه‌گزار با توجه به توان مالی و اقتصادی خود، مبلغی را تعیین می‌کند که می‌تواند به عنوان حق بیمه بپردازد. دقت شود که مقدار حق بیمه‌های پرداختی در تعیین میزان پوشش سرمایه فوت عادی و پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه و همچنین پوشش‌های دیگر بیمه عمر تأثیرگذار است.

تعیین حق بیمه‌های پرداختی به عهده بیمه‌گزار است و بهتر است بیمه‌گزار مطابق با توان مالی خود، مبلغ آن را مشخص کند.

روش پرداخت حق بیمه

بیمه‌گزار در زمان استعلام بیمه عمر رازی باید بازه‌های زمانی مورد نظر خود جهت پرداخت حق بیمه را مشخص کند. در استعلام بیمه عمر رازی امکان پرداخت حق بیمه به صورت ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، چهارماهه، شش‌ماهه و سالانه وجود دارد.

درصد رشد سالانه حق بیمه

حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن‌ها در پایان مدت قرارداد به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد. بنابراین به منظور جلوگیری از آثار تورم و کاهش ارزش پولی حق بیمه‌ها، بهتر است که بیمه‌گزار در هر سال مطابق با تورم سالانه، درصدی به مبلغ خود اضافه کند. بیمه‌گزار می‌تواند هر ساله مبلغی از 5 تا 25درصد حق بیمه پرداختی خود را به آن اضافه کند.

درصد رشد سالانه سرمایه

به جز حق بیمه، سرمایه‌ای که بیمه‌گزار در بیمه عمر سپرده‌گذاری می‌کند نیز نیازمند این است که با تورم هر ساله افزایش پیدا کند. تورم بر سرمایه‌ای که بیمه‌گزار به بیمه عمر می‌سپرد اثر گذاشته و باعث کاهش ارزش آن می‌شود. به همین جهت بیمه‌گزار می‌تواند مطابق با درصد تورم به سرمایه خود اضافه کند.

نحوه دریافت سرمایه

گفتیم با پایان یافتن قرارداد بیمه عمر، سرمایه و تمامی حق بیمه‌های پرداخت شده به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. در هنگام خرید و یا استعلام بیمه عمر رازی بیمه‌گزار نحوه دریافت اندوخته خود را مشخص می‌کند یعنی می‌تواند تعیین کند که اندوخته خود را به صورت یکجا تحویل بگیرد و یا به صورت مستمری آن را دریافت کند. اگر بخواهید اندوخته عمر به صورت مستمری پرداخت شود، باید مشخص کنید که در مدت معینی باشد یا مادام‌العمر و همچنین تعیین کنید نحوه پرداخت در چه بازه‌های زمانی باشد.

در بیمه عمر رازی بیمه‌گزار می‌تواند مشخص کند که اندوخته عمر خود را به صورت یکجا و یا مستمری دریافت کند.

منظور کردن حق بیمه پوشش‌های تکمیلی در بیمه عمر

انتخاب پوشش‌ها در استعلام بیمه عمر رازی

برای استفاده از پوشش‌هایی مانند هزینه‌های پزشکی و یا معافیت از پرداخت حق بیمه و دیگر پوشش‌های تکمیلی بیمه عمر، مبلغی از حق بیمه صرف پذیرش ریسک این پوشش‌ها می‌شود. اگرچه این مقدار بسیار پایین است اما از حق بیمه‌های پرداختی بخشی به این موضوع اختصاص می‌یابد. اگر بیمه‌گزار نخواهد که مبلغ مورد نظر از حق بیمه‌های پرداختی کسر شود در این قسمت گزینه «خیر» را انتخاب می‌کند. در این صورت حق بیمه پوشش‌های تکمیلی به صورت جداگانه محاسبه شده و به حق بیمه‌های پرداختی اضافه می‌گردد.

تعداد بیمه‌شده

اگر بیمه‌گزار بخواهد به جز خود شخص دیگری را نیز بیمه کند در این قسمت گزینه «دونفره» را انتخاب می‌کند.

سن بیمه‌گزار

سن بیمه‌گزار بر بسیاری از عوامل بیمه عمر تأثیرگذار است. مثلاً بیمه‌گزار تنها وقتی می‌تواند سقف قرارداد خود را 30 سال تعیین کند که مجموع سن او و مدت قرارداد بیشتر از 70 سال نشود. همچنین بیمه عمر برای افراد بالای 65 سال صادر نمی‌شود.

سرمایه بیمه‌شده اصلی

در استعلام بیمه عمر رازی منظور از این قسمت سرمایه فوت بیمه‌گزار است که مقدار آن بین 5 تا 30 برابر حق بیمه پرداختی سالانه است. بیمه‌گزار با تعیین این قسمت مقدار دقیق آن را مشخص می‌کند.

ضریب فوت حادثه بیمه‌شده اصلی

پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه بنا به انتخاب بیمه‌گزار می‌تواند تا 4 برابر پوشش سرمایه فوت عادی باشد که در این قسمت مشخص می‌شود.

سرمایه امراض خاص بیمه‌شده

امراض خاص شامل 5 بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضا حیاتی بدن و عمل قلب باز است و پوشش سرمایه امراض خاص تعیین می‌کند که در صورت دچار شدن بیمه‌گزار به این بیماری‌ها در طول مدت قرارداد بیمه عمر، مبلغی به وی پرداخت گردد. این مقدار بنا به انتخاب بیمه‌گزار می‌تواند تا 30%  از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان برای هر بیماری باشد.

سرمایه امراض خاص به میزان 30درصد از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان است.

پوشش هزینه‌های پزشکی

با درخواست این پوشش اگر بیمه‌گزار در طی مدت قرارداد و در صورت بروز حادثه‌ای در بیمارستان بستری شود و یا خدمات درمانی دریافت کند بخشی از هزینه‌های بستری و خدمات درمانی ارایه شده به وسیله این پوشش از بیمه عمر پرداخت خواهد شد.

درصد اضافه نرخ هزینه‌های پزشکی

بیمه رازی تا سقف 10% از سرمایه فوت را به پوشش هزینه‌های پزشکی اختصاص خواهد داد. این قسمت برای همین منظور است که بیمه‌گزار مشخص کند چند درصد از سرمایه فوت از پوشش هزینه‌های پزشکی استفاده کند. معمولاً این قسمت با همان 10 درصد تکمیل می‌شود.

ضریب پوشش هزینه‌های پزشکی

این قسمت برای تعدیل سالانه پوشش هزینه‌های پزشکی است. که بیمه‌گزار می‌تواند مشخص کند به میزان 10 و یا 20 درصد سالانه به پوشش هزینه‌های پزشکی اضافه کند.

دارای نقص عضو

بیمه‌گزار به این قسمت از استعلام بیمه عمر رازی تنها پاسخ بلی یا خیر می‌دهد و تعیین می‌کند که به پوشش سرمایه نقص عضو و ازکارافتادگی نیاز دارد یا خیر.

دارای پوشش معافیت

بیمه‌گزار می‌تواند با پاسخ‌های «بله» و «خیر» به این قسمت جواب ‌دهد. پوشش معافیت به این صورت است که چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی شود، مطابق این پوشش از پرداخت حق بیمه‌ها معاف می‌شود اما قرارداد عمر همچنان ادامه می‌یابد.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


استعلام بیمه عمر رازی چه سودی دارد؟

استعلام بیمه عمر رازی چه سودی دارد

اما دریافت استعلام بیمه عمر رازی چه اهمیتی دارد؟ چرا چنین قابلیتی برای بیمه‌گزار فراهم شده است؟ برای پاسخ به این سؤال‌ها باید بگوییم با استعلام بیمه عمر رازی تمام ابعاد بیمه عمر و تمام جزییات مالی آن به تفکیک هر سال در جدول بیمه عمر نشان داده خواهد شد که نتیجه حاصل می‌تواند در تصمیم‌گیری بیمه‌گزار در خصوص بیمه عمر کمک‌کننده باشد. راه بهتر و سریع‌تر آن است که بتوانید با وارد کردن اطلاعات کمتر و در نتیجه سرعت بیشتر از چندین شرکت ارایه کننده بیمه عمر، استعلام بگیرید. از طریق بیمیتو می‌توانید استعلام آنلاین بیمه عمر را از چندین شرکت بیمه به طور هم‌زمان و تنها در چند ثانیه تهیه کنید. همچنین استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی نیز در بیمیتو امکان‌پذیر است. چنانچه قصد خرید بیمه داشته باشید می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت بیمیتو خرید آنلاین بیمه عمر و یا خرید آنلاین بیمه مسافرتی داشته باشید. بیمه‌هایی مثل بیمه بدنه اتومبیل و بیمه شخص ثالث را نیز می‌توانید به صورت آنلاین از طریق بیمیتو تهیه کنید. اگر بیمه‌گزار تامین اجتماعی هستید از بیمیتو می‌توانید نسبت به تمدید، تعویض و صدور دفترچه بیمه اقدام کنید. برای این که از انتخاب خود مطمئن شوید می‌توانید از امکان مقایسه شرایط یک بیمه در بین شرکت‌های مختلف که بیمیتو در اختیار متقاضیان قرار داده است استفاده کنید. بیمیتو با ارایه اطلاعات در خصوص انواع بیمه‌ها به شما کمک می‌کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشید. در نهایت با بیمیتو می‌توانید مطمئن باشید که بهترین بیمه موردنیاز خود را خریداری می‌کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید