بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه‌ای جامع است که زندگی بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار می‌دهد بر همین اساس در چارچوب بیمه عمر، طرح‌های مختلفی ارایه می‌شود تا هرچه بیشتر به بیمه‌گزار کمک کند. بیمه بازنشستگی البرز یکی از این طرح‌ها است که در چارچوب بیمه عمر ارایه می‌شود و بیمه‌گزار در دوران بازنشستگی می‌تواند از مزایای آن استفاده کند. آنچه در ادامه می‌خوانید تعریفی از بیمه عمر و میزان حمایت آن از بیمه‌گزار است و همچنین توضیح خواهیم داد که بیمه بازنشستگی البرز چه کار می‌کند و چرا باید آن را تهیه کرد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و سرمایه‌‌گذاری چیست؟


بیمه بازنشستگی یا بیمه عمر بازنشستگی البرز ؟

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در حالت کلی قراردادی بلندمدت است که بین شرکت بیمه و بیمه‌گزار منعقد می‌شود. در بیمه عمر، بیمه‌گزار متعهد می‌شود که حق بیمه‌های پرداختی را در زمان‌هایی که تعیین کرده است پرداخت کند و به ازای آن می‌تواند از پوشش‌های بیمه عمر و دیگر مزایای آن استفاده کند. نکته قابل ذکر این است که این حق بیمه‌ها مصرف نمی‌شود بلکه مانند سپرده نزد شرکت بیمه می‌ماند و شرکت بیمه نیز در پایان هر سال سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت را به آن‌ها پرداخت می‌کند. با پایان قرارداد بیمه عمر، تمامی حق بیمه‌های پرداخت شده به همراه سود آن به بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. در بیمه بازنشستگی با رعایت همه موارد بیمه عمر اما تمهیدی در نظر گرفته شده تا بیمه‌گزار بتواند تا آخر عمر از اندوخته بیمه عمر استفاده کند به همین دلیل آن را با نام بیمه عمر بازنشستگی نیز می‌شناسند.

در بیمه بازنشستگی این امکان برای بیمه‌گزار وجود دارد که اندوخته عمر خود را به صورت مستمری دریافت کند.


مطلب مرتبط: بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز مطابق با شرایط مالی شما


چرا به بیمه بازنشستگی البرز نیازمندیم؟

چرا بیمه عمر و بازنشستگی البرز؟

همان‌طور که از نام این بیمه مشخص است بیمه بازنشستگی برای رفع نیازهای بیمه‌گزار، یعنی دریافت مبالغ مستمری در دوران بازنشستگی در نظر گرفته شده است. هر رده سنی شرایط و نیازهای مربوط به خود را دارد. در دوران بازنشستگی نیز نیازهایی وجود دارد که بیمه بازنشستگی البرز تلاش می‌کند به این نیازها پاسخ دهد. شرایطی که در دوران بازنشستگی نیاز ما به این بیمه را مشخص می‌کند به شرح زیر است:

. میزان حقوق افراد بازنشسته در حد معینی باقی می‌ماند و هر ساله درصدی مطابق نرخ تورم به آن اضافه خواهد شد و دیگر امکانات مانند مزایا، پاداش و اضافه‌حقوق به وی تعلق نمی‌گیرد.

. دوران بازنشستگی، دوران استراحت برای افراد است و معمولاً در این سنین افراد توان کار کردن را به خاطر کهولت سن از دست می‌دهند. وجود مستمری‌هایی که به طور منظم پرداخت شود برای این افراد ضروری است.

. بیمه‌گزار در این سنین توان فعالیت کاری ندارد و نمی‌تواند با دریافت یکجای اندوخته بیمه عمر از آن استفاده اقتصادی کند. در سنین بازنشستگی، فرد بیشتر به یک مستمری نیاز دارد تا بتواند امورات زندگی خود را مدیریت کند و نیازمند کسی نباشد؛ بدون اینکه نیاز به انجام معاملات و فعالیت‌های اقتصادی مانند سرمایه‌گذاری باشد.

. با افزایش سن، شاهد بروز بیماری‌های مختلف هستیم. چنانچه بیمه‌گزار در این سنین همچنان تحت پوشش بیمه باشد می‌تواند از پوشش سرمایه‌های مختلف استفاده کند و در غیر این صورت مستمری پرداختی بیمه بازنشستگی البرز می‌تواند در پرداخت هزینه‌های بستری و درمانی کمک‌کننده باشد.

. بخش مهمی از افراد جامعه که می‌تواند از این بیمه استفاده کنند زنان خانه دار هستند و با بیمه بازنشستگی زنان خانه دار البرز ، زنان خانه‌دار که اکثراً منبع درآمدی نیز ندارند می‌توانند در سال‌های پیری خیال آسوده‌تری نسبت به تأمین مخارج خود داشته باشند.

بیمه بازنشستگی البرز به عنوان یک پشتوانه مالی در دوران بازنشستگی به بیمه‌گزار کمک می‌کند.


مطلب مرتبط: جدول بیمه عمر البرز


بیمه بازنشستگی البرز برای چه افرادی مناسب است؟

بیمه بازنشستگی البرز برای چه کسانی مناسب است

وقتی صحبت از بیمه بازنشستگی البرز می‌شود معمولاً تصاویری از افراد سالخورده و بازنشسته را تداعی می‌کند در صورتی که برای دریافت این بیمه باید در دوران جوانی و زمانی که بیمه‌گزار توانایی کار و درآمدزایی دارد اقدام شود تا در دوران بازنشستگی بتواند از مزایای آن بهره ببرد. در دوران بازنشستگی، افراد توان کار کردن خود را از دست می‌دهند و از طرفی حقوق بازنشستگی برای کسانی که حقوق داشته باشند کمتر از زمانی است که مشغول به فعالیت بوده‌اند. همچنین بازنشستگی مخصوص کارمندان و کارکنان سازمان‌ها و ادارات دولتی و خصوصی است و برای اشخاصی که در بازار آزاد فعالیت می‌کنند چنانچه در طول سال‌های کاری خود به سرمایه و سود قابل توجهی دست پیدا نکرده باشند، امکان بازنشسته شدن وجود ندارد. این دسته از افراد شاید بیشتر از دیگران نیاز به بیمه بازنشستگی داشته باشند. در مجموع با این توضیحات می‌توان نتیجه گرفت که چرا افراد باید قبل از فرا رسیدن دوران بازنشستگی و پیری اقدام به دریافت این بیمه کنند.

همه افراد و در هر سنی می‌توانند بیمه بازنشستگی البرز را تهیه کنند و بیمه‌گزار باید قبل از بازنشستگی اقدام به خرید این بیمه کند.


مطلب مرتبط: نرخ سود بیمه عمر چقدر است؟


بیمه بازنشستگی البرز چه حمایتی از بیمه‌گزار می‌کند؟

بیمه بازنشستگی البرز، بیمه‌گزار را در موقعیت‌های مختلف حمایت می‌کند. ابتدا یک فرصت سرمایه‌گذاری بلند‌مدت در اختیار وی قرار می‌دهد. پوشش‌های بیمه بازنشستگی در مواقع لزوم می‌تواند به بیمه‌گزار در جبران خسارت کمک کند. پوشش‌هایی مانند پوشش سرمایه فوت عادی و سرمایه فوت در اثر حادثه، پوشش سرمایه امراض خاص، پوشش ازکارافتادگی، پوشش نقص عضو در اثر حادثه که در صورت بروز هر کدام از این اتفاقات به بیمه‌گزار یا ذی‌نفعان او در جهت جبران خسارت، مبلغ آن پوشش پرداخت خواهد شد. بیمه بازنشستگی البرز با پرداخت سود سالانه تضمینی و سود سالانه حاصل از مشارکت به حق بیمه‌های پرداختی و همچنین ارایه وام در صورت نیاز به او، از نظر مالی نیز به بیمه‌گزار کمک می‌کند.


مطلب مرتبط: سود محاسبه سود بیمه عمر


نحوه دریافت اندوخته نهایی بیمه عمر در بیمه بازنشستگی  البرز

نحوه دریافت اندوخته بیمه بازنشستگی البرز

بعد از پایان قرارداد بیمه‌گزار به سه روش می‌تواند اندوخته بیمه‌نامه خود را دریافت کند.

روش اول: این است که همه اندوخته خود را یکجا دریافت کند که در بیمه بازنشستگی معمولا این اتفاق نمی‌افتد.

روش دوم: ترکیبی از پرداخت مستمری و اندوخته بیمه عمر است. یعنی بیمه‌گزار تعیین می‌کند که بخشی از اندوخته بیمه عمر خود را یکجا و بخشی دیگر را به صورت مستمری دریافت کند.

روش سوم: دریافت اندوخته بیمه عمر در قالب مستمری است که می‌تواند مدت‌دار باشد و بیمه‌گزار مشخص کند که تا چند سالگی مایل به دریافت مستمری است و یا اینکه درخواست مستمری مادام‌العمر کند. با مستمری مادام‌العمر تا سن 106 سالگی به بیمه‌گزار مستمری پرداخت خواهد شد.

در بیمه بازنشستگی البرز بیمه‌گزار می‌تواند اندوخته بیمه خود را به صورت مستمری مادام‌العمر، مستمری موقت و یا به صورت یکجا دریافت کند.


مستمری مادام‌العمر بیمه بازنشستگی البرز

بیمه‌گزار در بیمه بازنشستگی می‌تواند درخواست مستمری مادام‌العمر کند و مقدار آن را نیز با توجه به حق بیمه پرداختی تعیین کند. در مقابل بیمه البرز نیز موظف است پس از پایان قرارداد مبلغ مشخصی را به صورت مستمری تا پایان عمر وی به او پرداخت کند. بیمه‌گزار می‌تواند درخواست دهد که مستمری وی به صورت ماهانه و یا سالانه پرداخت شود.


میزان مستمری بیمه عمر در بیمه بازنشستگی چقدر است؟

میزان مستمری بیمه بازنشستگی البرز چقد راست

مقدار دقیق مستمری بیمه بازنشستگی البرز به شرایط بیمه‌نامه بستگی دارد و این که مقدار اندوخته نهایی چقدر باشد. در نهایت مقدار مستمری و تعداد سال‌های دریافت آن با توافق بیمه‌گزار و بیمه البرز صورت می‌گیرد. بیمه‌گزار می‌تواند مشخص کند که تا چند سالگی خود مایل به دریافت مستمری است و همچنین مقدار مستمری را تعیین و نیز مشخص کند که می‌خواهد مستمری را ماهانه یا سالانه بگیرد. همه این موارد با بررسی بیمه‌نامه توسط بیمه البرز قابل توافق است.

مقدار مستمری بازنشستگی بیمه البرز و به مقدار اندوخته، شرایط بیمه‌نامه و در نهایت با توافق بین بیمه البرز و بیمه‌گزار مشخص می‌شود.


مطلب مرتبط: خرید بیمه عمر چرا و چگونه


بیمه البرز در بیمیتو

بیمیتو با ایجاد یک بستر امن در فضای مجازی به متقاضیان بیمه کمک کرده است تا فعالیت‌های بیمه‌ای خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با نهایت سرعت و دقت انجام دهند. اطلاعات کاملی که در خصوص انواع بیمه‌نامه، شرایط و نحوه خرید آن‌ها در بیمیتو وجود دارد به بیمه‌گزار در انتخاب و آگاهی از بیمه مورد نظر خود کمک می‌کند. امکان خرید آنلاین بیمه عمر از جمله بیمه عمر البرز نیز از طریق بیمیتو امکان‌پذیر است. به هنگام مسافرت در هر جا که هستید می‌توانید خرید آنلاین بیمه مسافرتی داشته باشید. همچنین با بیمیتو می‌توانید خرید بیمه‌های خودرو خود را بدون مراجعه به نمایندگی‌های بیمه انجام دهید. امکان خرید آنلاین بیمه بدنه و یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث در بیمیتو وجود دارد و پس از خرید، می‌توانید بیمه‌نامه را در منزل و یا محل کار خود دریافت کنید. ارایه امکانات مختلف به بیمه‌گزار مانند امکان مقایسه قیمت و شرایط یک بیمه در بین شرکت‌های مختلف بیمه، توسط بیمیتو این فرصت را به بیمه‌گزار می‌دهد تا بهترین بیمه و ارزان‌ترین بیمه مورد نظر خود را با شرایطی که دارد، تهیه کند. برای بیمه‌گزاران سازمان تامین اجتماعی این امکان وجود دارد که از طریق بیمیتو و به صورت آنلاین بتوانند درخواست صدور، تمدید و تعویض دفترچه بیمه خود را ثبت کنند و آن را در مکانی که تعیین می‌کنند دریافت نمایند. از طریق استعلام آنلاین برای بیمه‌نامه‌های مختلف مانند استعلام آنلاین بیمه آتش‌سوزی و یا استعلام آنلاین بیمه عمر، از جدید‌ترین نرخ بیمه‌ها و جزییات مالی بیمه‌نامه خود مطلع شوید. ارایه خدمات بیمه‌ای به صورت آنلاین در بیمیتو باعث سرعت و دقت در صنعت بیمه شده و نیز از از اتلاف وقت برای مراجعه به نمایندگی‌ها و دریافت اطلاعات و یا خرید بیمه‌نامه جلوگیری می‌کند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید