بیمه عمر با ایجاد شرایط خرید راحت و خدمات‌دهی بالا، بیشتر از یک خدمت بیمه‌ای تبدیل به نیاز افراد شده است به طوری که هر فرد آینده‌نگری سعی در خرید بیمه عمر و استفاده از مزایای آن دارد. بیمه عمر به عنوان یک راه سرمایه‌گذاری و یک خدمت بیمه‌ای سعی می‌کند هم حافظ سرمایه و هم در شرایط بحران، یک حامی مالی برای بیمه‌گزار و افراد بیمه‌شده باشد. دریافت استعلام قبل از خرید بیمه عمر کمک فراوانی می‌کند تا بیمه‌گزار از محاسبات، هزینه‌ها و مقدار سرمایه خود در طول مدت بیمه عمر و در پایان آن مطلع شود و با توجه به آن با اطمینان کامل اقدام به خرید بیمه عمر کند. استعلام بیمه عمر نوین به طور ویژه شرایط استعلام بیمه عمر برای این بیمه را بررسی می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر نوین چیست؟

در بیمه عمر نوین دو نوع سود، شامل سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت به سپرده‌های بیمه عمر تعلق می‌گیرد. همچنین ارایه انواع پوشش‌های مورد نیاز مانند پوشش‌های فوت، پوشش ازکارافتادگی، پوشش هزینه‌های پزشکی، پوشش سرمایه بیماری‌های خاص، پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه و نیز پرداخت وام تا 90% از اندوخته بیمه عمر، از خدمات بیمه عمر نوین است.

در بیمه عمر به سپرده‌ی بیمه‌گزار سود تعلق گرفته و همچنین بیمه‌گزار می‌تواند از پوشش‌های بیمه عمر نیز استفاده کند.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


چند نکته قبل از استعلام بیمه عمر نوین

چند نکته قبل از استعلام بیمه عمر نوین

قبل از استعلام بیمه عمر نوین بهتر است بیمه‌گزار از موارد زیر مطلع باشد:

حق بیمه پرداختی: بیمه‌گزار مشخص کند که چه مبلغی را به عنوان حق بیمه و در چه بازه زمانی می‌تواند پرداخت کند. بیمه‌گزار باید این قسمت را با توجه به وضعیت مالی و اقتصادی خود در سال درخواست بیمه و پیش‌بینی آن در مدت قرارداد بیمه عمر تعیین کند.

بررسی نیازهای بیمه: با وجود اینکه بیمه ‌عمر یک راه سرمایه‌گذاری است اما قبل از هر چیز یک خدمت بیمه‌ای و در جهت آینده‌نگری و حمایت بیمه‌گزار در مواقع سخت زندگی است. از این رو بسیاری از متقاضیان به خاطر استفاده از خدمات بیمه عمر اقدام به خرید آن می‌کنند در نتیجه بیمه‌گزار باید از پوشش‌های مختلف بیمه عمر، مطلع بوده و آن‌ها را با نیازهای خود تطبیق دهد.

بررسی شرکت‌های بیمه: بیمه‌گزار با توجه به نیاز خود باید از شرایط بیمه‌گرهای مختلف تا حد امکان اطلاع داشته باشد. چرا که ممکن است شرایط بیمه عمر در یک شرکت بیمه با شرکت‌های دیگر متفاوت باشد.

بعد از اینکه بیمه‌گزار شرکت بیمه مورد نظر خود را انتخاب می‌کند باید استعلام بیمه عمر را تهیه کند. در اینجا استعلام بیمه عمر نوین را شرح اما برای آگاهی از نحوه استعلام بیمه عمر در دیگر شرکت‌های بیمه می‌توانید به سایت یا وبلاگ بیمیتو مراجعه کنید و همچنین امکان مقایسه خدمات بیمه عمر در شرکت‌های بیمه نیز در بیمیتو قابل دسترس است.

بیمه‌گزار قبل از خرید بیمه عمر باید حق‌بیمه پرداختی و پوشش‌های مورد نظر خود را تعیین کند.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی در خصوص فرم بیمه عمر


در فرم استعلام بیمه عمر نوین چیست؟

فرم استعلام بیمه  عمر نوین دارای دو قسمت است. قسمت اول شامل اطلاعات شخصی و قسمت دوم مربوط به پوشش‌های درخواستی و نیازهای بیمه‌ای بیمه‌گزار است.


مطلب مرتبط: محاسبه سود بیمه عمر و عوامل موثر در آن


مشخصات بیمه‌گزار در استعلام بیمه عمر نوین

مشخصات بیمه‌گزار در استعلام بیمه عمر نوین

نام و نام خانوادگی بیمه‌گزار: این قسمت اختیاری است و در استعلام بیمه عمر نوین بیمه‌گزار می‌تواند مشخصات خود را وارد نکند اما برای خرید بیمه عمر مشخصات دقیق و شناسنامه‌ای بیمه‌گزار و افراد بیمه شده لازم است.

تاریخ تولد: سن بیمه‌گزار که در این قسمت با وارد کردن تاریخ تولد وی مشخص می‌شود، عامل مهمی در قرارداد بیمه عمر است. به این دلیل که مجموع سن بیمه‌گزار با مدت قرارداد نباید بیشتر از 70 سال شود با این حال خرید بیمه عمر نوین برای افراد از بدو تولد تا 65 سالگی امکان‌پذیر است.

بیمه‌گزار یا بیمه‌شده: این قسمت به این منظور در نظر گرفته شده که مشخص شود اطلاعات وارد شده در فرم استعلام برای افراد بیمه‌شده است یا شخصی که بیمه را خریداری می‌کند و به اصطلاح به آن بیمه‌گزار می‌گویند.

مبلغ حق بیمه: بیمه‌گزار باید با توجه به توان مالی خود تعیین کند در طول مدت قرارداد، توان پرداخت چه مبلغی را به عنوان حق بیمه دارد. کمترین مقدار حق بیمه در فرم استعلام بیمه عمر نوین،  240.000 تومان است که در بیمه عمر بیمه‌گزار و در طول مدت قرارداد محفوظ و قابل دسترس است. همچنین بیمه عمر نوین در هر سال بیمه‌ای به حق بیمه‌های پرداختی سودهای مختلف تضمینی و حاصل از مشارکت، واریز کرده که در پایان بیمه عمر و یا بازخرید بیمه این حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود آن‌ها به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.

روش پرداخت حق بیمه: بیمه‌گزار باید دوره زمانی پرداخت حق بیمه را مشخص کند. در هنگام استعلام بیمه عمر نوین این امکان وجود دارد که بیمه‌گزار حق بیمه خود را با توجه به خواست خود به صورت ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه و سالانه پرداخت کند.

اندوخته متفرقه: برای بیمه‌گزارانی که تمایل به سرمایه‌گذاری بیشتری در بیمه عمر خود هستند می‌توانند سرمایه در نظر گرفته را در ابتدای قرارداد در سپرده عمر خود سرمایه‌گذاری کنند و مقدار دقیق آن را در این قسمت از فرم استعلام بیمه عمر نوین وارد کنند.

درصد افزایش حق بیمه: بهتر است هر ساله درصد مشخصی به حق بیمه‌های پرداختی اضافه شود تا اثر تورم را در طول مدت قرارداد خنثی کند. در استعلام بیمه عمر نوین این مقدار بنا به انتخاب بیمه‌گزار می‌تواند از 5 تا 25 درصد باشد.

مدت بیمه‌نامه: زمان قرارداد بیمه عمر در استعلام بیمه عمر نوین عاملی مهم است که با تعیین آن، بیمه‌گزار می‌تواند ببیند در هر سال از بیمه عمر، میزان سرمایه و سود دریافتی و محاسبات مربوط به پوشش‌ها چقدر و به چه صورت است. بیمه عمر قراردادی بلند مدت است و کمترین زمان قرارداد 5 سال بوده و با توجه به انتخاب بیمه‌گزار و سن او تا 30 سال نیز امکان‌پذیر است.

بیمه‌گزار باید سن خود را دقیق و حق بیمه پرداختی را مطابق با توان مالی خود تعیین کند.


مطلب مرتبط: معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری


مشخصات پوشش‌های بیمه‌ای در استعلام بیمه عمر نوین

مشخصات پوشش‌های بیمه‌ای

پوشش سرمایه فوت به هر علت: با پوشش سرمایه فوت چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد فوت کند، سرمایه‌ای تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی پرداخت می‌گردد. سرمایه فوت می‌تواند تا 25 برابر حق بیمه سالانه بنا به خواست بیمه‌گزار انتخاب شود که مقدار آن با ضریب درخواستی بیمه‌گزار در حق بیمه سالانه به دست می‌آید. کمترین سرمایه فوت مجاز 1 میلیون و بیشترین مقداری که توسط بیمه نوین پرداخت می‌شود 400 میلیون تومان است.

درصد افزایش سرمایه فوت: این قسمت مشابه افزایش درصد حق بیمه پرداختی است و به خاطر کاهش اثر تورم بر سرمایه فوت در نظر گرفته شده است. بیمه‌گزار با توجه به خواست خود از 5% تا 25% میزان افزایش سرمایه فوت را تعیین می‌کند.

پوشش سرمایه فوت در اثر حادثه: این پوشش برای زمانی است که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد در اثر حادثه فوت کند. در این صورت خسارت پوشش سرمایه فوت به ذی‌نفعان بیمه عمر او پرداخت خواهد شد. بیمه‌گزار می‌تواند سرمایه فوت در اثر حادثه را از 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی انتخاب کند.

پوشش ازکارافتادگی دائم و کامل ناشی از حادثه: با انتخاب این پوشش در صورتی که بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد و در اثر حادثه دچار نقص عضو و ازکارافتادگی شود، مبلغی معادل سرمایه فوت به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. بیمه‌گزار به این قسمت تنها پاسخ «بله» یا «خیر» می‌دهد.

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه: اگر بیمه‌گزار مایل به دریافت این پوشش باشد کافی است در زمان استعلام بیمه عمر نوین گزینه «بله» را انتخاب کند. طبق این پوشش اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد دچار حادثه شود هزینه‌های بستری و پزشکی او توسط بیمه نوین تا میزان 20% از سرمایه فوت و تا سقف 20 میلیون تومان به وی پرداخت می‌شود.

پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه: اگر بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد بیمه عمر دچار ازکارافتادگی شود، با انتخاب این پوشش از پرداخت حق بیمه‌های باقی‌مانده از مدت قرارداد، معاف خواهد شد.

پوشش مستمری ازکارافتادگی: این پوشش کمک می‌کند تا اگر بیمه‌گزار در طول قرارداد بیمه عمر دچار ازکارافتادگی شد از طرف بیمه حمایت شده و به وی مستمری پرداخت گردد. مقدار این مستمری بسته به آنچه بیمه‌گزار انتخاب می‌کند از 1 تا 4 برابر حق بیمه‌ پرداختی وی باشد.

پوشش امراض خاص: منظور از امراض خاص 5 بیماری سکته قلبی، سکته مغزی، پیوند اعضا حیاتی بدن، سرطان و عمل قلب باز است که این بیمه‌گزار با انتخاب این پوشش، اگر در طول مدت بیمه عمر دچار یکی از بیماری‌های خاص شود، می‌تواند تا 30% از سرمایه فوت و تا سقف 35 میلیون تومان از بیمه عمر نوین سرمایه امراض خاص دریافت کند. در صورت نیاز به این پوشش در هنگام استعلام بیمه عمر نوین به این قسمت پاسخ مثبت بدهید.

منظور کردن پوشش‌ها در حق بیمه اولیه: استفاده از پوشش‌ها نیازمند صرف هزینه‌ای اندک است اگر بیمه‌گزار در این قسمت پاسخ مثبت بدهد، این هزینه‌ها در حق بیمه‌ اولیه منظور می‌گردد اما اگر پاسخ خیر بدهد، هزینه استفاده از پوشش‌های درخواستی محاسبه شده و به حق بیمه پرداختی اضافه می‌گردد.

بیمه‌گزار باید پوشش‌های بیمه عمر را شناخته تا در هنگام استعلام بیمه عمر نوین بتواند پوشش‌های مورد نیاز خود را انتخاب کند.


مطلب مرتبط: محاسبه آنلاین بیمه عمر


برای استعلام انواع بیمه از قبیل انواع بیمه عمر می‌توان به سایت‌های مختلف شرکت‌های بیمه مراجعه کرد اما با مراجعه به بیمیتو این امکان وجود دارد که یکجا از چندین شرکت بیمه، استعلام تهیه کنید. بیمیتو برای متقاضیان بیمه نیز این امکان را ایجاد کرده تا بتوانند شرایط یک بیمه مثل بیمه عمر را در شرکت‌های مختلف بیمه مقایسه کنند. امکان خرید آنلاین بیمه عمر و یا بیمه‌های دیگری نظیر بیمه مسافرتی و خرید اینترنتی بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث و یا استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی از دیگر خدمات بیمیتو است. چنانچه دفترچه تامین اجتماعی دارید از طریق بیمیتو می‌توانید مراحل تمدید اعتبار، صدور و تعویض دفترچه بیمه را انجام دهید. همچنین اگر نیازمند دریافت اطلاعات در خصوص بیمه مورد نیاز خود هستید می‌توانید از سایت یا وبلاگ بیمیتو اطلاعات خود را دریافت کنید.

2 نظرات

  1. سلام روزتون بخیر باشه . ممنونم از اطلاع رسانی و آموزش فرهنگ بیمه ای
    من نماینده بیمه نوین هستم و از شما تقاضا دارم که مطلب مقاله رو بروز کنید
    چون میزان سرمایه فوت و هزینه های پزشکی و امراض خاص افزایش پیدا کرده اند و هم چنین تعداد بیماری های امراض خاص نیز 17 عدد می باشد .
    با تشکر از شما و سایر همکاران

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید