هر زمان که صحبت از قسط می‌شود معمولاً یاد اقساط وام‌های بانکی می‌افتیم. اما چه فرقی بین اقساط بیمه عمر پارسیان با اقساط یک وام بانکی وجود دارد؟ چطور از وضعیت اقساط بیمه عمر پارسیان مطلع شویم؟ سؤالات زیاد دیگری نیز دراین‌باره ممکن است به ذهن مخاطب برسد؛ اما قبل از این که با سؤال‌های بیشتری روبرو شویم بگذارید بیمه عمر را شرح دهیم. با بررسی بیمه عمر و ابعاد آن متوجه می‌شوید که منظور از اقساط بیمه عمر چیست. همچنین شیوه‌های پرداخت را نیز بیان می‌کنیم تا افرادی که از بیمه پارسیان بیمه عمر دریافت کرده‌اند با استفاده از این روش‌ها بتوانند حق بیمه خود را پرداخت کنند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


بیمه عمر پارسیان را بشناسید

بیمه عمر پارسیان را بشناسید

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان قراردادی است بین متقاضی بیمه که به آن بیمه‌گزار می‌گویند و شرکت بیمه پارسیان. مطابق این قرارداد که مدت‌زمان آن می‌تواند از 5 تا 30 سال متفاوت باشد، بیمه‌گزار متعهد می‌شود که حق بیمه‌های مقرر شده را پرداخت کرده و به ازای آن از امکانات و خدمات بیمه عمر استفاده کند. حق بیمه مبلغی است که باید برای خرید هر نوع بیمه‌ای، پرداخت کنید. تفاوت اساسی در پرداخت حق بیمه عمر و دیگر انواع بیمه‌نامه‌ها در این است که در همه بیمه‌ها، در زمان خرید حق بیمه به طور کامل از بیمه‌گزار دریافت می‌شود در حالی که در بیمه عمر، حق بیمه‌های پرداختی در طول مدت قرارداد و در فواصل زمانی منظم پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: بررسی گام به گام شرایط بیمه عمر پارسیان


اقساط بیمه عمر پارسیان و قسط بانک

همان‌طور که گفتیم در بیمه عمر، بیمه‌گزار حق بیمه خود را به صورت دوره‌ای پرداخت می‌کند مثلاً تصمیم می‌گیرد که حق بیمه خود را سالانه یا ماهانه و یا در فواصل زمانی دیگر بپردازد. این شباهت در پرداخت حق بیمه با اقساط بانکی باعث شده است که به حق بیمه‌های پرداختی اصطلاحاً اقساط بیمه عمر پارسیان گویند. اما در بیمه عمر این نکته قابل توجه است که حق بیمه‌های پرداختی توسط بیمه‌گزار همانند یک سپرده بانکی در اختیار شرکت بیمه قرار می‌گیرد و از سوی بیمه پارسیان هر ساله به آن دو نوع سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت تعلق می‌گیرد. با تمام شدن مدت قرارداد نیز حق بیمه‌های پرداختی به همراه سود بیمه عمر به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. در صورتی که اقساط بانک‌ها معمولاً مربوط به وام‌هایی است که سپرده‌گذار دریافت کرده است و همانند قرض باید آن‌ها را پرداخت کند.

اقساط بیمه عمر پارسیان همان حق بیمه‌هایی است که در بیمه عمر سرمایه‌گذاری شده و با پایان قرارداد به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. 


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر پارسیان و شفافیت د رخرید بیمه عمر


اقساط بیمه عمر پارسیان چقدر است و نحوه پرداخت آن چگونه است؟

اقساط بیمه عمر پارسیان چقدر است

میزان حق بیمه‌ها یا اقساط بیمه عمر پارسیان و بازه‌زمانی آن را متقاضی بیمه مشخص می‌کند. در زمان خرید بیمه عمر، بیمه‌گزار است که با توجه به وضعیت اقتصادی خود تصمیم می‌گیرد چه مقدار حق بیمه را در چه بازه‌های زمانی پرداخت کند. با استعلام آنلاین بیمه عمر از بیمیتو می‌توانید از آخرین نرخ بیمه عمر و دیگر بیمه‌نامه‌ها مطلع شوید؛ همچنین جدول بیمه عمر خود را نیز مشاهده کنید. در صورت اطمینان از خرید می‌توانید از قسمت خرید آنلاین بیمه عمر، درخواست خود را ثبت کنید. بیمه پارسیان این امکان را به بیمه‌گزار می‌دهد که از بین گزینه‌های ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه یک مورد را برای پرداخت حق بیمه خود انتخاب کند. همچنین اگر بیمه‌گزار تمایل داشته باشد، همه حق بیمه‌های وی محاسبه شده و آن را یکجا پرداخت می‌کند.

بیمه‌گزار باید با توجه به وضعیت اقتصادی و درآمد خود میزان حق بیمه‌های پرداختی و همچنین شیوه پرداخت آن را در زمان خرید بیمه مشخص کند.


مطلب مرتبط: شناخت مزایای بیمه عمر پارسیان ، راهی برای مقایسه


به چه روش‌هایی می‌توان اقساط بیمه عمر پارسیان را پرداخت کرد؟

برای پرداخت اقساط بیمه عمر پارسیان روش‌های مختلفی هست که بیمه‌گزار به هر روشی که مایل باشد می‌تواند برای پرداخت آن اقدام کند.

روش حضوری با مراجعه به بانک

در این روش بیمه‌‌گزار برای پرداخت حق بیمه، نیاز به مراجعه حضوری به بانک‌ها است. بیمه‌گزار بیمه عمر بانک پارسیان می‌تواند به این بانک یا دیگر بانک‌ها مراجعه و با ارایه دفترچه بیمه، اقساط خود را پرداخت کند.

پرداخت به وسیله عابربانک

با مراجعه به عابربانک‌های بانک پارسیان می‌توانید پرداخت حق بیمه‌های خود را انجام دهید.


مطلب مرتبط: درآمد در بازنشستگی با بیمه عمر و بازنشستگی پارسیان


پرداخت الکترونیکی اقساط بیمه عمر پارسیان

پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان

با استفاده از تکنولوژی‌های جدید دیگر برای انجام بسیاری از امور، مانند امور بانکی نیازی به مراجعه حضوری به بانک‌ها و مؤسسات مالی نیست. تنها کافی است آنلاین باشید و یا از گوشی‌های هوشمند استفاده کنید تا به راحتی و در کمترین زمان ممکن تبادلات مالی خود را انجام دهید. در پرداخت الکترونیکی اقساط بیمه عمر پارسیان از روش‌های زیر می‌توانید استفاده کنید.

پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیانروش‌های متفاوتی دارد که استفاده از هرکدام باعث کاهش صرف وقت و هزینه برای بیمه‌گزار می‌شود.

پرداخت از طریق USSD

از راه‌های سریع پرداخت استفاده از کدهای USSD است. در این روش تنها کافی است با گوشی همراه خود کد مربوطه را بگیرید و مراحل پرداخت را انجام دهید. برای انجام امور بانکی و همچنین پرداخت اقساط بیمه عمر پارسیان ابتدا کد #701* را از گوشی همراه خود بگیرید و از بخش بیمه پارسیان و یا اطلاع‌رسانی نسبت به پرداخت اقساط خود اقدام کنید. البته سامانه مذکور فعلاً در دسترس و قابل استفاده نیست اما راه‌های سریع دیگری نیز مانند پرداخت از طریق اینترنت وجود دارد.

پرداخت از طریق سایت پارسیان

استفاده از اینترنت در کسب‌وکارها باعث تغییرات مهمی در این زمینه شده است. در صنعت بیمه نیز وجود اینترنت باعث ایجاد شرکت‌های آنلاین شده است که بسیاری از خدمات بیمه‌ای را به صورت آنلاین انجام می‌دهد. بیمیتو سامانه مدیریت و خرید بیمه است و به کمک آن بیمه‌گزار نه تنها می‌تواند خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث یا بیمه‌ مسافرتی تهیه کند بلکه می‌‌تواند برای تصمیم‌گیری بهتر به صورت آنلاین و از شرکت‌های مختلف بیمه استعلام آنلاین مانند استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی تهیه کند. امکان مشاهده شرایط بیمه‌نامه به طور هم‌زمان در چند شرکت بیمه به افراد این فرصت را می‌دهد که بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند و بیمه‌نامه درخواستی خود را از هر شرکتی که مناسب‌تر می‌بینند تهیه کنند. یکی از سریع‌ترین روش‌های مشاهده اقساط بیمه عمر پارسیان و همچنین پرداخت آن استفاده از سایت بیمه پارسیان و درگاه‌‎های پرداختی اینترنتی است. با استفاده از این امکان در هر زمان که مایل باشید می‌توانید نسبت به پرداخت اقساط بیمه عمر خود اقدام کنید. برای این روش ابتدا به سایت بیمه پارسیان مراجعه کنید. سپس از قسمت سامانه‌های بیمه عمر، بخش پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان را انتخاب کنید و با ورود شماره بیمه‌نامه، کد کاربری و رمز عبور، وارد اکانت خود شده و مراحل پرداخت را انجام دهید. اگر برای نخستین بار است که از امکان پرداخت اینترنتی بیمه پارسیان استفاده می‌کنید لازم است ابتدا برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و بعد مراحل گفته شده را طی نمایید.

با ایجاد اکانت در سایت بیمه پارسیان می‌تواند در هر زمان و بدون مراجعه حضوری حق بیمه خود را پرداخت کند.

پرداخت از طریق اپلیکیشن همراه بانک پارسیان

از روش‌های پرداخت اینترنتی دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد استفاده از اپلیکیشن است. بیمه‌گزار از این طریق هم می‌تواند با نصب اپلیکیشن همراه بانک پارسیان و ورود به حساب خود. از امکانات مختلفی استفاده کند که یکی از آن‌ها امکان پرداخت اقساط بیمه عمر پارسیان است.


مطلب مرتبط: بررسی روش‌های پرداخت اینترنتی اقساط بیمه عمر پارسیان


اقساط بیمه عمر پارسیان ذخیره‌ای برای آینده

گفتیم که حق بیمه یا اقساط بیمه عمر پارسیان، سرمایه‌گذاری در این بیمه است که با پایان قرارداد به همراه سود آن به مخاطب پرداخت می‌‌شود. اما بیمه‌گزار بهتر است مبالغی را به عنوان حق بیمه تعیین کند که توان پرداخت آن را در طول مدت قرارداد داشته باشد. همچنین بیمه‌گزار بهتر است جهت جلوگیری از اثر تورم بر سرمایه خود، هر ساله مبلغی را به حق بیمه‌های خود اضافه کند. به طور معمول پیشنهاد می‌شود که سالانه به مقدار 10% به حق بیمه‌های پرداختی افزوده گردد. به کمک بیمیتو می‌توانید در خصوص بیمه عمر و انواع بیمه‌های دیگر هر اطلاعاتی را که لازم دارید دریافت کنید و همچنین خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید و بیمه‌نامه را در محل سکونت خود دریافت کنید. از خدمات دیگر بیمیتو این است که کسانی که تحت پوشش تامین اجتماعی هستند می‌تواند در بیمیتو به صورت آنلاین مراحل صدور، تعویض و تمدید اعتبار دفترچه بیمه خود را انجام دهند. بیمیتو تجربه یک خرید آسان و رضایتمند را به شما می‌دهد.

2 نظرات

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید