بیمه‌های عمر نه تنها با پوشش‌های کاربردی که دارند از زندگی بیمه‌شده حمایت می‌کنند بلکه یک راه مطمئن برای سرمایه‌گذاری هستند. در سال‌های گذشته خرید بیمه‌های عمر در کشور رایج شده طوری که طرفداران این رشته، خرید آن را به اطرافیان‌شان پیشنهاد می‌کنند. اما همچنان عده‌ای هستند که برای تهیه این بیمه‌نامه تردید دارند. استعلام بیمه عمر از این لحاظ اهمیت دارد که فرد قبل از این‌که هیچ هزینه‌‌ای پرداخت کند به تنهایی می‌تواند محاسبات این بیمه را انجام دهد و قضاوت درستی نسبت به خرید این بیمه‌ها داشته باشد. خدمات بیمه عمر کوثر علاوه بر این که به کارکنان نیروهای مسلح به طور ویژه ارایه می‌شود برای همه افراد قابل دریافت است. استعلام بیمه عمر کوثر به متقاضیان کمک می‌کند قبل از خرید بیمه عمر، از شرایط آن آگاه شوند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


استعلام بیمه عمر کوثر چه کمکی به بیمه‌گزار می‌کند؟

استعلام بیمه عمر کوثر چه کمکی به بیمه‌گزار می‌کند؟

استعلام بیمه عمر به افراد کمک می‌کند تا بتوانند از مزایا و پوشش‌های این بیمه‌نامه مطلع شوند. بیمه عمر این امکان را فراهم کرده تا افراد با پرداخت حق بیمه‌های کمی، از پوشش‌های بیمه‌ای استفاده کنند. اما شاید بخش جذاب‌ این بیمه‌نامه، جنبه سرمایه‌گذاری آن باشد. شرکت‌های بیمه با حق بیمه‌هایی که از افراد دریافت می‌کنند در پروژه‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کنند و بیمه‌شده را در سود حاصل از آن سهیم می‌کنند.

روش‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد مانند سپرده‌گذاری در بانک، بورس، خرید بیمه عمر و… استعلام بیمه عمر کوثر به این دلیل اهمیت دارد که فرد بتواند میزان اندوخته خود را به تفکیک در هرسال از مدت بیمه‌نامه مشاهده کند، از جزئیات و ابعاد بیمه عمر آگاه شود و در نهایت در خصوص خرید بیمه عمر و یا سرمایه‌گذاری در زمینه‌های دیگر، تصمیم بگیرد.

به اندوخته بیمه عمر افراد دو نوع سود تعلق می‌گیرد؛ سود مشارکت در منافع و سود تضمینی. 


مطلب مرتبط: مزایای بیمه عمر کوثر برای بیمه‌گزار چیست؟


فرم استعلام بیمه عمرکوثر شامل چه مواردی است؟

افرادی که تصمیم به خرید بیمه عمر می‌گیرند باید فرم مربوط به درخواست این بیمه را تکمیل کنند. فرم بیمه عمر در شرکت‌های مختلف، تفاوت‌هایی با هم دارد اما اساس همه آن‌ها یکسان است. فرم استعلام بیمه عمر کوثر ، دو بخش دارد؛ بخش اطلاعات بیمه‌گزار و اطلاعات بیمه‌ای.

اطلاعات بیمه‌گزار: اطلاعات بیمه‌گزار شامل مشخصات فردی و شرایط جسمانی متقاضی است. مشخصات فردی شامل نام و نام‌خانوادگی بیمه‌شده، نام پدر، کدملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، محل دور، وضعیت تأهل، جنسیت، قد و وزن، شغل و نشانی محل کار، نشانی محل اقامت بیمه‌شده و وضعیت نظام وظیفه برای آقایان است که تکمیل همه این اطلاعات برای انجام استعلام بیمه عمر کوثر ضروری است.

اطلاعات بیمه‌ای: در این بخش از استعلام بیمه عمر کوثر ، بیمه‌گزار باید در خصوص شرایط بیمه، پوشش‌ها و سرمایه‌ای که برای هر پوشش انتخاب می‌کند، تصمیم بگیرد. در ادامه به بررسی پوشش‌های بیمه عمر خواهیم پرداخت.

در بخش اطلاعات بیمه‌گزار مشخصات فردی بیمه‌شده، شغل و شرایط جسمانی وی بررسی می‌شود.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی در خصوص فرم بیمه عمر


عوامل مؤثر بر استعلام بیمه عمر کوثر

عوامل مؤثر بر استعلام بیمه عمر کوثر

بیمه‌گزار می‌تواند مدت قرارداد بیمه عمر کوثر و سایر شرایط بیمه را، به انتخاب خودش تعیین کند. اگر انسان حساب‌گری هستید و می‌خواهید بدانید به ازای حق بیمه‌ای که در طی مدت بیمه‌نامه پرداخت می‌کنید چه میزان اندوخته‌ای به‌دست می‌آورید باید انجام استعلام بیمه عمر کوثر را جدی بگیرید. مواردی که برای استعلام بیمه عمر کوثر باید درنظر گرفته شود شامل موارد زیر است:

مدت بیمه‌نامه: مدت قرارداد بیمه عمر بین 5 تا 30 سال تعیین می‌شود. طبیعتاً هر چه مدت قرارداد بیشتر باشد مبلغ اندوخته هم بیشتر خواهد شد. نکته دیگری که باید درنظر گرفته شود این است که مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد نباید بیش از 70 سال باشد.

حق بیمه پرداختی: حق‌بیمه پرداختی افراد با توجه به شرایط اقتصادی‌شان تعیین می‌شود و حداقل مبلغ هر قسط بیمه‌گزار نمی‌تواند از ماهانه 50.000 تومان کمتر باشد به همین دلیل گفته می‌شود سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیمه‌های عمر نیاز به سرمایه اولیه ندارد.

ضریب افزایش سالانه حقبیمه: برای جلوگیری از اثر تورم معمولاً در خصوص بیمه‌های عمر به افراد توصیه می‌شود سالانه مبلغ حق بیمه را افزایش دهند. این ضریب افزایش سالانه، می‌تواند به انتخاب بیمه‌گزار و از 5 تا 25 درصد حق بیمه پرداختی تعیین شود.

روش پرداخت حق‌بیمه: منظور از روش پرداخت حق‌بیمه، بازه‌های زمانی است که قسط حق بیمه پرداخت می‌شود. در بیمه‌های عمر بیمه‌گزار این آزادی عمل را دارد که مبلغ حق‌بیمه را به صورت ماهانه، دوماهه، سه ماهه، چهارماهه، شش ماهه و یا سالانه پرداخت کند. در استعلام بیمه عمر کوثر به افراد توصیه می‌شود حق‌بیمه را به صورت سالانه پرداخت کنند زیرا سود بیمه عمر که شامل سود تضمینی و سود مشارکت در منافع است به صورت سالانه محاسبه می‌شود.

سن بیمه‌شده: حداکثر سن بیمه‌شده برای صدور بیمه عمر 65 سال است.

اندوخته اولیه: افرادی که می‌خواهند سود بیشتری از بیمه‌های عمر دریافت کنند می‌توانند در ابتدای قرارداد مبلغی را به عنوان سرمایه اولیه، سپرده‌گذاری کنند.

در بیمه‌های عمر مجموع سن بیمه‌گزار و مدت بیمه‌نامه نمی‌تواند بیش از 70 سال باشد.


مطلب مرتبط: چرا باید جدول محاسبه بیمه عمر کوثر تهیه کرد؟


پوشش‌های بیمه عمر کوثر را بررسی کنید

انتخاب پوشش‌های بیمه عمر، اختیاری است. کسانی که قصد دارند این پوشش‌ها را نیز درخواست دهند علاوه بر موارد گفته‌شده باید در خصوص تعداد و کیفیت پوشش‌ها، تصمیم‌گیری کنند. بیمه‌گزار باید در زمان استعلام بیمه عمر کوثر همه این موارد را درنظر بگیرد زیرا جدول بیمه عمر بیمه‌گزار بر اساس این اطلاعات تشکیل می‌شود.

پوشش فوت عادی: این پوشش، جزء پوشش‌های اصلی بیمه عمر است و در واقع می‌توان گفت اساس بیمه عمر است. با فوت بیمه‌شده، سرمایه بیمه عمر به ذی‌نفعان وی پرداخت می‌شود. در بیمه کوثر، سقف سرمایه فوت عادی حداکثر تا 120 برابر حق‌بیمه پرداختی و تا سقف 400 میلیون تومان است.

غرامت فوت در اثر حادثه: در صورتی که بیمه‌شده به علت حادثه فوت کند بیمه کوثر، علاوه بر سرمایه فوت عادی، غرامت فوت در اثر حادثه را به ذی‌نفعان وی می‌پردازد. سقف این پوشش تا 400 میلیون تومان و 1 تا 4 برابر سرمایه فوت عادی است.

پوشش نقص عضو و ازکارافتادگی: در صورتی که بیمه‌شده به علت حادثه دچار ازکارافتادگی و نقض عضو شود غرامت دریافت می‌کند.

پوشش امراض خاص: در صورتی که بیمه‌شده در مدت بیمه‌نامه به امراض خاص (سکته قلبی و مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان) مبتلا شود از شرکت بیمه غرامت دریافت می‎کند. با استعلام بیمه عمر کوثر می‎فهمیم سقف این پوشش 50 میلیون تومان است.

پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه: این پوشش در مواردی کاربرد دارد که بیمه‌شده دچار ازکارافتادگی می‌شود و توان پرداخت اقساط باقیمانده حق‌بیمه را از دست می‌دهد. در چنین حالتی، بیمه‌نامه باطل نمی‌شود و بیمه‌شده همچنان از مزایای بیمه عمر استفاده می‌کند.

فوت عادی، پوشش اصلی بیمه عمر است اما افراد می‌توانند پوشش‌های تکمیلی را درخواست دهند و از مزایای بیشتری استفاده کنند.


مطلب مرتبط: زندگی بی دردسر با بیمه عمر و حوادث کوثر


نحوه استعلام بیمه عمر کوثر بعد از خرید بیمه‌نامه

نحوه استعلام بیمه عمر کوثر بعد از خرید بیمه‌نامه

بیمه‌شدگانی که می‌خواهند از آخرین وضعیت بیمه‌نامه خود مطلع شوند و اطلاعاتی در خصوص میزان تعهدات، پوشش‌های بیمه‌نامه، مشخصات ذی‌نفعان بیمه‌نامه، میزان سودهای بیمه عمر و… بدست آورند می‌توانند استعلام بیمه عمر را به صورت اینترنتی انجام دهند. برای این کار کافی است به سایت این شرکت مراجعه کنند.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت بیمه عمر کوثر و راحتی در پرداخت


دریافت استعلام بیمه عمر از طریق بیمیتو

به کمک بیمیتو هر فرد می‌تواند استعلام بیمه عمر را به تنهایی انجام دهد. برای این کار کافی‌ است اطلاعاتی در خصوص تاریخ تولد، مدت قرارداد و مبلغی از حق بیمه که توان پرداخت آن را دارد، وارد کند. دریافت استعلام از طریق بیمیتو راحت است طوری که فرد می‌تواند جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف را مشاهده و مقایسه کند. جدول بیمه عمر کلیه اطلاعات را در خصوص جزئیات بیمه‌نامه را در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد طوری که هر فرد می‌تواند از اندوخته بیمه عمر و سودی که در هر سال از مدت بیمه‌نامه بدست می‌آورد، آگاه شود و در نهایت بهترین بیمه را سفارش دهد. همچنین بیمه‌هایی مانند بیمه درمان تکمیلی، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی و آتش‌سوزی از طریق بیمیتو قابل خریداری هستند. بیمیتو با ارایه اطلاعات از انواع بیمه‌ها به افراد کمک می‌کند با آگاهی، بیمه متناسب با شرایط خود را خریداری کنند.

6 نظرات

  1. من نزدیک پنج سال است که در این بیمه دارای بیمه زندگی می باشم هیچ شفافیتی از این شرکت ندیدیم کارکنان شعبه این بیمه اصلا جواب آدم را نمیدهند چه برسه فردا بخوای بری سرمایت با سودش ازشون طلب کنی این شرکت بدترین شرکت بیمه در ایران است به زودی قصد دارم اندوخته خود را از این شرکت خارج کرده و به شرکت بیمه دیگری ببرم نه سودی اعلام میشه نه دسترسی به پنل کاربری نه هیچ امکانات دیگری سود مشارکت سال ۹۹ هنوز اعلام نشده درحالیکه سود نود و نه درصد شرکت های بیمه اعلام شده و میزان واریزی سود به بیمه گذاران اعلام گردیده این شرکت شفافیتی ندارد مواظب باشید سمت چنین شرکتی نروید در زمینه بیمه های ثالث و بدنه هم عملکرد مناسبی ندارد میتونید برید تحقیق کنید نفر داریم ماشینش تصادف کرده بعد از چندین ماه دوندگی نتوانسته حتی یک چهارم حق خودش را از بیمه کوثر دریافت کنه به الاشخصه از امسال نزد این شرکت بیمه ثالث و بدنه خریداری نکردم از هر نظر شرکت نامناسبی است چه برسه بیای روش حساب بیست ساله باز کنی فردا بعد از اتمام قرارداد میبینی با هزار دوز کلک پولت کشیدن بالا

    • من لیلی زاده هستم نماینده و مشاوره مالی بیمه باران هستم دقیقا اون شفافیتی که گفتین تو بیمه باران هستش توی طرح ترنم هر سه ماه سود به بیمه گذار اعلام و هر ۶ماه میتونید برداشت کنید ،،در صورت تمایل من در خدمتتون هستم

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید