در مورد بیمه آتیه فرزندان کارآفرین قبل از هر صحبتی باید توضیح دهیم بیمه آتیه فرزندان چیست و چه شرایطی دارد. تربیت و پرورش کودکان تنها دغدغه والدین نیست اگر شما هم فرزند داشته باشید به خوبی متوجه این نکته هستید که علاوه بر تربیت کودک وضعیت مادی و رفع خرج و مخارج و نیازهای او در آینده نیز بسیار مهم است. امروز دیگر زوجین حتی قبل از فرزند‌آوری به آینده کودکان خود فکر می‌کنند و سعی می‌کنند بهترین امکانات را در اختیار آن‌ها قرار دهند و ترتیبی می‌دهند تا کودک آن‌ها در دوران نوجوانی و جوانی نگرانی مادی کمتری داشته باشد. طرح بیمه آتیه فرزندان به منظور رفع این نگرانی‌ها و کمکی است برای والدین در راستای تأمین آینده کودکانشان. اما چطور بیمه آتیه فرزندان سعی در تأمین این آینده و رفع نگرانی‌های موجود می‌کند موضوعی است که در اینجا به آن می‌پردازیم.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست؟


مزایای بیمه آتیه فرزندان

معمولاً والدین از همان سال‌های اولیه بچه‌دار شدن، اقدام به افتتاح حساب برای کودکشان کرده و  مبالغی را به این حساب واریز می‌کنند تا سرمایه‌ای برای آینده فرزندشان شود.

خرید بیمه آتیه فرزندان کارآفرین یا به طور کلی بیمه آتیه فرزندان می‌تواند جایگزینی به جای سرمایه‌گذاری در بانک باشد چرا که فرزند اگر از بدو تولد بیمه شود حداقل تا 20 سالگی نیاز به استفاده از این بیمه ندارد و از آنجایی که سقف این بیمه 30 سال است حتی در صورت 20 ساله بودن قرارداد بیمه یا بازخرید آن در سال بیستم، مبلغ قابل توجهی به بیمه‌شده خواهد رسید.

مزایای بیمه آتیه فرزندان شامل: سود تضمینی، سود حاصل از مشارکت، بازپرداخت اصل سرمایه سپرده شده به بیمه‌شده، استفاده از پوشش‌های مورد نیاز در صورت درخواست و دریافت وام است.

با بیمه آتیه فرزندان هم برای آینده فرزندانتان سرمایه‌گذاری کنید و هم از مزایا و خدمات آن در مواقع بحران بهره‌مند شوید.


مطلب مرتبط: مقایسه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در بانک


هدف از بیمه آتیه فرزندان

هدف از این اسم و این بیمه، جلب توجه والدین به این نکته مهم یعنی آسایش و رفاه فرزندانشان در سال‌های جوانی است. همه دوست دارند بهترین سال‌های زندگی‌شان را به جای کار مداوم و بی وقفه برای به دست آوردن و جمع‌آوری پول، صرف ایجاد کسب و کار مناسب یا تحصیلات در سطوح بالای دانشگاهی کنند؛ یا برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های معتبر دنیا بروند. تمامی این‌ها می‌تواند آرزو نباشد اگر هزینه آن در زمان لازم مهیا باشد. بیمه آتیه به خوبی این نکات را در نظر گرفته تا در سال‌های 20 تا 30 سالگی فرد با سرمایه‌ای که از بیمه به دست می‌آورد بتواند به آرزوها و در نتیجه آینده‌ای که مد نظر دارد برسد.

بیمه آتیه فرزندان یک آینده‌نگری برای استفاده بهتر از فرصت‌های زندگی در جوانی است.


بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کارآفرین

بیمه کارآفرین که یک بیمه‌گر خصوصی است در قالب بیمه عمر و سرمایه‌گذاری خود طرح‌های مختلفی را ارایه می‌دهد از جمله:

بیمه عمر انفرادی کارآفرین: که در آن حق بیمه پرداختی تنها توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌شود.
بیمه عمر طرح مشترک کارآفرین: در این طرح بیمه‌گزاران دو نفر هستند که اما یک حق بیمه را می‌پردازند. در عین حال از خدمات بیمه‌ای برای دو نفر می‌توانند سود ببرند.
بیمه عمر طرح خود‌پرداخت کارآفرین: برای کسانی که می‌خواهند حق بیمه‌ای بیشتر از سقف حق بیمه سالانه پرداخت کنند.
بیمه عمر طرح مستمری کارآفرین: بیمه‌گزار در این طرح بیمه کارآفرین به جای گرفتن تمامی سرمایه و سود خود به صورت یکجا، آن را در قالب مستمری و طی زمان‌های معین دریافت نماید.


مطلب مرتبط: بیمه عمر چیست و چه مزایایی دارد؟ 


بیمه آتیه فرزندان کارآفرین

طرح بیمه عمر آتیه فرزندان کارآفرین

طرح بیمه آتیه فرزندان را بسیاری از بیمه‌ها و بانک‌ها و دیگر مؤسسات به متقاضیان و یا کارکنان خود ارایه می‌دهند. اما در میان طرح‌های بیمه کارآفرین که در قالب بیمه عمر و سرمایه‌گذاری توسط این بیمه‌گر ارایه می‌شود، طرح بیمه آتیه فرزندان کارآفرین وجود ندارد. علت اینکه بیمه آتیه فرزندان کارآفرین ارایه نشده هم بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که به صورت جامع و کامل، تمامی خدمات طرح بیمه آتیه فرزندان را ارایه کرده و بیمه‌گزار می‌تواند از همان بدو تولد برای فرزندش اقدام به خرید این بیمه عمر کند. با وجود طرح‌های مختلف که در قالب بیمه عمر در بیمه کارآفرین ارایه می‌شود، بیمه‌گزار می‌تواند در صورت نیاز طرح مورد نیاز خود را انتخاب کند. همچنین باید گفت بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه کارآفرین، بیمه‌ای انعطاف پذیر است و بیمه‌گزار در هر مرحله از زمان قرارداد بیمه می‌تواند نسبت به تغییر در آن اقدام کند و مطابق میل یا شرایط جدید اقتصادی خود، آن را تنظیم کند.

طرح بیمه آتیه فرزندان بخشی از خدمات بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که در جهت ایجاد توجه به فرزندان و آینده آن‌ها برنامه‌ریزی و اجرا شده است. توجه به فرزندان و آینده آن‌ها همیشه بخشی از نگرانی والدین یا زوجینی است که قصد فرزندآوری دارند. بیمه‌ها که نقش حمایتی دارند، این مسئله را مد نظر داشته و در طرح‌های مختلف خود سعی می‌کنند بیشترین خدمات را در قالب طرح‌های خود ارایه دهند. بیمه آتیه فرزندان هم یکی از این خدمات است که با حمایت از فرزندان بیمه‌گزار، به خدمت‌رسانی در این حیطه می‌پردازد.

با خرید بیمه آتیه فرزندان و یا بیمه عمر از بدو تولد فرزندتان آینده آن‌ها را بیمه کنید.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


در هنگام خرید بیمه آتیه فرزندان به چند نکته دقت کنید

چند نکته درباره بیمه آتیه فرزندان

. این قرارداد یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و در شروع دوران مهم جوانی فرزند‌تان سود قابل توجهی را نصیب فرزندتان می‌کند.

. بیمه‌گزار با خرید بیمه عمر برای فرزندش، آسودگی خیال خودش را فراهم می‌کند. چون در مواقع سختی بیمه به عنوان حمایت کننده مالی در کنار وی خواهد بود و حتی در صورت غیاب او به خدمات‌دهی به فرزند وی ادامه می‌دهد.

. پرداخت حق بیمه‌های خود را مطابق با توان مالی خود تعیین کنید. هرچه حق بیمه‌ای که می‌پردازید بیشتر باشد سود حاصل و مبلغ بازپرداخت در پایان قرارداد بیشتر خواهد بود.

. متقاضی باید هرچه زودتر اقدام به خرید بیمه آتیه فرزندان کند چرا که با بالا رفتن سن فرزندتان مبلغ حق بیمه نیز افزایش می‌یابد در عین حال هرچه زودتر بیمه خود را خریداری کنید زودتر به سود و خدمات مورد نظر خود خواهید رسید.

. بیمه‌گزار باید تورم سالیانه را در نظر بگیرد و درصد مبلغ افزایش سالیانه را طوری انتخاب کند که هم در توان مالی وی بوده و هم در پایان قرارداد مبلغی که بیمه‌گر به او پرداخت می‌کند دارای ارزش مالی بالایی در زمان خودش باشد. درصد افزایش سالیانه قسمتی در فرم بیمه عمر است که بیمه‌گزار باید از 3 تا 25 درصد را انتخاب کرده و تعیین کند در سال‌های بعد چند درصد حق بیمه فعلی خود را افزایش دهد. این افزایش حق بیمه در هر سال به علت تورم سالانه انجام می‌شود. منطقی نیست که بعد از حداقل 5 سال سرمایه بیمه‌گزار همان مقدار اولیه یا اندکی از آن بیشتر باشد چرا که در این سال‌ها با افزایش تورم از ارزش پول کاسته می‌شود. با افزایش سالانه حق بیمه، بیمه‌گزار از کاهش ارزش سرمایه و سود حاصل از آن جلوگیری می‌کند.

اگرچه بیمه آتیه فرزندان کارآفرین ارایه نشده اما عوامل تأثیر‌گذار در محاسبه بیمه عمر همان عوامل موثر در بیمه آتیه فرزندان است و از طریق یکسانی محاسبه می‌شود.

بیمه آتیه فرزندان کارآفرین توسط این بیمه‌گر ارایه نشده اما بیمه عمر کارآفرین همان خدمات را عرضه می‌کند. 


مطلب مرتبط: بررسی جدول محاسبه بیمه عمر کارآفرین


خرید بیمه آتیه فرزندان

خرید بیمه آتیه فرزندان

برای خرید بیمه آتیه فرزندان ابتدا باید ببینید این بیمه توسط کدام شرکت‌ها عرضه می‌شود. برخی شرکت‌ها این بیمه را در قالب طرحی از بیمه عمر و سرمایه‌گذاری ارایه می‌دهند چرا که ساختار یکسانی دارند. به هر صورت بعد از انتخاب بیمه‌گر خود می‌توانید نسبت به خرید بیمه اقدام کنید.

سامانه اینترنتی بیمیتو بستر خوبی برای کسب اطلاعات در خصوص انواع بیمه و شرکت‌های مختلف بیمه است. با بیمیتو امکان مقایسه بیمه‌های مختلف بین شرکت‌های بیمه و امکان خرید آنلاین بیمه نیز وجود دارد. کافی است آنلاین باشید تا بتوانید خرید بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و در نهایت استعلام بیمه آتش‌سوزی داشته باشید یا برای دفترچه تامین اجتماعی خود عملیات تمدید اعتبار، تعویض و صدور دفترچه بیمه را انجام داده و آن را در محل کار و یا منزل خود دریافت کنید.

در کنار تمام تلاش‌هایی که برای آینده فرزندانتان انجام می‌دهید خرید بیمه آتیه فرزندان یا خرید بیمه عمر برای آن‌ها در بدو تولد کمک بزرگی به آن‌ها در دوران جوانی‌شان است. از طریق اینترنت و به کمک بیمیتو می‌توانید با اطلاع دقیق‌تر و با اطمینان کامل و بسیار سریع‌تر از رجوع به دفاتر خدمات بیمه، بیمه مورد نیاز خود را خریداری کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید