بالا رفتن قیمت خودرو دردسرهای زیادی را برای رانندگان ایجاد کرده است. تصادفی کوچک ‌می‌تواند خرج زیادی داشته باشد. بیمه بدنه راه حل فرار از این مشکل است اما بهترین بیمه بدنه را از کدام شرکت بخریم؟ چه پوشش‌هایی را انتخاب کنیم؟ چطور می‌توانیم از تخفیف بیمه بدنه استفاده کنیم؟ بیمه بدنه چه خسارت‌‌هایی را پرداخت می‌کند؟

برای دریافت جواب این سوال‌ها، مقایسه و خرید بهترین بیمه بدنه خودرو در ادامه با بیمیتو همراه باشید.

بیمه بدنه چیست؟

برخلاف بیمه شخص ثالث، خرید بیمه بدنه اختیاری است. با این حال خرید آن را به تمام رانندگان پیشنهاد می‌کنیم. در تصادف، بیمه شخص ثالث هیچ پولی را برای تعمیر ماشین راننده مقصر پرداخت نمی‌کند. خود راننده باید تمام آن را بپردازد. دزدیده شدن کلی ماشین، چپ کردن، برخورد با اشیاء ثابت، آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه پوشش‌های اصلی بیمه بدنه هستند. این موردها در تمام طرح‌های همه شرکت‌ها داده می‌شوند.

پوشش‌های فرعی بیمه بدنه

می‌توانید به انتخاب خودتان پوشش‌هایی را به بیمه‌نامه اضافه کنید. هر شرکت‌ بیمه، پوشش‌های خاص خودش را دارد. این پوشش‌ها را در ادامه می‌بینیم:

 • شکست شیشه
 • بلایای طبیعی (سیل و زلزله)
 • پاشیدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی
 • هزینه رفت و آمد
 • سرقت جزئی قطعات ماشین
 • نوسانات قیمت
 • حذف فرانشیز
 • ترانزیت
 • کاهش ارزش خودرو (بر اثر تصادف)
 • کشیدن میخ، خط و خش (مخصوص بیمه ایران)

برای اطلاع از جزییات پوشش‌‌های بیمه بدنه مطلب «بیمه بدنه خودرو چه خساراتی را پوشش می‌دهد؟» را بخوانید.

میزان پوشش شرکت‌های مختلف بیمه را در جدول زیر می‌بینیم:

پوشش ها بیمه ایران بیمه آسیا بیمه البرز بیمه پارسیان
سرقت در جای لوازم و قطعات فابریک خودرو تا سقف ۲۰ % ارزش خودرو تا ۱۰ % ارزش خودرو تا ۱۰ % ارزش خودرو تا سقف 20% ارزش خودرو
پوشش خسارت باتری ۵۰ % ارزش نو ۵۰ % ارزش نو ۵۰ % ارزش نو ۵۰ % ارزش نو
شکست شیشه ۹۰ % ارزش شیشه ۸۰ % ارزش شیشه ۸۰ % ارزش شیشه ۸۰ % ارزش شیشه
بلایای طبیعی ۹۰ % مبلغ خسارت بر اساس خسارت وارده تعیین می گردد ۹۰ % مبلغ خسارت ۷۰ % مبلغ خسارت
نوسانات قیمت خودرو تا میزان ۵۰% ارزش خودرو ۲۵ % ارزش خودرو تا ۲۰ % ارزش خودرو تا سقف 100% ارزش خودرو
خسارت کلی ناشی از تصادف و آتش سوزی ۹۰ % مبلغ خسارت ۹۰ % مبلغ خسارت ۹۰ % مبلغ خسارت ۹۰ % مبلغ خسارت
رفت و آمد روزانه به میزان 0/05 ارزش خودرو تا سقف 250,000 هزار تومان تا سقف 60 هزار تومان تا سقف 150,000 هزار تومان روزانه به مبلغ 10,000 هزار تومان

 

در ستون اول جدول پوشش‌های بیمه ایران بررسی شده است. اگر بخواهید پوشش شکست شیشه را استفاده کنید، بیمه ایران تا ۹۰ درصد قیمت روز شیشه را بیمه کرده و در زمان حادثه پول آن را پرداخت می‌کند. یا مثلاً پوشش نوسانات قیمت خودرو بیمه ایران تا ۵۰ درصد افزایش قیمت روز ماشین حساب می‌شود و امکان خرید پوشش برای درصد بیشتر تغییرات وجود ندارد، در حالی که بیمه پارسیان سقف ۱۰۰ درصدی را برای نوسانات خودر در نظر گرفته است.

به خاطر تغییرات زیاد قیمت خودرو در این روزها این پوشش می‌تواند یکی از معیارهای انتخاب بهترین بیمه بدنه ماشین، به خصوص برای افرادی که هر روز قیمت‌ها را دنبال نمی‌کنند باشد. در این صورت با خرید بیمه بدنه پارسیان لازم نیست افزایش قیمت‌ها را دنبال کنید و مطمئن هستید که حتی با دو برابر شدن قیمت ماشین، هنوز پوشش‌های بیمه ماشینتان کامل است.

اگر در منطقه زلزله خیز یا در تهدید سیل زندگی می‌کنید، بیمه ایران یا بیمه البرز را بخرید که پوشش ۹۰ درصدی برای این خسارت‌ها دارند.

اگر قیمت‌ها را پیگیری نمی‌کنید یا شخص فراموشکاری هستید و بعد از تغییر شدید قیمت خودرو ممکن است افزایش قیمت آن در بیمه و دریافت الحاقیه را فراموش کنید، بهتر از بیمه پارسیان با سقف نوسان ۱۰۰ درصدی قیمت خودرو را بخرید.

بهترین بیمه بدنه

بهترین بیمه بدنه از نظر مردم

دلایل مختلفی می‌تواند روی انتخاب، خرید و رضایت ما از بیمه بدنه تاثیر بگذارد. آدم‌ها به شرکت‌های شناخته شده و بزرگی که قبلاً اسمشان را شنیده‌اند، اعتماد می‌کنند و شاید سخت‌تر سراغ شرکت‌های تازه تاًسیس بروند. توصیه دوست‌ها و آشناها هم تاثیر زیادی روی این اعتماد و شناخت دارد.

ویژگی بعدی که همه ملاک انتخابشان قرار می‌دهند، قیمت است. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند طبق تجربه قبلی، خرید بیمه از یک شرکت خاص را دوباره تکرار کنند.

خود شرکت‌های بیمه هم تخفیف‌های مختلفی دارند که هرچی تخفیف بیشتر، مقدار رضایت بیشتر!

پوشش‌هایی که هر شرکت بیمه ارائه می‌کند هم در انتخابش به عنوان بهترین بیمه بدنه خیلی موثر است.

دسترسی راحت به نمایندگی‌ها برای خرید بیمه یا دریافت خسارت، یکی از مواردی است که خیلی از افراد به آن توجه می‌کنند.

سلیقه‌ و خواسته‌های افراد با هم فرق می‌کند، در نتیجه بهترین بیمه بدنه از نظر هر کسی، ممکنه بیمه‌ای از یک شرکت خاص با پوشش‌های متفاوت باشد.

بهترین بیمه بدنه از نظر قیمت

یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در انتخاب بهترین بیمه بدنه، قیمت آن است. محاسبه حق بیمه هر ماشین کار پیچیده‌ای است. عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت بیمه نامه را در ادامه می‌بینیم.

 • نوع ماشین
 • مدل
 • سال ساخت
 • ارزش ماشین: با توجه به تمیزی بدنه، لکه‌های رنگ، اضافه کردن لوازم صوتی، لوازم جانبی و … ارزش ماشین توسط کارشناس بیمه تعیین می‌شود.
 • پوشش‌های اضافی: همان طور که گفتیم پوشش‌های سرقت قطعات ماشین،‌ نوسانات قیمت، سیل، زلزله و … جزو پوشش‌های اضافی بیمه بدنه هستند و اگر بخریمشان باید هزینه بیشتری پرداخت کنیم.
 • تخفیف عدم خسارت: به ازای سال‌هایی که بیمه بدنه خریده‌ایم و از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکرده‌ایم، تخفیف می‌گیریم. تخفیفی که در شرکت‌های مختلف مقدار آن حتی به ۷۰٪ هم می‌رسد.
 • تخفیف‌های ویژه: هر شرکت تخفیفات ویژه‌ خودش را دارد، از سهام‌داران و خریداران بیمه عمر گرفته تا کسانی که به طور گروهی بیمه می‌خرند.
 • نوع کاربری (شخصی، عمومی، بارکش و …): مشتریانی که ماشین‌های غیر شخصی (مانند تاکسی و ون) دارند، باید حق بیمه بیشتری پرداخت کنند.

برای استعلام قیمت بیمه بدنه ماشین خود به سایت بیمیتو مراجعه و مشخصات ماشینتان را وارد کنید.

قیمت بیمه در هر شرکت با توجه به موارد مختلف تغییر می‌کند اما تجربه نشان می‌دهد که شرکت‌های بیمه البرز، بیمه آسیا و بیمه رازی معمولاً ارزان‌ترین بیمه بدنه را می‌فروشند. 

تخفیف‌ بیمه بدنه در هر شرکت بیمه

تخفیف‌های مختلفی برای بیمه بدنه در نظر گرفته شده است. نوع تخفیف‌ها و مقدارشان در هر شرکت بیمه متفاوت است. تخفیف‌ عدم خسارت، پرداخت نقدی و یکجا و صفر بودن خودرو، تخفیف‌های مشترک بین همه شرکت‌ها هستند.

تخفیف بیمه بدنه خودروی صفر کیلومتر

تخفیف ماشین صفر کیلومتر بین 20 تا 30 درصد است.

شرکت‌های بیمه به خودروهای ‌که کم‌تر از ۳ ماه از تحویل و شماره‌گذاری آن‌ها می‌گذرد، صفر کیلومتر می‌گویند. به این ماشین‌ها تخفیف بین ۲۰ تا ۳۰ درصد داده می‌شود. برای استفاده از این تخفیف باید تصویر برگ سبز یا سند ماشینتان را به شرکت بیمه بدهید تا تاریخ شماره گذاری آن برای شرکت مشخص شود.

اگر هم از قبل روی ماشین دیگری بیمه بدنه داشته‌اید و حالا آن را فروخته‌اید، می‌توانید بیمه‌اش را به ماشین جدیدتان منتقل کنید.توجه کنید که بیمه ماشین باید به نام خودتان یا اقوام درجه یک‌تان باشد.

برای اطلاع از جزییات بیشتر مطلب «بیمه بدنه خودرو صفر از صفر تا صد/ مدارک، فرآیند، تمدید» را در مجله بیمیتو بخوانید.

تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه

اگر راننده در طول مدت بیمه نامه خسارت نبیند، می‌تواند از تخفیف عدم خسارت استفاده کند. یعنی به ازای هر سالی که از بیمه بدنه ماشینتان استفاده نکنید، از شرکت بیمه تخفیف می‌گیرید.

درصد این تخفیف‌ها را در ادامه می‌بینیم:

 • یک سال تخفیف عدم خسارت: ۲۵%
 • دو سال تخفیف عدم خسارت: ۳۵%
 • سه سال تخفیف عدم خسارت: ۴۵%
 • چهار سال تخفیف عدم خسارت و بیشتر: ۶۰% یا ۷۰٪

بیمه‌های رازی، البرز و پاسارگاد بعد از سال چهارم عدم خسارت، به شما تخفیف ۷۰ درصدی می‌دهند و برای رانندگانی که چند سال تصادف نکرده‌اند، بهترین بیمه بدنه هستند.

تخفیف خرید نقدی یا خرید قسطی

اگر شما حق بیمه خود را یکجا پرداخت کنید، شرکت‌های بیمه به شما تخفیف می‌دهند. مقدار این تخفیف در بیشتر شرکت‌های بیمه مانند بیمه ایران، بیمه پارسیان، بیمه دانا و … ۱۰٪ است. کسانی که بخواهند هم می‌توانند پرداخت حق بیمه را به صورت قسطی و طی چندین ماه انجام دهند (قطعاً این افراد نمی‌توانند از تخفیف پرداخت خرید نقدی استفاده کنند).

تخفیفات ویژه بیمه بدنه

شرکت‌ها به مشتریان خود تخفیف‌های ویژه‌ای می‌دهند. داشتن بیمه شخص ثالث، بیمه عمر یا بیمه آتش‌سوزی در همان شرکت بیمه، یکی از این تخفیف‌های ویژه است.

مثلاً اگر شما قبلاً بیمه عمر پاسارگاد را خریده‌اید، بهتر است بیمه بدنه پاسارگاد را بخرید تا بتوانید از تخفیف ۱۰ تا ۳۵ درصدی مخصوص دارندگان بیمه عمر استفاده کنید.

کسانی که در بانک‌های سامان، پارسیان، دی و … حساب بلند مدت دارند، می‌توانند به ترتیب از تخفیف بیمه بدنه سامان، پارسیان، دی و … استفاده کنند.

خریداران گروهی و شرکتی بیمه ‌بدنه ‌می‌توانند با شرکت‌های بیمه برای دریافت تخفیف به توافق برسند.

تخفیف بیمه بدنه ایران و بعضی از شرکت‌های دیگر شامل درصدی برای جانبازان، آزادگان، اعضای خانواده شهدا، اعضاء هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور، کارمندان یا بازنشستگان ادارات خاص است.

خودروهای وارداتی و با کیفیت هم از شرکت‌هایی مثل بیمه پاسارگاد درصدی تخفیف می‌گیرند.

در جدول پایین تخفیف‌های شرکت‌های مختلف بیمه را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم:

بیمه پارسیان بیمه ایران بیمه کوثر بیمه تعاون بیمه البرز بیمه پاسارگاد بیمه آسیا بیمه رازی
تخفیف عدم خسارت تا ۶۰٪ تا ۶۰٪ تا ۶۰٪ تا ۶۰٪ تا ۷۰٪ تا ۷۰٪ تا ۶۰٪ تا ۷۰٪
تخفیف ویژه
عدم خسارت شخص ثالث
دارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد ندارد دارد
خودروی صفر کیلومتر دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد دارد
دارندگان بیمه شخص ثالث
از همین شرکت
دارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد ندارد دارد
دارندگان بیمه عمر
از همین شرکت
ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد
خودروی وارداتی ندارد ندارد ندارد ندارد ندارد دارد ندارد ندارد
پرداخت نقدی امکان پرداخت قسطی ندارد دارد امکان پرداخت قسطی ندارد امکان پرداخت قسطی ندارد امکان پرداخت قسطی ندارد امکان پرداخت قسطی ندارد امکان پرداخت قسطی ندارد دارد
حساب بلند مدت از بانک وابسته دارد (بانک پارسیان) ندارد ندارد ندارد ندارد دارد (بانک پاسارگاد) ندارد ندارد

 

بیمه پاسارگاد و بیمه رازی بیشترین میزان تخفیف‌ را به خریداران بیمه بدنه می‌دهند. 

خرید ارزان‌ترین بیمه بدنه

تا به این‌جا دیدیم که قیمت بیمه ماشین و تخفیفاتش به نسبت پوشش‌ها و شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، فرق دارد. برای استعلام قیمت بیمه بدنه بیمیتو مشخصات ماشین و سابقه تخفیف‌هایتان را وارد کنید و بعد از انتخاب پوشش‌ها، قیمت شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید. می‌توانید تنها در چند دقیقه قیمت‌ها را بررسی و بیمه بدنه با شرایط دلخواهتان را خریداری کنید.

در تصویر پایین مقایسه بیمه بدنه پژو ۲۰۶تیپ ۱، سال ساخت ۱۳۹۹با ارزش تقریبی ۲۰۰میلیون تومان را در شرکت‌های مختلف می‌بینید.

مقایسه قیمت‌ها در بیمه بدنه

تمامی این بیمه‌ها شامل پوشش‌های سرقت درجا، نوسانات ارزش بازار و سیل، زلزله و بلایای طبیعی می‌شوند.

 

ارزان‌ترین بیمه یا گران‌ترین بیمه همیشه بهترین بیمه نیستند. بیمه‌ای که پوشش‌های بیشتری داشته باشد و خیال شما را در برابر مشکلات و حوادث آسوده کند، بی‌شک بهترین بیمه خواهد بود.

خرید آنلاین بیمه بدنه ماشین، ارزون و آسون

بهترین بیمه بدنه برای ماشین‌های لوکس

هرچه قیمت ماشین بیشتر باشد، نیاز بیشتری به خرید بیمه بدنه وجود دارد. طبق قانون جدید بیمه‌، بیشتر ماشین‌های خارجی (حتی بعضی از ماشین‌های داخلی) که قیمتشان بالای ۳۲۰ میلیون تومان باشد، لوکس و نامتعارف شناخته شده‌اند. مثلا در سال 1400 خودروی دنا پلاس سقف خودروهای متعارف در نظر گرفته شد.

اگر ماشین‌ شما در سال 1400 گران‌تر از دنا پلاس باشد، نامتعارف است. اگر خدای ناکرده دچار تصادف شوید به نسبت آسیب وارد شده به این ماشین، خسارت دریافت می‌کنید. یعنی شرکت بیمه و راننده مقصر هیچ تعهدی به پرداخت هزینه‌های بیشتر از آن ندارند.

به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که حتماً ماشین‌های گران قیمت خود را بیمه کنید.

با یک مثال این مورد را توضیح می‌دهیم: شما یک سانتافه ۲۰۱۸ به قیمت ۸۰۰ میلیون تومان دارید. درتصادفی که راننده ماشین دیگری (پراید) مقصرش است، سپر و چراغ‌های ماشینتان شکسته می‌شود. برآورد خسارت ماشینتان حدود ۵۰ میلیون تومان است. با این که پوشش مالی راننده پراید ۵۰ میلیون تومان است اما چون ماشین شما نامتعارف شناخته شده،‌ خسارت کامل به شما پرداخت نمی‌شود.

کارشناس خسارت بیمه بررسی می‌کند که اگر همین اتفاق برای گران‌ترین ماشین متعارف (دنا پلاس در سال ۱۴۰۰) می‌افتاد، ۲۰ میلیون تومان خسارت می‌دید. در نتیجه فرد مقصر در تصادف تنها موظف به پرداخت ۲۰ میلیون تومان به شما است و طبق قانون بقیه خسارت بر عهده خودتان است.

برای نداشتن نگرانی در مقابل تصادف‌هایی که شاید خودتان هم تقصیری در آن‌ها نداشته باشید، ماشینتان را بیمه بدنه کنید.

موفق‌ترین شرکت‌ها در فروش بیمه بدنه

هرسال آمار فروش شرکت‌ها در سالنامه آماری بیمه منتشر می‌شود. آخرین آمار نشان می‌دهد بیمه‌های ایران، آسیا و پارسیان به ترتیب بیشترین سهم را از بازار بیمه‌ دارند. جدول فروش سال 98 را در ادامه باهم می‌بینیم.

نام شرکت بیمه سهم از بازار تعداد بیمه‌نامه صادره
ایران 42/53 1,585,232
آسیا 13/15 489,994
دانا 8/97 334,297
پارسیان 6/65 247,691
البرز 5/05 205,183
معلم 4/35 162,279
کوثر 4/16 155,096

 

بیمه ایران با فروش بیش از یک و نیم میلیون بیمه نامه ۴۴ درصد سهم بازار بیمه را دارد. بیمه آسیا با بیش از ۱ میلیون اختلاف ۱۳ درصد بازار را دارد. بیمه‌های پارسیان،‌ البرز و دانا هم با رقابتی سخت بین ۶ تا ۷ درصد از بازار بیمه را دارند.

استعلام بیمه بدنه خودرو

تا همین چند سال پیش گرفتن استعلام بیمه بدنه کار بسیار سختی بود. برای خرید از هر شرکتی باید حضوری و به همراه مدارک کامل، به آن شرکت می‌رفتید تا از قیمت مطلع می‌شدید. انجام این مراحل آن قدر سخت بود که بیشتر افراد ترجیح می‌دادند در اولین شرکت بیمه‌ای خریدشان را انجام دهند. خوشبختانه امروز تمام مراحل خرید بیمه آنلاین انجام می‌شود. به سامانه استعلام بیمه بدنه بیمیتو رفته و استعلام قیمت بیمه بدنه ماشینتان از شرکت‌های مختلف را ببینید. بعد از این مرحله خرید بیمه بدنه در تنها چند دقیقه نهایی می‌شود.

برای اطمینان از بیمه بدنه‌ای که خریداری کرده‌اید، به سامانه بیمه مرکزی مراجعه کنید. با داشتن کد ملی و کد بیمه‌گذار یا کد یکتای بیمه نامه، استعلام بیمه ماشین خود را بگیرید. با توجه به حذف نسخه کاغذی بیمه نامه، کارگزان بیمه هم برای اطلاع از مقدار تخفیف‌ سال‌های قبلی شما از این سامانه استفاده می‌کنند.

در این چند سال نسخه کاغذی بیمه حذف شده است و نیازی به داشتن این نسخه نیست. هر روز تعداد بیشتری به خاطر کمک به محیط زیست از گرفتن نسخه چاپی بیمه‌ نامه‌ها منصرف می‌شوند. این افراد برای اطمینان از اعتبار بیمه نامه صادر شده و تاریخ آن از این سیستم استفاده می‌کنند.

توانایی مالی شرکت‌های بیمه

به توانایی مالی شرکت‌ها در پرداخت خسارت، توانگری مالی گفته می‌شود. این توانایی توسط بیمه مرکزی به ۵ سطح تقسیم شده است. سطح یک به معنی بیشترین توانایی پرداخت است و سطح پنج کم‌ترین توانایی را دارد.

لازم است بگوییم که در صورت خرید از شرکت‌های بیمه مورد تایید بیمه مرکزی اصلاً جای نگرانی نیست و تمامی این شرکت‌ها عملکرد خوبی در پرداخت خسارت دارند.

نام شرکت بیمه سطح توانگری
ایران دو
آسیا یک
پارسیان یک
البرز یک
دانا یک
معلم دو
کوثر یک

 

بیشترین میزان پرداخت خسارت

یکی از معیارهای انتخاب بهترین بیمه بدنه، فرانشیز است. به مبلغی از خسارت که توسط بیمه پرداخت نمی‌شود، فرانشیز می‌گویند. مقدار فرانشیز در شرکت‌های مختلف و با توجه به شرایط هر بیمه‌گذار متفاوت است. مثلاً بیمه سامان برای بلایای طبیعی 10٪ فرانشیز از خسارت کم می‌کند. در حالی که بیمه پارسیان برای همین پوشش فرانشیز 30٪ را در نظر گرفته است. مقدار فرانشیز در خسارت‌های دوم و بعد از آن بیشتر می‌شود.

مثلاً بیمه پاسارگاد برای خسارات اول (به جز آتش‌سوزی، سرقت و شکست شیشه) ده درصد فرانشیز اعلام می‌کند، یعنی اگر ماشینی ۲۰ میلیون تومان خسارت ببیند، ده درصد آن که می‌شود ۲ میلیون تومان را بیمه پرداخت نمی‌کند و به عنوان فرانشیز از خسارت کم‌ می‌شود.

فرانشیز پوشش‌های اصلی در همه شرکت‌های بیمه برای خسارت اول ۱۰٪، برای خسارت دوم ۲۰٪ و برای خسارت سوم معادل ۳۰٪ خسارت کل است.

شرکت های بیمه آسیا و بیمه ملت پوشش حذف فرانشیز را می‌فروشد. با خرید این پوشش در بیمه بدنه، خسارت کامل پرداخت می‌شود.

برای دریافت بیشترین میزان پرداخت خسارت و خرید پوشش حذف فرانشیز، بیمه بدنه ماشینتان را از شرکت های بیمه آسیا یا بیمه ملت بخرید. 

بهترین بیمه بدنه برای ماشین‌های قدیمی!

سالی که ماشین در آن تولید شده، تاثیر زیادی در قیمت بیمه دارد و برخی شرکت‌ها اصلاً ماشین‌های قدیمی را بیمه نمی‌کنند!

مثلاً بیمه ایران برای خودروهای با بیشتر از ده سال سن، قیمت بالاتری دریافت می‌کند. بیمه پارسیان و بیمه پاسارگاد خودروهای بیشتر از 12 سال را بیمه نمی‌کنند. بیمه کوثر، بیمه ایران و بیمه تعاون ماشین‌های تا ۱۵ سال ساخت و بیمه دانا ماشین‌های تا ۱۹ سال ساخت را بیمه می‌کنند.

انتخاب برای ماشین‌های بیش از ۲۰ سال ساخت تنها بین بیمه آسیا، البرز و رازی است.

دسترسی به کدام شرکت آسان‌تر است؟

تا همین چند سال پیش یکی از ملاک‌های خرید بیمه بدنه، دسترسی آسان به نمایندگی شرکت بود. با آنلاین شدن فرآیندهای خرید این مورد هر روز کم اهمیت‌تر می‌شود. با بیمیتو بدون نیاز به مراجعه حضوری می‌توان فرآیند صدور، بازدید و دریافت خسارت را انجام داد.

تعداد شعب شرکت‌های بیمه در سال 98 به این ترتیب بود:

شرکت بیمه تعداد شعبه
ایران 209
آسیا 103
پاسارگاد 85
دانا 80
پارسیان 70
معلم 62
نوین 62
کارآفرین 57
البرز 56

 

قیمت بیمه برای تاکسی‌ها

کاربری ماشین تاثیر زیادی بر قیمت بیمه بدنه دارد. خرید بیمه برای تاکسی‌ها، ون‌ها، مینی‌بوس و اتوبوس گران‌تر است. از آن جایی که این ماشین‌ها ساعت زیادی را در حال رفت و آمد در خیابان هستند احتمال خسارت دیدنشان بسیار بیشتر از خودروهای شخصی است. به همین دلیل بیمه کردنشان برای شرکت بیمه ریسک بالایی دارد. برخی شرکت‌های بیمه اصلاً تاکسی‌ها را بیمه نمی‌کنند و سایر شرکت‌ها نیز پول بیشتری را از آن‌ها دریافت می‌کنند. یکی از بهترین گزینه‌ها برای تاکسی‌ها خرید بیمه ایران است که با شعب زیاد در سراسر کشور می‌تواند به آن‌ها خدمات رسانی کند.

دریافت خسارت آنلاین!

بی شک یکی از مهم‌ترین موارد در انتخاب بهترین بیمه بدنه، آسانی دریافت خسارت است. آسان‌ترین روش ممکن دریافت خسارت آنلاین است. خدمت جدیدی که بیمیتو آن را آماده کرده است. یعنی اگر شما بیمه بدنه ماشین خود را از بیمیتو خریده باشید، می‌توانید خسارت آن را هم به صورت آنلاین، سریع و راحت از بیمیتو دریافت کنید. البته بیمیتو هیچ کارمزد یا پول اضافه‌ای بابت این خدمات از شما دریافت نمی‌کند؛ یعنی پرداخت آنلاین خسارت، یک خدمت اختصاصی و رایگان برای کسانی است که بیمه بدنه یا شخص ثالث خود را از بیمیتو خریده باشند.

در حال حاضر تنها دارندگان بیمه تعاون می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. پس اگر حوصله مراجعه به نمایندگی‌های بیمه و چند روز وقت گذاشتن برای دریافت خسارت را ندارید، بیمه تعاون را آنلاین از بیمیتو بخرید.

دریافت خسارت آنلاین

کارت طلایی یا بیمه بدنه؟

کارت طلایی یکی از انتخاب‌های جایگزین بیمه بدنه است. کارت طلایی و بیمه بدنه در پوشش‌های اصلی مشترک هستند. کارت طلایی نسبت به بیمه بدنه پوشش‌های بیشتری دارد، پوشش‌هایی مانند حمل رایگان ماشین در صورت خرابی، امداد سیار، سرویس و تعویض دوره‌ای بعضی از قطعات ماشین، تعویض ماشین در صورتی که هزینه تعمیر از 60 درصد قیمت آن بیشتر باشد و….

بزرگ‌ترین مزیت بیمه بدنه قیمت ارزان‌تر آن است. همچنین اگر تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه داشته‌باشید، تخفیف به سال بعد منتقل می‌شود. برای خریداران کارت طلایی چنین امکاناتی وجود ندارد. از طرفی با خرید کارت طلایی تنها گزینه برای تعمیر ماشین، نمایندگی‌های ایران خودرو هستند اما خریداران بیمه بدنه می‌توانند ماشین را به تعمیرگاه دلخواهشان ببرند.

به خاطر همین مزیت‌ها خرید بهترین بیمه بدنه نسبت به کارت طلایی طرفداران بیشتری دارد. برای مقایسه بیشتر مطلب «تفاوت کارت طلایی با بیمه بدنه/ در این دوئل کدام‌یک برنده می‌شوند؟» را بخوانید.

بین بیمه بدنه ایران، آسیا، پاسارگاد، البرز،… بهترین بیمه بدنه کدام است؟

ارزان‌ترین بیمه بدنه به خاطر قیمت پایین بهترین انتخاب نیست. به همین خاطر در زمان خرید بیمه بدنه باید کیفیت ارائه سرویس بیمه بدنه ایران، آسیا، البرز و باقی بیمه‌ها در نظر گرفته شود. در آخر انتخاب شما باید علاوه بر قیمت مناسب، خدمات باکیفیتی نیز داشته باشد.

بهترین بیمه بدنه برای هر کسی و متناسب با نیازها، شرایط و اولویت‌هایش گزینه متفاوتی است. بهترین راهی که می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم استفاده از سامانه آنلاین بیمیتو است تا بتوانید در نقش کارشناس بیمه‌ای که تمام شرایط و اولویت‌ها را به خوبی می‌شناسد از میان بیمه بدنه ایران، آسیا، دی، سامان و چندین شرکت بیمه دیگر بهترین را برای خود انتخاب و به صورت آنلاین خریداری کنید.

خرید اینترنتی بهترین بیمه بدنه از بیمیتو

با خرید آنلاین بیمه بدنه بیمیتو، دردسر ترافیک و زمان انتظار طولانی را نخواهید داشت. در کم‌تر از ۵ دقیقه می‌توانید قیمت‌ها و پوشش‌های شرکت‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید، سپس بیمه دلخواه‌تان را انتخاب کرده و خرید خود را نهایی کنید. امکان پرداخت قسطی برای بعضی شرکت‌های بیمه هم وجود دارد. اگر در هر یک از مراحل خرید به مشکلی برخورد کردید، با شماره ۹۱۰۰۷۱۱۷ – ٠٢١ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند. ارسال کارشناس برای بازدید یا امکان بازدید توسط خودتان از دیگر مزایای خرید آنلاین بیمه بدنه است، حتی در خیلی از مواقع ‌می‌توان خسارت را هم آنلاین دریافت کرد. اگر تردیدی در انتخاب خود دارید، در بخش نظرات پاسخگوی سوالات شما هستیم.

21 نظرات

  • سلام
   ممنون از حضورتون در بلاگ
   در بخش‌های مختلف مطلب به بیمه آسیا اشاره شده؛ اگه دقیق‌تر منظورتون رو بگین ممنون می‌شیم

 1. بیمه اسیا در انجام پرداخت خسارت و مشتری مداری و و کرامت ارباب رجوع بهترین درجه را دارد بهترین برند را دارد چرا از بیمه اسیا نامی برده نشده است
  پرداخت دیات کدام بیمه غیر از بیمه اسیا در کوتاه ترین زمان پرداخت می کند
  دقت در کارشناسی دقت در حق مردم دقت در حسن انجام کار کدام بالاتر ازبیمه اسیا می باشد
  بنظر من بیمه اسیا بهترین بیمه از میان بیمه ها می باشد البته توجه داشته باشیم که بیمه اسیا رتباه اول در سه سال متوالی از میان 100 شرکت بر تر را داراست و درمیان بیمه های خصوصی رتبه اول کشور با سهم بیش از 12 درصد را دارد

  • دوست عزیز ممنون که به وبلاگ ما مراجعه کردید. هدف ما در این متن تبلیغات شرکت بیمه خاصی نیست. تمامی شرکت های بیمه نقاط ضعف و قوتی دارن و ما انتخاب رو بر عهده فرد می گذاریم تا بر اساس اولویت ها و شرایطش بهترین و مناسب ترین بیمه رو انتخاب و خریداری کنه. در مورد آمار و ارقام هم تمامی رتبه بندی های انجام شده در وبسایت بیمیتو بر اساس آماریه که بیمه مرکزی منتشر کرده. باز هم ممنونیم که زمان گذاشتید و توضیح دادید.

  • با سلام دوست عزیر
   البته من تجبره بیمه در البرز دارم می تونم بگم که تو پرداخت خسارت خیلی خوبن ، به نسبت بقیه بیمه ها
   البته این نظر بده هستش

   • بیمه البرز امسال بیمه بدنه ماشین من رو تمدید نکرد به دلیل اینکه خسارت داشتم و از بیمه استفاده کردم!

 2. اجباری بودن بیمه خودرو آن هم با نرخ بالا واقعاً خیلی زوره. سالی 700 هزارتومان الکی بدیم شرکت های بیمه بخورند. آدم های بانظم و مقرراتی بیمه بدهند که افراد بی مبالات هنجار شکن سود ببرند؟!!

 3. ممنون از مطلبتون ولی به نظرم بیشتر تبلیغ سایتتون بود تا مقایسه بیمه ها، اگر کمی معیار و مقیاسهاتون با جزئیات بیشتری باشه خیلی خوبه، اینکه فقط جلوی هر شرکت بیمه ۴ ایکون با رتبه بندی (که ملاک رتبه بندی هم تعیین نشده) باشه اصلا تراز خوبی برای مقایسه نیست، کمی اگر بیشتر درباره جزئیات صحبت بشه بهتره، اینکه چرا در بعضی مواقع قیمت یک بیمه برای یه شرکت تا ۲ الی سه برابر شرکت دیگه ایه، یا اینکه هر بیمه چه چیزهایی رو پوشش میده، مقایستون خیلی کلیه و من خودم شخصا نمیتونم با این مقایسه خیلی ساده بهترین بیمه رو انتخاب کنم

  • ممنون از نظر خوبتون
   معیارهایی که مشاهده می کنید آمارهای بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه است و برای راحتی شما به صورت ساده بیان شدن. اگه شما اطلاعات بیشتری نیاز دارید مطالب وبلاگ فکر کنم پیشنهاد خوبی باشه

 4. بسبار ممنون از مطالب مفیدتون
  در صورت داشتن خسارت جزئی( به عنوان مثال خط روی بدنه) میشه ماشین رو بیمه بدنه کرد؟ یا حتما باید اول قطعه تعویض و یا صاف کاری و رنگ بشه؟ کارشناس بیمه چه چیزی رو مد نظر میگیره که ماشین رو بیمه بکنه یا نه؟

  • لطف دارید قربان 🙂
   نیازی نیست خودروی خودتون رو تعمیر کنید. تو بیمه نامتون قید میشه که قبل از خرید بیمه چه ایراداتی داشته تا این ها از تعهدات بیمه خارج بشه.

 5. سلام وقت هموطنان بخیر

  جسارتا یه راهنمایی میخواستم که بیمه بدنه واسه ماشینهای ایرانی صفر کدوم بهتر هستن و زیر تعهداتشون نمیزنن

  • سلام
   شما می تونین بیمه بدنه شرکت های مختلف رو با هم از بیمیتو مقایسه کنین. با استفاده از شاخص رضایت مشتری فکر کنم به جواب سوالتون برسین

 6. بیمه البرز امسال بیمه بدنه ماشین من رو تمدید نکرد به دلیل اینکه خسارت داشتم و از بیمه استفاده کردم! مسخره نیست!؟

 7. بیمه البرز اول گفت برو هزینه کن بعد بیا خسارت بگیر، واقعا مسخره است من
  رفتم از کسی پول قرض گرفتم و ماشین رو تعمیر کردم و بعد از دوهفته بیمه البرز هزینه رو پرداخت کرد. بیمه یعنی آرامش در زمان حادثه اما در رابطه با بیمه البرز برعکسه

 8. بدترین بیمه تو خدمات بیمه تعاون هست . تو کرمان کارشناسشون اومد و به ما‌گفت شما باید یا ماشینتون ببرین صافکار و نقاشی من میگم یا اینکه بیمه هزینه ای متقبل نمیشه و وقت نمیکنم بیام برای کارشناسی خودرو شما شخصا . و با هزار بدبختی و شکایت تونستم قسمتی از خسارت رو بگیرم بعد چند ماه . و هنوز که هنوزه اون کارشناس داره تو اون بیمه کار میکنه و هیچ تذکری بهشون داده نشد واقعا متاسفم برای بیمه تعاون با این پرسنل و طرز برخورد با مشتری مشتریشون

 9. سلام
  میخوام خودروی خودم رو بیمه بدنه کنم، ۱:خودروی بنده پیکان وانت هست که توی بیمیتو برند پیکان سواری فقط میباشد. ۲:هرچی رمز عبور رو میزنم وارد نمیشه

 10. سلام
  میخوام خودروی خودم رو بیمه بدنه کنم، ۱:خودروی بنده پیکان وانت هست که توی بیمیتو برند پیکان سواری فقط میباشد. ۲:هرچی رمز عبور رو میزنم وارد نمیشه چندین بار رمز عبور عوض کردم بازم نشد

  • سلام
   برای ورود می‌تونید از کد یکبار مصرف استفاده کنید و جهت خرید بیمه برای وانت با شماره زیر تماس بگیرید تا راهنمایی‌تون کنن.
   ۹۱۰۰۷۱۱۷ – ٠٢١

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید