انتقال بیمه شخص ثالث موضوعی است که برای تعداد زیادی از بیمه‌گزاران مبهم است. به دلیل تنوع پارامترهای تأثیرگذار بر روند انتقال بیمه شخص ثالث، این فرآیند ساده ممکن است گاهی بسیار پیچیده و زمان‌بر به نظر برسد. در این پست به شرح تعدادی از این شرایط خاص خواهیم پرداخت.


نحوه خرید بیمه شخص ثالث

قبل از بررسی روند انتقال بیمه شخص ثالث باید به مدارک لازم و نحوه خرید بیمه نامه خودرو بپردازیم. برای خرید بیمه شخص ثالث روش‌های متفاوتی وجود دارد. در روش سنتی متقاضی باید به‌صورت حضوری در دفاتر نمایندگی‌های بیمه حضور یابد و با ارائه کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی، بیمه شخص ثالث خود را تمدید کند. این روش به دلایل متعددی که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت توصیه نمی‌شود.

امروزه در دسترس بودن همیشگی اینترنت و توسعه تجارت الکترونیک در تمامی زمینه‌های کسب‌وکار، موجب اعتمادسازی بین مردم و صاحبان صنایع شده است. صنعت بیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. سامانه آنلاین بیمیتو خدماتی را در جهت خرید بیمه به‌صورت اینترنتی ارائه می‌دهد. استفاده از این سامانه برای خرید بیمه، نسبت به روش سنتی مزایایی مثل امکان مقایسه شرکت‌های بیمه، شفافیت در قیمت دهی، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، سرعت تحویل بیمه‌نامه و غیره دارد. در این روش کافی است پس از ورود اطلاعات ساده خواسته‌شده، تصویر بیمه‌نامه و کارت ماشین آپلود شود تا بیمه‌نامه در محل تحویل داده شود. از طریق بیمیتو می‌توان بیمه پارسیان شخص ثالث، بدنه و… و همچنین از بقیه شرکت‌های بیمه نیز استعلام دریافت کرده و بیمه مورد نظر را آنلاین خرید.

می‌توان از طریق سامانه اینترنتی بیمیتو به صورت آنلاین بیمه خرید.


پیوند به بیرون: خرید اینترنتی بیمه


موارد انتقال بیمه شخص ثالث

در بسیاری از موارد بیمه‌گزار به دلایل متعددی قصد دارد که بیمه نامه خودرو خود را انتقال دهد. در این حالت انتقال بیمه شخص ثالث می‌تواند از منظرهای متفاوتی بررسی و به روش‌های مختلفی انجام شود:

تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث با شرکت بیمه متفاوت

در بسیاری از موارد بیمه‌گزار در سال گذشته بیمه‌ای را خریداری کرده است و اکنون از نحوه و کیفیت خدمات‌دهی شرکت بیمه رضایت ندارد و تصمیم به انتقال بیمه شخص ثالث گرفته است. از طرفی ممکن است که فرد خودرویی را خریداری کند که دارای بیمه شخص ثالث بوده است و اکنون که موعد تمدید آن رسیده است تمایل به انتقال بیمه شخص ثالث خود به شرکت بیمه‌ای با خدمات بهتر و قیمت مناسب‌تر است.

برای مثال هر یک از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خودروسازی برای خرید بیمه شخص ثالث خودروهای صفر با شرکت بیمه خاصی قرارداد دارند. در بسیاری از مواقع بیمه صادرشده برای ماشین، ارزانترین و بهترین بیمه شخص ثالثِ ممکن نیست؛ بنابراین ممکن است مالک، تمایل به انتقال بیمه شخص ثالث به یک شرکت بیمه دیگر را داشته باشد.

در این حالت بدون هیچ مشکلی می‌توان انتقال بیمه شخص ثالث را انجام داد و با ارائه کارت ماشین و بیمه‌نامه قبلی، بیمه جدید را از شرکت جدید به روش سنتی یا از طریق سامانه بیمیتو خریداری کرد.

در زمان تمدید بیمه شخص ثالث هیچ محدودیتی در مورد شرکت بیمه جدید وجود ندارد.


. انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث

درصورتی‌که بیمه‌نامه شخص تعدادی سال تخفیف داشته باشد، شخص می‌تواند تخفیف بیمه‌نامه را به بیمه‌نامه خودروی جدید خود انتقال دهد. در این صورت بیمه‌گزار باید قبل از ثبت بیمه‌نامه به نام مالک جدید نزد نمایندگی بیمه برود و درخواست انتقال تخفیف آن را بدهد. نمایندگی بیمه بعد از دریافت مابه‌التفاوت تخفیف بیمه‌نامه‌ی قبلی با صدور الحاقیه‌ای، تخفیف‌های این بیمه‌نامه را به خودروی جدید انتقال می‌دهد.

برای مثال درصورتی‌که بیمه‌نامه مالک خودرو دارای هفت سال تخفیف باشد و مشمول 70% تخفیف شده باشد، در صورت تمایل فرد به انتقال سال تخفیف به بیمه‌نامه جدید، باید مبلغ 70% تخفیف بیمه‌نامه قبلی به نمایندگی بیمه پرداخته شود.

انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث قبل از ثبت بیمه‌نامه به نام مالک جدید امکان‌پذیر است.


. قانون خودروهای مشابه

در انتقال تخفیف بیمه، قانونی به نام قانون خودروهای مشابه وجود دارد. این بدین معنا است که در صورتی می‌توان تخفیف بیمه‌نامه قبلی را به بیمه‌نامه جدید انتقال داد که کاربری خودروها یکسان باشد. برای مثال نمی‌توان تخفیف بیمه‌نامه خودروی سواری را به بارکش یا بالعکس انتقال داد.


. آیا امکان ابطال بیمه شخص ثالث وجود دارد؟

ممکن است تحت شرایطی خاص بیمه‌گزار خواستار ابطال بیمه شخص ثالث خودروی خود باشد. در این حالت اغلب شرکت‌های بیمه ابطال بیمه شخص ثالث را نمی‌پذیرند. درصورتی‌که علت تمایل بیمه‌گزار به ابطال بیمه نارضایتی از خدمات یا انتقال بیمه شخص ثالث خودروی خود به شرکت بیمه دیگری باشد، شرکت‌های بیمه در جهت ابطال بیمه‌نامه با او همکاری نمی‌کنند. درواقع تنها در دو صورت شرکت‌های بیمه با ابطال بیمه شخص ثالث موافقت می‌کنند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

1- درصورتی‌که برای یک خودرو به‌اشتباه دو بیمه‌نامه خریداری شده باشد. در این مورد خاص برخی از شرکت‌های بیمه با بیمه‌گزار همکاری می‌کنند. بیمه‌گزار می‌تواند با در دست داشتن بیمه‌نامه اول و مدارک خودرو به نمایندگی بیمه مراجعه کند. هزینه بیمه شخص ثالث بیمه‌نامه دوم که به‌اشتباه خریداری شده است به‌صورت روزشمار از تاریخ صدور با بیمه‌گزار محاسبه می‌شود و بیمه‌نامه دوم باطل می‌شود.

2- درصورتی‌که خودرو فرسوده باشد و اسقاط شود. در این حالت فرد می‌تواند با مراجعه به نمایندگی بیمه، بیمه‌نامه خود را باطل کند. بدین منظور ابتدا حق بیمه به‌صورت روزشمار از ابتدای صدور بیمه‌نامه کسر می‌شود و باقی مبلغ به مالک خودرو استرداد می‌شود.

ابطال بیمه‌نامه شخص ثالث تنها درصورتی امکان‌پذیر است که دو بیمه‌نامه برای خودرو صادر شده باشد.


. آیا امکان انتقال تخفیف بیمه‌نامه خودروی فرسوده اسقاطی به خودروی جدید وجود دارد؟

درصورتی‌که مالک خودروی فرسوده دارای تعدادی سال تخفیف روی بیمه‌نامه خود باشد می‌تواند برای انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث به خودروی جدید خود، درخواست بدهد.


. انتقال بیمه شخص ثالث به مالک جدید خودرو

مورد بعدی که البته بسیار رایج است انتقال بیمه شخص ثالث از مالک قبلی خودرو به خریدار است. در این حالت دو گزینه وجود دارد که هر دو نیز مطمئن و درست هستند. گزینه اول این است که مالک جدید برای ثبت بیمه‌نامه به نام خود اقدام کند که در این صورت با مراجعه به نمایندگی می‌تواند درخواست الحاقیه‌ای بدهد که به‌موجب آن نام بیمه‌گزار تغییر می‌کند. گزینه دوم این است که مالک جدید، بیمه‌نامه را به نام خود ثبت نکند؛ که در این صورت هم مشکلی به وجود نخواهد آمد چراکه خسارت ناشی از حادثه رانندگی تنها به مالک خودرو که نام او در سند خودرو ثبت شده است تعلق می‌گیرد.


. اگر بیمه‌نامه به نام مالک نباشد، آیا می‌تواند به‌عنوان وثیقه از آن در دادگاه از آن استفاده کند؟

در مواردی که حادثه رانندگی منجر به خسارت جانی شود، می‌توان از بیمه‌نامه شخص ثالث به‌عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کرد و ارزش قانونی دارد. حتی درصورتی‌که بیمه‌نامه به نام مالک نباشد با توجه به این‌که کارت ماشین به نام مالک است می‌تواند از بیمه‌نامه خود به‌عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کند.

می‌توان از بیمه‌نامه شخص ثالث به عنوان وثیقه در دادگاه استفاده کرد.

. انتقال بیمه شخص ثالث خودرو در ارث

در این حالت می‌توان بیمه شخص ثالث را به نام هرکسی که از خودرو استفاده می‌کند ثبت کرد تا از مواردی مثل توقف خودرو توسط راهنمایی و رانندگی، پرداخت خسارت در صورت مقصر بودن و موارد این‌چنینی از آن استفاده کرد. اما درصورتی‌که خودرو در حادثه رانندگی، زیان‌دیده باشد درصورتی‌که خسارت به بار آمده جانی و جرحی باشد، شرکت بیمه به‌صورت مستقیم خسارت را به زیان‌دیدگان پرداخت می‌کند. اگر خسارت به بار آمده مالی باشد شرایط پیچیده خواهد بود. تمامی خسارات مالی مربوط به خودرو تنها به مالک خودرو پرداخت می‌شود. ازآنجایی‌که مالک خودروی در ارث مانده، در قید حیات نیست، خسارت واردشده به خودرو بعد از انحصار وراثت بین وارثان تقسیم می‌شود.

124 نظرات

   • با سلام
    بنده ماشین پژو 206 دارم که 10 سال تخفیف بیمه شخص ثالث داره آیا می توانم بیمه ثالث به ماشین جدید سوناتا انتقال دهم ؟
    یا اینکه 10 سال تخفیف را به ماشین 206 پدرم که بیمه ثالث خود کمپانی است انتقال دهم ؟

    • سلام و عرض ادب
     دوست عزیر تخفیف 206 رو نمیشه به سوناتا انتقال داد چون که میزان ریسک این دو خودرو از نظر شرکت های بیمه یکی نیست لذا قابلیت انتقال نداره ولی می تونید این تخفیف رو به خودروی پدرتون انتقال بدین؛ چون نوع خودروها یکی است و انتقال تخفیف به خودروی پدر از نظر شرکت های بیمه امکان پذیر است

 1. سلام و روز شما بخیر
  من دو تا ماشین دارم که یکی از سال 1387 (پراید)بیمه شخص ثالث و بدنه داره. ماشین صفری (سمند)خریداری کردم که طبیعتا تا آخر سال 1396 هر دو بیمه براش برقراره.سئوالم از خدمتتون اینه که آیا میتونم هر دو بیمه ماشین قدیم را به ماشین جدید منتقل کنم ؟ و در این صورت چه زمانی باید اقدام به فروش ماشین قدیمی بکنم ؟

  • سلام.
   طبق قانون جدید بیمه شخص ثالث، انتقال‌دهنده مي‌تواند تخفيفات مذكور را به وسيله نقليه ديگر از «همان نوع»، كه متعلق به او يا متعلق به همسر، والدين يا اولاد بلاواسطه وي باشد، منتقل كند.. اما نکته‌ای که هست اینه که پراید با سمند هم نوع نیست. به همین خاطر، شما نمی‌تونین تخفیف بیمه شخص ثالث پراید رو منتقل کنین اما در مورد بیمه بدنه می‌تونین این کار رو انجام بدین.

 2. بادرود. همسر بنده یک پراید مدل 88داردبا 8سال تخفیف بیمه ثالث. هم اکنون میخواهد ماشین پدر خودش را که یک تیبا مدل 93 هست را از او بخرد.ایا راهی برای جابجایی تخفیف بیمه پراید به تیبا هست.اگر هست چگونه واگر نیست چرا.با این قانون جدیدی که فرمودید.وضمنا اگر همسر بنده تیبا را به نام خود سند بزند. میتواند قبل از فروش پراید -بیمه نامه ثالث را با تیبا جابجا کند بعد پراید را بفروشد. با سپاس از صبر وشکیبایی شما..شفیعی

  • با سلام، دوست عزیز تخفیف بیمه شخص ثالث خودروی قدیمی به خودروی جدیدتون در صورتی قابل انتقاله که هر دو خودرو در یک دسته بندی قرار بگیرد. بعضی شرکت های بیمه پراید و تیبا رو تو یه دسته قرار میدن و بعضی در دسته های جدا قرار میدن. لذا کاملا بستگی به شرکت بیمه ای داره که پراید شما رو بیمه کرده. اگه مایل هستید اسم شرکت بیمه ای که پرایدتون بیمه کرده بفرمایید تا پیگیری کنم ببینم قابل انتقال به تیبا هست یا نه.

 3. با درود مجدد. در رابطه با قانون جابجایی خودرو های مشابه که بالا ذکر فرمودید. که دو ماشین سواری میتوانند بیمه خود را جابجا کنند.ولی در جواب ان دوستی که در بالا قصد جابجایی بیمه پراید و سمند که هر دو سواری هستند .و حرفی از بیمه ثالث و بیمه بدنه نیست . و شما در جواب فرمودیید :فقط بیمه بدنه قابل جا بجایی است .پس چرا قانون اینگونه است .و وقتی بصرف بیمه گذار نیست. قانون تبصره دارد. با تشکر از جوابگویی شما

  • با سلام مجدد، همون طور که خدمتتون عرض کردم منظور از هم نوع بودن ماشین ها این نیست که مثلا بیمه شخص ثالث همه خودروی های سواری قابل انتقاله! به همون دسته بندی شرکت های بیمه برمی گرده. پراید و سمند در هیچ شرکت بیمه ای تو یک دسته قرار نمی گیرند و بیمه شخص ثالثشون قابل انتقال نیست

   • سلام،ولی در قانون گفته شده که انتقال سواری به باری امکان پذیر نمیباشد و نگفته نوع سواری به نوع سواری دیگر امکان پذیر نمیباشد لطفا این را توضیح بدهیدممنون میشم

    • سلام
     منظور از نوع دقیقا همین مثالی است که زدین
     انتقال سواری به سواری و وانت باری به وانت باری امکان پذیره ولی از سواری به باری خیر

   • برادر عزیز خدودرو هم نوع یعنی انتقال تخفیفات سواری به سواری و بارکش به بارکش و موتورسیکلت به موتور سیکلت.
    امکان انتقال تخفیفات خودروهای سواری به سواری منع قانونی ندارد و قابل انتقال به نام شخص بیمه گذار بیمه نامه ثالث و بستگان درجه 1 میباشد.

 4. با سلام یه سوال در مورد انتقال تخفیف بیمه داشتم . من یه پیکان دو ماه پیش خریدم هشت سال هم تخفیف داره که میخوام بدم اسقاط میتونم تخفیف رو رو ماشین دیگه ام که روا هست انتقال بدم جفت سندا به اسم خودمه ولی بیمه پیکان به اسمم نیست ممنون میشم جواب بدین

 5. سلام خودروی من کپنش کنده شده و تخفیف نداره،وقتی دوباره از یک شرکت بیمه دیگه ای استفاده کردم برای تمدید 7 سال تخفیف به من داد و بیمه نامه جدید هم در سایت بیمه ثبت شده…آیا این کار قانونی است یا مشکلی دارد؟؟

 6. سلام . عزیز جان من یه بی ام ۵۱۸ آبی دارم که ۸سال تخفیف و ۱۱ماه بیمه داره .
  من یه بی ام و ۲۰۰۲ هم دارم که این ماشین بیمه ندارد
  چطور می تونم این بیمه ۵۱۸ رو به ۲۰۰۲ انتقال بدم ؟

  • سلام، دوست عزیز اگر بخواید از شرکت قبلیتون دوباره بیمه بگیرین که هیچ مشکل و پیچیدگی نداره و تخفیفاتون قابل انتقاله ولی اگر بخواین شرکت بیمتون عوض کنین باید از شرکت قبلی یه نامه مبنی بر داشتن تخفیف دریافت کنین و به شرکت بعدی ارائه بدین.

 7. دوستان عزیز لطفا در پیامهای ارسالی از سایتهایی که مثل این سایت باعث میشوند که از بی خبری رها شویم و با حقوق خود اشنا گردیم تشکر و قدردانی کنیم و این عقل کاری هست برای این همه زحمت و از مسولان این سایت متشکرم و درخواست دارم تا این پیام را در صدر این پیامها بگذارید تا متوجه شوید تا ما در صورت یاداوری حتما تشکر خواهیم کرد تا این چنین سایتهایی بقا داشته باشند ان شاالله

 8. ضمن تشکر از راهنمایی های شما.
  جالب است که انتقال تخفیف از خودروی با ریسک بالا مثلا پراید و 206 به خودروی با ریسک پایین تر مثلا سوناتا امکان پذیر نیست!!

 9. با سلام
  پدر من تخفیف بیمه ماشینش 9 سال است (پیکان) میتونیم تخفیف بیمه پیکان رو به یه ماشین جدید خریداری شده مثل 207 انتقال داد ممنون

  • سلام
   دوست عزیز امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث از پیکان به 207 امکان پذیر نیست و برای انتقال تخفیف یک سری قوانینی در شرکت های بیمه وجود دارد

 10. متاسفانه اطلاعات غلط دارین میدین. در سواری از هر نوعی که باشه میشه انتقال داد.از چند شرکت بیمه سوال کردم.فقط مهم سواری یا بارکش یا … هست که باید رعایت بشه

  • قربان اگر ریسک خودروها با یکدیگر تفاوت داشته باشند این موضوع امکان پذیر نیست
   شماره تماس شرکت های بیمه هم که می فرمایید بگید تا ما پیگیری کنیم
   اما این موضوع صحت ندارد

 11. با تشکر از جناب شهاب شیرین که با حوصله جواب سوالات رو میدن . ?
  یه سوال داشتم .
  برادر پدر من یه سورن ال ایکس مدل 90 داره که چند روز دیگه از بیمه نامش مونده و قصد فروش داره .
  یکی اینکه میخواد ماشین چینی صفر با قیمت 100 تومن بخره آیا امکان انتقال تخفیف وجود داره؟ چون میدونم در یک دسته نیستن ولی هر دو سوارین
  دوم اینکه من یه خودرو در اچ30 تو رنج قیمت پژو پارس و سورن دارم و تازه خریدم که میدونید بیمه داره ولی شرکت بیمه یکی نیست و اجباریه.چطور میتونم تخفیف بیمه ماشین پدرم رو به این ماشین خودم انتقال بدم؟ و روش الحاقیه برای چند روز مانده سمند سورن چطوره ؟
  میبخشید طولانی شد . با تشکر

 12. با سلام
  پدرم ماشین رانا خریداری کرده تحویل دی ماه امسال. حالا میخواد بیمه 8 سال تخفیف ماشین آردی را که بیمه نامش اردیبهشت 97 تموم میشه قبل از فروش انتقال بده
  آیا انتقال تخفیف امکان پذیر هست ؟ الان که داره ماشین را میفروشه میتونه انتقال بده یا باید صبر کنه بیمه نامه تموم بشه ؟
  باتشکر

 13. باسلام
  این متن قانونه:
  “در صورت انتقال قطعي مالكيت وسيله نقليه ، انتقال دهنده تا قبل از انقضاي مدت اعتبار بيمه نامه مي تواند تخفيف وسيله نقليه منتقل شده رابه وسيله نقليه از نوع مشابه متعلق به خود يا افراد درجه اول خود منتقل نمايد. بيمه گر مكلف است سوابق تخفيف عدم خسارت وسيله نقليه منتقل شده را به وسيله نقليه جايگزين انتقال داده وتخفيف مربوط را با كسر مدت باقي مانده وسيله نقليه منتقل شده در بيمه نامه وسيله نقليه جايگزين اعمال نمايد. حق بيمه وسيله نقليه منتقل شده در سررسيدبيمه نامه آن بر اساس سوابق بيمه گذار جديد دريافت خواهد شد.”

  شاید سوالم ناشیانه باشه ولی میشه بصورت قابل فهم برای من بفرمایید جمله آخر این متن یعنی چه؟(بر اساس سوابق بیمه گذار جدید در سررسید بیمه؟؟؟)

 14. سلام
  من یک پراید دارم 14 سال تخفیف داره
  میخام بدونم قبل از این که بفروشم میتونم تخفیف رو برای خودم نگه دارم که سال آینده روی یک پراید دیگر تخفیف رو اعمال کنم؟

 15. سلام

  من یه 405 داشتم با تخفیف بیمه کامل، بیمه ایران (بیمه از 29 اسفند 95 تا 29 اسفند 96)، که دو هفته پیش فروختم و تخفیف رو منتقل کردم، برای الحاقیه 822 هزار تومن بیمه ایران گرفت، بعد یه ساندرو استپ وی صفر خریدم که بیمه رازی داشت (بیمه از 29 آذر 96 تا 29 آذر 97)، امروز الحاقیه رو بردم ثبت کردم و 919 هزار تومن تا دو هفته دیگه برام واریز میکنن.
  با توجه به اینکه ماشین رو با بیمه خریدم و طبیعتا پول بیمه با من حساب شده، در واقع امسال پول بیمه رو کامل پرداخت کردم!
  در حالیکه اگر 405 رو با تخفیفش میفروختم خیلی راحت تر و سریع تر فروش می رفت و بین یک تا یک و نیم میلیون گرون تر میتونستم بفروشم!
  به عبارتی انتقال تخفیف بیمه برام بیش از یک میلیون ضرر داشت، که اگر تا دو سال دیگه زنده باشم و تصادف هم نکنم (حالا تفاوت میزان درآمد الانم با دو سال دیگه رو حساب نکنیم و تورم رو هم حساب نکنیم و هزار تا فاکتور دیگه رو…) تازه ضرر الانم جبران میشه!!!
  بنابر این به عنوان کسی که این انتقال تخفیف بیمه رو انجام داده به عزیزان پیشنهاد میکنم این کارو نکنن که فقط ضرر داره، مگر اینکه اون ماشین اولشون رو با بیمه یا بدون بیمه به یه قیمت بخرن!

  • سلام آقا سینا شما اول بیمه 405 را بردید تخفیفش را برداشتید بعد فروختید یا اینکه ماشین ساندرو را اول خریدید بعد 405 را فروختید ؟ سوال دیگه اینکه تو کدوم نمایندگی بیمه ایران این کار را کردید جای خاصی داره یا هر نمایندگی میشه این کار را انجام داد ممنون

 16. با سلام
  موعد تمدید بیمه نامه ثالث خودروی همسر من فرا رسیده منتها در تمامی اوقات راننده خودرو من هستم . حال سوالم اینست که آیا می توان در حالیکه مالکیت خودرو متعلق به همسرم می باشد در زمان تمدید بیمه نامه ثالث را به نام من صادر کرد
  همچنین بیمه نامه بدنه را که سال اول نداشته ولی الان تصمیم به اخذ‌ آن داریم
  با تشکرویژه

  • سلام
   دوست عزیز بیمه نامه شخص ثالث به نام خودرو صادر میشه و متعلق به خودرو است نه شخص
   البته اگه دلیلتون از این تغییر مالکیت بیمه نامه بگید شاید بهتر بتونم راهنماییتون کنم

 17. سلام و خسته نباشی خدمت شما
  اگر سابقه بیمه نامه را به خودروی دیگر انتقال دهیم خودرویی که سابقه اش منتقل شده طبق چه ضوابط و شرایطی تخفیفات در موردش اعمال میشن؟

 18. سلام
  ماشین فعلی من سمند مدل 82 است که دارای 14 سال تخفیف حق بیمه می باشم
  هم اکنون یک عدد ویتارا از ایران خودرو بصورت پیش فروش خریداری کردم که تاریخ تحویل آن تیر ماه 97 می باشد.
  ایران خودرو ویتارا را بصورت بیمه شده تحویل می دهد و شرکت بیمه آن با بیمه موجود سمند من یکسان نمی باشد
  چگونه می توانم سابقه تخفیف سمند را به ویتارا که 5 ماه دیگر تحویل می شود منتقل کنم ؟؟
  لطفا من را راهنمایی کنید
  با تشکر

 19. سلام من خودروی پراید دارم جدیدا یک 206 صفر از کنپانی خریدم بیمه پراید ایران هست بیمه 206 اسیا هست
  قصد فروش پراید را دارم میتونم تخفیفات را انتقال بدم
  بیمه پراید تا 10/97 هست 206 تا 1/98

  • سلام
   در صورتی که هر دو ماشین به نام خودتون باشد می تونید به نماینده بیمه ایران خودتون مراجعه کنید و تخفیف بیمه تون رو انتقال بدین

 20. با سلام یک عدد پژو پرشیا با 7 سال تخفیف بیمه ایران می خواهم به رنو ساندرو منتقل کنم آیا شدنی هست یعنی هر دو سواری هستند قاعدتا که طبق متن قانون باید امکانپدیر باشد ممنون میشم راهنمایی بکنید

 21. با عرض سلام و خسته نباشی.
  من یه پیکان داشتم دادم 7 ماهه دادم اسقاط و 7 سال تخفیف بیمه دارم ، امکانش وجود داره الان به خودروی جدید انتقال بدم اینم در نظر بگیرید برگ اسقاط رو 7 ماه پیش گرفتم ، ممنون میشم فوری جواب بدین مهمه

 22. با سلام
  ميخوام 11 سال تخفيف بيمه پژو 206 ( بيمه ايران ) رو به رانا صفر ثبت نامي كه هنوز فاكتور نشده و خود كمپاني بيمه ميكنه (بيمه البرز) منتقل كنم .آيا اين امكان وجود داره ؟ و چه زمان بايد اين كار رو كرد؟ و درصورت انتقال چه هزينه اي بايد پرداخت كرد؟
  ممنون مي شم راهنمايي كنيد.

 23. سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات بسیار مفید و بروزتان

  آیا انتقال سابقه بیمه ثالث 405 به ال نود امکان پذیر هست؟
  اگر بیمه ای هست که این انتقال رو انجام میده لطفا معرفی فرمایید

  چون من 7 سال تخفیف روی 405 دارم میخوام انتقال بدم به ال نود

  با تشکر از لطفتون

 24. با سلام
  من پدرم سمند مدل 84 داره و تخفیف 13 سال کامله. الان خودم هم سمند مدل 94 با دو سال تخفیف دارم. امکان انتقال سنوات تخفیف بیش از هشت سال وجود داره؟ یا حتما باید همه 13 سال تخفیف بیمه ماشین پدرمو انتقال بدم؟

  • سلام
   در صورتی که بیمه نامه هر دو خودرو به نام یک نفر باشد می تواند نسبت به انتقال تخفیف های بیمه نامه از یک خودرو به خودرویی دیگر اقدام کنید.

 25. با سلام
  ببخشید سوالی در مورد انتقال تخفیف بیمه دارم
  می خواستم بدونم تخفیف بیمه رو که از روی بیمه نامه برداریم و الحاقیه بزنیم این تخفیف تا چه مدت به حساب طرف می مونه و می تونه انتقال بده،آخه ماشین که صفر باشه خودش بیمه داره میشه نگه داشت تا موقع تمدید بیمه نامه جدید ،تخفیفات رو اعمال کرد؟؟؟
  ممنونم از شما

   • با سلام مجدد بزارین سوالمو اینجوری مطرح کنم،تخفیفات بیمه نامه رو که بر می داریم باید همون موقع بع ماشین جدید منتقل کرد؟؟به عبارتی تخفیفات که برداشته میشه اگر منتقل نکنیم تا چه مدت باطل نمیشه؟؟؟؟
    ممنونم

    • تا شش ماه نهایت یک سال این تخفیف ها باقی می مونه. شما هم باید برید به شرکت بیمتون و یک الحاقیه مبنی بر تخفیف های بیمه تون دریافت کنین

 26. سلام ، من ماشینمو سه سال پیش بردم اسقاط و بیمه شو (8سال تخفیف داشت)باطل کردم و پول بیمه رو گرفتم.
  میخواستم ببینم میشه الان تخفیف بیمه شو که به نام خودم بوده رو به ماشین جدید منتقل کنم یا نه؟اگر میشه از کجا باید اقدام کنم. لطفا راهنمایی کنید

 27. سلام. یه سوال. من سمند دارم و حق بیمه پایه اش 11638000 ریال هست. خب من تعهد مالی رو 10میلیون تومان انتخاب می کنم ولی حق بیمه خیلی بالا میره. مازاد مالی مگه چطور حساب میشه؟ فرمولش چیه؟

  • سلام
   بخاطر اینکه بیمه در سال 3 میلیون تومن ریسک و پوشش بیشتری برای شما در نظر می گیره هزینه حق بیمتون طبیعتا بالاتر میره

 28. سلام
  ماشین من تخفیف کامله برا اینکه بتونم ب صورت اقساط بیمه رو تمدید کنم یکی از آشناههامون که سرهنگه بیمه رو به اسم خودش ثبت و ب صورت اقساط ماشینم بیمه شد سوالم اینه که آیا این تخفیف بیمه ی من میتونه از طریق این آشنا به ماشین دیگه انتقال داده بشه بدون اینکه من خبرداشته باشم؟

 29. سلام من یه پژو ۴۰۵داشتم با ۷سال تخفیف بیمه الان نزدیک ۹ماهه که فروختم وخودرو جدید تیبا خریدم میخواستم ببینم الان میتونم تخفیف ثالث رو انتقال بدم به تیبا یا نه. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 30. با سلام
  ایا امکان تخفیف بیمه از خودرو که مالک دو خودرو یکسان نباشد امکان پذیر است یعنی ماشین قبلی به نام شخص دیگری است؟

   • با سلام/ در مورد انتقال تخفیفات با شرکت بیمه یکسان، حق بیمه بابت مدت منقضی شده را بیمه گذار پرداخت میکند یا حق بیمه بابت مدت باقیمانده؟ اگر بیمه گذار قصد تغییر شرکت بیمه را داشته باشد حق بیمه به چه صورت پرداخت میشود؟تاریخ شروع و پایان بیمه نامه خودرو قبلی و خودرو انتقال گیرنده از چه زمانی محاسبه میشه؟ میشه توضیح بدید مطالب موجود در سایت ها واسم گنگ هستن. ممنون

    • سلام این موضوع رو در مطلب “سوالات بیمه شخص ثالث” به طور کامل بررسی کردیم. می تونین به اونجا مراجعه کنین و جواب سوالتونو دریافت کنین

 31. سلام و درود بر شما
  جهت اخذ بیمه در فرانسه اقدام کردم مبلغ بسیار بالا بود وقتی اعتراض کردم گفتند سوابق عدم تصادف در ایران را ترجمه رسمی و ارایه کنم…دقیقا از کجا باید اقدام کنم؟
  سپاسگزارم از راهنمایی شما دوستان

 32. سلام.من یک پراید86 دارم که از ابتدا تخفیف بیمه داره و8 ماهم از بیمه امسالش مونده.یک پراید صفر هم گرفتم که یک سال خود کمپانی بیمش کرده.آیا میشه بیمه این دوتا رو جا به جا کرد؟ اگر نه ،در صورت انتقال بیمه از خودروی قبلی به جدید اون 8 ماه بیمه خودرو قبلی و یک سال بیمه خودرو جدید چی میشن؟آیا باید هزینه ای هم پرداخت بشه؟

 33. سلام
  بنده یه پرابد داشتم که به آشنا فروختم و میخام 5سال سوابق تخفیف بیمه ثالث رو به ماشین جدیدم که سمند صفر هستش انتقال بدم. تاریخ انقضای بیمه پراید آذر 97 و تاریخ انقضای بیمه سمند اسفند 97 هست.
  2 سوال:
  1-آیا بعد از انقضای بیمه نامه فعلی پراید که چند روز دیگه هست و من بیمه نامه جدید اون رو به نام خودم به عنوان بیمه گذار تمدید کنم میشود این انتقال را با 6 سال تخفیف انجام داد؟ ضمنا تعویض پلاک هم شده
  2- شرکت بیمه مبدا پراید از من پول میگیره بابت ابطال تخفیفات و صدور الحاقیه و گفته که با بردن الحاقیه به شرکت بیمه سمند اونها موظفند الحاقیه رو ثبت کنن و همون پول رو به من برگردونن؟ درسته؟

 34. سلام من یه ماشین اردی ۸۱خریدم سند روبه نام خودم نزدم ولی بیمه نامه به نام منه ۱۳ سال تخفیف داره ماشین هم به دلایلی پارکینگ رفت نرفتم سراغش الان پراید خریدم به نام خودم میخوام تخفیف بیمه رو انتقال بدم ایا متوانم در یک دسته هستند صاحب سند همکاری میکنه راهی داره لطفا زود جوابم رو بدید بیمه پرایدم تموم شده بیمه نداره
  چیکار کنم

 35. سلام ، من از سال 91 مگان داشتم وهرسال هم بیمه بدنه داشته اما الان ماشینمو عوض کردم و سراتو گرفتم اما موقعی که بیمه بدنه اش میکردم متوجه شدم که این چند سالی که مگانم بیمه بدنه داشته هر سال موقع تمدیدش تعداد سال تخفیف براش صفر رد شده خواستم ببینم آیا این شرکت بیمه ( بیمه آسیا ) خلاف کرده یا خیر چون از هر نماینده بیمه ایی دیگه پرسیدم گفتن خلافه ف و اینکه آیا الانمیشه کاری کرد و تخفیفاتو روبرگردوند یا خیر ؟ ممنون

 36. با سلام. من ماشینی که خریدم بیمه ثالث با پوشش مالی 7.7 میلیون داره. امکانش هست که پوشش مالی رو افزایش بدم؟ بیمه کمتر از یکماه است که صادر شده است.

  • سلام وقتتون بخیر ، بنده پراید سواری مدل ۹۱ دارم که هشت سال تخفیف بیمه داره ،والان قصد خرید پراید وانت دارم ، خواستم بدونم میتونم بیمه نامشو انتقال بدم.؟

   • محمود عزیز سلام،
    به خاطر این که پراید سواری و پراید وانت در نوع وسیله نقلیه (سواری و وانت) متفاوت هستند، نمی‌توانید تخفیف‌ها را به ماشین جدیدتان منتقل کنید.

 37. با سلام و عرض ادب
  بنده می خوام بیمه ثالث پرایدم با 8 سال تخفیف رو منتقل کنم روی ام وی ام ایکس 22 که با نام مادر همسرم ثبت نام و خریداری کردم.
  آیا این امکان پذیر هست؟ مراحلش به چه صورت هست؟
  تشکر از شما

 38. سلام و خسته نباشید
  برای انتقال بیمه ثالث ب ی ماشین دیگه چ زمانی باید اقدام کرد بعد از سند زدن ماشین
  و اینکه من شنیدم باید سر رسید دوتا ماشین تو یک روز باشه آیا صحت داره

  • سلام
   نه نیازی نیست سررسید هر دو ماشین تو یه روز باشه ولی باید هر دو ماشین همزمان به نام یک نفر باشه؛ یعنی قبل از فروش باید اقدام به انتقال بیمه شخص ثالث خودتون بکنین

 39. سلام . من پژو پرشیایی خریدم که الان بیمه نامه قبلی ثالث آن تمام شده و الان هم کارت ماشین به نام خودم شده . الان که میخواهم بیمه ثالث جدید با نام خودم صادر کنم تخفیفات قدیم خودرو براب من محاسبه میشوند ؟

 40. سلام خسته نباشید بنده یک ماشین خریدم و از قبل هم قرار بود تخفیف بیمه را به بنده بدهد اما فروشنده سرم کلاه گزاشت و گفت تخفیف بیمه برا خودمه الان سند ماشین به نام من هست و بیمه هم هنوز تخفیف داره آیا فروشنده می تواند تخفیف من را بردارد آیا میتوانم بیمه را به نام خودم بزنم و نزارم تخفیف را بردارد

  • سلام
   وقت بخیر
   اگه بیمه‌نام ماشین به شما تحویل داده شده به نمایندگی بیمه مراجعه کنین و درخواست تغییر نام بیمه‌نامه رو بدین. نمایندگی بیمه الحاقیه‌ای صادر می‌کنه که طی اون بیمه شخص ثالث ماشین به نام شما تغییر پیدا می‌کنه

 41. سلام من ماشینمو اخر دی ماه ۹۹ فروختم وسند به نام خریدار زدم ولی بیمه نامه اش به نام من است و تا ۱۰.۱۴۰۰ اعتبار دارد، وفقط یه کپی از بیمه نامه دارم ، وخریدار مدارک نقل و انتقال و نمیده تا من از تخفیف ان استفاده کنم بعداز اتمام اعتبار بیمه نامه میتونم با کپی بیمه از تخفیف ان استفاده کنم؟ممنون از پاسخگویی شما

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   اگه در حال حاضر هم بیمه نامه و هم سند ماشین به نام خودتون هست، مشکلی نیست و تخفیف ها متعلق به خودتونه

  • با سلام.
   شما میتونید چند روز زودتر از انقضای بیمه قبلی، بیمه جدیدتون رو تمدید کنید. ولی شروع اعتبار بیمه جدید، بعد از تموم شدن اعتبار بیمه فعلیه.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید