در سال 1373 شرکت بیمه‌ای با نام «بیمه صادرات و سرمایه‌گذاری» تأسیس شد. در سال 1386 این  شرکت با تغییر نام خود به «بیمه معلم» به فعالیت خود ادامه داد. شرکت بیمه معلم قدیمی‌ترین شرکت خصوصی در حوزه بیمه است؛ که در کلیه رشته‌های بیمه اعم از بیمه اتومبیل، بیمه باربری و کشتی و هواپیما، بیمه آتش سوزی، بیمه عمر و زندگی، بیمه مهندسی، بیمه مسئولیت و بیمه اشخاص همچنان مشغول فعالیت است. موضوعی که در این مطلب می‌خواهیم به آن بپردازیم بیمه آتش سوزی معلم است. اگر می‌خواهید راجع به این موضوع بیشتر بدانید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بیمه آتش سوزی، خسارات مالی حاصل از آتش،صاعقه و انفجار را جبران می‌کند.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه آتش سوزی سامان و طرح‌های ویژه‌اش!


بیمه آتش سوزی معلم

بیمه معلم

بیمه آتش سوزی ساختمان، خسارات مالی براثر  3 خطر اصلی آتش، صاعقه و انفجار را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه آتش سوزی جبران خسارات جانی را در بر نمی‌گیرد؛ پوشش خسارات جانی در شرایط عمومی بیمه آتش سوزی ذکر نشده و تنها خسارات مالی قابل جبران است؛ اما در صورت خرید طرح‌های ویژه بیمه آتش سوزی معلم شما می‌توانید از پوشش خسارات جانی نیز بهره ببرید. در ادامه به توضیح این طرح‌ها خواهیم پرداخت.

بیمه آتش سوزی خسارات جانی را جبران نخواهد کرد البته به استثنا طرح‌های ویژه!


اماکن تحت پوشش بیمه آتش سوزی معلم

بیمه آتش سوزی معلم اماکنی را که تحت پوشش خود قرار می‌دهد به 4 بخش تقسیم می‌کند:

. منازل مسکونی

. مراکز صنعتی

. مراکز غیر صنعتی

. انبارها

حتماً میدانید مراکز صنعتی و غیر صنعتی شامل چه اماکنی هستند اما برای یادآوری باید بگوییم که مراکز صنعتی شامل تمامی انواع کارخانه‌هاست و مراکز غیر صنعتی شامل اماکن فرهنگی، تجاری، اداری، خدماتی، آموزشی و رفاهی است.

در صورت خرید بیمه آتش سوزی، ساختمان بنا، تأسیسات و اثاثیه آن تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.


پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی معلم

پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی معلم

شاید بپرسید آیا بیمه آتش سوزی تنها 3 خطر اصلی را پوشش می‌دهد؟ خرابی ناشی از سیل چه می‌شود؟ اگر زلزله آمد و ساختمان دچار تخریب شد، خرابی‌اش چگونه جبران می‌شود؟ اگر زمین نشست کرد و ساختمان فرو ریخت چه می‌شود؟

پاسخ این سؤال‌ها خرید پوشش‌های اضافیست. شما می‌توانید هر پوششی که احساس می‌کنید نیاز است را به‌صورت جداگانه خریداری کنید. برای مثال اگر در نزدیکی فرودگاه زندگی می‌کنید بهتر است پوشش اضافی سقوط هواپیما را خریداری کنید؛ یعنی علاوه بر 3 خطر اصلی خطر سقوط هواپیما را نیز پوشش می‌دهد.

خرید پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی در صورت نیاز، هزینه جداگانه در بر دارد.

پوشش‌های اضافی که در فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی معلم ذکر شده و قابل خریداریست به شرح زیر است:

. زلزله و آتش‌فشان

. سیل و طغیان آب دریا و رودخانه

. طوفان و گردباد و تندباد

. ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و فاضلاب

. ضایعات ناشی از برف و باران

. سنگینی برف

. سرقت با شکست حرز

. برخورد اجسام خارجی

. آشوب، بلوا، اعتصاب، قیام، اغتشاش داخلی

. شکست شیشه و آیینه

. سقوط هواپیما و هلیکوپتر و قطعات آن‌ها

. رانش و ریزش و فروکش (براثر حوادث طبیعی)

. سقوط بهمن

. انفجار ظروف تحت‌فشار صنعتی (واحد صنعتی و انبار)

. ریزش مواد مذاب در صنایع ذوب و ریخته‌گری (واحد صنعتی و انبار)

. نشست گاز آمونیاک در سردخانه (واحد صنعتی و انبار)

. برخورد قطعات منفصله از خودرو (واحد صنعتی و انبار)

. دفرمه شدن ظروف تحت‌فشار صنعتی (واحد صنعتی و انبار)

. خودسوزی انبار تفاله خشک کارخانجات قند (واحد صنعتی و انبار)

. ریزش ساختمان براثر فروکش کردن دیوار چاه (واحدهای مسکونی و غیر صنعتی)

. ریزش بدنه چاه آب و فاضلاب (واحدهای مسکونی و غیر صنعتی)

درصورتی‌که خطری غیر از خطرات موجود در این لیست را مدنظر دارید، باید در فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی معلم ذکر کنید.


ویژگی‌های کیفی بیمه آتش سوزی معلم

ویژگی‌های کیفی بیمه آتش سوزی معلم

کیفیت شرکت‌های بیمه بر اساس معیارهایی سنجیده می‌شود که در اینجا می‌خواهیم 3 مورد از این معیارها را درباره بیمه آتش سوزی معلم بررسی کنیم:

سطح توانگری

بیمه آتش سوزی معلم در سطح دو توانگری قرار دارد؛ به این معنی که توانایی مالی برای جبران خسارات را دارد اما باید سرمایه‌اش را افزایش دهد تا به سطوح پایین‌تر نزول نکند.


میزان رضایت مشتری

این فاکتور عوامل زیادی در دل خود دارد که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

دانش کارکنان_میزان پاسخگویی_کیفیت ارتباط با مشتری_سادگی و سهولت پرداخت خسارت_سرعت صدور بیمه‌نامه_ارائه اطلاعات کافی به بیمه‌گزار در هنگام خرید و پرداخت خسارت_رضایت از حق بیمه و خسارت پرداختی_میزان پاسخگویی به شکایات

جمع تمامی این عوامل میزان رضایت مشتری از خدمات را رقم میزند. بیمه آتش سوزی معلم از این حیث در سطح بالایی قرار دارد. به صورتی که طی سال‌های اخیر از رتبه 14 در جلب رضایت مشتری به رتبه 3 رسیده است.


تعداد شعب پرداخت خسارت

بیمه آتش سوزی معلم با تعداد 50 شعبه پرداخت خسارت در سراسر کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است. این شرکت بیمه  5 شعبه پرداخت خسارت در استان تهران دارد که رقم خوبی برای ارائه خدمت به بیمه‌گزاران است.

شما با مراجعه به اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو می‌توانید این سه ویژگی کیفی را نه‌تنها برای بیمه آتش سوزی معلم ببینید بلکه برای تمامی شرکت‌های بیمه ببینید و باهم مقایسه کنید.


تعیین قیمت حق بیمه آتش سوزی معلم

قیمت بیمه آتش سوزی معلم

فاکتورهای تعیین‌کننده نرخ بیمه آتش سوزی متراژ زیربنای ساختمان، ارزش اثاثیه و ارزش ساخت هر مترمربع از بناست؛ البته پوشش‌های اضافی و تخفیفات هر شرکت را نیز باید در نظر بگیرید. هر یک از شرکت‌های بیمه نرخ مشخصی برای تعیین تعرفه بیمه آتش سوزی ساختمان دارند. بیمه آتش سوزی معلم دارای پایین‌ترین نرخ بیمه آتش سوزی در بین تمامی شرکت‌های بیمه است. با یک مثال ساده موضوع روشن‌تر می‌شود.

فرض کنید منزل مسکونی شما 200 مترمربع و ارزش اثاثیه داخل آن 50 میلیون تومان باشد. اگر ارزش ساخت هر مترمربع از بنای موردنظرتان 1.5 میلیون تومان باشد، کل سرمایه مورد بیمه شما 350 میلیون تومان خواهد بود. نرخ حق بیمه آتش سوزی معلم برای این سرمایه (بدون تخفیف و پوشش‌های اضافی) مبلغ 38,500 تومان است. حالا اگر تمایل به خرید پوشش اضافی نیز داشته باشید مبلغی به آن اضافه می‌شود. در آخر نیز 9% مالیات در مبلغ به‌دست‌آمده اعمال می‌شود.

بیمه آتش سوزی معلم به دلیل پایین آوردن نرخ حق بیمه خود تخفیف خاصی را به بیمه‌گزاران ارائه نمی‌دهد؛ چراکه در حال حاضر پایین‌ترین حق بیمه را دریافت می‌کند. البته برخی شرکت‌های بیمه با ارائه درصد بالایی از تخفیف گوی رقابت را از بیمه آتش سوزی معلم ربوده‌اند؛ مانند بیمه آتش سوزی کارآفرین که با تخفیف 40% خود پایین‌ترین حق بیمه را از بیمه‌گزاران دریافت می‌کند.

بیمه آتش سوزی معلم تخفیفی به بیمه گزاران ارائه نمی‌دهد؛ چراکه پایین‌ترین نرخ بیمه را داراست.

اما با تمام این تفاصیل اگر مبلغ تخفیف را در نظر نگیریم بیمه آتش سوزی معلم ارزان‌ترین بیمه آتش سوزی محسوب می‌شود؛ حتی با در نظر گرفتن تخفیفات سایر شرکت‌ها نیز، تفاوت چندانی از لحاظ قیمتی ندارد و همچنان از ارزان‌ترین‌ها محسوب می‌شود.

پیشنهاد ما این است که تنها بحث قیمت را برای خرید بیمه آتش سوزی در نظر نگیرید. بهترین بیمه آتش سوزی باید درمجموع ویژگی‌هایش (کمی و کیفی) بهترین باشد. کافیست سری به اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو بزنید تا تمام ویژگی‌های بیمه آتش سوزی در شرکت‌های مختلف بیمه را یکجا و در کنار هم ببینید و بعد از مقایسه به لحاظ کمی و کیفی بهترین را انتخاب کنید.


طرح‌های ویژه بیمه آتش سوزی معلم

طرح‌های ویژه بیمه آتش سوزی معلم

بیمه آتش سوزی معلم با ادغام برخی پوشش‌های اضافی و حتی اضافه کردن جبران خسارات جانی، طرح‌هایی را ارائه می‌دهد که به شرح مختصری از آن‌ها می‌پردازیم.


طرح جامع خانه و خانواده

این طرح برای منازل مسکونیست و علاوه بر پوشش 3 خطر اصلی موارد زیر را تا سقف مشخصی که در بیمه‌نامه ذکر می‌شود، پوشش می‌دهد:

. خسارات مالی و جانی واردشده به شخص ثالث براثر سانحه آتش سوزی منزل یا محل کسب بیمه‌گزار

. غرامت فوت و نقص عضو بیمه‌گزار و اعضای خانواده‌اش

باز قابل‌ذکر است که این خسارات تا سقف مشخصی جبران می‌شوند، قبل از خرید به مقدار حداکثر این مبلغ توجه کنید.

حتماً به یاد دارید که بیمه آتش سوزی خسارات جانی را پوشش نمی‌دهد؛ اما طرح جامع خانه و خانواده با اضافه کردن پوشش خسارات جانی، گزینه مناسبی را پیش روی شما می‌گذارد.


طرح آسایش ایرانیان

این طرح صرفاً برای منازل مسکونی در نظر گرفته ‌شده است؛ که علاوه بر 3 خطر اصلی، پوشش‌های زلزله، طوفان، سیل و ضایعات ناشی از برف و باران را نیز در خود دارد. این طرح با سرمایه‌های متفاوت ارائه می‌شود که در بیمه‌نامه بیمه آتش سوزی معلم ذکر می‌گردد.

طرح آرامش خانواده

این طرح نیز فقط قابل‌استفاده برای منزل مسکونیست و پوشش‌های زیر را شامل می‌شود:

. خسارات مالی در قبال 3 خطر اصلی  و پوشش‌های اضافی زلزله، طوفان، سیل و سرقت

. خسارات مالی وارده به اشخاص ثالث حاصل از وقوع حریق در محل مسکونی بیمه‌گزار

. غرامت فوت و نقص عضو بیمه‌گزار و اعضای خانواده وی

. خسارات وارده به اتومبیل شخصی بیمه‌گزار و یا اعضای خانواده‌اش که در پارکینگ مستقر بوده و براثر حریق در محل مسکونی بیمه‌گزار آسیب‌دیده

. هزینه اجاره و اسکان موقت بیمه‌گزار و اعضای خانواده وی براثر وقوع خطرات تحت پوشش در محل مورد بیمه به‌جز سرقت

. هزینه پزشکی اشخاص ساکن در محل مورد بیمه براثر وقوع خطرات تحت پوشش

تمام موارد پوشش طرح آسایش ایرانیان تا سقف مشخصی قابل پرداخت است؛ که حتماً در بیمه‌نامه ذکر می‌شود.


طرح فرهنگ

این طرح برای اماکن آموزشی در نظر گرفته شده است. این اماکن در این طرح علاوه بر 3 خطر اصلی، در برابر پوشش‌های اضافی زلزله، طوفان، سیل، ضایعات ناشی از برف و باران، سقوط بهمن، سقوط هواپیما، سنگینی برف، ترکیدگی لوله آب و سرقت  نیز از بیمه آتش سوزی معلم خسارت دریافت می‌کنند.


طرح مهر فرهنگیان

در این طرح منازل مسکونی فرهنگیان در قبال 3 خطر اصلی و خطرات اضافی زلزله، طوفان، سیل، سقوط بهمن، سقوط هواپیما، ضایعات ناشی از برف و باران، سنگینی برف، ترکیدگی لوله آب و سرقت تحت پوشش بیمه آتش سوزی معلم قرار می‌گیرند.


طرح اصناف

این طرح ویژه اصناف مختلف طراحی شده است؛ که شامل ارائه پوشش 3 خطر اصلی و پوشش‌های اضافی زلزله، سیل، طوفان، مسئولیت مالی در قبال همسایگان و هزینه پاک‌سازی است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این طرح:

. کاهش زمان صدور

. تحویل فوری بیمه‌نامه بدون تشریفات اداری و به‌صورت دفترچه‌ای

. امکان انتخاب مبلغ سرمایه و حق بیمه با توجه به ۴ طرح ارائه‌شده در بیمه‌نامه

قبل از خرید بیمه آتش سوزی، حتماٌ نگاهی به طرح‌های ویژه بیمه آتش سوزی معلم بیندازید.


اگر قصد خرید بیمه آتش سوزی معلم و یا هر شرکت بیمه دیگر را دارید و می‌خواهید از اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو برای این منظور استفاده کنید، بیمه‌نامه خود را به‌صورت ارسال رایگان از ما دریافت خواهید کرد.

4 نظرات

  1. خب درسته که این بیمه ارزان هست اما آیا می توان کطکعن باشیم که در زمان خسارت گرفتن از بیمه ای که برایمان انجام شده راضی خواهیم بود؟

    • سلام
      استجاری بودن ملک اهمیتی در خرید بیمه آتش‌سوزی نداره چون بیمه آتش سوزی در مرحله اول لوازم و اثاثیه منزل رو بیمه می‌کنه نه ساختمون رو. همچنین پوشش‌های اضافه دیگه‌ای داره که شامل سرقت با شکست حرز، بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و…، نشست زمین، خسارات ناشی از بارندگی و ترکیدگی لوله می‌شه که با درخواست شما قابل اضافه شدن به بیمه‌نامه است. همین الان می‌تونید به لینک زیر برید و خرید یا استعلام بیمه آتش سوزی رو انجام بدید.
      https://bimito.com/property-insurance/fire-insurance

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید