شاید اولین باری باشد که اسم بیمه مسافرتی خارج از کشور به چشممان می‌خورد. شاید هم آن را شناخته و تابه‌حال با آن سروکار هم داشته‌ایم؛ اما قطعاً این سؤال در ذهن ما هست که بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ بیمه‌های مختلفی ازجمله بیمه مسافرتی سامان، بیمه مسافرتی پارسیان، بیمه مسافرتی پاسارگاد، بیمه مسافرتی ایران، بیمه مسافرتی البرز، بیمه مسافرتی آسیا و… این خدمات را ارائه می‌دهند. کدام‌یک خدمات بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور را ارائه می‌دهد؟ در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

بیمه مسافرتی رو گرون نخربیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه مسافرتی خارج از کشور از بیمه‌گزار در برابر خطرات احتمالی سفرهای خارجی (انواع بیماری و…) محافظت می‌کند. این بیمه برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است.

مواردی از خسارات که شامل بیمه مسافرتی خارج از کشور می‌شود، پوشش‌های بیمه نام دارد. این پوشش‌ها در شرکت‌های مختلف بیمه، تفاوت‌هایی دارد. بعضی از پوشش‌های بیمه مسافرتی خارج از کشور به‌صورت فرانشیزی است.

فرانشیز مقداری از هزینه خسارت است که باید توسط شخص بیمه‌گزار پرداخت شود و الباقی آن توسط شرکت بیمه پرداخت می‌شود. برای مثال اگر هزینه یک خسارت 100 یورو و فرانشیز آن 25 یورو باشد، 75 یورو از آن را شرکت بیمه و 25 یورو آن را بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.

در بیمه مسافرتی خارج از کشور بعضی پوشش‌ها دارای فرانشیز است.سقف تعهدات حداکثر خسارتی است که شرکت بیمه پرداخت می‌کند و بقیه هزینه خسارت (اگر خسارت بیشتر از سقف تعهدات هزینه داشته باشد) به عهده بیمه‌گزار است. اگر خسارت اتفاق افتاده جزو پوشش‌های دارای فرانشیز باشد، پرداخت فرانشیز به عهده بیمه‌گزار است.

شرکت‌های بیمه خدمات خود را در خارج از کشور از طریق شرکت‌های کمک‌رسان انجام می‌دهند.

شرکت‌های کمک‌رسان واسط بین بیمه‌گزار و شرکت‌های بیمه در خارج از کشور هستند و خدمات بیمه مسافرتی خارج از کشور را این شرکت‌های طرف قرارداد به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند.

بیمه مسافرتی خارج از کشور برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است


ویژگی‌های بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور

بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور تعریف واحدی ندارد و بسته به شرایط سفر و بیمه‌گزار، دارای ویژگی‌های متفاوتی است. درصورتی‌که بیمه‌گزار از تمام شرایط و فاکتورهای تأثیرگذار در بیمه مسافرتی خارج از کشور اطلاع داشته باشد، می‌تواند بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور را برای خود تعیین کند. ملاک‌های زیر بیمه‌گزار را در انتخاب بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور یاری می‌کند:

پوشش‌های بیمه مسافرتی خارج از کشور

یکی از ویژگی‌هایی که بیمه‌های مسافرتی را از یکدیگر متمایز می‌کند، پوشش‌های بیمه مسافرتی خارج از کشور است. بعضی شرکت‌های بیمه پوشش‌های بیشتری را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند.

برای مثال در بیمه سامان مسافرتی پوششی به نام ” بازگرداندن كودكان به ايران در صورت فوت يا بستري سرپرست” وجود دارد که در بیمه مسافرتی پارسیان و بیمه مسافرتی پاسارگاد وجود ندارد.در اینفوگرافیک زیر پوشش‌های چند شرکت بیمه با یکدیگر مقایسه شده است.

مقایسه پوشش های شرکت بیمه مختلف

استثناها و عدم پوشش‌ها

هریک از بیمه‌های مسافرتی، مواردی را به‌عنوان استثناهای پرداخت خسارت دارند. برای مثال اگر خسارت بیمه‌گزار ناشی از خودکشی باشد، هیچ پوششی از طرف بیمه شامل نمی‌شود.


سقف تعهدات بیمه مسافرتی خارج از کشور

در شرکت‌های بیمه مختلف، سقف تعهدات بعضی پوشش‌ها ممکن است متفاوت باشد. بعضی شرکت‌ها یک پوشش مشترک را با سقف تعهدات بالاتری به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهند.

برای مثال اگر از بیمه سامان مسافرتی استفاده کنید و در سفر دچار فقدان بار شوید، این شرکت تا سقف 800 یورو خسارت پرداخت می‌کند؛ درصورتی‌که بیمه مسافرتی پارسیان و بیمه مسافرتی پاسارگاد تا سقف 200 یورو این خسارت را پرداخت می‌کنند.طرح‌های بیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه‌های مسافرتی شامل طرح‌هایی است که هرکدام از این طرح‌ها سقف تعهدات و مناطق مشخصی را پوشش می‌دهد. بسته به مناطقی که برای سفر و سقف تعهداتی که برای خسارات خود در نظر دارید، طرح‌های متفاوتی وجود دارد.

برای مثال بیمه مسافرتی سامان برای منطقه شنگن دو طرح با سقف تعهدات 50 و 30 هزار یورویی دارد و با توجه به میزان سقف تعهدی که می‌خواهید، می‌توانید بیمه سفر مناسبی را برای خود انتخاب کنید؛ ولی بیمه مسافرتی پارسیان برای کشورهای اروپا یک طرح با سقف تعهدات 30 هزار یورویی دارد.


طرح‌های خاص بیمه مسافرتی خارج از کشور

بعضی از بیمه‌های مسافرتی خارج از کشور، دارای طرح‌هایی خاص است.

برای مثال بیمه مسافرتی سامان دارای طرح زیارتی است که برای کشورهای عراق، عربستان و سوریه اجرا می‌شود. تفاوت این طرح با طرح‌های عادی این است که اگر بیمه‌گزار براثر جنگ یا اقدامات تروریستی دچار خسارت شود، پوشش‌های بیمه مسافرتی شامل وی می‌شود ولی در طرح‌های عادی این پوشش جز استثنائات است.

بیمه مسافرتی سامان دارای طرحی به نام طرح اقتصادی نیز است. این طرح بعضی پوشش‌ها را ممکن است شامل نشود و سقف تعهداتی پایین‌تر از سقف تعهدات طرح‌های عادی دارد؛ اما حق بیمه آن بسیار پایین‌تر از حق بیمه طرح‌های عادی است. (نزدیک به یک‌سوم طرح‌های عادی حق بیمه دارد.)بعضی از بیمه‌های مسافرتی دارای طرح دانشجویی نیز هستند. در این طرح بیمه‌گزار می‌تواند بیش از 92 روز در یک سفر به‌صورت ممتد باشد و از بیمه سفر نیز استفاده کند؛ درصورتی‌که در طرح‌های عادی بیمه مسافرتی خارج از کشور فقط تا 92 روز اول هر سفر اعتبار دارد و از روز 93ام به بعد بیمه‌گزار تحت پوشش نیست.

در کشورهای مذکور با توجه به اینکه اوضاع امنیتی چندان مناسب نیست و احتمال خطر بروز حادثه براثر جنگ یا اقدامات تروریستی وجود دارد، این پوشش اهمیت بسیار زیادی دارد و برای مسافران این کشورها، مزیت فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود.

میخوای بدونی

می‌خوام بدونم

زمانی می‌توان بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور را انتخاب کرد که نسبت به تمام طرح‌های ویژه بیمه، آگاه بود


هزینه حق بیمه مسافرتی خارج از کشور

حق بیمه بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور

هزینه حق بیمه در بیمه‌های مسافرتی مختلف متفاوت است. برای مثال اگر شما فردی با سن بین 13 تا 65 سال باشید و بخواهید برای 7-1 روز از خدمات بیمه مسافرتی خارج از کشور استفاده کنید و از طرح کل کشورهای جهان بخواهید استفاده کنید و قصد استفاده از سقف تعهد 50 هزار یورویی داشته باشید، حق بیمه مسافرتی شما در بیمه سامان مسافرتی، 69 هزار تومان و در بیمه مسافرتی ملت 41 هزار تومان است. البته میزان حق بیمه بیشتر کیفیت بالاتری را تضمین نمی‌کند و باید در انتخاب بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور، قیمت و کیفیت را هم‌زمان سنجید.


نحوه پرداخت خسارت در محل

بعضی از شرکت‌های بیمه مسافرتی هزینه خسارات واردشده را در محل حادثه پرداخت می‌کنند. بدین‌صورت که هزینه خسارت یا به بیمه‌گزار داده‌شده یا مستقیماً با ارگان مربوطه (بیمارستان، فرودگاه و…) محاسبه می‌شود. برای بعضی از شرکت‌های بیمه، بیمه‌گزار باید هزینه‌ها را شخصاً پرداخت کند و با ارائه مدارک لازم، هزینه خسارات را پس از سفر در ایران از شرکت بیمه بگیرد. با توجه به اینکه هزینه‌های درمان در بعضی از کشورها بسیار بالا است، ممکن است بیمه‌گزار حین حادثه مبلغ لازم برای جبران خسارت را نداشته باشد؛ لذا توانایی پرداخت شرکت کمک‌رسان در محل، قطعاً یکی از مزایای بیمه مسافرتی خارج از کشور است.

توجه کنید! همه شرکت‌های بیمه در محل حادثه، خسارت را پرداخت نمی‌کنند


کیفیت ارائه خدمات حین بروز حادثه

یکی از مهم‌ترین پارامترهای انتخاب بیمه مسافرتی خارج از کشور، کیفیت ارائه خدمات حین بروز حادثه است. کسب اطلاعات دراین‌باره دشوار است و نمی‌توان قبل از سفر در مورد کیفیت ارائه خدمات شرکت‌های مختلف اطلاعات گرفت.

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای آنلاین برای مقایسه و خرید بیمه، اطلاعات موثق و به‌روزی در مورد بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی  و… ارائه داده است. با بیمیتو خرید اینترنتی بیمه مسافرتی به واقعیت تبدیل شده است.شرکت کمک‌رسان

شرکت‌هایی که خارج از کشور به ارائه خدمات می‌پردازند، ممکن است متفاوت باشد. بعضی از این شرکت‌های کمک‌رسان در سراسر جهان خدمات و بعضی فقط در منطقه‌ای خاص ارائه می‌دهند. یکی از موارد قابل‌توجه درباره شرکت‌های کمک‌رسان، اپراتور فارسی‌زبان است. بعضی از این شرکت‌ها دارای اپراتور فارسی‌زبان و بعضی فاقد آن هستند.

برای مثال شرکت کمک‌رسان این موضوع برای بیمه‌گزارانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند، بسیار مهم است و باید دقت شود حتماً از بیمه‌ای برای بیمه مسافرتی خارج از کشور استفاده کنند که شرکت کمک‌رسان طرف قرارداد، اپراتور فارسی‌زبان داشته باشد.برخی از شرکت‌های کمک‌رسان، فاقد اپراتور فارسی‌زبان هستند


نحوه خرید بیمه مسافرتی

برای خرید از بعضی شرکت‌های بیمه، فقط باید حضوری مراجعه کرد. ولی در بعضی شرکت‌ها می‌توان با ارسال اسکن صفحه اول پاسپورت، بیمه‌نامه را به‌صورت الکترونیکی دریافت کرد. با توجه به زمان‌بر بودن خرید حضوری، خرید بیمه مسافرتی به‌صورت الکترونیکی مزیت قابل توجهی محسوب می‌گردد. خرید آنلاین بیمه مسافرتی نیز می‌تواند یکی از راه‌های سریع و مناسب باشد.


توجه به همه این موارد، انتخاب بهترین بیمه مسافرتی خارج از کشور را دشوار می‌کند.

با استفاده از رتبه‌بندی اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو که درباره بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی و… ارائه شده است، انتخاب بهترین بیمه از جمله بیمه مسافرتی نیز مهیا است. با استفاده از بیمیتو می‌توان در هر لحظه از شبانه‌روز و هر جا اقدام به خرید اینترنتی بیمه مسافرتی کرد.

آنلاین بخر

8 نظرات

 1. از هر شرکتی میخواید بیمه مسافرتی بخرید
  فقط بیمه سامان نخرید
  آشغاله
  ما رو پیچوند
  بیمه ۵۰۰۰۰ یورویی شنگن داشتیم تو حادثه زدن زیرش
  آشغالترین بیمه هست

 2. عالي بود ، با اين كه بارها تجربه بيمه مسافرتى سامان را داشته ام ، اما الان متوجه شدم بيمه كمك رسان از سامان بهتره ، سپاس

 3. سلام، من بیمه مسافرتی سامان گرفتم و الان بابت تبدیل ان به بیمه کمک رسان چطور باید اقدام کنم، چون الان برام مشکل پزشکی پیش اومده و در المان بیمه ماویستا گرفتم که ساپورت نمیکنه هزینه های بیمارستانی بنده را، راهنمایی بفرمایید ممنون

  • سلام بیمه مسافرتی با کمک یک شرکت کمک‌رسان صادر می‌شه. چک کنید که بیمه مسافرتی شما با کدوم شرکت کمک‌رسان همکاری می‌کنه بعد برید به این لینک https://bimito.com/personal-insurance/travel-insurance و از قسمت «شرکت‌های کمک‌رسان» شرکت کمک‌رسان خودتون رو پیدا کنید و باهاش تماس بگیرید تا کمک‌تون کنن.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید