برای خرید یا استعلام بیمه عمر معلم از شرایط و جزییات این بیمه مطلع شوید. همیشه تاکید بر این است که قبل از استعلام بیمه مطالعات و آگاهی خود را در مورد بیمه و شرکت ارایه کننده آن کامل کنید. اما برای اقدام به خرید بیمه عمر باید با توجه به درآمد و وضع اقتصادی خود مبلغی را به عنوان پرداختی حق بیمه مشخص کنید. این مبلغ می‌تواند به انتخاب بیمه‌گزار طی زمان‌هایی مشخص به حساب شرکت بیمه واریز شود. در قبال پرداخت حق بیمه،  بیمه معلم نیز با ارایه خدماتی که به طور مفصل آن را شرح می‌دهیم به وظایف خود در قبال قرارداد بیمه عمل می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


انواع بیمه عمر معلم

انواع بیمه عمر معلمبیمه معلم انواع مختلفی دارد که برخی از آن‌ها منسوخ شده و برخی دیگر همچنان ادامه داشته یا به روزرسانی می‌شوند. در اینجا نگاهی به انواع بیمه عمر معلم می‌اندازیم تا قبل از توضیح استعلام بیمه عمر معلم بیشتر با این بیمه‌ها آشنا شویم.

بیمه عمر زمانی ساده: این بیمه خسارت فوت را پوشش داده و بیمه‌گزار با خرید  آن، حق بیمه‌ای را در زمان‌های مشخص پرداخت می‌کند و چنانچه در طول مدت قرارداد فوت کند بیمه معلم موظف است سرمایه فوت را به ذی‌نفع یا ذی‌نفعان او پرداخت کند. ذی‌نفع یا کسی که سرمایه فوت بیمه‌گر را دریافت می‌کند معمولا از طرف بیمه‌گر و در فرم بیمه عمر دقیقا مشخص شده است در غیر این صورت سرمایه فوت به وارث بیمه‌گر پرداخت خواهد شد. اما اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت نکند، شرکت بیمه دیگر تعهدی نداشته و موظف به پرداخت سرمایه فوت نیست.

بیمه عمر مانده بدهکار انفرادی: برای افرادی که وام‌های بلندمدت می‌گیرند و بازپرداخت آن‌ها سال‌ها طول می‌کشد، بیمه عمر مانده بدهکار بسیار کمک کننده است؛ چرا که در صورت فوت بیمه‌گزار، بیمه معلم متعهد می‌شود که بدهی باقی‌مانده را به وام دهنده پرداخت کند. این بیمه مثل ضامن همیشگی برای وام شما است و وام دهنده نیز با آگاهی از بیمه شما با اطمینان بیشتری وام مورد نیازتان را می‌پردازد.

در بین انواع بیمه عمر که توسط بیمه معلم ارایه می‌شود، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری آن شناخته‌ شده‌تر است و معمولا همین بیمه توصیه می‌شود.


مطلب مرتبط: تاریخچه بیمه عمر از آغاز تا امروز


بیمه عمر دو نفره، دو فیلم با یک بلیت

بیمه عمر دو نفره

از نظر خدمات بیمه‌ای فرقی بین بیمه عمر انفرادی و دو نفره نیست و برای هر دو نفر، بیمه خدمات یکسانی ارایه می‌دهد. اما برای بیمه‌گزار در بیمه عمر دو نفره شرایطی وجود دارد که می‌تواند پایبندی به قرارداد بیمه را از نظر اقتصادی راحت‌تر کند. در بیمه عمر دو نفره بیمه‌گزار می‌تواند فرد دیگری را نیز بیمه کند که با این کار حق بیمه پرداختی که به اندازه حق بیمه انفرادی است، توسط دو نفر پرداخت شده در صورتی‌که پوشش‌های بیمه عمر معلم به هر دو نفر تعلق می‌گیرد. یعنی با پرداخت یک حق بیمه، هر دو نفر از خدمات و پوشش‌ها بهره‌مند می‌شوند. در بیمه دو نفره بیمه‌گزار اصلی و بیمه‌گزار فرعی داریم و بسته به انتخاب بیمه‌گزاران، سرمایه‌ پوشش‌ها برای هر دو نفر می‌تواند یکسان نباشد. همچنین اگر بیمه‌گزار اصلی یا فرعی فوت کند، سرمایه فوت می‌تواند به نفر دوم، پرداخت شود و اگر نفر دوم بیمه‌‍شده، سرمایه فوت را نخواهد و تقاضای ادامه بیمه را داشته باشد، از همان تاریخ می‌تواند مانده حق بیمه‌های پرداختی را تا پایان مدت قرارداد واریز کند.

در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بر خلاف بیمه عمر زمانی، نه تنها قرارداد بلندمدت بوده بلکه در پایان قرارداد بیمه، خدمات‌دهی می‌تواند همچنان ادامه داشته باشد.

با استعلام بیمه عمر معلم می‌توانید از مزایای آن در طول مدت زمان قرارداد و یا بعد از پایان مدت قرارداد بیمه، بهره‌مند شوید. در اینجا مزایای بیمه عمر را شرح می‌دهیم تا بهتر با خدمات بیمه معلم آشنا شوید.

با بیمه عمر دونفره بیمه معلم، با پرداخت یک حق بیمه از دو نفر از خدمات و پوشش‌های بیمه استفاده می‌کنند.


 مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


مزایای بیمه عمر معلم

مزایای بیمه عمر معلم

با استعلام بیمه عمر معلم می‌توانید از مزایای زیر استفاده ببرید:
استفاده از انواع پوشش‌ها مثل:

. پوشش فوت ناگهانی.

. پوشش فوت ناشی از حادثه تا 4 برابر سرمایه.

. پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی در اثر حادثه.

. پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی.

. پوشش هزینه امراض خاص که طبق قوانین بیمه شامل سرطان، عمل قلب باز، پیوند اعضا حیاتی بدن، سکته مغزی، سکته قلبی می‌شود.

. استفاده از سود تضمینی که طبق آخرین نرخ اعلام شده در دو سال اول 16% و در دو سال دوم 13% و در سال پنجم به بعد 10% است.

. استفاده از سود حاصل از مشارکت که سالانه توسط بیمه عمر معلم به اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار افزوده می‌گردد.

. امکان دریافت وام تا سقف 90% از سرمایه بیمه عمر بیمه‌گزار.

. برخورداری از معافیت مالیاتی بر اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار.

. معافیت از مالیات بر ارث بیمه عمر.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟


توضیحاتی در خصوص استعلام بیمه عمر معلم

برای استعلام بیمه عمر معلم علاوه بر مشخصات واقعی فرد که در هر تقاضانامه اداری باید قید شود؛ موارد زیر نیز خواسته شده که به توضیح آن می‌پردازیم.

مدت‌زمان بیمه عمر

که می‌تواند بین 5 تا 30 سال  باشد به شرطی که مجموع مدت‌ قرارداد بیمه با سن بیمه‌گزار بیشتر از 70 سال نشود.

سپرده اولیه

مقدار سرمایه‌ای را که می‌خواهید در ابتدای قرارداد بیمه عمر در اختیار بیمه معلم قرار دهید را مشخص کنید. این مورد با وضعیت و توان اقتصادی بیمه‌گزار رابطه دارد هرچه میزان اندوخته اولیه بیشتر باشد سودی که هرساله برای بیمه‌گزار منظور می‌گردد بیشتر خواهد بود.

روش پرداخت حق بیمه

که بیمه‌گزار با توجه به توانایی مالی خودش می‌تواند انتخاب کند که حق بیمه خود را به صورت یکجا و یا اقساط پرداخت کند. در مورد پرداخت اقساطی حق بیمه، بیمه‌گزار باید مشخص کند که حق بیمه را سالانه، شش‌ماهه، چهار‌ماه، سه‌ماهه، دوماهه و یا ماهانه به بیمه پرداخت کند.

حق بیمه اولیه

که همان میزان قسط اول بیمه‌گزار است و باید مقدار آن مشخص شود.

درصد تعدیل سالانه سرمایه

اگر برای بیمه‌گزار استفاده از پوشش سرمایه فوت اهمیت بیشتری تا سود سرمایه‌گذاری داشته باشد، می‌تواند با تعیین درصد تعدیل سرمایه فوت مشخص کند هر ساله چه مقدار سرمایه فوت وی افزایش یابد.

درصد تعدیل سالانه حق بیمه

این مورد هم مثل درصد تعدیل سرمایه است با این تفاوت که تعیین می‌کنید که سالانه چند درصد به حق پرداختی خود اضافه می‌کنید.

نحوه دریافت سرمایه

بیمه‌گزار تعیین می‌کند که بعد از پایان قرارداد می‌خواهد سود و سرمایه خود را به صورت یکجا دریافت کند یا به صورت مستمری مادام‌العمر.

درصد تعدیل سالانه مستمری

مانند درصد تعدیل سالانه حق بیمه است ولی این بیمه‌گزار این بار مشخص می‌کند که بیمه معلم هر ساله چند درصد به مستمری دریافتی بیمه‌گزار اضافه کند.

مدت تضمین مستمری

بیمه معلم تا 30 سال پس از پایان قرارداد می‌تواند به بیمه‌گزار مستمری پرداخت کند.

منظور کردن پوشش‌ها در حق بیمه اولیه

به این قسمت با جواب مثبت یا منفی پاسخ می‌دهید.

دارای پوشش مستمری

چنانچه پوشش مستمری را انتخاب کنید در گام بعدی در نحوه محاسبه حق بیمه فوت مستمری باید مشخص کنید که به صورت یکجا، سالانه یا هردو باشد.

تعداد بیمه‌شده

اگر غیر از خودتان شخص دیگری را بیمه می‌کنید باید مشخصات وی به عنوان بیمه‌شده قید شود.

سن بیمه‌شده اصلی

سن بیمه‌گزار باید مشخص شود.

سرمایه فوت اولیه و سرمایه امراض بیمه‌شده

برای پاسخ به این قسمت نیاز به محاسبه میزان حق بیمه بیمه‌گزار و مدت‌زمان قرارداد است.

ضریب فوت حادثه

که به انتخاب بیمه‌گزار یک، دو و یا سه برابر سرمایه بیمه‌گزار باشد

ضریب نقص عضو ناشی از حادثه

که یک و یا نیم برابر می‌تواند باشد.

ضریب هزینه‌های پزشکی

بیمه‌گزار می‌تواند انتخاب کند چند درصد هزینه‌های پزشکی در صورت بروز حادثه به او تعلق گیرد. این میزان 5%، 10%، 15%، و 20% باشد.
در بیمه معلم نحوه محاسبه ضریب پوشش‌ها مثلاً برای پوشش بیماری‌های خاص، ضریب مورد نظر ضرب‌در حق بیمه پرداختی سالانه می‌شود ولی در برخی بیمه‌ها این ضریب‌، ضرب‌در حق بیمه ماهانه خواهد شد.

قبل از استعلام بیمه عمر معلم از انواع بیمه عمر، پوشش‌ها و خدمات آن‌ها آگاه شوید.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر، چرا و چگونه؟


خرید آنلاین بیمه عمر را با بیمیتو در کمترین زمان ممکن انجام دهید. در بیمیتو امکان خرید آنلاین بیمه‌های مختلفی مانند بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی و استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی نیز برای شما وجود دارد. برای بیمه‌گزاران تامین اجتماعی نیز امکان تمدید آنلاین اعتبار، تعویض و صدور دفترچه بیمه فراهم شده است. همچنین ما تلاش می‌کنیم تا اطلاعات مورد نیاز شما در خصوص بیمه‌های مختلف را در اختیارتان قرار دهیم.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید