یکی از هزینه‌های مهمی که ممکن است کمتر به آن توجه شود هزینه‌های مرتبط با حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری است. از آن جایی که به علت آلودگی‌های شهری، بالا رفتن سطح استرس و کاهش کیفیت مواد غذایی مصرفی افراد بیش از گذشته در معرض بیماری هستند. این موضوع سلامت جسمانی و وضعیت مالی فرد را تهدید می‌کند بنابراین لازم است با تهیه بیمه درمانی هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری خود را بیمه کنیم. بیمه دانا با ایجاد طرح‌های جدید مانند کارت طلایی، طرح آنکال 24 ساعته پزشکان و سیستم مشاوره، بیمه‌شدگان را تحت پوشش‌های درمانی  قرار می‌دهد. ممکن است بیمه‌های مختلفی از بیمه دانا تهیه کرده باشید و از خدمات این شرکت راضی باشید و بخواهد بیمه تکمیلی انفرادی دانا را نیز تهیه کنید پس بهتر است ابتدا از چگونگی ارایه بیمه تکمیلی در این شرکت اطلاعات کسب کنید.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی را بشناسیم.


بیمه تکمیلی انفرادی دانا/ فرق بیمه پایه با بیمه تکمیلی چیست؟

خدمات درمانی در ایران توسط بیمه‌های پایه (سازمان خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح) ارایه می‌شود و در زمان مراجعه فرد بیمار به پزشک یا بیمارستان درصد مشخصی از هزینه‌های درمانی وی جبران می‌شود. برای بیماری‌هایی که هزینه بالایی دارند برای فرد بیمار بهتر است علاوه بر استفاده از بیمه پایه، بیمه تکمیلی خریداری کند. شرکت‌های بیمه با ارایه بیمه تکمیلی هزینه‌های درمانی بیمه‌شده را مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه پرداخت می‌کنند و جبران هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری را که بیمه پایه توان پرداخت آن را ندارد متعهد می‌شوند. اگر تصمیم گرفته‌اید بیمه تکمیلی انفرادی دانا را خریداری کنید باید خدمات بیمه تکمیلی و نحوه ارایه آن را در این شرکت بیمه بررسی کنید.

بیمه‌شده با داشتن بیمه تکمیلی هزینه‌های بیمارستانی و جراحی خود را مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه از شرکت بیمه دریافت می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


انواع بیمه تکمیلی، بیمه گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی دانا ؟

انواع بیمه تکمیلی، بیمه گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی دانا ؟

بیمه‌گزار می‌تواند بیمه تکمیلی را به صورت گروهی، خانواده و انفرادی خریداری کند. در بیمه تکمیلی گروهی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی در سازمان‌های دولتی یا خصوصی به همراه افراد تحت تکفل آن‌ها تحت پوشش‌های درمانی قرار می‌گیرند. برای صدور این بیمه‌نامه افراد حتما باید عضو یک مجموعه کاری باشند همچنین مجموع اعضای گروه (کارکنان و افراد تحت سرپرستی آن‌ها) حداقل 50 نفر باشد. از دیگر شروطی که بعضی از شرکت‌های بیمه برای صدور بیمه‌نامه دارند می‌توان به شرط داشتن بیمه پایه برای صدور بیمه تکمیلی گروهی اشاره کرد.

افرادی که شغل آزاد دارند نمی‌توانند بیمه تکمیلی گروهی خریداری کنند. شرکت‌های بیمه برای این دسته از افراد بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی ارایه می‌دهند. بیمه تکمیلی انفرادی با شرایط ساده‌تری پوشش درمانی ارایه می‌دهد. بنابراین هر فرد می‌تواند بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را با توجه به شرایط خاص خود خریداری کند. افرادی که در مشاغل آزاد مشغول به کار هستند ممکن است بخواهند بیمه تکمیلی انفرادی دانا را خریداری کنند.

دارندگان مشاغل آزاد تنها با خرید بیمه تکمیلی انفرادی می‌توانند از پوشش‌های درمانی استفاده کنند.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را می‌شناسید؟


آیا بیمه تکمیلی انفرادی دانا آماده ارایه خدمات بیمه‌ای است؟

انواع بیمه تکمیلی، بیمه گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی دانا ؟

ممکن است میزان سود و زیان رشته‌های متفاوت بیمه‌ای در شرکت‌های مختلف یکسان نباشد بنابراین هر شرکت اهداف متفاوتی برای ارایه خدمات خود در نظر می‌گیرد. اگر قصد دارید تحت پوشش بیمه تکمیلی انفرادی دانا باشید باید بدانید در حال حاضر این شرکت خدمات درمانی را به صورت انفرادی ارایه نمی‌دهد. بنابراین مشتریان و استفاده‌کنندگان خدمات درمانی بیمه دانا کارکنان سازمان‌ها و موسسات هستند و تا زمانی که عضو گروه تحت پوشش باشند می‌توانند از مزایای این بیمه‌نامه استفاده کنند. بیمه درمان خانواده هم نوعی بیمه انفرادی است و چون بیمه تکمیلی انفرادی دانا وجود ندارد در نتیجه افراد خانواده تنها به صورت گروهی در این شرکت تحت پوشش‌های درمانی قرار می‌گیرند.

تنها کارکنان سازمان‌ها و افراد تحت تکفل آن‌ها می‌توانند با خرید بیمه تکمیلی گروهی ازخدمات درمانی بیمه دانا استفاده می‌کنند.

در بیمه تکمیلی گروهی باید اطلاعات شرکت، تعداد و مشخصات کارکنان به شرکت بیمه ارایه شود. بیمه‌گر پس از بررسی شرایط، نرخ را اعلام می‌کند و حق بیمه به صورت ماهانه از حقوق بیمه‌شده کسر می‌شود.

حداکثر سن برای بیمه‌شدگان در بیمه گروهی 60 سال است و شرکت بیمه دانا موافقت می‌کند بیمه شدگان بالای 60 سال تا 70 سال تمام را با 50% افزایش و افراد بالای 70 سال را با 100% افزایش حق بیمه تحت پوشش قرار دهد.


مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


پوشش‌های درمانی ارایه‌ شده در بیمه تکمیلی دانا

هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف، انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال و هزینه آمبولانس بیمار به مراکز درمانی را به عنوان پوشش‌های اصلی بیمه‌نامه جبران می‌کند. بیمه‌گزار می‌تواند در صورت تمایل و با پرداخت حق بیمه اضافی پوشش‌های اضافی خریداری کند و از تعهدات بیشتری بهره‌مند شود. از جمله پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن.
 • جبران هزینه زایمان به صورت طبیعی یا سزارین.
 • هزینه‌های پاراکلینیکی (تشخیصی) : انواع سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکاردیوگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم.
  جراحی‌های سرپایی شامل: گچ‌گیری، بخیه، ختنه، شکستگی‌ها، کرایوتراپی، اکزیون لیپوم، تخلیه کیست و  لیزر درمانی.
 • هزینه اعمال جراحی مهم مانند: جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان، پیوند کبد و پیوند ریه.
 • هزینه رفع عیوب انکساری چشم.
 • هزینه‌ ویزیت و دارو.
 • هزینه‌های دندانپزشکی.
 • هزینه خرید عینک و سمعک و لنز.

بیمه تکمیلی انفرادی همه‌ی پوشش‌های بیمه درمان گروهی را در خود دارد یعنی اگر روزی بیمه تکمیلی انفرادی دانا ارایه شود بیمه‌شدگان هم چنان برای پوشش‌های گفته شده بیمه می‌شوند.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


خدمات ویژه بیمه درمانی دانا

همان طور که گفتیم در حال حاضر بیمه تکمیلی انفرادی دانا ارایه نمی‌شود اما این شرکت خدمات ویژه‌ای از جمله کارت طلایی، طرح آنکال 24 ساعته پزشکان و سیستم مشاوره، برای ارایه پوشش‌های درمانی به کارکنان و افراد تحت سرپرستی آن‌ها دارد.

کارت طلایی درمان: این کارت در برخی از مراکز طرف قرارداد معتبر بوده و بیمه شدگان در طول شبانه روز و با ارایه این کارت می‌توانند خدمات درمانی را در لحظه و بدون سقف تعهدات دریافت کند. مراکز درمانی برای ارایه این خدمات به بیمه‌شده محدودیتی برای دریافت فرانشیز و هزینه های خارج از تعهد در نظر نمی‌گیرند. بیمه شده باید در ابتدای قرارداد مبلغی را به عنوان سپرده به بیمه دانا پرداخت کند. بیمه دانا در صورت وقوع خسارت همه‌ هزینه‌های درمانی را جبران می‌کند و بعد از گذشت حداکثر 20 روز هزینه‌های خارج از تعهد را از بیمه‌گزار دریافت می‌کند در غیر این صورت هزینه‌های خارج از تعهد و فرانشیز از محل سپرده بیمه‌گزار تأمین خواهد شد.

 همه‌ی هزینه‌های درمانی بیمه‎شدگانی که کارت طلایی درمان دارند بدون در نظر گرفتن سقف تعهدات بیمه‌نامه جبران می‌شود.

طرح آنکال 24 ساعته پزشکان: بیماران در طول ساعات شبانه روز می‌توانند از پزشکان معتمد بیمه دانا مشاوره‌هاي درماني دریافت کنند و هماهنگي‌هاي لازم را با مراكز درماني طرف قرارداد برای بستري بيمه‌شدگان فراهم ‌کنند.

سیستم مشاوره و ارجاع: بیمه‌شده با تماس تلفنی در ساعات اداری می‌تواند اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایند.


مطلب مرتبط: زیر و بم استعلام بیمه تکمیلی دانا


نحوه استفاده از خدمات بیمه تکمیلی در بیمه دانا

نحوه استفاده از خدمات بیمه دانا

بیمه شدگان در صورت تمایل به استفاده از مراکز درمانی طرف قرارداد می‌توانند به شرکت بیمه دانا مراجعه کنند و با ارایه مدارک مربوطه معرفی‌نامه دریافت کنند. همچنین برخی از مراکز درمانی طرف قرارداد به صورت اینترنتی این معرفی‌نامه را صادر می‌کنند. بیمه‌‍‌‌شده می‌تواند با ارایه معرفی‌نامه از خدمات درمانی مراکز درمانی تا سقف تعهدات بهره‌مند شود.

مدارک مورد نیاز جهت صدور معرفی‌نامه:

 • معرفی‌نامه بیمه‌گزار یا کارت معتبر بیمه دانا.
 • گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری یا عمل جراحی.
 • تصویر دفترچه بیمه شده اصلی و بیمار.
 • در مورد زایمان یا سزارین ارایه اصل شناسنامه بیمه شده اصلی.
 • فرزندان مذکر از 18 تا 26 سال با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل.
 • فرزندان مونث 15 سال به بالا با ارایه اصل شناسنامه.

بیمه‌شدگان در استفاده از بیمارستان‌های غیر طرف قرارداد نیز آزاد هستند و پس از پرداخت هزینه‌ها و تحویل اسناد و صورتحساب درمانی، هزینه‌ها را بر اساس تعرفه‌های مصوب و آیین‌نامه بیمه مرکزی دریافت می‌کنند.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


خدمات ویژه در بیمیتو

معمولاً افراد برای خرید بیمه‎نامه خود با مشکلاتی مواجه می‌شوند. وقت‌گیر بودن روند خرید بیمه‌نامه و نداشتن اطلاعات کافی از قیمت و پوشش‌های ارایه شده در شرکت‌های مختلف دریافت بیمه را سخت می‌کند. بیمیتو سامانه استعلام و خرید آنلاین بیمه است که به شما این امکان را می‌دهد که قبل از خرید بیمه‌نامه قیمت و‌ پوشش‌های مورد نظر خود را در شرکت‌های مختلف بررسی و مقایسه کنید. در حال حاضر امکان خرید بیمه بدنه، بیمه عمر، شخص ثالث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسافرتی و آتش سوزی از طریق سایت بیمیتو وجود دارد. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به سایت بیمیتو اطلاعاتی که برای صدور هر بیمه لازم است را مشاهده و وارد کنید. در گام بعد می‌توانید با مقایسه شرکت‌های مختلف، شرکتی که خدمات بهتری با توجه به شرایط اقتصادی شما ارایه می‌دهد را انتخاب کنید و با پرداخت حق بیمه به صورت اینترنتی بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال می‌شود.

 

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  4 نظرات

  1. سلام وقت بخیر کادر درمانم ازطریق شرکت آواسلامت بیمه تکمیلی شده بودم امسال متوجه وقت تمدیدنشدم ازآنجایی که شرکت فقط یکبار در سال لیست کادر برای بیمه تکمیلی برای بیمه دانا میفرسته جاموندم چطور میتونم امسال بیمه تکمیلی بگیرم ممنون میشم از راهنمایی تون

   • سلام بهتره پیگیر باشید که همچنان از طریق شرکت تحت پوشش قرار بگیرید اما اگه امکانش وجود نداشت می‌تونید بیمه تکمیلی انفرادی رو از شرکت‌هایی مثل بیمه سامان تهیه کنین. البته بیمه تکمیلی انفرادی ممکنه به همون کیفیت بیمه گروهی شرکتی نباشه. از طریق بیمیتو می‌تونید استعلام بگیرید و ببینید بیمه تکمیلی انفرادی دلخواه‌تون به چه صورت و با چه قیمتی ارایه می‌شه.
    https://bimito.com/personal-insurance/health-insurance

   • تقی عزیز سلام،
    در حال حاضر امکان خرید بیمه تکمیلی انفرادی دانا وجود ندارد، می‌توانید بیمه تکمیلی انفرادی سامان یا تعاون را خریداری کنید.

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید