یکی از عادت‌های اکثر افراد هنگام خرید هر چیزی این است که درباره آن به‌طور کامل تحقیق می‌کنند و سعی دارند بهترین نوع آن را خریداری کنند. بیمه عمر نیز خدمتی است که شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند. خدماتی که شرکت‌های بیمه تحت عنوان بیمه عمر ارائه می‌دهند تفاوت‌هایی باهم دارند؛ بنابراین مهم است بیمه عمر را از کدام شرکت بیمه خریداری کنیم. برای اینکه بتوانیم بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را انتخاب کنیم باید بدانیم ملاک‌ها و معیارهای بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست و چگونه باید آن را شناسایی و انتخاب کرد. در پایان خواندن این مطلب شما قادر خواهید بود بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را از بین سایرین تشخیص دهید!


مطلب مرتبط: درباره نکات و جزئیات بیمه عمر چه می‌دانیم؟


بیمه عمر و سرمایه گذاری؛ بهترین گزینه!

فواید بیمه عمر

قبل از اینکه بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را بشناسیم باید با خود بیمه عمر و سرمایه گذاری آشنا شویم و ببینیم این بیمه دقیقاً چه خدماتی ارائه می‌دهد.

بیمه عمر و سرمایه گذاری همان‌طور که از نامش معلوم است بیمه‌ای است که می‌تواند محل خوبی برای سرمایه گذاری ما باشد. با استفاده از این بیمه دیگر لازم نیست نگران خرج و مخارج خود در دوران بازنشستگی باشیم؛ با پرداخت حق بیمه عمر در مدت مشخصی می‌توان در دوران بازنشستگی مبلغی را تحت عنوان اندوخته بیمه عمر دریافت کرد. این اندوخته می‌تواند به‌صورت مستمری یا یکجا پرداخته شود.

در صورتی هم که بیمه‌گزار قبل از پایان قرارداد فوت کند مبلغی تحت عنوان سرمایه فوت به ذی‌نفعان وی تعلق می‌گیرد. ذی‌نفعان را بیمه‌گزار می‌تواند در ابتدای قرارداد تعیین کند. اگر هم بیمه‌گزار ذی‌نفعان خود را تعیین نکرد سرمایه فوت مطابق قانون ارث به وراث وی می‌رسد.

حتی اگر بیمه‌گزار قبل از پایان قرارداد خود بخواهد به هر دلیل سرمایه خود را دریافت کند می‌تواند قرارداد خود را فسخ کند و ارزش بازخرید بیمه عمر خود را دریافت نماید.

این‌ها فقط بخش کوچکی از فواید بیمه عمر است. علاوه بر این موارد این بیمه فواید بسیاری برای بیمه‌گزار دارد.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای داشتن بیمه عمر/ بررسی انواع بیمه‌های عمر


معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری

از آنجا که شرکت‌های بیمه زیر نظر بیمه مرکزی فعالیت می‌کنند لذا قوانین و مقررات ابلاغی به آن‌ها یکسان است و خیلی از شرایط و موارد بیمه عمر نیز به‌تبع آن بین شرکت‌های مختلف مشترک است. بنابراین مواردی مثل وام بیمه عمر، تعداد سال‌های قرارداد و… ویژگی‌های مشترک آن‌ها است. اما در مواردی با یکدیگر تفاوت دارند که حائز اهمیت است.

برای اینکه بتوانیم بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری را انتخاب کنیم باید بدانیم بر اساس چه معیارهایی باید آن را شناسایی کنیم. تعدادی از این معیارها عبارتند از:

1- بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری از نظر بیمه مرکزی

بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی

اولین جایی که احتمالاً به ذهنمان می‌رسد برویم، سراغ گزارش‌ها و آمارها است. ببینیم طبق گزارش‌ها و آمارهای رسمی بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری کدام شرکت بیمه است.

بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی می‌تواند یکی از گزینه‌های بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری باشد. 


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


2- سود پرداختی

سود وام بیمه عمر کارآفرین

همان‌طور که می‌دانید اندوخته‌ای که در پایان دوره از این بیمه دریافت می‌کنید مجموع حق بیمه‌های پرداختی و سودهایی است که در این مدت به آن تعلق گرفته است.

به اندوخته بیمه‌گزار در بیمه عمر و سرمایه گذاری 2 نوع سود تعلق می‌گیرد:

سود تضمینی بیمه عمر که در واقع تضمین شرکت بیمه در پرداخت سود است. این سود غالباً از یک مقدار مشخصی شروع شده، به‌مرور کم شده و سپس روی مقدار مشخصی ثابت باقی می‌ماند.

سود مشارکت منافع که در واقع حاصل از سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه در نهادهای مختلف است. بیمه‌گران درصد زیادی از سود این سرمایه گذاری را در اختیار بیمه‌گزاران قرار می‌دهند.

قطعاً یکی از معیارهای مهم بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری سودی است که از سرمایه گذاری در بیمه عمر حاصل می‌شود. می‌توان سود پرداختی سال‌های گذشته شرکت‌های بیمه را مشاهده کرد و تخمین زد کدام‌یک در سال‌های آینده ممکن است از همه بیشتر سود بدهند.

می‌توان به سودی که بیمه عمر شرکت‌های مختلف در سال‌های گذشته پرداخته‌اند توجه کرد و سوددهی هریک را در آینده پیش‌بینی کرد.


مطلب مرتبط: سود تضمینی بیمه عمر؛ تضمین سرمایه گذاری در بیمه عمر!


3- پوشش‌های اضافی

پوشش های بیمه مسافرتی رازی

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری تعداد پوشش‌های اضافی است که این بیمه می‌تواند داشته باشد. بعضی از پوشش‌های اضافی خاص یک شرکت بیمه است و سایر شرکت‌ها آن را ارائه نمی‌دهند.

برای مثال طرح حامی یکی از پوشش‌هایی است که بیمه عمر و پس‌انداز آسیا آن را دارد و در کمتر بیمه عمری می‌توان آن را مشاهده کرد.

بیمه عمر پاسارگاد نیز در پوشش امراض خاص برای هر یک از این بیماری‌ها پوشش و سقفی جدا در نظر دارد درصورتی‌که اکثراً فقط خدمات این پوشش را برای یکی از این بیماری‌ها ارائه می‌دهند.

بیمه عمر مان نیز بیماری سرطان را از سایر بیماری‌های خاص جدا کرده است و خدمات متفاوتی برای آن ارائه می‌دهد.

بعضی از پوشش‌های اضافی مختص همه شرکت‌های بیمه نیست و فقط بعضی از آن‌ها ارائه می‌دهند.


مطلب مرتبط: بیمه جامع زندگی یا بیمه مان؟/ آگاهانه بیمه عمر بخریم!


4- سطح توانگری شرکت بیمه

بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری

شاید مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری سطح توانگری شرکت بیمه باشد. تصور کنید در سال جاری 10 نفر بخواهند اندوخته عمر خود را دریافت کنند. اگر هریک از آن‌ها سقف پرداخت حق بیمه را داشته باشند احتمالاً اندوخته هر یک حدود 700 میلیون تومان باشد. یعنی شرکت بیمه باید توانایی پرداخت 7 میلیارد تومان پول را داشته باشد. تازه 10 نفر تعداد بسیار کمی است و در واقع تعداد آن‌ها خیلی بیشتر است. لذا توان پرداخت خسارت و اندوخته بیمه عمر حائز اهمیت فراوانی است.

توانایی شرکت بیمه در پرداخت اندوخته بیمه عمر یا سرمایه فوت شاید مهم‌ترین عامل انتخاب بهترین بیمه عمر باشد.


مطلب مرتبط: سپرده‌گذاری در بانک یا خرید بیمه عمر؟!/ مقایسه بیمه عمر با بانک


5- نحوه خدمات‌رسانی شرکت بیمه

خدمات بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری

بیمه عمر دارای نکات و جزئیات بسیاری است و برای خرید این بیمه بهتر است این جزئیات را موشکافانه بررسی کرد و ابهامات آن را تا حد زیادی رفع کرد. شرکت‌های بیمه غالباً برای خرید این بیمه مشاوره رایگان می‌دهند و طرح‌های مختلف را معرفی می‌کنند تا درنهایت متقاضی انتخاب کند کدام بیمه برایش مناسب‌تر است. برای خرید بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری بهتر است سراغ بیمه‌گری رفت که هنگام خرید و پس از آن خدمات قابل قبولی ارائه دهد.

همچنین بعضی از شرکت‌های بیمه خدمات قابل‌توجهی را در کنار بیمه عمر ارائه می‌دهند. برای مثال درصورتی‌که بیمه عمر و سرمایه گذاری پاسارگاد را خریداری کنید پس از اینکه اندوخته شما به 2 میلیون تومان برسد می‌توانید از خدمات بیمه درمان sos نیز بهره‌مند شوید.

باشگاه مشتریان یکی از بارزترین مثال‌ها در این زمینه می‌تواند باشد. بیمه عمر پارسیان برای بیمه‌گزاران خود باشگاه مشتریان دارد. درصورتی‌که بیمه‌گزار در پرداخت حق بیمه خود خوش حساب باشد امتیازاتی به او تعلق می‌گیرد. این امتیازات پس از مدتی مزایایی برای وی دارد و ممکن است برای رشته‌های بیمه دیگر تخفیف‌هایی شاملش شود.

بعضی از شرکت‌ها به بیمه‌گزاران بیمه عمر خود خدمات سایر رشته‌های بیمه را با شرایط ویژه‌ای ارائه می‌دهند. 


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


6- نحوه پرداخت حق بیمه

خرید بیمه نامه مسافرتی

پس از خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری باید نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام کنید. این پرداخت می‌تواند ماهانه، دو ماه یک‌بار، سه ماه یک‌بار، شش‌ماهه و یک‌ساله باشد. باید توجه کرد که شرکت بیمه امکان پرداخت در شرایطی که ما می‌خواهیم و برایمان مقدور است را دارد یا خیر. همچنین پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر یکی دیگر از مزایایی است که شرکت بیمه می‌تواند در اختیار بیمه‌گزارانش قرار دهد. باید توجه داشت که بیمه عمری که می‌خواهیم انتخاب کنیم این ویژگی را دارد یا خیر.

امکان پرداخت اینترنتی حق بیمه عمر یکی از معیارهای بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری می‌تواند باشد.


مطلب مرتبط: روش‌های پرداخت بیمه عمر کوثر و راحتی در پرداخت


7- عملکرد و سابقه شرکت بیمه

درنهایت یکی دیگر از عواملی که برای خرید بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری باید به آن توجه کرد عملکرد و سابقه شرکت بیمه است. این عملکرد و سابقه را هم در سایر رشته‌های بیمه و هم در بیمه‌های عمری که تا به حال خریده و تسویه شده هم می‌توان پیگیری کرد. به‌عنوان مثال بعضی از شرکت‌ها سال‌های متمادی است که در صنعت بیمه فعالیت می‌کنند و بعضی تازه چند سال است که وارد این حوزه شده‌اند. دقت به این موضوع نیز می‌تواند در انتخاب بهتر ما را یاری کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر تأمین اجتماعی برای تأمین عمر بازنشستگان


نکات قابل‌توجه درباره بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری

نکات مهم درباره بیمه نامه مسافرتی

معیارهای فوق و ملاک‌ها و معیارهای دیگری می‌تواند در تعیین بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری تأثیرگذار باشد. همان‌طور که ملاحظه کردید این بیمه دارای جزئیات و حتی پیچیدگی‌های بسیاری است و بهتر است قبل از خرید این بیمه به تمام نکات و جزئیات آن توجه کافی داشت. بعضی از شرکت‌های بیمه در استفاده از پوشش‌ها، بندهای مختلفی دارند که ممکن است در مواقعی شامل شرایط ما نشود؛ لذا باید قبل از خرید بیمه عمر و سرمایه گذاری نسبت به این بندها، شرایط و جزئیات آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کرد.

برای کسب اطلاعات و مشاوره درباره بیمه عمر و سرمایه گذاری، مشاوران و کارشناسان بیمیتو در خدمت شما هستند!

بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای برای مشاوره، مقایسه و خرید اینترنتی بیمه امکان خرید اینترنتی بیمه شخص ثالث، استعلام آنلاین بیمه بدنه خودرو، استعلام قیمت بیمه آتش‌سوزی و همچنین بستری برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی را فراهم کرده است. با استفاده از بیمیتو همچنین می‌توان بیمه عمر موردنظر خود را انتخاب و خریداری کرد. کافی است وارد اپلیکیشن یا وب‌سایت بیمیتو شوید، اطلاعات ساده‌ای را درباره بیمه موردنظر خود وارد کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانید شرایط و قیمت طرح‌های موجود در شرکت‌های مختلف را مشاهده و مقایسه کنید.

2 نظرات

  1. درمورد بیمه اتش سوزی قیمتی که اعلام کردید اشتباه ونادرسته. نرخ اتش سوزی خطرات اصلیرپاسارگاد کمتر ازاینیه که استعلام شما جواب میده

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید