بیمه آتش سوزی ساختمان شامل جبران خسارات مالی می‌شود؛ به این معنی که خسارات جانی را در بر نمی‌گیرد. بعد از خرید بیمه آتش سوزی، خسارات وارده به ساختمان مورد نظر شما براثر آتش، صاعقه و انفجار قابل جبران خواهد بود. اگر بخواهید در برابر سیل، زلزله، طوفان، ترکیدگی لوله آب و … نیز خسارت دریافت کنید باید به‌صورت جداگانه آن‌ها را خریداری کنید. بسیاری از شرکت‌های بیمه علاوه بر بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی را نیز ارائه می‌دهند. یکی از این بیمه‌های آتش سوزی، بیمه آتش سوزی پاسارگاد است که در ادامه می‌خواهیم به بررسی شرایط عمومی بیمه آتش سوزی پاسارگاد بپردازیم.

آتش سوزی، صاعقه و انفجار را خطرات اصلی بیمه آتش سوزی می‌نامند.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه آتش سوزی سامان و طرح‌های ویژه‌اش!


بیمه پاسارگاد را چقدر می‌شناسیم؟

بیمه پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد در سال 1385 با صدور اولین بیمه‌نامه کار خود را آغاز کرد. بیمه پاسارگاد عنوان شرکت بیمه برتر در سال 86 و 88 و شرکت برتر ازنظر رشد سریع در سال‌های 90، 91 و 92 را کسب کرده است.


بیمه آتش سوزی پاسارگاد

بیمه آتش سوزی پاسارگاد در 3 نوع مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی قابل تهیه است و افراد دارای این 3 نوع ملک یا مستاجر در آن‌ها می‌توانند بیمه‌نامه خود را از بیمه پاسارگاد خریداری کنند.


واحدهای مسکونی

بیمه آتش سوزی پاسارگاد خسارات وارده به بنای ساختمان، اثاثیه و تأسیسات را در واحدهای مسکونی جبران می‌کند.


واحدهای صنعتی

خسارات وارده به ساختمان، ماشین‌آلات، موجودی انبار، کالای در جریان ساخت و تأسیسات در واحدهای صنعتی جبران خواهد شد.

واحدهای صنعتی شامل تمامی کارخانه‌ها است.


واحدهای غیر صنعتی و انبارها

ساختمان و تأسیسات این واحدها در برابر پوشش‌های بیمه آتش سوزی بیمه خواهند شد.

واحدهای غیر صنعتی شامل واحدهای تجاری، اداری، رفاهی، خدماتی و فرهنگی است.

بار دیگر لازم به ذکر است که علاوه بر خطرات اصلی می‌توانید پوشش‌های مازاد را نیز خریداری کنید.


خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی پاسارگاد

احتمالاً اولین سؤال درباره بیمه آتش سوزی پاسارگاد این است که چه خطراتی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟ همان‌طور که قبلاً گفتیم بیمه آتش سوزی شامل خسارات مالی ناشی از آتش، صاعقه و انفجار است که به نام خطرات اصلی شناخته می‌شوند. اصطلاحی به نام خطرات تبعی یا پوشش مازاد نیز وجود دارد که به خطراتی غیر از سه خطر اصلی گفته می‌شود و به‌صورت جداگانه قابل خریداری است.

خطری که ساختمانتان را تهدید می‌کند بشناسید و پوشش اضافی متناسب با آن را خریداری کنید.


پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی پاسارگاد

پوشش‌های اضافی که بیمه آتش سوزی پاسارگاد ارائه می‌دهد و متناسب با تمایل بیمه‌گزار قابل انتخاب است عبارت است از:

زلزله

سیل

طوفان

ضایعات برف و باران

ترکیدگی لوله آب

رانش، ریزش و فروکش زمین

سقوط هواپیما و قطعات آن

سرقت با شکست حرز

مسئوليت خسارت ناشی از آتش سوزی و انفجار در قبال همسايگان

پاک‌سازی و برداشت ضايعات پس از وقوع حوادث مشمول بيمه


پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی پاسارگاد برای واحدهای صنعتی

زلزله

سیل

طوفان

رانش و ريزش و فروكش زمين

ضايعات برف و باران

تركيدگي لوله آب

سقوط هواپيما و قطعات آن

برخورد اجسام خارجي

شکست شیشه

شورش ، اعتصاب و بلوا

پاك سازي و برداشت ضايعات پس از وقوع خطر مشمول بيمه


پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی پاسارگاد برای واحدهای غیر صنعتی

زلزله

سیل

طوفان

رانش و ريزش و فروكش زمين

ضايعات برف و باران

ترکیدگی لوله آب

سقوط هواپيما و قطعات آن

برخورد اجسام خارجي

شکست شیشه

شورش، اعتصاب و بلوا

سرقت با شکست حرز

پاک سازی و برداشت ضايعات پس از وقوع حوادث مشمول بيمه

قسمتی نیز در فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی پاسارگاد وجود دارد که شما می‌توانید سایر خطراتی که می‌خواهید و در این لیست موجود نیست را بنویسید.


نرخ بیمه آتش سوزی پاسارگاد

زمانی که اقدام به خرید بیمه آتش سوزی پاسارگاد می‌کنید، حتماً موضوع تعرفه بیمه آتش سوزی ساختمان برای شما اهمیت پیدا می‌کند. برای تعیین نرخ بیمه آتش سوزی عوامل زیادی دخیل‌اند ازجمله متراژ زیربنای ملک، ارزش اثاثیه، ارزش هر مترمربع از بنا، پوشش‌های اضافی، تخفیفات و عواملی ازاین‌دست.


هر شرکت بیمه نرخ مشخصی برای تعیین قیمت بیمه آتش سوزی دارد. برای مثال نرخ بیمه آتش سوزی پاسارگاد 0.196 در هزار است؛ به این معنی که ارزش هر مترمربع از زیربنای ساختمان را در کل متراژ زیربنا ضرب می‌کنند تا ارزش ملک مشخص شود و ارزش اثاثیه را به آن اضافه می‌کنند.


حالا برای به دست آوردن هزینه‌ای که باید برای خرید بیمه آتش سوزی پاسارگاد بپردازید نرخ 0.196 در هزار را در سرمایه ضرب می‌کنید. عدد به‌دست‌آمده هزینه پرداختی شما بابت خرید بیمه آتش سوزی پاسارگاد خواهد بود.


مثالی بزنیم تا موضوع بیشتر واضح شود:

اگر سرمایه مورد بیمه 200 میلیون تومان باشد هزینه بیمه آتش سوزی پاسارگاد 39200 تومان بدون در نظر گرفتن مالیات خواهد بود.

تومان 39200 = 0.000196 × 200,000,000

با در نظر گرفتن 9% مالیات این مبلغ به 42,728 تومان می‌رسد؛ یعنی شما با پرداخت تقریباً 42 هزار تومان خیالتان از بابت خسارات ناشی از آتش، صاعقه و انفجار راحت خواهد بود.

حال اگر بخواهید پوشش‌های اضافی را نیز خریداری کنید مبلغی به آن اضافه می‌شود؛ به این صورت که برای مثال  نرخ زلزله در بیمه آتش سوزی پاسارگاد 0.394 در هزار است؛ یعنی با سرمایه 200 میلیون تومان 78,800 تومان برای پوشش مازاد زلزله در بیمه آتش سوزی پاسارگاد به مبلغ اصلی اضافه می‌شود.

تومان 78800 = 0.000394 × 200,000,000

تومان 118000 = 39200 + 78800

مبلغ بیمه آتش سوزی پاسارگاد با احتساب پوشش مازاد زلزله 118000 تومان خواهد بود. البته بدون در نظر گرفتن 9% مالیات.


تخفیف

بیمه آتش سوزی پاسارگاد تخفیفاتی را نیز در اختیار بیمه‌گزارانش قرار می‌دهد. برای مثال برای دارندگان بیمه عمر پاسارگاد 20 الی 40 درصد تخفیف در نظر می‌گیرد. همچنین برای دارندگان مهر نظام‌مهندسی و پزشکی 20% تخفیف قائل می‌شود.


طرح جدید بیمه آتش سوزی پاسارگاد

بیمه آتش سوزی پاسارگاد طرحی به نام طرح ودیعه گذاری را ارائه می‌دهد که کمی با طرح عادی فرق دارد. اول اینکه این طرح همراه با زلزله است؛ یعنی علاوه بر سه خطر اصلی پوشش مازاد زلزله را نیز در خود دارد. علاوه بر آن برخلاف طرح عادی که یک‌ساله است طرح ودیعه گذاری 5 ساله است. این طرح جدید بیمه آتش سوزی پاسارگاد ویژگی‌هایی دارد که باهم بررسی می‌کنیم:

1. شما مبلغی به‌عنوان ودیعه در اختیار بیمه‌گر قرار می‌دهید و به مدت 5 سال ساختمان خود را بیمه می‌کنید.

2. این طرح تا سقف 100 میلیون تومان را پوشش می‌دهد؛ یعنی نهایتاً تا 100 میلیون تومان از ارزش ملکتان بیمه خواهد شد.

3. مبلغ طرح ودیعه گذاری بیمه آتش سوزی پاسارگاد نهایتاً 400 هزار تومان برای 5 سال خواهد بود؛ یعنی برای 100 میلیون تومان شما 400 هزار تومان به ودیعه می‌گذارید.

4. شما هر زمان که خواستید می‌توانید بیمه‌نامه خود را فسخ و مبلغی که به ودیعه گذاشتید را دریافت کنید.

5. اگر قبل از یک سال اقدام به فسخ بیمه‌نامه کنید 10% از مبلغی که به ودیعه گذاشته‌اید کاسته و مابقی به شما بازگردانده می‌شود؛ اما اگر بعد از یک سال تصمیم به فسخ بیمه‌نامه گرفتید کل مبلغ ودیعه را دریافت خواهید کرد.

6. در صورت بروز حادثه نیز مبلغ خسارت و ودیعه باهم به شما پرداخت می‌شود.

با انتخاب طرح ودیعه‌گذاری به جای یک سال، 5 سال ملک خود را بیمه می‌کنید.


پرداخت خسارت

بیمه آتش سوزی پاسارگاد نیز مانند بقیه شرکت‌های بیمه، بعد از بروز حادثه تحت پوشش بیمه، اقدام به بررسی و پرداخت خسارت می‌کند. باهم یکی از موارد پرداخت خسارت بیمه آتش سوزی پاسارگاد را بررسی می‌کنیم:

شرکت امین شیمی اصفهان در شهرک مورچه‌خورت رزین پلی‌استر تولید می‌کند. این شرکت در تاریخ 19 مرداد 94 براثر اتصال برق و ایجاد جرقه و آتش گرفتن یکی از مواد اولیه دچار سانحه آتش سوزی شد. در این حادثه ساختمان انبار و کل مواد اولیه براثر آتش از بین رفت. چون تمام مواد اولیه سوخته بود و اثری از آن‌ها باقی نمانده بود بررسی خسارت با مشکل مواجه شد؛ اما بیمه آتش سوزی پاسارگاد بعد از کارشناسی دقیق محل در اسرع وقت، مبلغ خسارت را برآورد و پرداخت کرد.


حالا بیاید سه مورد از مهم‌ترین مواردی را که در انتخاب و خرید بیمه آتش سوزی بسیار مؤثرند، درباره بیمه آتش سوزی پاسارگاد بررسی کنیم:

سطح توانگری

سطح توانگری به معنای توانایی مالی شرکت در پرداخت خسارت است که در 5 سطح طبقه‌بندی می‌شود. بهترین آن سطح یک توانگری است که بیمه آتش سوزی پاسارگاد در این سطح قرار دارد.


میزان رضایت مشتری

بیمه آتش سوزی پاسارگاد در سطح بالایی از رضایت‌مندی مشتری قرار دارد و روند صعودی در این زمینه داشته، از پرداخت خسارت گرفته تا میزان پاسخگویی به شکایات و دانش کارکنانش.


مراکز پرداخت خسارت

شرکت‌های بیمه شعب زیادی در کشور دارند اما در زمان پرداخت خسارت موضوع مهم، تعداد شعب پرداخت خسارت است. بیمه آتش سوزی پاسارگاد دارای بیش از 60 شعبه پرداخت خسارت در سراسر کشور است.

شما می‌توانید ویژگی‌های بیمه آتش سوزی در شرکت‌های مختلف را در سایت بیمیتو کنار هم ببینید و باهم مقایسه کنید.


نحوه خرید بیمه آتش سوزی پاسارگاد

برای خرید بیمه آتش سوزی پاسارگاد می‌توانید با حضور دریکی از شعب بیمه پاسارگاد و پر کردن فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی، درخواست خود را ثبت کنید. شاید بپرسید فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی پاسارگاد چیست؟ در کل فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی، برگی است که متقاضی بیمه باید آن را پر کند و مشخصات خود و ساختمان مورد بیمه را در آن بنویسد؛ تا بیمه‌گر بر اساس اطلاعات موجود، بیمه‌نامه صادر کند. صادرکننده بیمه برگ پیشنهاد بیمه شما را بررسی می‌کند و در صورت نیاز به کارشناسی محل، دستور به بازدید می‌دهد. برای مثال صدور بیمه آتش سوزی پاسارگاد واحدهای مسکونی تنها زمانی نیاز به بازدید محل دارد که شما قصد خرید پوشش‌های اضافی را داشته باشید.

روش دیگری که می‌توانید برای خرید بیمه آتش سوزی پاسارگاد از آن استفاده کنید، خرید به‌صورت آنلاین است. با ورود به اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو می‌توانید مشخصات ساختمان خود را وارد کنید، لیست تمامی بیمه‌های آتش سوزی ازجمله بیمه آتش سوزی پاسارگاد را ببینید و ویژگی‌ها و قیمتشان را باهم مقایسه کنید. مزیتی که این روش دارد سریع و آسان بودنش است. فکرش را بکنید دیگر نیازی نیست زمان زیادی برای پر کردن فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی بگذارید. حتی لازم نیست از خانه خارج شوید. تنها با چند کلیک می‌توانید بیمه آتش سوزی مناسب خود را خریداری کنید. شما بعد از انتخاب بیمه آتش سوزی پاسارگاد یا هر شرکت بیمه دیگری که مدنظرتان است وارد مرحله ثبت مشخصات خود و پرداخت هزینه خواهید شد. درنهایت بعد از هماهنگی مسئول مربوطه با شما، بیمه‌نامه به‌صورت رایگان درب منزلتان به شما تحویل داده می‌شود.

2 نظرات

    • سلام قربان
      برای هر یک از این 3 نوع به طور مجزا توضیح داده شده
      البته من به طور مشخص منظور شما رو متوجه نشدم

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید