خیلی مهم است که پول خودتان را دور نریزید. همه ما می‌خواهیم از کیفیت و کارایی محصولی که می‌خریم راضی باشیم. اما در مورد خرید بیمه چطور می‌توانیم این اطلاعات را کسب کنیم؟ چطور می‌توانیم بفهمیم بیمه‌ای که می‌خریم بهترین بیمه عمر است؟ یا از کجا بفهمیم که این بیمه پاسخگوی نیاز ما است؟ با گرفتن استعلام بیمه عمر قبل از خرید می‌توانید به جواب سوالات خود برسید اما بیمه عمر نسبت به دیگر بیمه‌ها کمی پیچیده است به همین دلیل می‌خواهیم یک بار دیگر بیمه عمر را شرح دهیم و سپس شما را با نحوه استعلام بیمه عمر مان آشنا کنیم تا پاسخ سوالات خودتان را بگیرید!

مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟

 

در خصوص بیمه عمر مان ایران بیشتر بدانیم

بیمه عمر مان ایران یک قرارداد بلندمدت بین بیمه‌گزار و شرکت بیمه ایران است که به موجب آن زندگی بیمه‌گزار تضمین می‌شود و بیمه ایران متعهد می‌شود که اگر در طول مدت قرارداد بیمه‌گزار به هر علت فوت کرد به خانواده وی خسارت پرداخت کند. بیمه‌گزار در ازای پرداخت حق بیمه‌هایی که مشخص می‌کند می‌تواند تا پایان قرارداد از مزایای بیمه عمر مان استفاده کند و در نهایت پس از پایان قرارداد نیز اندوخته بیمه خود را که شامل سود و حق بیمه‌های پرداختی است دریافت کند.

 

استعلام بیمه عمر یعنی چه؟

استعلام بیمه عمر یعنی چه؟

اگر تا کنون اصطلاح «استعلام بیمه» به گوشتان نخورده باشد احتمالاً از خودتان می‌پرسید که استعلام بیمه عمر یعنی چه؟ در پاسخ باید بگوییم استعلام یعنی دریافت نرخ و شرایط بیمه‌نامه قبل از خرید آن. یعنی می‌توانید مشخصات خود و همچنین شرایطی که از بیمه عمر خود انتظار دارید را به شرکت بیمه ارایه کنید و با دریافت استعلام بیمه عمر ببینید که میزان سود و اندوخته نهایی در هر سال و یا در پایان قرارداد چقدر است. همچنین می‌توانید ببینید میزان خسارت پوشش‌های بیمه عمر در هر سال را مشاهده کنید.

 

استعلام بیمه عمر مان چه اطلاعاتی در اختیار ما می‌گذارد؟

توصیه ما این است که قبل از خرید بیمه‌نامه حتما اقدام به دریافت استعلام بیمه‌نامه مورد نیاز خود کنید. زیرا استعلام بیمه عمر مانند یک صورتحساب می‌ماند که به شما اجازه می‌دهد از میزان پرداختی و سود دریافتی خود قبل از خرید بیمه مطلع شوید و اگر شرایط بیمه‌نامه برای شما رضایت‌بخش نباشد می‌توانید قبل از خرید، آن را تغییر دهید. اطلاعاتی که استعلام بیمه عمر مان به بیمه‌گزار می‌دهد عبارت‌اند از:

میزان حق بیمه‌های پرداختی: حق بیمه در بیمه‌های عمر توسط بیمه‌گزار تعیین می‌شود و این شخص بیمه‌گزار است که با توجه به شرایط اقتصادی و توان مالی خود تصمیم می‌گیرد چه مقدار حق بیمه بپردازد و همچنین تصمیم می‌گیرد که سالانه چند درصد آن را افزایش می‌دهد. با دریافت استعلام به طور دقیق مشخص می‌شود که با توجه به شرایطی که بیمه‌گزار تعیین کرده در هر سال از مدت قرارداد چه مقدار باید حق بیمه پرداخت کند.

میزان غرامت دریافتی از پوشش‌های بیمه عمر: میزان پرداختی خسارت پوشش‌های بیمه عمر مقدار ثابتی نبوده و در هر سال افزایش می‌یابد. یکی از اطلاعات دقیق دیگری که استعلام بیمه عمر مان به بیمه‌گزار می‌دهد این است که می‌تواند از طریق استعلام بفهمد هریک از پوشش‌ها در هر سال از بیمه عمر دقیقاً چه مبلغی به عنوان خسارت به وی پرداخت خواهند کرد.

میزان سود دریافتی از بیمه عمر: همان‌طور که می‌دانید بیمه عمر مان دارای دو نوع سود است یکی سود تضمینی و دیگری سود حاصل از مشارکت. حاصل این دو سود به همراه حق بیمه‌های پرداختی، اندوخته بیمه عمر را شکل می‌دهد. بیمه‌گزار می‌تواند شاهد سودی باشد که هر سال از بیمه عمر به دست می‌آورد. همچنین می‌تواند ارزش بازخرید بیمه خود و یا اندوخته نهایی بیمه‌نامه را در سال آخر بیمه‌نامه مشاهده کند.

در یک نگاه کلی باید بگوییم آنچه بیمه‌گزار در استعلام بیمه عمر مان مشاهده می‌کند به نوعی صورتحسابی است که تمام جزییات مالی بیمه‌نامه را به وی نشان می‌دهد. یعنی مشخص می‌کند در هر سال بیمه‌گزار چه مقدار باید حق بیمه پرداخت کند، تا چه میزان ممکن است سود دریافت کند، در هر سال از هریک از پوشش‌ها تا چه سقفی می‌تواند خسارت بگیرد و اندوخته نهایی وی چقدر می‌شود. چنین اطلاعاتی برای تصمیم‌گیری در شرایط بیمه‌نامه بسیار مهم هستند پس هرگز دریافت استعلام بیمه عمر را فراموش نکنید.

چه اطلاعاتی در استعلام بیمه عمر تاثیرگذار هستند؟

چه اطلاعاتی در استعلام بیمه عمر تاثیرگذار هستند؟

اطلاعاتی که برای دریافت استعلام بیمه عمر نیاز است بسیار مهم است زیرا باعث تغییر در نتیجه استعلام بیمه عمر مان خواهد شد. این اطلاعات به شرح زیر است:

مدت قرارداد: طبیعی است هرچه مدت قرارداد بیشتر باشد حق بیمه‌های بیشتری پرداخت می‌شود و سود حاصل نیز بیشتر است و در کل تغییرات محسوسی را در نتیجه استعلام بیمه عمر شاهد خواهیم بود.

سن بیمه‌گزار: از آنجا که سن بیمه‌گزار در تعیین مدت قرارداد موثر است می‌تواند در نتیجه استعلام نیز تاثیرگذار باشد.

حق بیمه‌های پرداختی: حق بیمه یکی از مهم‌ترین عواملی است که در استعلام بیمه عمر مان اثر می‌گذارد. هر تغییری در مقدار حق بیمه باعث می‌شود که میزان غرامت پوشش‌ها، سود و اندوخته بیمه عمر تغییر کند. پس لازم است که مقدار حق بیمه خود را به طور دقیق وارد کنید و همچنین مشخص کنید که سالانه چه میزان آن را افزایش خواهید داد.

تعداد و کیفیت پوشش‌های بیمه عمر: از آنجایی که بخش کوچکی از حق بیمه‌های پرداختی بیمه‌گزار صرف پذیرش ریسک بیمه می‌شود، تعداد و کیفیت پوشش‌های انتخابی بیمه عمر می‌تواند در نتیجه استعلام بیمه عمر تغییر ایجاد کند. در هنگام استعلام یا خرید بیمه عمر مان دقت کنید که به چه پوشش‌هایی نیاز دارید و آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین کیفیت پوشش‌های خود را نیز با آینده‌نگری انتخاب کنید.

 

در بیمه عمر مان چه پوشش‌هایی به بیمه‌گزار ارایه می‌شود؟

در بیمه عمر مان چه پوشش‌هایی به بیمه‌گزار ارایه می‌شود؟

پوشش‌های بیمه عمر مان با پرداخت غرامت در زمانی که بیمه‌گزار دچار زیان شده باشد از وی و یا خانواده او حمایت می‌کند. پوشش‌هایی که در بیمه عمر مان وجود دارد عبارت‌اند از:

پوشش سرمایه فوت عادی: مبلغی است که در صورت فوت بیمه‌گزار در زمانی که بیمه‌نامه معتبر است به خانواده وی پرداخت می‌شود.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: این خسارت زمانی به خانواده بیمه‌گزار پرداخت می‌شود که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بر اثر حوادث، فوت شده باشد.

پوشش سرمایه ازکارافتادگی: اگر بیمه‌گزار در اثر سوانح دچار ازکارافتادگی دائم و کامل شود مطابق این پوشش خسارت دریافت می‌کند.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزاری که دچارازکارافتادگی دائم و کامل شده باشد می‌تواند علاوه بر دریافت غرامت ازکارافتادگی، بدون پرداخت حق بیمه، از مزایای بیمه عمر مان تا پایان مدت قراداد استفاده کند. کافی است این پوشش را در زمان خرید بیمه‌نامه انتخاب کرده باشد.

پوشش امراض خاص: بیمه‌گزاری که در طول مدت قرارداد دچار یکی از امراض خاص شده باشد از بیمه عمر مان خسارت دریافت می‌کند. امراض خاص اصطلاحی است که به سکته قلبی، سکته مغزی، عمل قلب باز، سرطان و پیوند اعضا اصلی بدن گفته می‌شود.

 

چگونه می‌توان استعلام بیمه  عمر مان تهیه کرد؟

چگونه می‌توان استعلام بیمه  عمر مان تهیه کرد؟

برای این کار کافی است به یکی از نمایندگی‌های بیمه ایران مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز و شرایطی که از بیمه‌نامه خود انتظار دارید را در اختیار نماینده بیمه قرار دهید و از وی بخواهید تا برای شما استعلام بیمه عمر بگیرد. راه دیگر این است که به روش آنلاین، استعلام بیمه عمر مان بگیرید. در این روش دیگر نیازی به مراجعه حضوری به نمایندگی بیمه نیست. کافی است به بیمیتو مراجعه کنید و با ارایه مشخصات خود استعلام بیمه عمر بگیرید.

استعلام و خرید آنلاین بیمه عمر مان از بیمیتو

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استعلام آنلاین بیمه عمر از طریق بیمیتو این است که می‌توانید قیمت بیمه و شرایط آن را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید. امکان مقایسه باعث می‌شود تا بهترین و متناسب‌ترین بیمه را بخرید و نگران قیمت آن نیز نباشید. بعد از خرید، بیمه‌نامه به صورت رایگان به آدرس شما ارسال می‌شود. در بیمتیو علاوه بر خرید بیمه عمر امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، خرید بیمه بدنه، بیمه درمان تکمیلی انفرادی، بیمه مسافرتی و… وجود دارد. بیمیتو به شما کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان و به راحتی بهترین بیمه‌ای که نیاز دارید را تهیه کنید.

28 نظرات

  • سلام من تازه بیمه ی عمر ایران را خریدم در واقع بعد از تکمیل ثبت نام به صفحه پرداخت اولین قسط ایران برخوردم که آن زمان موجودی حسابم کافی نبود .و امروز افزایش موجودی دادم می خواستم بدونم با افزایش موجودی پرداخت قسط خود به خود انجام میشه یا نه لطفا راهنمایی کنید.

   • ساناز عزیز سلام،
    از طریق سایت پرداخت بیمه ایران میتوانید کد شناسه خود را بزنید و سپس کلمه جستجو را بزنید . نام شما و مبلغ هر قسط و تاریخ اخرین سررسید بیمه و شماره بیمه نامه نوشته میشود. اگر پرداخت خود را انجام نداده باشید و یا پرداختتان هنوز توسط شرکت بیمه ایران تایید نشده باشد در این صفحه نوشته ( پرداخت نشده ) را میبینید و در صورتیکه تایید شده باشد ( پرداخت شده ) را میبینید.

  • سلام
   متاسفانه مثل اینکه بیمه عمر ایران کاملا سرکاری و یک کلاه برداری بزرگ است.چون هرسایتی که آدرس ولینک مربوطه رو گذاشته باز نمیشه به نظرم زودتر برای پس گرفتن پس انداز خود از طریق قانونی اقدام فرمایید..
   من که این کار رو کردم پس از 4سال واریز کلی خسارت هم ازمن گرفتن

   • با سلام
    ثبت نام یا بازخرید بیمه عمر ایران به صورت آنلاین انجام نمی شه و اگر مشکلتون باز نشدن لینک سایت هست دلیل بر کلاه برداری یک شرکت نیست و به خصوص وقتی درباره بیمه ایران صحبت می کنیم که 85 سال سابقه دارد و یک بیمه دولتی هست.
    همیشه توصیه ما این بوده که بیمه عمر رو زیر 5سال بازخرید نکنین چون به دلیل هزینه پوشش ها و کارمزد ها مبلغ کمتری از بیمه تون رو پس می گیرین و بیمه تون هنوز به سود دهی خوبی نرسیده.
    در واقع این نکته مهمیه که همیشه در پست ها و بلاگ هان مون به آن اشاره کردیم و متأسفانه تصمیم درستی برای زمان بازخریدتون نگرفتین.

     • سلام دوست عزیز.
      شما میتونید با شماره بیمیتو و تماس بگیرید و با کارشناسان بیمه عمر صحبت کنید تا یک مشاوره کامل و تخصصی دریافت کنید

  • با سلام.
   دوست عزیز توجه داشته باشید که بیمه عمر دو جنبه داره. یک جنبه سرمایه گذاریه و یک جنبه پوشش های بیمه ای.
   اگه به بیمه عمر فقط به چشم یک سرمایه گذاری نگاه کنیم، میتونیم بگیم روش های بهتری هم برای سرمایه گذاری وجود داره.
   ولی پوشش های بیمه ای، مهم ترین بخش بیمه عمره و میتونه بسیار مفید و کاربردی باشه

  • دقیقا درسته چون من دو تا بیمه عمر خریدم که از هر کدوم ده سال گذشته و رشدش خیلی کمه از اون نوع پلکانی ها نبوده
   از طرفی ده سال پیش این یک پیشنهاد خوب بوده اما الان اصلا بدرد نمیخوره چون پول فوق العاده بی ارزش شده

 1. سلام من میخوام سررسید سال جدید رو بگیرم واسه پرداخت بیمه عمر ،متاسفانه هرچی زنگ میزنم شعبه ای که بیمه شدم جواب نمیدن، محلشون عوض شده ،چطور باید شناسه های سال جدید رو دریافت کنم؟

 2. باسلام. میخواستم بپرسم بعداز یکسال اگربخواهیم بازخریدکنیم وپولمان راپس بگیریم چگونه محاسبه میکنند؟؟ ممنون اگر جواب دهید.

  • سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز کاملا به حق بیمه ای که پرداخت کردید و شرایط بیمه نامتون بستگی داره. یعنی باید از همون شعبه یا نمایندگی که این بیمه رو خریدید، اطلاعات بگیرید.
   ولی پیشنهاد ما اینه که اینقدر زود بیمه نامتون رو بازخرید نکنید، چون بازخرید کردن بیمه عمر قبل از 5 سال، معمولا به نفع بیمه گذار نیست، چون مبلغ کمتری بهتون پرداخت میشه

  • با سلام.
   دوست عزیز لطفا واضح تر توضیح بفرمایید.
   شما از طریق بیمیتو بیمه عمر خریداری کردید؟ یا مستقیما یا از طریق شعب بیمه ایران؟

 3. با سلام. در سال 1396/1/1 تاریخ شروع بیمه نامه با ضریب افزایش 10% بوده و از تاریخ 98/1/1 با صدور الحاقیه ضریب افزایش حق بیمه را به 20 % تغییر دادم بعد از بیست سال حقوق مادام العمر من به صورت تقریبی چقدر خواهد بود؟

 4. سلام من بازنشسته هستم وازسال 1398 ازحقوقم ماهانه 350000 ریال بیمه اتیه سازان به عنوان بیمه عمر ازحقوق من کسر میکنند ایا به ان سود تعلق میگیرد وایاازامکاناتی دیگر میتوانم استفاده کنم اگر ممکن است راهنماییم کنید

  • با سلام.
   این بیمه عمری که میفرمایید با بیمه عمر و سرمایه گذاری متفاوته و تا جایی که بنده اطلاع دارم فقط غرامت فوت رو پوشش میده و جنبه سرمایه گذاری هم نداره. برای اطلاعات دقیقتر بهتره از دفاتر بیمه آتیه سازان بپرسید

 5. سلام.من برام پیام اومده که بیمه نامم صادرشده..خب الان چی میشه؟یعنی فقط به همین1پیام اکتفاکنم؟؟برگه ای چیزی قراردادی برام نمیفرستن؟؟؟

 6. سلام من بچه هامو بیمه عمر کردم که از حقوق کم بشه ولی متاسفانه بعد یکسال نمایندگی نمیدونه بیمه کم میشه یا نه

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید