این روزها به‌کمک پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی، متوسط طول عمر انسان بالا رفته‌است و به‌همان میزان هم لزوم حفظ سطح رفاه و سلامت دوران سالمندی و بازنشستگی، بیشتر احساس می‌شود. به‌همین منظور برای پاسخگویی به طیف وسیعی از افراد با نیازها و شرایط متفاوت در این دوران، پوشش‌‌های بیمه‌‌ عمر و بازنشستگی مختلفی در قالب طرح‌های متنوع از سوی شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود. انتخاب و خرید بهترین بیمه بازنشستگی خیال شما را در روزهای سخت آینده آسوده می‌سازد.

به‌طور کلی محبوب‌ترین استراتژی درآمد بازنشستگی می‌تواند ترکیبی از بیمه‌های بازنشستگی دولتی یا خصوصی به‌همراه یکی از انواع بیمه‌های عمر و زندگی باشد.  محبوب‌ترین بیمه عمر «بیمه عمر و سرمایه‌گذاری» است.  در این نوع بیمه اگر بیمه‌شده فوت شود، سرمایه‌اش به بازماندگان پرداخت می‌شود.

اگر هم بعد از تمام شدن تاریخ بیمه‌نامه به زندگی ادامه دهد، می‌تواند از سرمایه به عنوان پشتوانه مالی مطمئن استفاده کند. بیمه مختلط پس‌انداز با قیمت، شرایط و پوشش‌های مختلف فروخته می‌شود. مهم‌ترین این پوشش‌ها فوت بر اثر حادثه، مستمری از کار افتادگی دائم و کامل، خسارت نقص عضو ناشی از حادثه، هزینه پزشکی ناشی از حادثه، درمان تکمیلی و تکمیلی بیماری‌های خاص هستند.

نکات مهم برای چینش استراتژی خرید بهترین بیمه بازنشستگی

برای انتخاب بیمه عمر و بهترین بیمه بازنشستگی باید هدفتان از خرید بیمه‌ عمر را مشخص کنید. آیا به‌دنبال پوشش‌ بیمه عمر تمام و کمال هستید یا امکانات سرمایه‌گذاری بیمه‌نامه برایتان اولویت دارد؟ انتظار دارید خدمات شرکت‌های بیمه در زمان پرداخت هزینه‌های احتمالی درمانی و کلینیکی شما چگونه باید باشد؟

پس از پاسخ به این سوالات می‌توانید بهترین بیمه عمر را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که خرید اشتباه بیمه عمر ممکن است نتواند انتظارات شما را برآورده کند و شما را به کلی از تصمیمتان پشیمان سازد.

برای بیشتر افراد بیمه مختلط پس‌انداز، بهترین بیمه عمر است. پشتوانه‌ای محکم برای دوران بازنشستگی و شرایط سخت!

به‌طور کلی بهترین بیمه بازنشستگی، بیمه‌ای است که بتواند به شما پوشش‌های زیاد ارائه کند و بتوانید برای موارد زیر روی آن حساب کنید:

 • دریافت وام از اندوخته بیمه عمر، بدون نیاز به ضامن و وثیقه
 • امکان دریافت سرمایه بیمه عمر به صورت یک جا یا مستمری در پایان مدت قرارداد بیمه‌نامه
 • امکان پرداخت حق بیمه به‌صورت ماهانه، ۳ماهه، ۶ماهه و سالانه
 • انعطاف در انتخاب میزان حق بیمه و سرمایه
 • امکان تعدیل سنواتی حق بیمه و سرمایه فوت و سایر پوشش‌های تکمیلی
 • برخورداری از معافیت‌های مالیاتی طبق قانون مالیات‌های مستقیم
 • تعلق گرفتن سود تضمینی و سود مشارکت در منافع به اندوخته بیمه‌نامه
 • امکان تعریف ذینفع برای دریافت مستمری

چگونه از تضمین سود بیمه عمر و بازنشستگی خود مطمئن شویم؟

بیمه مرکزی هر ساله گزارشی را بر اساس سطح توانگری شرکت‌های بیمه منتشر می‌کند که در این گزارش توانگرترین شرکت‌های بیمه بر اساس سطح رضایت مشتریان، تعهداتی که در پرداخت سوددهی هر کدام از شرکت‌های بیمه دارند، میزان پاسخ گویی در برابر مشتریان و … معرفی می‌شوند. این گزارش و میزان سطح توانگری یک شرکت بیمه می‌تواند یکی از اصلی‌ترین فاکتورها و معیارهای تضمین سوددهی بیمه‌نامه عمر و بازشستگی شما باشد. بر همین اساس و مطابق با آخرین داده‌های بیمه مرکزی مطابق با سطح مالی از سال 1392 تا سال 1400، بیمه‌های ایران، آسیا، دانا، البرز و معلم رتبه‌های یک تا 5 جدول توانگری شرکت‌های بیمه کشور را در دست دارند.

همچنین بیمه مرکزی میزان سرمایه هر شرکت بیمه را اعلام می‌کند، که در آمار سال ۱۳۹۹ بیمه ایران با 189032 میلیارد ریال جایگاه اول را در اختیار دارد و پس از آن بیمه‌های ملت با 30675 میلیارد ریال، آسیا با 24132 میلیارد ریال و پاسارگارد با 20412 میلیارد ریال قرار گرفته‌اند.

یکی دیگر از مزیای بیمه عمر آن است که اگر بیمه‌نامه باطل شود، بیمه‌ شده تا ۳ سال بعد می‌تواند دوباره خود را بیمه کند و همان طرح قبلی را ادامه دهد. نکته مهم اینکه سرمایه فوت بیمه شده در سال اول می‌تواند بین 1 تا 25 برابر حق بیمه سالانه وصولی باشد.البته امکان افزایش سنواتی سرمایه از 5 تا 15 درصد به شرط افزایش سنواتی حق بیمه را هم خواهید داشت. درکنار بیمه‌هایی که نام برده شد، دو شرکت بیمه ما و بیمه کارآفرین نیز با داشتن شرایط دریافت وام معادل ۹۰ درصد اندوخته بعد از پایان سال دوم، از بهترین بیمه‌های عمر از لحاظ وام‌دهی محسوب می‌شوند.

داشتن بهترین مستمری بازنشستگی

نگاهی به  ۵ مورد از بهترین بیمه‌های عمر

در ادامه ۵ مورد از بهترین بیمه‌های عمر را به شما معرفی می‌کنیم. برای اطلاعات بیشتر و کامل‌تر می‌توانید مطلب «بیمه عمر، بیمه‌ای برای زندگی» را بخوانید.

بیمه عمر پاسارگارد

شرکت بیمه‌گر پاسارگاد انواع بیمه‌های عمر خود را در طرح‌های مختلف ارائه می‌دهد تا هر بیمه‌گزار بتواند با توجه به شرایط خود از بین آن‌ها، طرح مناسب خود را انتخاب و خرید کند. مهترین طرح‌های بیمه‌ای این شرکت در حوزه بیمه عمر عبارتند از: بیمه آتیه زنان خانه‌دار پاسارگاد، بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان پاسارگاد، بیمه عمر و تامین آتیه ازدواج پاسارگاد و بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد.

پوشش‌های بیمه عمر پاسارگاد شامل موارد زیر هستند:

 • پرداخت هزینه‌های پزشکی حادثه تا ۴۰ میلیون تومان
 • پوشش آتش‌سوزی منزل مسکونی تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان
 • پرداخت وام بدون ضامن با سود ۴% بیش از سود تضمینی
 • پوشش فوت در اثر حادثه تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان
 • پرداخت حداکثر ۶۰ میلیون تومان در صورت از کار افتادگی و معافیت از پرداخت حق بیمه
 • پوشش فوت عادی تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان
 • پوشش بیماری‌های خاص ازجمله سکته قلبی، سکته مغزی، انواع سرطان، پیوند اعضای اصلی بدن و جراحی باز قلب تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان
 • پوشش نقص عضو تا ۴۰۰ میلیون تومان
 • مستمری بازنشستگی

بیمه عمر ایران

شرکت بیمه ایران با توانگری سطح یک رتبه  دومین فروش این رشته بیمه را به خود اختصاص داده است. طرح بیمه عمر مان این شرکت با شرایط و مزایای ویژه و حداقل حق بیمه ماهانه ۵۰هزار تومان یکی از پرطرفدارترین‌ها در بین بیمه‌های عمر است که امتیازت زیر را دارد:

 • امکان بازخرید از ماه دوم عقد قرارداد
 • میزان سرمایه فوت حداکثر ۱ میلیارد تومان
 • اعطای سود روزشمار
 • پرداخت هزینه ابتلا به سرطان تا سقف ۳۰ میلیون تومان
 • پرداخت هزینه های معالجه و درمان بیماری‌های خاص حداکثر ۳۰ میلیون تومان

بیمه عمر پارسیان

شرکت بیمه پارسیان نیز از جمله شرکت‌های بیمه‌ای با توانگری سطح یک کشور است که انواع بیمه عمرهای در طرح‌های ساده زمانی پارسیان، مانده بدهکار پارسیان و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان را به بیمه‌گزاران ارائه می‌کند: مزایای بیمه عمر این شرکت نیز شامل موارد زیر خواهد بود:

 • تعلق سود تشویقی به اندوخته در صورت پرداخت حق بیمه زودتر از تاریخ سررسید
 • عدم تعلق جریمه در صورت دیرکرد در پرداخت حق بیمه
 • محاسبه سود روزشمار
 • عدم تعلیق بیمه‌نامه در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه البته به شرط موجودی اندوخته
 • امکان تغییر در شرایط بیمه‌نامه در ابتدای سال بیمه‌ای طی اعتبار قرارداد

بیمه عمر کارآفرین

طرح بیمه اندوخته‌دار امید شرکت بیمه کارآفرین نیز ۲۱ بیماری را تحت پوشش قرار داده و درصورت گرفتن هرکدام از خدمات درمانی مثل قراردادن فنر در عروق کرونر (استنت)، بازکردن تنگی‌های عروق کرونر توسط بالن، جراحی دریچه‌های قلب، قراردادن پیس میکر، بیماری های نورون های حرکتی، نابینایی کامل، ناشنوایی کامل، پارکینسون، کما، مننژیت، هپاتیت ب، هپاتیت سی، اچ‌آی‌وی/ایدز هم  تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تحت پوشش قرار خواهید گرفت.

بیمه عمر سامان

البته از نظر طرح‌های پوششی امراض بیمه سامان با طرح ممتاز امراض خاص بیمه عمر سامان و پوشش انواع بیماری‌های صعب‌العلاج و شایع بر اساس شرایط سنی بزرگسالان و کودکان، یکی از بهترین‌هاست. طرح‌های پوششی امراض بیمه سامان 30 بیماری را تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تحت پوشش قرار می‌دهد که شامل انواع سرطان‌ها و پیوند مغز استخوان، بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، سکته قبلی، حمله قلب، جراحی آئورت، جراحی گرافت، (بافت پیوندی) و بایپس شریان_کرونر جراحی دریچه قلب، پیوند قلب/کلیه، مراحل انتهایی بیماری کلیوی، بیماری‌های مغز و اعصاب، تومور خوش‌خیم مغزی، وضعیت پایدار نباتی، دیستروفی عضلانی، بیماری پارکینسون ایدیوپاتیک، بیماری آلزایمر، بیماری عصبی حرکتی، کما، ترومای شدیدسر(آسیب تروماتیک مغزی)، کاهش بینایی عمیق، فقدان کامل اندامها، عدم توانایی تکلم، ناشنوایی، فلج اندام، آنسفالیت ویروسی حاد، مولتیپل اسکلروزیس، MS، و سایر بیماری‌های وخیم کبدی، بیماری مزمن ریوی، سوختگی‌های شدید، هپاتیت ویروسی، پانکراتیت مزمن، آرتریت روماتوئید وخیم، پیوند (کبد، ریه، روده کوچک، پانکراس، بافت همبند) خواهد بود.

خرید آنلاین بیمه عمر

انتخاب و خرید بهترین بیمه عمر از بیمیتو

با خرید بیمه عمر از بیمیتو می‌توانید پوشش‌های دلخواه و پولی که می‌توانید برای بیمه عمر پرداخت کنید را وارید نمایید تا بهترین طرح‌ها به شما پیشنهاد شوند و کاملا آنلاین بیمه مورد نظر خود را خریداری کنید. اگر در فرآیند خرید یا طرح انتخابی سوالی داشتید، ما به صورت تلفنی با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۷۱۱۷ پاسخگوی سوالاتتان هستیم. همچنین می‌توانید سوالات و نظرات خودتان را در بخش نظرات به ما بگویید.

 

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید