بیمه عمر یکی از انواع بیمه‌هایی است که همه شرکت‌های بیمه ممکن است آن را ارائه دهند. حتی اگر اطلاعات کمی درباره این بیمه داشته باشید می‌دانید که این بیمه مزایای زیادی دارد و طی مدت زمان زیادی از بیمه‌گزار خود پشتیبانی می‌کند. این مزایای زیاد و مدت زمان طولانی بیمه‌نامه قطعاً باعث ایجاد پیچیدگی‌های بسیاری در این بیمه می‌شود. شرکت‌های بیمه خدمات بسیار متنوعی در این بیمه ارائه می‌دهند که این خدمات تفاوت‌های قابل‌توجهی با یکدیگر دارند. در اینجا قصد داریم درباره استعلام بیمه عمر ملت صحبت کنیم و ببینیم با چه روش‌هایی می‌توان استعلام این بیمه را دریافت کنیم.


مطلب مرتبط: با 7 مورد از فواید بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


بیمه عمر ملت و مزایای آن

بیمه عمر

قبل از اینکه بخواهیم درباره روش‌های استعلام بیمه عمر ملت بیشتر بدانیم باید درباره ویژگی‌های این بیمه اطلاعات بیشتر داشته باشیم.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر و پس‌انداز و اسامی از این قبیل همه خدمات مشابهی ارائه می‌دهند و در مواردی جزئی با یکدیگر اختلاف دارند. این بیمه همان‌طور که از نام آن مشخص است برای سرمایه‌گذاری و تأمین آتیه بیمه‌گزار انتخاب می‌شود. بیمه‌گزار می‌تواند برای مدت مشخصی حق بیمه پرداخت کند و پس از اتمام قرارداد اندوخته بیمه عمر خود را از بیمه دریافت کند. این اندوخته که مبلغ قابل‌توجهی هم هست، هم به‌صورت یکجا و هم به‌صورت مستمری قابل پرداخت است.

در صورتی هم که بیمه‌گزار قبل از پایان قرارداد خود فوت کند، مبلغی تحت عنوان ارزش بازخرید بیمه عمر به ذی‌نفعانش می‌رسد. این ذی‌نفعان ابتدای قرارداد توسط خود بیمه‌گزار تعیین می‌شوند.

در کل امکان دسترسی بیمه‌گزار به سرمایه و اندوخته‌اش در هرلحظه از مدت قرارداد بیمه عمر میسر است و می‌تواند هر موقع که به سرمایه خود نیاز داشت قرارداد خود را فسخ کرده و سرمایه خود را از بیمه دریافت کند.

این ویژگی‌های اغلب بیمه‌های عمری است که در حال حاضر قابل‌خرید و ارائه است. حال ببینیم بیمه عمر ملت به‌طور خاص چند نوع است و چگونه می‌توان استعلام هر یک را دریافت کرد.

علاوه بر این‌ها می‌توان از بیمه عمر وام نیز دریافت کرد.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای داشتن بیمه عمر/ بررسی انواع بیمه‌های عمر


استعلام بیمه عمر ملت برای انواع مختلف آن

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ملت دارای 4 نوع مختلف است. البته همان‌طور که گفته شد ماهیت آن‌ها به هم نزدیک است ولی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. انواع بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری ملت عبارتند از:

. زندگی و سرمایه‌گذاری

بیمه عمر و پس انداز آسیا

این بیمه در واقع طرحی جامع برای بیمه عمر ملت است. با استفاده از این بیمه افراد با سن بین 3 ماه تا 70 سال می‌توانند از خدمات این بیمه بهره‌مند گردند. این بیمه دارای پوشش‌های اضافی مختلف، قابلیت انعطاف در پرداخت و مبلغ حق بیمه و… است.


مطلب مرتبط: زندگی یک ملت با حمایت بیمه زندگی ملت


. سپرده زندگی

سپرده زندگی بیمه عمر ملت

این طرح مختص بیمه عمر ملت است و انعطاف قابل‌توجهی نسبت به شرایط بیمه‌گزار دارد. برای مثال بیمه‌گزار می‌تواند هرماه مطابق قوانین بیمه عمر ملت هر مقدار حق بیمه که می‌خواهد بپردازد.


مطلب مرتبط: زندگی به‌سامان با بیمه زندگی سامان


. مستمری زنان خانه‌دار

بیمه تامین آتیه زنان خانه دار

این بیمه نیز برای سرمایه‌گذاری زنان خانه‌دار است. از آنجا که زنان خانه‌دار درآمدی ندارند و در صورت فوت یا ازکارافتادگی سرپرست خانوار ممکن است دچار مشکلات مالی شوند، لذا با داشتن این بیمه می‌توانند با پرداخت مبلغ بسیار کمی، برای دوران میان‌سالی خود مبلغ قابل‌توجهی را ذخیره کنند.


مطلب مرتبط: زندگی بهتری را با بیمه‌های زندگی تجربه کنیم!


. تحصیل فرزندان

بیمه عمر ملت برای تحصیل فرزندان

در حال حاضر تحصیل در کشور ما تبدیل به امری پرخرج تبدیل شده است. با تهیه کردن این بیمه در کودکی برای فرزندانمان می‌توانیم پشتوانه خوبی برای آینده تحصیلی آن‌ها ایجاد کنیم.

استعلام بیمه عمر ملت برای هر یک از انواع بیمه‌ها از طریق وب‌سایت این شرکت بیمه میسر است که در ادامه درباره کیفیت آن بیشتر صحبت می‌کنیم.

بیمه سپرده زندگی مختص بیمه عمر ملت است که دارای ویژگی‌های قابل‌توجهی است.


مطلب مرتبط: سرمایه‌گذاری در بیمه عمر/ حالا می‌توانید با خیال راحت بمیرید!


استعلام بیمه عمر ملت از طریق وب‌سایت

استعلام بیمه عمر ملت از طریق وب سایت

همان‌طور که گفته شد بیمه ملت مجهز به سامانه استعلام آنلاین نرخ بیمه عمر است و می‌توان با وارد کردن اطلاعات لازم، استعلام بیمه عمر ملت را از طریق سایت این بیمه انجام داد. این سامانه استعلام ابزار خوبی است که بیمه ملت در اختیار متقاضیان بیمه عمر قرار داده است و با استفاده از آن بدون نیاز به مراجعه به نماینده یا تماس با او می‌توان جدول بیمه عمر ملت را مشاهده کرد. متأسفانه مشکلی که این سامانه دارد این است که اطلاعات ورودی آن برای متقاضیانی که شاید خیلی به اصطلاحات تخصصی بیمه عمر آشنا نباشند کمی گنگ است و متوجه نشوند در هر قسمت چه اطلاعاتی را باید وارد کنند. در اینجا می‌خواهیم قسمت‌های مختلف آن را توضیح دهیم تا استعلام بیمه عمر ملت از طریق وب‌سایت امری ساده و قابل‌فهم باشد.

با استفاده از سامانه استعلام بیمه عمر ملت می‌توان جدول بیمه عمر مورد نظر خود را مشاهده کرد.


مطلب مرتبط: 7 معیار انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


اطلاعات ورودی برای استعلام بیمه عمر ملت

استعلام بیمه عمر ملت

برای دریافت استعلام بیمه عمر ملت باید اطلاعاتی از قبیل سن، مدت بیمه‌نامه، حق بیمه در شروع قرارداد، شغل، دوره پرداخت حق بیمه و انتخاب پوشش‌های اضافی را وارد سامانه کرد. این اطلاعات واضح است و باید بر اساس معیارهای خود برای بیمه‌نامه درخواستی تکمیل شود. سایر اطلاعاتی که باید وارد کرد و کمی گنگ به نظر می‌رسد عبارت است از:

. پوشش حادثه

این گزینه به پوشش اضافی حادثه مربوط می‌شود. درصورتی‌که بیمه‌گزار بخواهد از پوشش فوت بر اثر حادثه، ازکارافتادگی بر اثر حادثه یا هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه استفاده کند، باید این گزینه را فعال کند؛ علاوه بر اینکه باید مشخص کند سقف پوشش‌های آن چقدر باشد

علاوه بر این پوشش نیز پوشش‌هایی مثل امراض خاص، معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت ازکارافتادگی نیز در صورت تمایل باید انتخاب شود و تعیین شود می خواهیم بیمه تا چه سقفی در برابر حادثه مربوطه جبران خسارت کند. برای مثال 3 برابر سرمایه فوت یعنی اگر سرمایه فوت ما 100 میلیون تومان باشد، آن پوشش تا 300 میلیون تومان جبران خسارت می‌کند.

یکی از عوامل مؤثر بر نرخ بیمه عمر ملت، پوشش‌های اضافی است.

. سرمایه اولیه فوت

سرمایه فوت مبلغی است که اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد خود فوت کند، به ذی‌نفعانش می‌رسد. برای استعلام بیمه عمر ملت باید تعیین کنیم که در ابتدای قرارداد چقدر سرمایه فوت می‌خواهیم داشته باشیم. مبلغ آن به حق بیمه انتخابی ما بستگی دارد و درصورتی‌که با آن مغایرت داشته باشد، سیستم خطا می‌گیرد و شما را راهنمایی می‌کند تا این سرمایه را متناسب با حق بیمه موردنظر خود انتخاب کنید.

برای استعلام بیمه عمر ملت باید سرمایه اولیه فوت را تعیین کند.

. نرخ تعدیل حق بیمه در سال

سرمایه بیمه‌ای که سال‌های آینده دریافت می‌کنید مبلغ چشم‌گیری است؛ ولی کسی نمی‌داند 30 سال بعد این مبلغ چقدر ارزش دارد. برای اینکه ارزش سرمایه شما طی این چند سال حفظ شود و اثر تورم را خنثی کند بهتر است سالانه مبلغ حق بیمه خود را افزایش دهید. نرخ تعدیل حق بیمه در سال که می‌تواند بین 0 تا 2/0 باشد یعنی بیمه‌گزار می‌تواند انتخاب کند که سالانه بین 0 تا 20 درصد به مبلغ حق بیمه‌اش افزوده شود.

نرخ تعدیل سرمایه در سال نیز به همین صورت درباره سرمایه عمر بیمه‌گزار است و غالباً میزان این 2 یکسان انتخاب می‌شود.

برای خنثی کردن اثر تورم بهتر است سالانه به مبلغ حق بیمه پرداختی افزوده شود.

. مبلغ سپرده اولیه

یکی از گزینه‌هایی که هنگام دریافت استعلام بیمه عمر ملت با آن مواجه می‌شوید، سپرده اولیه است. در صورت تمایل می‌توانید در ابتدای قرارداد، مبلغی را به‌عنوان سپرده اولیه به بیمه ملت بدهید. این سپرده در تعیین اندوخته شما نقش مهمی را ایفا می‌کند. این موضوع مخصوصاً برای کسانی که سن بالایی دارند و می‌خواهند قرارداد کوتاه‌مدتی داشته باشند می‌تواند تأثیر به‌سزایی داشته باشد.

برای سودزایی بیشتر بیمه عمر می‌توان مبلغی را ابتدای قرارداد به‌عنوان سپرده اولیه به حساب بیمه عمر خود واریز کرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر مانده بدهکار؛ وام بگیرید، قسط ندهید!


خرید و استعلام بیمه عمر ملت

خرید و استعلام بیمه عمر ملت

برای خرید بیمه عمر ملت می‌توان به یکی از نمایندگان این بیمه مراجعه کرد و اقدام به خرید آن کرد. برای استعلام بیمه عمر ملت نیز وب‌سایت اصلی این شرکت بیمه، راه را برای متقاضیان هموار کرده است که اگر به نکاتی که در این مطلب ذکر شد توجه شود می‌توان به‌راحتی از این سامانه جدول بیمه عمر دریافت کرد.

ازآنجاکه بیمه عمر شرکت‌های مختلف تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند لذا بهتر است قبل از خرید بیمه عمر حتماً شرایط و امکانات شرکت‌های مختلف بیمه را با یکدیگر مقایسه کرد تا بتوان انتخاب مناسب و قابل قبولی داشت.

مقایسه همه شرایط و جوانب بیمه عمر شرکت‌های مختلف قطعاً زمان زیادی از شما می‌گیرد؛ زیرا طرح‌های موجود در این بیمه بسیار زیاد است و بررسی جزئیات هر یک از آن‌ها وقت و حوصله زیادی لازم دارد.

این مقایسه و بررسی شرایط بیمه‌های عمر را می‌توانید به بیمیتو بسپارید!

بیمیتو سامانه‌ای است که امکان مقایسه طرح‌های موجود در بیمه‌های مختلف را فراهم کرده است. با بیمیتو در 5 دقیقه استعلام اینترنتی بیمه بدنه خودرو خود را دریافت کنید، برای خودروی خود بیمه شخص ثالث بخرید، خرید آنلاین بیمه آتش‌سوزی برای منزل خود انجام دهید، سفرهای خارج از کشور خود را با بیمه مسافرتی بیمه کنید و خرید اینترنتی بیمه عمر انجام دهید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید