در دوره‌ای هستیم که همه مردم تمایل دارند تا کارهایشان را در کمترین زمان ممکن انجام دهند و حتی ثانیه‌ها هم برای آن‌ها ارزشمند است. با افزایش ظهور اینترنت در سراسر دنیا و سازگاری حرفه‌ها و تخصص‌ها با تعاملات آنلاین، یک موج سریعی از تجارت الکترونیک در بیشتر کشورها به وجود آمده است. خرید محصولات و خدمات آنلاین بیش‌ازپیش آسان شده است. درحالی‌که میلیون‌ها نفر کفش، لباس، مواد غذایی و کتاب را به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنند، باید تلاش کنیم تا بیمه را هم به‌صورت آنلاین بخریم. هر زمان که ما به خریدن بیمه فکر می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهن ما می‌آید یک نماینده است؛ نماینده‌ای که نیازهای ما را درک کند، مطابق این نیازها یک برنامه پیشنهاد دهد، به ما در مورد ویژگی‌های آن توضیح دهد و از تمام اصول و قوانین در یک چهارچوب مشخص‌شده پیروی کند. همان‌طور که اینترنت برای همگان خرید لباس، کفش، کتاب و سایر نیازهای روزمره را آسان کرده است؛ به همین ترتیب درهایی هم برای خرید بیمه آنلاین گشوده است. از طریق اطلاعات در دسترسی که به‌صورت آنلاین فراهم می‌کند، امکان یک مقایسه دقیق، درک کامل و راحت موارد مختلف، انتخاب و خرید بیمه آنلاین را به وجود می‌آورد. خرید بیمه آنلاین نه‌تنها بسیار مناسب و راحت است بلکه یکی از ارزان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های خرید بیمه است. بیمه آنلاین در اکثر کشورها در حال رشد و افزایش است و بسیاری از مردم تصمیم گرفته‌اند تا در سیاست‌های خرید بیمه‌های خود تجدیدنظر کرده و خرید آنلاین بیمه را جایگزین خرید آفلاین از طریق کانال‌های سنتی کنند.


خرید بیمه آنلاین

:در این قسمت دلایلی منطقی برای خرید بیمه آنلاین مطرح می‌شود

1- انتخاب آگاهانه و شناخته‌شده

خرید بیمه آنلاین به شما این امکان را می‌دهد تا اطلاعاتی دقیق در مورد انتخاب خود داشته باشید، ویژگی‌های برجسته و چشم‌گیر آن را بدانید و شرایط و ضوابط شرکت‌های بیمه‌گر را به‌طور کامل در وب‌سایت باهم مقایسه کنید. این امر دقت و شفافیت اطلاعات را تضمین کرده و به شما کمک می‌کند تا آگاهانه انتخاب کنید. خرید آنلاین ارزیابی آسانی را برای بیمه‌گزاران و مشتریان فراهم می‌کند. علاوه بر این؛ نیازی نیست که شما خودتان حق بیمه خود را محاسبه کنید؛ تمامی حق بیمه‌ها در وب‌سایت محاسبه‌شده و به شما کمک می‌کند تا گزینه‌ای را پیدا کنید که متناسب با بودجه و نیازهای شما باشد. همچنین شما می‌توانید سوابق مالی و اعتبار شرکت‌های بیمه‌گر را از طریق چندین سایت آنلاین مشاهده و بررسی کنید.


2- مقرون به‌صرفه بودن

در کنار سرعت و راحتی، ارزان‌ترین روش خرید بیمه، خرید آنلاین بیمه است. حق بیمه‌های آنلاین نسبتاً پایین‌تر است زیرا از بین بردن واسطه‌ها و هزینه‌های اضافی مانند کمیسیون، سربار و سایر هزینه‌های عملیاتی باعث کاهش هزینه کلی شرکت بیمه‌گر و به دنبال آن باعث کاهش هزینه بیمه‌گزار شده و به‌عنوان یک مزیت برای بیمه‌گزار به شمار می‌آید.


3- آسان، سریع و راحت

ما بیمه تهیه می‌کنیم تا برای تمام چیزهای نامعلوم و ابهاماتی که ممکن است زمانی با آن‌ها مواجه شویم آماده باشیم  و ازآنجایی‌که همه ما تلاش می‌کنیم تا برای کارهایمان زمان کمتری صرف کنیم، خرید آنلاین بیمه موجب صرفه‌جویی زمان زیادی می‌شود. چه برای خرید بیمه عمر و چه برای خرید بیمه درمانی و سایر بیمه‌ها، دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. خرید آنلاین بیمه آسان و راحت است زیرا به شما امکان مقایسه تمام گزینه‌های موجود، انتخاب بهترین گزینه و پرداخت آنلاین را می‌دهد. روند درخواست آنلاین برای بیمه بسیار هموار و سریع است و یک دروازه پرداخت امن دارد که باعث بالا رفتن سرعت و سادگی آن می‌شود.


4- جلوگیری از معاملات نادرست

بروز معاملات نادرست در بخش فروش بیمه بسیار رایج است. این موضوع شامل فروش بیمه‌نامه‌های مختلف توسط یک دلال می‌شود که اطلاعاتی نادرست به بیمه‌گزار داده و یا حقایق قانونی در مورد بیمه‌نامه را از بیمه‌گزار پنهان می‌کند. به‌جای راهنمایی مناسب بیمه‌گزاران، برخی از نمایندگان و دلالان تلاش می‌کنند تا با توجه به شرایط بیمه‌گزاران، اطلاعاتی به آن‌ها بدهند که فقط موجب خرید بیمه‌نامه شود تا آن‌ها به کارمزد خود برسند. اما در خرید آنلاین بیمه، موضوع کاملاً متفاوت است و چنین مسائل غیراخلاقی وجود ندارد زیرا بیمه‌گزار به‌طور مستقیم و بدون دلال و واسطه خرید خود را ثبت می‌کند.


5- حذف فرم و کاغذبازی

خرید آنلاین از ابتدا تا انتها بدون استفاده از کاغذ انجام می‌شود. کل فرآیند از شروع درخواست تا دریافت بیمه به‌صورت دیجیتال است. به این صورت که دیگر برای ثبت سفارش بیمه موردنظر خود نیازی به پر کردن فرم پیشنهاد نیست و می‌توانید درخواست خود را به‌صورت آنلاین در وب‌سایت ثبت کنید و حق بیمه خود را آنلاین پرداخت کنید.


6- خدمات خودکار

پلتفرم آنلاین تنها محدود به خرید نمی‌شود. در کنار مزایایی که در قسمت‌های بالا مطرح شد، خرید آنلاین بیمه با یادآوری خودکار در مورد موعد تمدید بیمه‌های خریداری‌شده به شما کمک می‌کند تا موعد سررسید خود را فراموش نکنید و مجبور به پرداخت جریمه دیرکرد نشوید. علاوه بر این یک پلتفرم سرویس‌دهی کارآمد و سریع است که می‌تواند توسط بیمه‌گزاران استفاده شود. از آنجایی که همه ما با فناوری‌های هوشمندانه به‌طور کامل آشنا نیستیم و ممکن است در زمان استفاده از پورتال آنلاین بیمه با چالش‌هایی مواجه شویم، این وب سایت‌ها معمولاً قسمت پشتیبانی برای رسیدگی به این مشکلات و چالش‌ها نیز دارند. همچنین می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن‌های پشتیبانی این وب‌سایت‌ها سؤالات خود را مطرح کرده و از راهنمایی آن‌ها استفاده کنید.


بیمه آنلاین

حال که از مزایای خرید بیمه آنلاین مطلع شدیم، یک سامانه اینترنتی خرید بیمه را به شما معرفی می‌کنیم. سامانه اینترنتی بیمیتو به‌عنوان یک وب‌سایت خرید بیمه آنلاین فعالیت می‌کند. با استفاده از بیمیتو نیازی نیست خودتان حق بیمه موردنظر را محاسبه کنید . در این وب‌سایت با ورود اطلاعات می‌توانید حق بیمه و ویژگی‌های تمامی شرکت‌های بیمه‌گر موجود را مشاهده و بررسی کرده و مطابق با معیارهای خود بیمه موردنظر را انتخاب نموده و سفارش خود را ثبت کنید. علاوه بر مشاهده و مقایسه قیمت بیمه شرکت‌های مختلف، می‌توانید مزایای برجسته و شرایط شرکت‌های مختلف بیمه‌گر را نیز بررسی و مقایسه کنید. کلیه روند خرید بیمه از طریق بیمیتو به‌صورت آنلاین بوده و نیازی به پر کردن فرم یا مراجعه حضوری نیست.

برای پرداخت حق بیمه موردنظر خود که از سامانه بیمیتو خریداری می‌کنید می‌توانید از طریق یک درگاه پرداخت امن اقدام کرده و حق بیمه خود را  به‌صورت آنلاین پرداخت کنید.

شما با استفاده از سامانه اینترنتی بیمیتو می‌توانید برای خرید بیمه‌های مختلف از قبیل بیمه بدنه و شخص ثالث خودرو، بیمه شخص ثالث موتورسیکلت، بیمه مسافرتی، بیمه آتش‌سوزی و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری اقدام نمایید. همچنین با استفاده از این سامانه می‌توانید برای صدور، تعویض و تمدید دفترچه تأمین اجتماعی خود بدون مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری‌های تأمین اجتماعی اقدام کنید و دفترچه تأمین اجتماعی خود را در سریع‌ترین زمان ممکن درب منزل خود تحویل بگیرید.

سامانه بیمیتو با حذف هزینه‌های جانبی تلاش می‌کند که بیمه‌نامه موردنظر شما را با مناسب‌ترین حق بیمه در اختیار شما قرار دهد. علاوه بر قیمت مناسب، سادگی و راحتی، سرعت بالا و اطلاعاتی که سامانه بیمیتو برای تهیه بیمه‌نامه فراهم کرده است، قسمت پشتیبانی بیمیتو شما را در زمان‌هایی که دچار مشکل در روند خرید بیمه شده‌اید و یا سؤالی برایتان مطرح شده است کمک می‌کند. بنابراین شما می‌توانید در هر زمان و مکانی که دسترسی به اینترنت داشته باشید برای ثبت سفارش بیمه موردنظر خود اقدام کنید و دیگر نگران موعد سررسید بیمه‌های خود نباشید.

منبع: Policybazaar

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید