شرکت بیمه سامان از اسفندماه سال 1383 فعالیت خود را درزمینهٔ ارائه بیمه آغاز کرده است. هم‌اکنون نیز در رشته بیمه اموال، بیمه اشخاص، بیمه مسئولیت و مهندسی و بیمه اندوخته ساز به بیمه‌گزاران خدمت‌رسانی می‌کند. بیمه آتش سوزی سامان زیرشاخه بیمه اموال این شرکت بیمه محسوب می‌شود؛ که می‌خواهیم باهم به بررسی کیفیت، نرخ و ویژگی‌هایش بپردازیم.


مطلب مرتبط: بیمه آتش سوزی ساختمان چه پوشش‌هایی دارد؟


بیمه آتش سوزی

 بیمه آتش سوزی

بیمه آتش سوزی ساختمان شرایط و ویژگی‌های مشترکی در بین تمامی شرکت‌های بیمه دارد. در اینجا به شرح مختصری از شرایط عمومی بیمه آتش سوزی می‌پردازیم تا به‌صورت اختصاصی پیش‌زمینه‌ای باشد برای شرح بیمه آتش سوزی سامان.

بیمه آتش سوزی خساراتی که براثر آتش، صاعقه و انفجار به وجود می‌آید را تا حد قابل‌توجهی جبران می‌کند. البته نکته مهم این است که تنها خسارات مالی را پوشش می‌دهد و در قبال خسارات جانی مسئولیتی ندارد.

آتش، صاعقه و انفجار خطرات اصلی بیمه آتش سوزی هستند.


شاید بخواهید منزل یا محل کسبتان غیرازاین 3 خطر اصلی، مثلاً در زمان زلزله یا ترکیدگی لوله آب نیز مشمول دریافت خسارت شود. راه‌حل این موضوع خرید پوشش‌های مازاد (اضافی) است. به خطراتی غیر از 3 خطر اصلی مانند سیل، طوفان، زلزله، نشست زمین، ترکیدگی لوله آب و … خطرات تبعی یا پوشش مازاد میگویند.


برای منازل مسکونی و ساختمان‌های صنعتی و غیر صنعتی در صورت تمایل مالک، بیمه‌نامه آتش سوزی صادر می‌شود. ساختمان‌های صنعتی شامل انواع کارخانه‌ها هستند و ساختمان‌های غیر صنعتی شامل مراکز تجاری، اداری، خدماتی، گردشگری، فرهنگی و انبارهاست.

ساختمان بنا، تأسیسات و تمامی وسایل و تجهیزات اماکن مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می‌گیرند.


مطلب مرتبط: ویژگی‌های بیمه آتش سوزی پاسارگاد را بدانید


بیمه آتش سوزی سامان

 

بیمه سامان

شما برای خرید بیمه آتش سوزی باید فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی را با صداقت کامل تکمیل کنید. مواردی را که در فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی سامان باید به آن‌ها پاسخ دهید در ادامه می‌بینیم:

. مشخصات فردی بیمه‌گزار

. مشخصات مکان محل مورد بیمه

. نوع سازه

. پوشش‌های مازاد

پوشش‌های مازادی که در فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی سامان می‌توانید انتخاب و خریداری کنید به شرح زیر است:

زلزله و آتش‌فشان

سیل

طوفان

ترکیدگی لوله آب

ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف

سنگینی برف (در صورت انتخاب ضایعات ناشی از آب باران و ذوب برف)

سقوط هواپیما (فاصله تا فرودگاه هم باید نوشته شود)

هزینه پاک‌سازی و برداشت ضایعات (سقف مبلغ دریافتی برای این مورد نیز باید درج شود)

شکست شیشه

سرقت با شکست حرز

انفجار ظروف تحت‌فشار صنعتی

دفرمه شدن ظروف تحت‌فشار صنعتی

رانش زمین

اگر پوشش اضافی را مدنظر دارید و در لیست فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی نمی‌بینید، باید آن را در فرم یادداشت و از مسئول بیمه درخواست کنید.

. شرح کلی اموال مورد بیمه و ارزش واقعی آن‌ها

. مشخصات محل مورد بیمه ازنظر محتمل بودن آتش سوزی در آن مکان

. نحوه پرداخت حق بیمه

بیمه آتش سوزی سامان امکان پرداخت حق بیمه به‌صورت اقساط را نیز در اختیار بیمه‌گزار قرار می‌دهد. به این صورت که 30% حق بیمه باید نقداٌ پرداخت شود و مابقی طی نهایتاً 4 قسط و با مبلغ مساوی و متوالی دریافت می‌شود.

حداقل مبلغ اقساط حق بیمه آتش سوزی سامان، 100 هزار تومان است.


مطلب مرتبط: آیا تعرفه بیمه آتش سوزی ساختمان بهانه خوبی برای استقبال خطر است؟


تعیین نرخ حق بیمه آتش سوزی سامان

تعیین قیمت بیمه آتش سوزی سامان

محاسبه نرخ بیمه آتش سوزی نیازمند تعیین سرمایه ای است که قرار است بیمه شود. این سرمایه همان ارزش ساختمان و اثاثیه داخل آن است. تعرفه بیمه آتش سوزی ساختمان در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است. مسلماً شما هنگام خرید بیمه آتش سوزی به قیمت آن توجه می‌کنید. یک مورد مثال عددی قیمت بیمه آتش سوزی سامان را باهم ببینیم:

یک منزل مسکونی 100 متری (قیمت ساخت هر مترمربع از بنا 1.5 میلیون تومان) و اثاثیه به ارزش 50 میلیون تومان.

کل سرمایه جمعاً 200 میلیون تومان می‌شود که حق بیمه آتش سوزی قابل پرداخت در شرکت بیمه سامان مبلغ 40 هزار تومان خواهد بود. با پرداخت این مبلغ شما تنها در قبال آتش، صاعقه و انفجار خسارت دریافت می‌کنید. در صورت خرید پوشش‌های اضافی مبلغی به این عدد اضافه خواهد شد.

بیمه آتش سوزی سامان اخیراً با کاهش نرخ خود، دارای یکی از پایین‌ترین نرخ‌های بیمه آتش سوزی بین شرکت‌های مختلف بیمه است.


نکته بسیار مهم درباره بیمه آتش سوزی سامان

تخفیف بیمه آتش سوزی سامان

در حال حاضر بیمه آتش سوزی سامان تخفیف بسیار مناسب 50% را برای بیمه‌گزارانش در نظر گرفته و موقعیت بسیار خوبی را برای خرید بیمه آتش سوزی فراهم کرده است. با این ویژگی، بیمه آتش سوزی سامان به نسبت سایر شرکت‌های بیمه نرخ بسیار پایینی را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد.


ویژگی‌های بیمه آتش سوزی سامان

ویژگی‌های بیمه آتش سوزی سامان

سطح توانگری شرکت بیمه

بیمه آتش سوزی سامان در سطح یک توانگری قرار دارد. به این معنی که توانایی مالی این شرکت در پرداخت خسارت در بهترین وضعیت است و بودجه کافی برای تأمین خسارت را داراست.


میزان رضایت مشتری

میزان رضایت مشتری، برآیند عوامل متعددی نظیر میزان پاسخگویی به شکایات، میزان دانش کارکنان، نحوه برخورد با بیمه‌گزار، میزان رضایت از مبلغ پرداختی و عواملی ازاین‌دست است. بیمه آتش سوزی سامان در این زمینه بسیار خوب عمل کرده و میزان رضایت بیمه‌گزاران از این شرکت در سطح مطلوبی قرار دارد؛ اما رتبه این شرکت بیمه در میزان رضایت مشتری طی سال‌های اخیر روند نزولی داشته و از رتبه 2 به 15 رسیده است.


تعداد شعب پرداخت خسارت

تعداد 18 شعبه پرداخت خسارت بیمه آتش سوزی سامان در سراسر کشور موجود است؛ یک شعبه در تهران و مابقی در مراکز استان‌ها. این عدد نسبت به سایر شرکت‌های بیمه پایین به نظر می‌رسد؛ چراکه شاید تعداد تنها یک شعبه پرداخت خسارت برای استانی به بزرگی تهران، نتواند پاسخگوی تعداد زیاد متقاضی باشد.

برای خرید بهترین بیمه آتش سوزی به تمامی عوامل توجه کنید؛ تنها قیمت ملاک خوب یا بد بودن نیست.


طرح‌های ویژه در بیمه آتش سوزی سامان

طرح‌های ویژه بیمه آتش سوزی سامان

بیمه آتش سوزی سامان طرح‌های ویژه و خاصی را به بیمه‌گزاران ارائه می‌دهد که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

طرح خانه امن

برخلاف طرح عادی بیمه آتش سوزی سامان این طرح نه‌تنها خطرات اصلی را پوشش می‌دهد بلکه برخی پوشش‌های مازاد را نیز در برمی‌گیرد. علاوه بر آن نه‌تنها خسارات مالی را پوشش می‌دهد بلکه خسارات جانی را نیز جبران می‌کند. آمار خرید این طرح بسیار بالاست چراکه علاوه بر قیمت مناسب موارد تحت پوشش زیادی دارد؛ این موارد عبارت‌اند از:

آﺗﺶ ﺳﻮزي، ﺻﺎﻋﻘﻪ، اﻧﻔﺠﺎر، ﺳﯿﻞ، ﺳﺮﻗﺖ ﺑﺎ ﺷﮑﺴﺖ ﺣﺮز، ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ در ﻗﺒﺎل اﺷﺨﺎص ﺛﺎﻟﺚ (ﻫﻤﺴﺎﯾﮕﺎن ﻣﺠﺎور)، ﻏﺮاﻣﺖ ﻓﻮت، ﻧﻘﺺ ﻋﻀـﻮ و  ﻫﺰﯾﻨﻪ ﻣﻌﺎﻟﺠﻪ بیمه‌گزار و ﺧﺎﻧﻮاده در ﻣﺤﻞ ﻣﻮرد ﺑﯿﻤﻪ، ﻫﺰﯾﻨﻪ اﺟﺎره و اﺳﮑﺎن ﻣﻮﻗﺖ بیمه‌گزار و ﺧﺎﻧﻮاده

تنها با پرداخت 48,600 تومان شما تحت پوشش این طرح قرار می‌گیرید؛ البته با سرمایه‌ای مشخص که بیمه سامان آن را تعیین می‌کند؛ که البته در صورت تمایل می‌توانید سرمایه را چند برابر کنید که مسلماً نرخ حق بیمه نیز افزایش پیدا می‌کند.

طرح خانه امن بیمه آتش سوزی سامان پیشنهاد بسیار مناسبی برای متقاضیان بیمه آتش سوزی است.


طرح اصناف

تفاوت این طرح با طرح عادی بیمه آتش سوزی سامان در پوشش زلزله است؛ یعنی علاوه بر 3 خطر اصلی، پوشش زلزله را نیز در دل خود دارد. شرکت بیمه سامان برای سرمایه‌ای مشخص مبلغ مشخصی را برای این طرح در نظر می‌گیرد.


طرح ساختمان‌های اداری

این طرح نیز مانند طرح اصناف، پوشش زلزله را در برمی‌گیرد و برای ساختمان‌های اداری در نظر گرفته ‌شده است.

طرح‌های ویژه بیمه آتش سوزی سامان به دلیل در بر داشتن یک یا چند پوشش اضافی، بسیار مناسب و به‌صرفه هستند.


خرید بیمه آتش سوزی سامان

برای خرید بیمه آتش سوزی سامان شما می‌توانید با مراجعه به اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو تمام ویژگی‌هایی را که در رابطه با آن صحبت کردیم در کنار هم ببینید؛ علاوه بر آن می‌توانید لیست ویژگی‌ها و قیمت‌های تمام بیمه‌های آتش سوزی در شرکت‌های مختلف بیمه را یکجا ببینید و باهم مقایسه کنید. تخفیفاتی که هر شرکت برای بیمه آتش سوزی خود در نظر گرفته، در لیست قیمت سامانه بیمیتو اعمال شده، شما می‌توانید با خیال راحت این لیست را برانداز کنید و مناسب‌ترین بیمه آتش سوزی را انتخاب و خریداری کنید.

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو را یک‌بار امتحان کنید و از سرعت و کیفیت خرید خود لذت ببرید.

راه دیگر نیز خرید به‌صورت حضوری است. به یکی از نمایندگی‌های شرکت بیمه سامان مراجعه کرده و فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی سامان را تکمیل می‌کنید. بعد از بررسی‌های لازم بیمه‌نامه شما صادر می‌شود. در نظر داشته باشید که امکان مقایسه در این حالت سخت و زمان‌بر خواهد بود.

درصورتی‌که از اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو، بیمه آتش سوزی خود را خریداری کنید نه‌تنها از امکان مقایسه قیمت و کیفیت بدون فوت وقت بهره می‌برید، بلکه بیمه‌نامه خود را به‌صورت رایگان درب منزل تحویل می‌گیرید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید