در چند سال اخیر به دلیل افزایش تعداد شرکت‌های بیمه و  تنوع در ارائه نوع خدمات آن‌ها، انتخاب و پیدا کردن شرکت بیمه مناسب، زمان‌بر و سخت‌تر شده است. از یک طرف بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری است و از طرف دیگر انتخاب بهترین بیمه‌ شخص ثالث که مناسب با شرایط و بودجه ما باشد اهمیت زیادی دارد.

خوشبختانه فروش اینترنتی بیمه از طریق سامانه ازکی این مشکلات را حل کرده است. شما می‌توانید استعلام بیمه شخص ثالث و انواع بیمه‌‌ها را به صورت آنلاین در هر ساعتی از شبانه‌روز انجام دهید. امکان این کار به راحتی بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرف زمان بیش از حد فراهم شده است.

بهترین بیمه شخص ثالث کدام است؟

همه شرکت‌های بیمه شرایط و ویژگی‌های متفاوتی دارند که انتخاب مناسب‌ترین بیمه با توجه به خدمات هر شرکت، کاملا بستگی به نیاز و شرایط ما دارد. در ادامه نکاتی را که در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث  تا حد زیادی برای ما مفید و کمک کننده خواهند بود را توضیح می‌دهیم.


برای تشخیص بهترین بیمه شخص ثالث به نکات زیر توجه کنید

 1. انتخاب سطح پوشش مناسب
 2. ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث
 3. صدور بیمه‌نامه در کمترین زمان
 4. تنوع در مدت اعتبار
 5. رضایت مالی؛ رضایت مشتری:   1. دریافت خسارت   2. رسیدگی به شکایات
 6. پرفروش‌ترین شرکت بیمه
 7. ارائه خدمات آنلاین

1.انتخاب سطح پوشش مناسب

حداکثر هزینه‌ای را که شرکت بیمه برای خسارت‌های ناشی از تصادفات رانندگی به ما می‌پردازد، سطح پوشش یا همان سقف تعهدات شرکت بیمه می‌گویند. حداقل میزان پوشش، هرسال توسط بیمه مرکزی به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌شود. این مبلغ بر اساس دیه کامل یک انسان در ماه حرام محاسبه می‌شود. حداقل سقف خسارت جانی برابر با قیمت دیه کامل در ماه حرام و حداقل سقف خسارت مالی برابر با یک‌چهلم قیمت دیه کامل در ماه حرام است. در سال 1400 میزان دیه در ماه حرام، 640 میلیون تومان، در ماه غیر حرام 480 میلیون تومان و حداقل خسارت مالی، 16 میلیون تومان تعیین شده است. این مبلغ را می‌توان با افزایش حق بیمه این سقف را بالا برد. شرکت‌های بیمه، سقف خسارت مالی متنوعی را ارائه می‌دهند که در سال 1400 این میزان، حداقل 16 میلیون تومان و حداکثر 320 میلیون تومان است.

خیلی از افراد به دلیل تورم و افزایش قیمت‌ها پوشش‌های بسیار بالاتر را ترجیح می‌دهند، تا هنگام حوادث احتمالی آسوده خاطرتر باشند!

در حال حاضر حداکثر سقف پوشش را شرکت‌های ایران،کوثر، البرز و آسیا ارائه می‌دهند.

2.ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث

بهترین بیمه شخص ثالث، ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث نیست!

داشتن بیمه شخص ثالث با حداقل سطح پوشش برای همه اجباری و افزایش آن به اختیار مشتری است. پس ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث، بیمه‌ای است که حداقل پوشش یعنی 16 میلیون تومان را داشته باشد.

اما بهترین بیمه شخص ثالث، ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث نیست. اگر هزینه‌ خسارت بیشتر از 16 میلیون تومان شود، پرداخت مابه‌تفاوت آن بر عهده راننده مقصر خواهد بود. به دلیل وجود خودروهای گران‌ قیمت در سطح شهر، احتمال بروز حادثه‌ بسیار وجود دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را انتخاب نمی‌کنند. اما بهتر است در زمان خرید بیمه پوشش مالی بالاتر را انتخاب کنید چون اختلاف قیمت بیمه با پوشش بالاتر نسبت به حداقل پوشش، بسیار ناچیز است.

به عنوان مثال برای خودروی 206 صفر کیلومتر قیمت بیمه‌نامه بدون تخفیف عدم خسارت با پوشش 16 میلیون تومان، 3.140.755 تومان و با پوشش 50 میلیون تومان، به صورت میانگین 3.332.490 تومان است.

بر اساس قانون بیمه مرکزی در همه شرکت‌ها برای حداقل سطح پوشش‌ یعنی 16 میلیون تومان، قیمت حق بیمه پرداختی برابر است.

پیدا کردن ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث با پوشش مطلوب از تک تک شرکت‌های بیمه، کاری بسیار زمان‌بر است. اما می‌توانیم از سامانه بیمیتو برای استعلام آنلاین قیمت بیمه شخص ثالث استفاده کنیم. به سادگی با مقایسه انواع پوشش‌ها، ارزان‌ترین و بهترین بیمه شخص ثالث را آنلاین خریداری کنیم. فراموش نکنیم که حق بیمه شرکت‌های مختلف در پوشش‌های بالا متفاوت است.

3.صدور بیمه‌نامه در کمترین زمان

در روش‌های سنتی و قدیمی یکی از مراحلی که ما نیازمند اطلاعات صحیح برای تصمیم‌گیری بودیم، مرحله صدور بیمه‌نامه بود. در آن شرایط شرکت بیمه موظف بود اطلاعات صحیحی از نحوه خدمات‌دهی‌ خود را در اختیار ما قرار دهد. شرکت بیمه موظف است با توجه به شرایط‌ متفاوت هر شخص، مناسب‌ترین بیمه شخص ثالث را پیشنهاد دهد.

اما این روزها خدمات آنلاین این دغدغه را به طور کامل برطرف کرده است. هر اطلاعاتی که ما نیاز داریم را سامانه بیمیتو به سرعت در اختیار ما قرار می‌دهد.

پس ارائه خدمات آنلاین شرکت‌ها در این مرحله بسیار مهم و کمک‌ کننده است. در این صورت می‌توانیم بهترین بیمه شخص ثالث خود را از سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه بیمیتو خریداری کنیم. همچنین در همان روز بیمه‌نامه خود را تحویل بگیرید.

4. تنوع در مدت اعتبار بیمه‌نامه

قیمت بیمه‌نامه شش‌ماهه لزوماً نصف بیمه‌نامه یک‌ساله نیست!

مدت اعتبار می‌تواند بسته به نیاز ما به ‌صورت روزشمار، ماهانه یا سالانه انتخاب شود. در این مورد بعضی از شرکت‌‌ها مدت اعتبار متنوع‌تری دارند و حق انتخاب گسترده‌تری را در اختیار ما گذاشته‌اند و برخی دیگر محدوده کوچک‌تری از مدت اعتبار را ارائه می‌دهند. برای مثال بعضی از شرکت‌ها امکان خرید بیمه شش ماهه یا یک ساله را ایجاد کرده‌اند که این نکته بین شرکت‌های بیمه تمایز ایجاد می‌کند.

در حال حاضر شرکت‌های آسیا و البرز متنوع‌ترین مدت اعتبار بیمه‌نامه مثل 3، 6 و 9 ماهه را دارند، که با توجه به سطح پوشش انتخابی شما ممکن است این استعلام متغیر باشد.

در حال حاضر شرکت بیمه ایران امکان پرداخت قسطی را برای مشتریان خود دارد.

قیمت بیمه‌نامه‌ها متناسب با مدت اعتبارشان متفاوت است. به این معنا که قیمت بیمه‌نامه شش‌ماهه لزوماً نصف بیمه‌نامه یک‌ساله نیست و حتی معمولاً بیشتر از نصف بیمه‌نامه یک ‌ساله است و این در مورد بیمه‌نامه‌هایی با مدت اعتبار کمتر نیز صادق است.

5.رضایت مالی؛ رضایت مشتری

5-1 دریافت خسارت 

بعد از حادثه رانندگی، زیان‌دیده خسارت خود را از شرکت بیمه‌ راننده مقصر، دریافت می‌کند. کارشناسان بیمه بعد از بررسی مدارک، میزان خسارت را تعیین و به زیان‌دیده پرداخت می‌کنند.

مبلغ پرداختی تعیین‌شده در شرکت‌‌های بیمه مختلف، متفاوت است که در نتیجه میزان رضایت مالی از میزان خسارت دریافتی نیز تفاوت خواهد داشت. این عامل مؤثری برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث است.

تعاون، ایران و آسیا به ترتیب شرکت‌هایی با بالاترین رتبه‌ رضایت مشتری از مبلغ خسارت دریافتی هستند.

همانطور که می‌دانید دریافت خسارت و انجام کارهای اداری مربوط به آن به خصوص در شریط کرونا و ترافیک شهری بسیار خسته کننده و طاقت‌فرسا است. خبر تازه اینکه ازکی امکان دریافت خسارت آنلاین را در اختیار شما قرار داده است. که با این روش خیلی راحت در هنگام حادثه به صورت آنلاین و با استفاده اپلیکیشن ازکی خسارت خود را می‌توانید دریافت کنید.

در حال حاضر شرکت‌های بیمه تعاون، البرز، سامان و… برای پرداخت خسارت آنلاین با ازکی همکاری می‌کنند.

5-2 رسیدگی به شکایات

بسیاری از مواقع زیان‌دیده یا مقصر طی روند پیگیری دریافت یا پرداخت خسارت با مراحل پیچیده و طولانی روبه‌رو شده‌اند. بسیاری از شرکت‌های بیمه، کار خود را تمام‌شده می‌بینند و به درستی پاسخگوی شکایات ما نیستند. از طرف دیگر به دلیل عدم آگاهی از مراحل اداری و… دچار سردرگمی می‌شویم. به همین دلیل میزان رضایت از رسیدگی به شکایات، برای انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث تأثیرگذار است.

ایران، دانا و آسیا به ترتیب شرکت‌های برتر در تأمین رضایت مشتری برای رسیدگی به شکایات هستند.

6.پرفروش‌ترین شرکت بیمه

پرفروش‌ترین شرکت بیمه به معنای بالا بودن تعداد مشتریان یک شرکت بیمه نسبت به تمامی شرکت‌های بیمه در سراسر کشور است. به این صورت که بهتر بودن رتبه فروش یک شرکت بیمه نسبت به دیگری نتیجه بالا بودن کیفیت خدماتی است که ارائه می‌دهد و این موجب می‌شود که متقاضیان، بیشتر به این شرکت تمایل نشان دهند.

پرفروش‌ترین بیمه‌های شخص ثالث طبق آمار بیمه مرکزی در سال 99 ایران، آسیا، دانا و پارسیان هستند.

پرفروش‌ترین بیمه‌های سامانه بیمیتو به ترتیب آسیا، البرز و ایران هستند.

نکته بعدی درباره سطح توانگری مالی شرکت‌ها است. هر سال بیمه مرکزی آمار دقیقی از سطح توانگری مالی شرکت‌ها را در اختیار ما می‌گذارد که می‌توانیم با بررسی آن، رتبه بندی هر شرکت را از نظر پشتوانه مالی را بدانیم.

طبق آخرین آمار همه شرکت‌ها رتبه یک توانگری مالی را دارند به جز ایران ، سینا، دی، رازی و آرمان که رتبه دو هستند.

7.ارائه خدمات آنلاین

این روزها همه شرکت‌های بیمه در تلاش هستند که خدمات آنلاین ارائه دهند. همه شرکت‌های معتبری که در این متن به آن‌ها اشاره شد برای ارائه خدمات آنلاین با سامانه بیمیتو همکاری می‌کنند. ما می‌توانیم از طریق ازکی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را در هر لحظه از شبانه‌روز و از هر کجا که اینترنت در دسترس باشد به سادگی با هم مقایسه و بررسی کنیم. آنلاین بیمه بخریم و آنلاین خسارت‌ خود را دریافت کنیم.


جمع‌بندی

به طور کلی متوجه شدیم برای خریدن بهترین بیمه شخص ثالث به چه نکاتی باید توجه کنیم. دریافتیم این نکات ارتباط مستقیمی با شرایط و نیاز ما دارند، و همچنین داشتن خدمات آنلاین برای شرکت‌ها امروز تبدیل به یک امر ضروری شده است.

سامانه بیمیتو علاوه بر ارائه تمام خدمات آنلاین، امکان مشاوره تلفنی و دریافت خسارت آنلاین را نیز در اختیار ما قرار داده است که برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر از این امکان استفاده کنیم.

6 نظرات

 1. سلام.
  همه این موارد که گفتید درست؛ اما کاش حداقل در هر مورد، رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه را نیز ارائه می‌کردید. مثلاً در سال ۹۶ در بحث رضایتمندی هر شرکت این وضع را دارد یا …
  من که این مطلب را خواندم متوجه شدم که با این پارامترها می‌توان بهترین بیمه شخص ثالث را انتخاب کنم اما متوجه نشدم هر شرکت بیمه در هر کدام یک از پارامترها چه وضعیتی دارد
  یعنی عملا نتوانستم نتیجه‌گیری خاصی از مطلب شما داشته باشم
  ممنون

  • سلام
   با مراجعه به وب سایت یا اپلیکیشن بیمیتو می تونین استعلام بیمه شخص ثالث دریافت کنین و با استفاده از موارد مختلفی بیمه های شخص ثالث رو با هم مقایسه کنین

 2. با سلام
  نقطه مشخصی که مشتری تصمیم بگیره از کدام بیمه خرید کنه ارایه نشد
  اگر نظر مستقیم مردم را قرار میدادین وبه این مطلب که با پاداش به نیکو کار بد کار را بیازار
  بسیار نتیجه بخش تر بود
  لذا عرض میکنم بیمه البرز و اسیا از تمامی جهات
  یک سویه غیر عادلانه برخورد نامناسب دانش کاری بسیار ضعیف توصیه میکنم به هیچ وجه مردم بیمه نامه نخرن اما بیمه سامان در حد مطلوب وایران نسبت به تمام شرکت های بیمه خوب هستن

  • سلام
   ممنون از نظر خوبتون
   با استفاده از آمارهای رسمی بیمه مرکزی می توانید بیمه های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید

 3. سلام من سایت شما رو دیدم قیمت ۱ سال بیمه شخص ثالث را برای موتور سیکلت میخواستم پیدا نکردم لطف کنید قیمت بیمه را برایم بفرستید.موتور سیکلت بوکسر(BAKSER)مدل 1395.ممنون میشم

  • سلام
   امکان استعلام قیمت بیمه موتور سیکلت از بیمیتو وجود داره. شما به وب سایت بیمیتو مراجعه کنید و به بخش بیمه شخص ثالث موتور سیکلت بروید و استعلام را دریافت کنید

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید