تامین هزینه درمان بیماری‌ها از توان بعضی خانواده‌ها خارج است به همین دلیل هنگامی که این افراد روانه بیمارستان می‌شوند ممکن است روند درمان خود را ادامه ندهند. بیمه تکمیلی، تکمیل‌کننده بیمه پایه است یعنی هزینه‌های درمان بیمه‌شده ابتدا توسط بیمه‌گر پایه پرداخت می‌شود و مازاد آن که از تعهد بیمه‌گر پایه خارج است تا سقف تعهد با بیمه تکمیلی جبران می‌شود. بیمه‌های تکمیلی در کشور ما به صورت گروهی و انفرادی ارائه می‌شوند. البته بیمه‌های تکمیلی عمدتاً گروهی هستند اما بعضی از شرکت‌های بیمه، افراد را به شکل انفرادی با پوشش‌های کاملی بیمه می‌کنند. در این مطلب ضرورت داشتن این بیمه و طرح‌های مختلف آن بررسی شده است تا بتوانید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را برای خود انتخاب کنید.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


چرا باید بیمه تکمیلی داشته باشیم مگر بیمه تکمیلی چه فوایدی دارد؟

چرا باید بیمه تکمیلی داشته باشیم مگر بیمه تکمیلی چه فوایدی دارد؟

تأمین هزینه‌های درمان به عنوان یکی از مشکلات مهم، بیمه درمان تکمیلی را به یکی از پرکاربردترین رشته‌های صنعت بیمه تبدیل کرده است. در بیمه‌های درمان تکمیلی هزینه‌های بستری و جراحی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال و هزینه آمبولانس به عنوان پوشش اصلی در نظر گرفته شده است به این معنا که همه‌ بیمه‌های تکمیلی هزینه‌های ناشی از موارد گفته‌شده را جبران می‌کنند. در صورت تمایل بیمه‌گزار و با دریافت حق بیمه بیشتر، پوشش‌های اضافی به وی ارائه شده که به وسیله آن هزینه‌های زایمان، هزینه‌های جراحی تخصصی، هزینه‌های دارو و ویزیت، هزینه‌های خرید لنز، سمعک، هزینه‌های خدمات دندانپزشکی که هزینه‌های سنگینی دارند نیز پرداخت می‌شوند.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


انواع بیمه‌های تکمیلی را بشناسیم

انواع بیمه‌های تکمیلی را بشناسیم

در ایران بیمه تکمیلی به شکل گروهی و انفرادی ارائه می‌شود. در بیمه‌های گروهی کارکنان رسمی، قراردادی و پیمانی به همراه اعضای خانواده آن‌ها یکجا تحت پوشش قرار می‌گیرند اما برای اینکه بیمه گروهی صادر شود لازم است اعضای گروه حتماً بیشتر از 50 نفر بوده و همگی بیمه پایه داشته باشند.
افرادی که شغل آزاد دارند نمی‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی گروهی باشند چون در قالب یک مجموعه کاری نبوده و به سازمان خاصی وابسته نیستند. بیمه تکمیلی انفرادی با شرایط ساده‌تری پوشش درمانی را ارائه می‌دهد. بنابراین هر فرد می‌تواند بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را با توجه به شرایط خاص خود خریداری کند.

بیمه تکمیلی انفرادی با شرایط ساده‌تری پوشش درمانی ارائه می‌دهد.


مطلب مرتبط: بیمه گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی دانا ، مسئله این است.


بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای بیمه‌گزار چگونه است؟

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای بیمه‌گزار چگونه است؟

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی ممکن است برای هر فرد با توجه به طرح‌ها، پوشش‌های مختلف ارائه‌شده شرکت بیمه، تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد، مدت دوره انتظار، قیمت، سن متقاضی و سابقه بیماری متفاوت باشد. بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای افراد بین 16 تا 50 سال بیمه‌ای است که همه‌ پوشش‌های بیمه‌ای را با سقف تعهدات کافی داشته باشد. بررسی‌هایی که انجام شده نشان می‌دهد طرح شمیم بیمه تکمیلی انفرادی بیمه سامان علاوه بر اینکه پوشش‌های مناسبی برای این گروه دارد با دریافت حق بیمه سالانه 1.0660.000 تومان این گروه سنی را تا سقف خوبی تحت پوشش‌های تکمیلی قرار می‌دهد. با افزایش سن، احتمال ایجاد مشکلات بینایی، شنوایی و یا بروز سکته‌های قلبی و مغزی وجود دارد بنابراین به افراد بالای 50 سال توصیه می‌شود علاوه بر دریافت همه پوشش‌ها، سقف تعهدات خود را برای جبران هزینه‌ خرید سمعک و هزینه‌های عیوب انکساری دو چشم، شکستگی و دررفتگی، سونوگرافی، انواع اسکن، نوار مغز افزایش دهند. البته بررسی عوامل دیگر مانند سابقه بیماری برای خرید پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی اهمیت زیادی دارد.

سقف تعهدات بیمه سامان در طرح شمیم به صورت زیر است.

طرح شمیم بیمه تکمیلی انفرادی در بیمه سامان

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای افراد بین 16 تا 50 سال بیمه‌ای است که همه‌ی پوشش‌های بیمه‌ای را با سقف تعهدات داشته باشد.


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی انفرادی، چیزهایی که باید بدانید.


بهترین بیمه تکمیلی انفرادی در شرکت‌های مختلف

اکثر شرکت‌های بیمه در ایران، بیمه درمان تکمیلی را به‌صورت گروهی ارائه می‌دهند که معمولاً اعضای گروه نباید از ۵۰ نفر کمتر باشند. اما شرکت بیمه سامان و تعاون بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی ارائه می‌دهند. شرکت SOS هم خدمات درمانی را به صورت خانوادگی ارایه می‌دهد که برای دریافت آن بیمه‌گزار باید بیمه تکمیلی را به همراه اعضای خانواده خود درخواست دهد. 

حال برای این که ببینیم کدام شرکت بیمه، بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را ارائه می‌دهد در این قسمت بیمه تکمیلی انفرادی را بین بیمه سامان و تعاون بررسی کرده‌ایم تا بتوانید شرایط بیمه را بین این دو شرکت مقایسه کنید. 

مقایسه بهترین بیمه تکمیلی انفرادی

در حال حاضر بیمه سامان و تعاون بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی ارایه می‌دهند. 


مطلب مرتبط: تازه‌ترین نرخ تعرفه بیمه SOS در سال 98


طرح‌های مختلف بیمه سامان برای انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی

بیمه سامان بیمه تکمیلی انفرادی را در طرح‌های مختلف ارائه می‌دهد. سقف تعهد در هر یک از طرح‌های گفته‌شده متفاوت است. برای خرید بهترین بیمه تکمیلی انفرادی از بیمه سامان طرح‌های مختلف این شرکت را بررسی کرده‌ایم.

طرح نسیم: در طرح نسیم بیمه‌شده فقط برای هزینه‌های بستری، جراحی تخصصی و هزینه آمبولانس تحت پوشش قرار می‌گیرد. ارزان‌ترین حق بیمه مربوط به این طرح است.

طرح مهر: در طرح مهر بیمه‌شده برای همه‌ی هزینه‌ها پوشش دریافت می‌کند البته سقف این پوشش‌ها کم است و حق بیمه سالانه بیمه‌گزار برای یک سال مبلغ 483.000 تومان است.

طرح سروش: در این طرح با پرداخت حق بیمه سالانه 760.000 تومان سقف تعهد شرکت بیمه نسبت به طرح مهر بیشتر می‌شود.

طرح شمیم: متقاضی بیمه با پرداخت حق بیمه سالانه 1.066.000 تومان تا سقف مناسبی تحت پوشش قرار می‌گیرید

طرح وصال: طرح وصال با حق بیمه سالانه  1.345.000 تومان بیمه‌شده را تحت پوشش‌های بسیار مطلوبی قرار می‌دهد.

طرح عقیق: بیمه سامان با دریافت حق بیمه 1.560.000 تومان بیشترین سقف پوشش درمان تکمیلی را برای متقاضی ارائه می‌دهد.

فرانشیز: مبلغی از خسارت است که بیمه‌گزار آن را پرداخت می‌کند و شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد. مبلغ فرانشیز در شرکت بیمه سامان برای بیمه تکمیلی انفرادی 10% است. در صورتی که بیمه‌شده، بیمه پایه (خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و بیمه سلامت و…) نداشته باشد باید 18% حق بیمه اضافی پرداخت کند.

دوره انتظار: مدت‌زمانی است که بیمه‌گر تعهدی در مقابل بیمه‌گزار ندارد و باید مدت مشخصی از تاریخ خرید آن گذشته باشد تا این تعهد شروع شود. در بیمه سامان مدت انتظار برای زایمان 9 ماه است پس بعد از گذشت 9 ماه از خرید بیمه می‌توان از آن استفاده کرد و همین‌طور این دوره برای جراحی‌های مهم و بیماری‌های مزمن 3 ماه است.


مطلب مرتبط: سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان چقدر است؟


شرایط خرید بیمه تکمیلی انفرادی

شرایط خرید بیمه تکمیلی انفرادی

در گذشته فقط بیمه درمان گروهی وجود داشته اما در حال حاضر هر فردی می‌تواند برای خود بیمه تکمیلی انفرادی خریداری کند. شرایط خرید بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

  • بیمه‌گزار باید به سن قانونی برای دریافت بیمه تکمیلی رسیده باشد.
  • بیمه‌گزار باید درخواست خود برای دریافت بیمه تکمیلی به بیمه‌گر ارائه دهد.
  • بیمه‌گزار باید به پرسش‌های مندرج در فرم درخواست صادقانه پاسخ داده و در صورت نیاز آزمایش‌ها و معاینات پزشکی را انجام دهد.
  • بازه سنی متقاضی بیمه تکمیلی انفرادی از بدو تولد تا سن 70 سالگی است.
  • برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی به کارت ملی و شناسنامه و در صورت لزوم برگه سلامتی نیاز دارید.

مطلب مرتبط: اصول ثبت نام بیمه تکمیلی ایران چیست؟


بیمیتو و خرید بیمه تکمیلی انفرادی

بیمیتو امکان مقایسه و خرید غیرحضوری بیمه‌نامه را برای شما فراهم کرده است. برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی در سایت بیمیتو ابتدا باید اطلاعات خود را که شامل تاریخ تولد و بیمه پایه می‌شود وارد کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا طرح‌ها و قیمت‌ بیمه در شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. بعد از این که حق بیمه را به‌ صورت نقد یا اقساط پرداخت کردید بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود. شما می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود از رشته‌های مختلف بیمه را از بیمیتو بدست آورید و به صورت آنلاین بیمه بدنه، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی، بیمه شخص ثالثو بیمه مسافرتی خریداری کنید.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید