تهیه بیمه عمر در دنیای امروز امری بدیهی است چرا که افراد آینده‌نگر سعی می‌کنند از راه‌های مختلف آسایش و امنیت خود و خانواده خود را فراهم کنند و خرید بیمه عمر یکی از این راه‌ها است که حتی سرمایه بیمه‌گزار نیز نه تنها به مصرف نمی‌رسد که در سپرده بیمه عمر وی ذخیره شده و سالانه از طرف بیمه‌گر به آن سود واریز می‌شود. چتر حمایتی بیمه عمر و پوشش‌های مختلف آن از یک سو و امکان سرمایه‌گذاری بلندمدت و دریافت سود از سوی دیگر باعث شده که این بیمه متقاضیان زیادی در میان مردم داشته باشد. امکان پرداخت حق بیمه‌های اندک و در مدت‌زمان‌های دلخواه نیز شرایط دریافت بیمه عمر را آسان و برای قشر وسیعی از مردم فراهم می‌کند. استعلام بیمه عمر برای متقاضیان از این نظر اهمیت دارد که می‌توانند قبل از خرید بیمه عمر و پرداخت هر نوع مبلغی، محاسبات بیمه عمر خود را مشاهده کنند و در هر سال وضعیت مالی و اقتصادی بیمه عمر خود را ببینند. استعلام بیمه عمر سینا هم به بررسی استعلام بیمه عمر در بیمه سینا که یکی از ارایه کنندگان بیمه در ایران است می‌پردازد.


مطلب مرتبط: بیمه چیست؟


فرم استعلام بیمه عمر سینا

فرم استعلام بیمه عمر سینا

فرم استعلام بیمه عمر سینا پرسش‌نامه‌ای است که بیمه‌گزار با پاسخ به آن می‌تواند جدول بیمه عمر خود را تهیه کند. در جدول مذکور وضعیت اندوخته، حق بیمه و تمامی محاسبات بیمه عمر در هر سال به طور دقیق ارایه شده است. در واقع استعلام بیمه عمر سینا این امکان را می‌دهد که بیمه‌گزار با رویت جدول بیمه عمر نسبت به خرید و تغییرات لازم در بیمه عمر اقدام کند و با اطمینان کامل اقدام به خرید بیمه عمر کند. اما فرم استعلام بیمه عمر دارای چند بخش است و در هر بخش موارد مختلفی از بیمه‌گزار خواسته شده است که توضیح خواهیم داد.

.اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق وارد کنید و در جاهایی که لازم است با توجه به نیازهای خود از بیمه عمر به آن جواب دهید


مطلب مرتبط: بیمه عمر سینا ؛ یارمند شما در زندگی


بخش‌هایی که در فرم استعلام بیمه عمر سینا وجود دارد

موارد خواسته شده در فرم استعلام بیمه عمر سینا

مشخصات بیمه‌شده

این قسمت شامل مشخصات شخصی بیمه‌گزار است و همان‌طور که گفتیم جزو بخش‌هایی است که در محاسبات جدول بیمه عمر بی تأثیر است اما در فرم‌های استعلام کتبی بیمه سینا وجود دارد. پاسخ به این قسمت‌ها از روی مدارک شناسایی و اطلاعات فردی بیمه‌گزار امکان‌پذیر است و بیشتر در احراز هویت بیمه‌گزار اهمیت دارد تا بیمه عمر. مواردی که در این بخش از استعلام بیمه عمر سینا خواسته می‌شوند عبارت‌اند از:

نام و نام خانوادگی بیمه‌شده

نام پدر

کد ملی

شماره شناسنامه

تاریخ تولد

محل صدور

وضعیت تأهل

جنسیت

نشانی محل اقامت بیمه‌شده

قد و وزن

شغل و نشانی محل کار

وضعیت نظام وظیفه برای آقایان

افرادی که دارای مشاغل پر خطر هستند و یا به انجام امور خطرناک می‌پردازند به خاطر نوع شیوه زندگی و احتمال ریسک بالا، مطابق قوانین بیمه عمر سینا به هیچ عنوان تحت پوشش بیمه عمر قرار نمی‌گیرند و درخواست آن‌ها مورد پذیرش بیمه سینا واقع نخواهد شد. مشاغل پرخطر و یا فعالیت‌های پر ریسک به فعالیت‌هایی مانند نجات غریق دریا، آکروبات‌کار، بدل‌کار، آکروبات‌کار، ملوان، کارگر مهمات‌سازی و … می‌گویند.

درخواست بیمه عمر افرادی که دارای مشاغل پرخطر هستند و یا زندگی ماجراجویانه‌ای دارند طبق قانون توسط بیمه سینا پذیرفته نمی‌شود.

مشخصات بیمه‌گزار

این قسمت در صورتی باید تکمیل شود که بیمه‌گزار و بیمه‌شده یک شخص واحد نباشند. در این صورت مشخصات بیمه‌گزار در این بخش وارد می‌شود.

مشخصات بیمه عمر

در این بخش شرایط بیمه عمر توسط بیمه‌گزار مشخص می‌شود به عبارتی تعیین می‌کند که بیمه عمر چه شرایطی داشته باشد تا بتواند هم نیازهای او را تحت پوشش قرار دهد و هم متناسب با وضعیت اقتصادی بیمه‌گزار باشد. برای پاسخگویی به این قسمت و موارد خواسته‌شده در این بخش از استعلام بیمه عمر سینا بیمه‌گزار باید مشخص کند که چه انتظاراتی از بیمه عمر دارد و مایل به دریافت کدام‌یک از خدمات و پوشش‌های بیمه عمر است. با مشخص شدن این انتظارات و با توجه به شرایط اقتصادی بیمه‌گزار، می‌توان به موارد خواسته‌شده در این قسمت پاسخ داد. موارد خواسته‌شده مربوط به بیمه عمر عبارت‌اند از:

حق بیمه پرداختی

خرید بیمه عمر در ازای پرداخت حق بیمه‌هایی است که بیمه‌گزار تعیین می‌کند؛ یعنی بیمه‌گزار مشخص می‌کند که مایل است چه مقدار به عنوان حق بیمه‌ پرداخت کند. حق بیمه‌های پرداختی در بیمه عمر بیمه‌گزار سرمایه‌گذاری شده و با پایان قرارداد و یا زمان بازخرید به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. همچنین به حق بیمه‌های پرداختی در طول مدت قرارداد سود بیمه عمر که شامل سود تضمینی  و سود حاصل از مشارکت است واریز می‌گردد.

بهتر است بیمه‌گزار مبلغ حق بیمه پرداختی را با توجه به توان مالی خود تعیین کند تا در پرداخت آن با مشکل مواجه نشود.

درصد افزایش حق بیمه

به خاطر تورم سالانه در اقتصاد، حق بیمه‌ای که بیمه‌گزار در سال اول تعیین می‌کند بهتر است هر سال به میزان مشخصی افزایش پیدا کند تا ارزش پول در طول زمان قرارداد حفظ شود. کارشناسان بیمه این میزان افزایش بیمه را 10 درصد پیشنهاد می‌کنند.

روش پرداخت حق بیمه

بیمه‌گزار باید طی یک بازه زمانی مشخص و تعیین شده، حق بیمه‌های خود را پرداخت کند. این بازه‌های زمانی در فرم استعلام بیمه عمر سینا به صورت ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و یا یک ساله است. در صورتی که قرارداد بیمه عمر برای یک گروه بسته شود؛ مثلاً برای کارکنان یک شرکت، درخواست بیمه صادر شود، حق بیمه‌های پرداختی از حقوق کارکنان کسر خواهد شد.

مدت‌زمان

مدت قرارداد بیمه عمر از 5 تا 30 سال و به انتخاب بیمه‌گزار است با توجه به این قانون که مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیش از 70 سال شود چرا که افراد بالای 70 سال تحت پذیرش بیمه عمر قرار نمی‌گیرند.

پوشش سرمایه فوت

پوشش سرمایه فوت خسارتی است که در صورت فوت بیمه‌گزار به ذی‌نفعان او پرداخت خواهد شد. این مبلغ از 1 تا 30 برابر حق بیمه پرداختی است که مقدار دقیق آن را بیمه‌گزار مشخص می‌کند. کمترین مبلغ قابل پرداخت برای بیمه عمر 1 میلیون تومان در سال است.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی و نقص عضو

شیوه زندگی و شغل بیمه‌گزار در انتخاب این پوشش می‌تواند تاثیرگزار باشد. این پوشش به این علت است که اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر، طی حادثه‌ای دچار نقص عضو و یا ازکارافتادگی شود مبلغی به عنوان خسارت به وی پرداخت گردد.

پوشش امراض خاص

چنانچه بیمه‌گزار در زمان قرارداد بیمه عمر دچار یکی از امراض خاص شود بیمه سینا به میزان 30 درصد از سرمایه فوت و تا سقف 30 میلیون تومان به وی پرداخت خواهد کرد. امراض خاص شامل پنج بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، پیوند اعضا حیاتی بدن و سرطان می‌شود. اگر بیمه‌گزار مایل به دریافت این پوشش باشد در این قسمت از فرم استعلام بیمه عمر سینا می‌تواند آن را درخواست کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

طبق این پوشش در مواردی که بیمه‌گزار و بیمه‌شده یک نفر باشد، اگر بیمه‌گزار طی حادثه و در طول مدت قرارداد دچار ازکارافتادگی کامل شود از پرداخت حق بیمه تا نهایتاً ده سال معاف خواهد بود. این در حالی است قرارداد بیمه عمر به همراه باقی پوشش‌های درخواستی بیمه‌گزار به قوت خود باقی است. بیمه‌گزار در این قسمت مشخص می‌کند که متقاضی این پوشش است یا خیر.

سپرده اولیه

این قسمت اختیاری است و بستگی به انتخاب بیمه‌گزار دارد که اگر علاقه‌مند است تا سود بیشتری از بیمه عمر خود دریافت کند، بتواند سرمایه بیشتری علاوه بر حق بیمه‌های پرداختی در سپرده بیمه عمر، سرمایه‌گذاری کند. بیمه‌گزار در این قسمت می‌تواند مقدار مبلغ مورد نظر خود را وارد کند. کمترین میزان سرمایه‌گذاری در بیمه عمر سینا 1 میلیون تومان است.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت بیمه عمر سینا را بهتر بشناسیم


استعلام بیمه عمر سینا چه کمکی به بیمه‌گزار می‌کند؟

استعلام بیمه عمر سینا چه کمکی به بیمه‌گزار می‌کند

محاسبات بیمه عمر در هر سال از مدت قرارداد متفاوت است. توضیح این محاسبات و جدول بیمه عمر برای هر بیمه‌گزار کار دشواری است و از طرفی بیمه‌گزار به عنوان کسی که در بیمه عمر، سرمایه‌گذاری می‌کند محق است که از جزییات سود و سرمایه خودآگاه باشد. استعلام بیمه عمر سینا به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا قبل از خرید بیمه عمر بتواند از میزان سود و سرمایه خود در هر سال مطلع شود.

استعلام بیمه عمر سینا به بیمه‌گزار کمک می‌کند تا قبل از سرمایه‌گذاری در بیمه عمر، از جزییات مالی آن مطلع شود.


بیمیتو با در اختیار دادن امکاناتی مانند امکان مقایسه شرایط یک بیمه در بین چند شرکت ارایه دهنده آن، ارایه اطلاعات در خصوص انواع بیمه و نیز امکان خرید اینترنتی بیمه، به متقاضیان کمک می‌کند تا بنا به نیازشان بهترین بیمه مورد نظرشان را تهیه کنند. در خصوص خرید اینترنتی بیمه می‌توان اشاره کرد که هم اکنون امکان خرید اینترنتی بیمه عمر، خرید آنلاین بیمه شخص ثالث و یا خرید آنلاین بیمه مسافرتی از بیمیتو فراهم است. علاوه بر خرید اینترنتی بیمه بدنه خودرو می‌توانید استعلام انواع بیمه مانند استعلام بیمه آتش‌سوزی تهیه کنید. با بیمیتو می‌توانید خریدی راحت و با کمترین هزینه ممکن از هرجا و در هر لحظه داشته باشید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید