کاربرد بیمه‌های تکمیلی برای پرداخت هزینه‌های درمان افراد است. استفاده از خدمات پزشکی و درمانی ارزان نیست و برای برخی بیماری‌ها ممکن است هزینه‌های درمان بسیار بالاتر از توان پرداخت بیمار باشد. زایمان هم اگرچه بیماری نیست اما انجام آن برای خانواده‌ها پر هزینه است. به همین جهت بیمه‌های تکمیلی این مورد را نیز تحت پوشش خود قرار داده و افراد می‌توانند از بیمه تکمیلی به منظور انجام زایمان نیز استفاده کنند. اما در میان این همه شرکت بیمه کدام یک بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان ارایه می‌کند؟


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی چیست؟


بیمه درمان تکمیلی صندوقی برای هزینه‌های درمان

اگر دفترچه بیمه درمان پایه دارید مانند دفترچه درمان تامین اجتماعی و یا دفترچه درمان خدمات درمانی و… می‌توانید از این دفترچه‌ها در مراجعه به پزشک استفاده کنید اما هزینه انجام زایمان بسیار بیشتر از مقدار تعهدات بیمه‌های درمان پایه است و به طور کلی نمی‌توانید از دفترچه بیمه خود برای پرداخت هزینه‌های زایمان استفاده کنید. هزینه‌های مازاد درمانی توسط بیمه‌های تکمیلی پرداخت می‌شود که هزینه‌های زایمان نیز یکی از آن‌ها است.


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


بیمه تکمیلی زایمان چیست؟

بیمه تکمیلی زایمان چیست؟

بیمه تکمیلی زایمان بیمه‌ای مجزا نیست بلکه یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی است. بیمه تکمیلی دارای پوشش‌های مختلفی مانند پوشش هزینه‌های بستری، دندانپزشکی، هزینه آمبولانس و… است که پوشش زایمان و درمان نازایی نیز یکی از این پوشش‌ها است.


فواید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان

پوشش بیمه زایمان هزینه‌های زایمان چه به صورت سزارین و چه به صورت طبیعی را تا سقف تعهدات خود پرداخت می‌کند. همچنین بیمه‌گزار می‌تواند برای درمان نازایی و ناباروری خود نیز از این بیمه استفاده کرده و هزینه‌های مازاد درمانی را از این طریق پرداخت کند. بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بیمه‌ای است که هزینه‌های درمانی را تا بالاترین سقف پرداختی و کمترین حق بیمه، پرداخت کند.

بیمه درمان تکمیلی هزینه انجام زایمان سزارین و طبیعی را تا سقف تعهدات خود می‌پردازد.


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان قبل از زایمان


تفاوت بیمه تکمیلی برای زایمان گروهی و انفرادی

بیمه تکمیلی به صورت گروهی و انفرادی ارایه می‌شود. در حالت گروهی که ویژه مجموعه‌های کاری است، حق بیمه کمتری پرداخت می‌شود. تعداد اعضای مجموعه نیز باید بالای 50 نفر باشد. سقف تعهدات نیز بر اساس توافقی که بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر انجام می‌شود تعیین می‌گردد. در ضمن اگر تعداد اعضای مجموعه بیشتر از 1000 نفر باشد بیمه تکمیلی مدت انتظار نخواهد داشت. در بیمه‌های تکمیلی انفرادی حق بیمه‌ای که بیمه‌گزار باید بپردازد و سقف تعهدات بیمه‌ای کاملاً مشخص است. مدت انتظار برای زایمان در بیمه تکمیلی انفرادی 9 ماه تا 1 سال است.

برای استفاده از برخی پوشش‌های بیمه تکمیلی لازم است مدت‌زمان مشخصی از خرید بیمه‌نامه گذشته باشد به این فاصله زمانی که بیمه‌گزار بیمه را خریده اما هنوز نمی‌تواند از آن استفاده کند مدت انتظار می‌گویند.

در بیمه درمان تکمیلی گروهی تعداد پوشش‌ها، سقف پوشش‌ها، میزان حق بیمه و مدت انتظار توافقی است در حالی که در بیمه انفرادی این موارد از ابتدا مشخص است.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید


انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان در بین شرکت‌های بیمه

انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان در بین شرکت‌های بیمه

برای خرید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان باید ببینیم کدام شرکت این بیمه‌نامه را با بهترین شرایط ممکن ارایه می‌کند. هر شرکت بیمه شرایطی دارد که مخصوص به خود است اما در هر حال پوشش‌های زایمان در همه شرکت‌ها یکسان است. دانستن موارد زیر به شما در خرید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان کمک می‌کند.

  1. حق بیمه یا قیمت بیمه‌نامه: طبیعتاً پرداخت حق بیمه کمتر به نفع بیمه‌گزار است اما این موضوع زمانی سودمند است که پوشش‌های بیمه‌ای مناسب بوده و نیاز بیمه‌گزار را رفع کند. لذا در زمان خرید بیمه به پوشش‌ها و موارد تحت تعهد آن دقت کنید.
  2. پوشش‌ها و سقف تعهدات: هرچه تعداد پوشش‌ها و سقف تعهدات بیشتر باشد، بیمه‌نامه از کیفیت بیشتری برخوردار است و شرکت بیمه در زمان زایمان یا انجام اعمال و درمان نازایی و ناباروری از بیمه‌گزار حمایت بیشتری می‌کند. بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بیمه‌ای است که بالاترین سطح تعهدات را به بیمه‌گزار بدهد. به عنوان مثال سقف پرداختی برای زایمان در طرح عقیق بیمه سامان معادل 5 میلیون تومان است یعنی هزینه‌های ایجاد شده برای انجام زایمان یا درمان نازایی وناباروری را تا سقف میلیون تومان به بیمه‌گزار می‌پردازد. البته توجه داشته باشید که افزایش سقف تعهدات، قیمت بیمه‌نامه را نیز افزایش می‌دهد.
  3. فرانشیز: فرانشیز به مبالغی گفته می‌شود که شرکت بیمه در پرداخت آن تعهدی نداشته و بیمه‌گزار شخصاً باید آن را بپردازد. فرانشیز در بیمه‌های درمان که شامل پوشش‌های زایمان نیز می‌شود بین 10 تا 30 درصد است. به نفع بیمه‌گزار است که بیمه‌ای با فرانشیز کم بخرد اما با انتخاب طرح‌هایی که فرانشیز کمتری دارند این احتمال نیز وجود دارد که سطح تعهدات شرکت بیمه کاهش یابد.

میزان حق بیمه، تعداد و سقف پوشش‌های بیمه‌ای و مقدار فرانشیز سه عامل مهم در انتخاب بیمه درمان تکمیلی است.

بیمه سامان و تعاون دو شرکتی هستند که بیمه تکمیلی انفرادی را ارایه می‌دهند در این بخش می‌توانید شرایط پوشش زایمان را بین این دو شرکت بیمه مقایسه کنید.

 

مقایسه بیمه تکمیلی انفرادی زایمان در بیمه سامان و تعاون


مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


چطور می‌توان بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان را خریداری کرد؟

چطور می‌توان بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان را خریداری کرد؟

اگر بخواهید بهترین بیمه را خریداری کنید دیگر فرقی نمی‌کند که قصد خرید بهترین بیمه شخص ثالث را دارید یا بیمه بدنه و یا بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان ! برای انجام این کار باید از همه جزییات بیمه‌نامه مطلع باشید و همچنین بتوانید شرایط بیمه را در بین شرکت‌ها مقایسه کنید. در بیمیتو مطالب زیادی در خصوص انواع بیمه وجود دارد و اگر می‌خواهید بیمه‌نامه‌ای را بشناسید و یا از شرایط آن اطلاع پیدا کنید می‌توانید مطالب مرتبط با آن را در بیمیتو مطالعه کنید. همچنین امکان استعلام آنلاین بیمه مانند استعلام آنلاین بیمه عمر یا استعلام آنلاین بیمه آتش سوزی و دیگر انواع بیمه نیز در بیمیتو وجود دارد. مزیت استعلام آنلاین در این است که متقاضی بیمه می‌تواند قبل از این که پولی بابت خرید بیمه بپردازد از قیمت بیمه مورد نظر خود و همچنین تعداد و سقف پوشش‌های آن مطلع شود و در صورت نیاز شرایط بیمه‌نامه خود را مناسب با نیاز و شرایط اقتصادی خود تنظیم کند. با توجه به این نوع امکاناتی که بیمیتو در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد، وی می‌تواند بهترین بیمه متناسب با شرایط خود را خریداری کند.

به کمک بیمیتو می‌توانید شرایط و قیمت بیمه‌نامه خود را در بین شرکت‌های مختلف مقایسه کرده و بهترین بیمه را انتخاب کنید.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان راحت


نکته‌ای مهم در خصوص بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان

بیشتر شرکت‌های بیمه ترجیح می‌دهند که بیمه تکمیلی را به صورت گروهی بفروشند و در ایران تنها سه شرکت بیمه هستند که بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی ارایه می‌کنند. با توجه به تمام مطالبی که تا کنون در خصوص معیارهای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان بیان کردیم باید این نکته را در نظر بگیرید که بهترین بیمه، همیشه بیمه‌ای است که پاسخگوی نیاز شما باشد. در نتیجه قبل از این که بخواهید ارزان‌ترین بیمه را بخرید یا بیمه‌ای بخرید که فرانشیز کمتری داشته باشد باید بررسی کنید که آیا بیمه مورد نظر، نیازهای شما را پوشش می‌دهد یا خیر؟ بعد از این مرحله می‌توانید در خصوص دیگر موارد نیز تصمیم گرفته و بیمه متناسب با شرایط خود را تهیه کنید.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان چه ویژگی‌هایی دارد؟


پوشش زایمان برای مردان!

پوشش زایمان برای مردان!

پوشش بیمه درمان تکمیلی مخصوص زنان نیست زیرا همان‌طور که گفتیم با این پوشش علاوه بر مخارج انجام زایمان‌های طبیعی و سزارین هزینه‌هایی که افراد برای درمان نازایی و ناباروری انجام می‌دهند نیز تا سقف تعهدات مندرج در بیمه‌نامه قابل جبران است. هزینه‌های اعمال زیر با داشتن پوشش زایمان توسط بیمه تکمیلی پرداخت می‌شود.

پوشش زایمان بیمه تکمیلی هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری را نیز تا سقف تعهدات خود برای مردان و زنان پرداخت می‌کند.

  • پرداخت هزینه GIFT، ZIFT و IUI که از روش‌های درمان نازایی به روش لقاح مصنوعی به شمار می‌روند
  • پرداخت هزینه‌های انجام ماموگرافی و سونوگرافی
  • پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری که در آن از میکرواینجکشن‌ها و یا IVF استفاده می‌شود
  • پرداخت هزینه‌های پزشکی و انجام اعمال مربوط به درمان نازایی و ناباروری

مطلب مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را می‌شناسید؟


خرید بیمه درمان از بیمیتو

هم اکنون می‌توانید از بیمیتو بیمه درمان تکمیلی را به صورت گروهی یا انفرادی خریداری کنید. بیمه‌گزار علاوه بر بیمه درمان می‌تواند بیمه‌های دیگری مانند خرید بیمه‌های خودرو، بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت پزشکان و… را نیز به صورت آنلاین بخرد. امکاناتی که در بیمیتو وجود دارد به شما در خرید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان و انواع دیگر بیمه‌نامه کمک می‌کند. برای اینکه تجربه متفاوتی از خرید بیمه داشته باشید می‌توانید خرید آنلاین بیمه از بیمیتو را تجربه کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید