شرکت بیمه کارآفرین یکی از شرکت‌های تازه تأسیس بیمه است که از سال 1381 فعالیت خود را آغاز کرده و علاوه بر بیمه اتومبیل، بیمه عمر، بیمه مسئولیت، بیمه مهندسی و … بیمه آتش سوزی ساختمان را نیز ارائه می‌دهد. بیمه آتش سوزی کارآفرین مانند سایر بیمه‌های آتش سوزی خسارات مالی وارده بر اموال براثر آتش، صاعقه و انفجار را جبران می‌کند؛ به این معنی که خسارات جانی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. در ادامه به بررسی مزایا و معایب بیمه آتش سوزی کارآفرین می‌پردازیم.

آتش، صاعقه و انفجار 3 خطر اصلی در بیمه آتش سوزی محسوب می‌شوند.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه آتش سوزی سامان و طرح‌های ویژه‌اش!


بیمه آتش سوزی کارآفرین

بیمه کارآفرین

بیمه آتش سوزی کارآفرین ساختمان‌های مسکونی، صنعتی و غیر صنعتی را بیمه می‌کند؛ یعنی می‌توانید منزل مسکونی، کارخانه (هر نوع کارخانه‌ای)، فروشگاه، انبار و … را تحت پوشش بیمه آتش سوزی کارآفرین قرار دهید.

در صورت خرید بیمه آتش سوزی، ساختمان بنا، تأسیسات، اثاثیه، ماشین‌آلات، موجودی انبار و موجودی در حال ساخت، تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وقتی موضوع خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی به میان می‌آید، منظور همان 3 خطر اصلی آتش، صاعقه و انفجار است.


پوشش‌های اضافی بیمه آتش سوزی کارآفرین

. شاید شما در منطقه‌ای زلزله‌خیز زندگی می‌کنید.
. شاید خاک زمینی که منزلتان روی آن قرار دارد سست است و احتمال نشست وجود دارد.
. شاید منزلتان قدیمی است و احتمال ترکیدگی لوله آب زیاد است.
. شاید در حوالی فرودگاه زندگی می‌کنید و خطر سقوط هواپیما وجود دارد.
. شاید در کارخانه‌تان ظروف تحت‌فشار صنعتی وجود داشته باشد.

و ده‌ها شاید دیگر …

اگر می‌خواهید ساختمان موردنظرتان علاوه بر 3 خطر اصلی بیمه آتش سوزی، در برابر خطرات دیگر نیز بیمه باشد باید پوشش‌های اضافی را به‌صورت جداگانه خریداری کنید.


برای اینکه خیالتان بابت خسارات ناشی از این خطرات راحت باشد به شما خرید پوشش‌های اضافی را پیشنهاد می‌کنیم. پوشش‌های اضافی موجود در بیمه‌نامه آتش سوزی کارآفرین به شرح زیر است:
. زلزله
. سیل
. طوفان
. ترکیدگی لوله آب
. رانش زمین
. ضایعات ناشی از برف و باران
. شکست شیشه
. سرقت با شکست حرز
. سقوط هواپیما، هلی کوپتر و قطعات آن‌ها
. ظروف تحت‌فشار صنعتی
. هزینه پاک‌سازی و برداشت ضایعات
اگر مورد دیگری را درخواست دارید که در این لیست موجود نیست، می‌توانید به آن اضافه کنید؛ مثل مسئولیت شخص ثالث.

پرداخت هزینه پاک‌سازی و برداشت ضایعات سقف مشخصی دارد که در نمایندگی‌های مختلف متفاوت است.


محاسبه نرخ بیمه آتش سوزی کارآفرین

نرخ بیمه آتش سوزی کارآفرین

نرخ بیمه آتش سوزی بسته به متراژ زیربنا، ارزش اثاثیه، ارزش هر مترمربع از بنا متغیر است. حالا به این موارد پوشش‌های اضافی را هم اضافه کنید.
یک مورد مثال عددی را در ادامه می‌آوریم تا بیشتر با تعرفه بیمه آتش سوزی ساختمان آشنا شوید.
هر یک از شرکت‌های بیمه نرخ مشخص و متفاوتی برای بیمه آتش سوزی خود دارند. نرخ بیمه آتش سوزی کارآفرین 0.18 در هزار است. این عدد را باید در سرمایه مورد بیمه ضرب کنید. فرض کنید سرمایه شما (ارزش ساختمان + اثاثیه) 550 میلیون تومان باشد. هزینه پردا ختی شما بابت بیمه آتش سوزی کارآفرین 99000 تومان خواهد بود. این قیمت بدون در نظر گرفتن 9% مالیات و پوشش اضافی است.

تومان 99000 = 0.00018 × 550,000,000

 حالا فرض کنید شما پوشش اضافی زلزله و نشست زمین را هم بخواهید.

ضریب زلزله در بیمه آتش سوزی کارآفرین 0.4 در هزار و نشست زمین 1 در هزار است. حالا بیایید این ضرایب را در سرمایه اعمال کنیم:

تومان 770,000 = 550,000,000 × (0.001 + 0.0004)

تومان 869000 = 99000 + 770,000

این قیمت بدون در نظر گرفتن مالیات است. با مالیات این عدد به 947,210 تومان  می‌رسد.

بیمه آتش سوزی کارآفرین در حال حاضر 40% تخفیف برای تمام بیمه‌گزارانش در نظر می‌گیرد؛ این امر سبب شده قیمت بیمه آتش سوزی کارآفرین نسبت به سایر شرکت‌های بیمه پایین‌تر و مناسب‌تر باشد.

بیمه آتش سوزی کارآفرین 40% تخفیف به تمامی بیمه‌گزاران ارائه می‎دهد که مزیت بسیار خوبی در بین شرکت‌های بیمه است.


ویژگی‌های بیمه آتش سوزی

برخی ویژگی‌های بیمه آتش سوزی که در اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو در نظر گرفته شده عبارت‌اند از:

سطح توانگری

منظور از سطح توانگری، میزان توانایی مالی شرکت بیمه در پرداخت خسارت است. بیمه آتش سوزی کارآفرین در سطح توانگری یک قرار دارد؛ یعنی وضعیتی بسیار مطلوب.

میزان رضایت مشتری

میزان رضایت مشتری موضوع مهمی در امتیازدهی به یک شرکت بیمه است. از میزان راهنمایی بیمه‌گزار گرفته تا پاسخ‌گویی به شکایات و میزان دانش کارکنان. بیمه آتش سوزی کارآفرین به دلیل استفاده از کادری مجرب و متخصص در این امر، وضعیت مطلوبی دارد.

تعداد شعب پرداخت خسارت

در صورت بروز حادثه، بیمه آتش سوزی کارآفرین مانند سایر شرکت‌ها اقدام به بررسی وضعیت و پرداخت خسارت می‌کند؛ اما باید در نظر بگیرید که تمامی شعب، پرداخت خسارت ندارند. بیمه آتش سوزی کارآفرین با بیش از 50 شعبه پرداخت خسارت در سراسر کشور، اقدام به ارائه خدمات به بیمه‌گزاران می‌کند.

می‌توانید موارد بالا را در اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو برای شرکت‌های مختلف بیمه ببینید و به‌راحتی باهم مقایسه کنید. انتخاب راحت‌تر خواهد بود.


طرح تدبیر بیمه کارآفرین

طرح تدبیر بیمه کارآفرین

بیمه کارآفرین یک طرح بسیار ویژه برای بیمه‌گزاران در نظر گرفته که علاوه بر بیمه آتش سوزی کارآفرین، بیمه مسئولیت آتش سوزی و حوادث خانواده را نیز شامل می‌شود. ویژگی‌های این طرح را کمی توضیح می‌دهیم، حتماً موضوع برایتان روشن‌تر خواهد شد.

این طرح (که قیمت و شرایطش در نمایندگی‌های مختلف متفاوت است) خطرات زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:
. آتش سوزی: این مورد مثل طرح عادی بیمه آتش سوزی کارآفرین صرفاٌ آتش، صاعقه و انفجار را تحت پوشش قرار می‌دهد.
. مسئولیت آتش سوزی: اگر هنگام بروز سانحه آتش سوزی، منزل مسکونی همسایه نیز دچار خسارت شد، این طرح خسارات آن را متقبل می‌شود. این مورد در طرح عادی بیمه آتش سوزی به صورت پوشش اضافی قابل خریداری است درصورتی‌که در این طرح به‌صورت پکیج و بدون هزینه اضافی ارائه می‌شود.
. حوادث خانواده: در صورت فوت یا نقص عضو یکی از اعضای خانواده در اثر آتش، صاعقه، انفجار، سیل و سرقت این طرح تا سقف مشخصی خسارات را جبران می‌کند. دقت کنید که بیمه آتش سوزی خسارات جانی را جبران نمی‌کند؛ اما طرح تدبیر این مزیت را داراست.
در مورد حوادث خانواده ذکر چند نکته ضروریست:
1. تعداد حداکثر 4 نفر را پوشش می‌دهد؛ یعنی خود بیمه‌گزار با 3 نفر از اعضای خانواده تحت این پوشش قرار می‌گیرند.
2. پوشش سرقت در برخی نمایندگی‌ها ارائه نمی‌شود. همچنین برخی نمایندگی‌ها ممکن است پوشش‌های بیشتری ارائه دهند.
3. سقف مشخصی دارد که در نمایندگی‌های مختلف متفاوت و کاملاً توافقی است.

طرح تدبیر بیمه کارآفرین تا 50% تخفیف دارد که به تمام بیمه‌گزاران ارائه می‌شود.


نمونه‌ای از پرداخت خسارت توسط بیمه آتش سوزی کارآفرین

حادثه آتش سوزی پاساژ قائم

آتش سوزی پاساژ قائم خرم‌آباد در مهر ۹۵ اتفاق افتاد. در این حادثه واحدهای زیادی خسارت دیدند که برخی از آن‌ها تمام سرمایه خود را از دست دادند. از ۱۳۶ واحد این پاساژ تنها ۲۱ واحد بیمه آتش سوزی داشتند که ۱۱ واحد تحت پوشش بیمه آتش سوزی کارآفرین بودند. نکته‌ای که قابل توجه و باعث افسوس است اینست که سال قبل از حادثه، تعداد ۲۵ واحد تحت پوشش بیمه آتش سوزی کارآفرین بودند؛ یعنی بیشتر از دو برابر! بیمه کارآفرین ۸۰۰ هزار تومان بابت حق بیمه این ۱۱ واحد دریافت کرده بود و ۴۴۷ میلیون و ۱۷۶ هزار تومان بابت خسارت پرداخت کرد.


نحوه خرید بیمه آتش سوزی کارآفرین

خرید سنتی بیمه آتش سوزی

برای خرید بیمه آتش سوزی کارآفرین دو راه پیش رو دارید. اول اینکه به یکی از نمایندگی‌ها مراجعه و درخواست خرید کنید. مسئول مربوطه احتمالاً شرایط عمومی بیمه آتش سوزی و طرح‌های خاص را برای شما توضیح و فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما باید تمامی مشخصات ملکتان، لیست اثاثیه و پوشش‌های اضافی (در صورت نیاز) را در فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی کارآفرین با دقت و صداقت کامل وارد کنید. صادرکننده بیمه بعد از بررسی فرم و در صورت قبول ریسک بنای موردنظر شما، اقدام به صدور بیمه‌نامه می‌کند.

مراجعه به نمایندگی‌های بیمه و خرید سنتی بیمه آتش سوزی کمی وقت‌گیر است. روش آسان‌تر، خرید به‌صورت آنلاین است.


خرید آنلاین بیمه آتش سوزی

شما با ورود به اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو خواهید دید علاوه بر بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه، بیمه آتش سوزی نیز قابل خریداری است. با ورود به قسمت بیمه آتش سوزی و واردکردن مشخصات بنای مذکور، می‌توانید لیست قیمت و ویژگی‌های تمام بیمه‌های آتش سوزی را ببینید؛ که شامل بیمه آتش سوزی کارآفرین نیز می‌شود. خواهید دید که فرم پیشنهاد بیمه آتش سوزی به‌صورت کاملا محسوس ساده‌سازی شده است. حتی می‌توانید پوشش‌های اضافی را انتخاب کنید و شاهد تغییر قیمت‌ها در شرکت‌های مختلف باشید، باهم مقایسه کنید و بهترین را انتخاب کنید. در آخر و در صورت خرید بیمه آتش سوزی، ما بیمه‌نامه‌تان را به‌صورت رایگان درب منزلتان به شما تحویل می‌دهیم.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید