اغلب افراد در زندگی خود به نوعی درگیر بیماری می‌شوند. هزینه‌های پزشکی بار مالی سنگینی بر خانواده‌ها وارد می‌کند. بدون بیمه درمان، انسان‌ها نمی‌توانند بهای بالای هزینه‌های درمان خود را بپردازند و امکان استفاده از حمایت‌های مالی دولت را نخواهند داشت. در ایران هم بیمه پایه و هم بیمه تکمیلی هر یک بخشی از هزینه‌های درمانی بیمار را جبران می‌کنند. در سال‌های اخیر به دلیل پوشش‌های نامناسب بیمه پایه و سنگین‌تر شدن هزینه‌های درمانی، بیمه‌ تکمیلی بیش از گذشته مورد توجه مردم قرار گرفته است اگر نام بیمه تکمیلی انفرادی رازی را شنیده‌اید در ادامه خدمات درمانی ارایه شده در این شرکت را مطالعه کنید.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


جبران هزینه‌های درمان/ بیمه تکمیلی انفرادی رازی

جبران هزینه‌های درمان/ بیمه تکمیلی انفرادی رازی

همه‌ی افراد نیاز دارند که از خدمات درمانی استفاده کنند و دولت‌ها موظف هستند خدمات درمانی را در اختیار عموم جامعه قرار دهند. در ایران خدمات درمانی از طریق بیمه پایه و بیمه تکمیلی ارایه می‌شود. بیمه‌های پایه که از طرف سازمان‌هایی مانند خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح برای کارکنان آن‌ها و افراد تحت پوشش این نهاد‌ها صادر می‌شوند هزینه‌های ابتدایی درمان بیمه‌شدگان را پرداخت می‌کنند و جوابگوی هزینه‌های سنگین بعضی بیماری‌ها نیستند. شرکت‌های بیمه با ارایه بیمه تکمیلی هزینه‌های مازاد درمانی را جبران می‌کنند. یعنی ابتدا هزینه‌های درمانی از طرف بیمه پایه جبران می‌شود و بیمه تکمیلی مازاد هزینه‌ها را تا سقف تعهد بیمه نامه پرداخت می‌کند.

هزینه‌های ابتدایی درمان توسط بیمه پایه جبران می‌شود اما افراد می‌توانند از پوشش‌های درمانی بیمه تکمیلی که سقف تعهد بیشتری دارد، استفاده کنند.

بیمه تکمیلی به صورت گروهی و انفرادی بیمه‌شدگان را تحت پوشش قرار می‌دهد. در ادامه بیمه تکمیلی انفرادی رازی را به طور ویژه بررسی می‌کنیم.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


بیمه تکمیلی انفرادی رازی یا گروهی

بیمه تکمیلی انفرادی رازی یا گروهی

بیمه گروهی برای کارکنان سازمان‌ها، موسسات و کارخانجات صادر می‌شود. برای افرادی که به یک مجموعه کاری وابسته نیستند بیمه تکمیلی به شکل انفرادی و با شرایط ساده‌تری صادر می‌شود. اگر قصد دارید از پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی رازی استفاده کنید باید بدانید اکثر شرکت‌ها از جمله بیمه رازی بیمه تکمیلی را به صورت گروهی ارایه می‌دهند بنابراین اگر شغل آزاد دارید نمی‌توانید تحت پوشش‌های درمانی بیمه تکمیلی انفرادی رازی باشید.

شرط دیگر برای صدور بیمه تکمیلی در اغلب شرکت‌های بیمه داشتن بیمه پایه است. در بیمه تکمیلی رازی نیز بیمه‌شدگان باید بیمه پایه داشته باشند بنابراین فرد بیمار در صورت بروز خسارت ابتدا هزینه‌های درمانی را از بیمه‌پایه دریافت می‌کند و مابقی هزینه‌ها را بیمه رازی می‌پردازد.

برای این که تحت پوشش‌های درمانی بیمه رازی باشید لازم است حتماً بیمه پایه داشته باشید.

به جای خرید بیمه تکمیلی انفرادی رازی یا بیمه تکمیلی خانواده، می‌توانید این بیمه‌ها را از سایر شرکت‌ها مثل بیمه سامان حتی بدون داشتن بیمه پایه خریداری کنید.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


پوشش‌های بیمه تکمیلی

پوشش‌های بیمه تکمیلی

شرکت‌های بیمه با پوشش‌های اصلی و اضافی بیمه‌شده را تحت پوشش درمانی قرار می‌دهند. پوشش‌های اصلی همان اساس بیمه تکمیلی هستند که هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ شکن در بیمارستان و مراکز جراحی، هزینه‌ی همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال و هزینه انتقال بیمار با آمبولانس را جبران می‌کنند.

بیمه‌شده همچنین می‌تواند با پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی از خدمات درمانی با سقف بیشتری استفاده کند برای این کار لازم است حق بیمه بیشتری بپردازد تا هر پوششی که نیاز دارد را به قرارداد بیمه نامه اضافه کند و از آن استفاده کند. پوشش‌های اضافی که در بیمه تکمیلی ارایه می‌شود شامل موارد زیر است:

 • افزایش سقف تعهدات اعمال جراحی برای سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع به جز دیسک ستون فقرات، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان.
 • هزینه زایمان اعم از طبیعی و سزارین.
 • درصورتی که پوشش زایمان را خریداری کنید می‌توانید از پوشش درمان نازایی و ناباروری و هزینه های اعمال جراحی، IUI،ZIFT،GIFT،IVF و میکرواینجکشن نیز بهره‌مند شوید.
 • هزینه‌های پاراکلینیکی (تشخیصی): انواع سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکاردیوگرافی، انواع اسکن، انواع آندوسکوپی، تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم. جراحی‌های سرپایی شامل: گچ‌گیری، بخیه، ختنه، شکستگی‌ها، کرایوتراپی، اکزیون لیپوم، تخلیه کیست و  لیزر درمانی.
 • جبران هزینه‌های مربوط‌ به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، هولترمانیتورینگ قلب، آنژیوگرافی چشم.
 • پرداخت هزینه‌های ویزیت و دارو و خدمات اورژانس غیربستری.
 • پرداخت و جبران هزینه‌های دندانپزشکی.
 • پرداخت هزینه خرید عینک طبی، لنز طبی و سمعک.
 • پرداخت هزینه‌های رفع عیوب چشم.
 • جبران هزینه تهیه اعضای طبیعی بدن (برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر)
 • هزینه تهیه اورتز

بیمه تکمیلی انفرادی همان پوشش‎های بیمه تکمیلی گروهی را دارد یعنی اگر روزی بیمه تکمیلی انفرادی رازی نیز ارایه شود بیمه‎شده برای همین موارد گفته‌شده تحت پوشش قرار می‌گیرد.


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی دندان درد خود را ریشه کن کنید.


شرایط بیمه تکمیلی رازی

شرایط بیمه تکمیلی رازی

استفاده‌کنندگان بیمه تکمیلی رازی کارکنانی هستند که بیمه تکمیلی به صورت گروهی برای آن‌ها صادر می‌شود شرایط بیمه تکمیلی برای بیمه گروهی و انفرادی متفاوت است با توجه به در دسترس نبودن بیمه تکمیلی انفرادی رازی در این بخش شرایط بیمه تکمیلی گروهی بررسی می‌شود.

بیمه‌شدگان باید تحت پوشش بیمه پایه باشند.

تعداد بیمه‌شدگان حداقل باید 50 نفر باشد مشروط به اينكه حداقل70% كل بيمه‌شدگان تحت پوشش بيمه قرار بگيرند.

اعضای خانواده شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر و سایر افراد تحت سرپرستی است.


مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


چگونه هزینه‌های درمانی جبران میشود؟

برای استفاده از بیمه تکمیلی رازی، می‌توانید به مرکز درمانی طرف قرارداد یا غیر طرف قرارداد مراجعه کنید. از جمله مدارکی که برای استفاده از خدمات درمانی مراکز طرف قرارداد لازم است همراه داشته باشید می‌توان به معرفی‌نامه اشاره کرد. گاهی فرد نمی‌داند به هنگام بیماری سریع‌تر به بیمارستان مراجعه کند و یا درگیر تشریفات دریافت معرفی‌نامه شود. شما باید قبل از مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد، به یکی از دفاتر بیمه رازی مراجعه کنید و معرفی‌نامه برای انجام خدمات درمانی دریافت کنید. لازم است مدارک مورد نیاز زیر را برای دریافت معرفی‌نامه به خاطر بسپارید.

 • کپی صفحه اول دفترچه بیمار
 • کپی کارت درمانی یا نامه بیمه‌گذار یا نامه نماینده
 • اصل گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری و تاریخ بستری با قید مرکز درمانی

بیمه‌شده برای استفاده از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد باید از شرکت بیمه معرفی‌نامه دریافت کند. 


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه درمان رازی

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه درمان رازی

اگر از امکانات پزشکی مراکز درمانی غیر طرف قرارداد بیمه رازی استفاده کرده باشید ظرف 3 ماه از تاریخ پرداخت هزینه وقت دارید با در دست داشتن مدارک مربوطه از جمله کارت درمان، کپی کارت ملی و خلاصه پرونده پزشکی، هزینه‌های درمانی پرداخت شده خود را دریافت کنید. مدارکی که برای دریافت خسارت از هر پوشش نیاز دارید متفاوت است.

 • در صورت بستری اصل صورت‌حساب بیمارستان (مهر‌شده به مهر بیمارستان) و برای خدمات پاراکلینیکی اصل صورت‌حساب پرداختی.
 • لیست داروها (مهر‌شده به مهر داروخانه و پزشک معالج)
 • برگه شرح عمل جراحی، اصل گواهی جراح و گواهی بیهوشی برای عمل جراحی.
 • اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) به همراه مهر مرکز خرید عینک و قید تاریخ برگه و تعیین نمره چشم (به همراه مهر چشم‌پزشک و یا اپتومتریست)
 • برای دریافت هزینه ویزیت اصل قبض رسید (مبلغ پرداختی توسط بیمار) مهرشده به مهر پزشک معالج و قید تاریخ الزامی است.
 • برای دریافت هزینه‌های دندان‌پزشکی اصل فاکتور که مهر دندان‌پزشک معالج را داشته باشد. و ارائه گرافی قبل و بعد از انجام کار و یا حین انجام کار هم لازم است. 

اگر بیمه‌شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه کند، حداکثر 3 ماه بعد از تاریخ پرداخت هزینه وقت دارد صورت‌حساب‌های مربوطه را به بیمه رازی تحویل دهد.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


با بیمتو آسان درمان شوید

افراد در ازای استفاده از خدمات درمانی شرکت‌های بیمه حق بیمه می‌پردازند. بنابراین باید بتوانند بیمه مناسب با شرایط درآمد خود را انتخاب کنند تا در پرداخت حق بیمه و استفاده از خدمات پزشکی با مشکل روبه رو نشوند. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. متقاضی بیمه در هر موقعیت جغرافیایی که باشد می‌تواند شرایط و قیمت را در شرکت‌های مختلف بررسی و مشاهده کند تا بعد از دریافت استعلام و پرداخت حق بیمه به صورت نقد و یا اقساط با اطمینان بیشتری بیمه‌نامه خود را خریداری کند. در بیمیتو امکان خرید بیمه آتش سوزی، شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه مسافرتی، بیمه عمر و بیمه حوادث فراهم شده است. ما در بیمیتو همه‌ی تلاش‌مان را می‌کنیم تا شما خریدی آسان را تجربه کنید و با انتخاب بهترین بیمه تکمیلی از خدمات درمانی مورد نیاز خود استفاده کنید.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

1 نظر

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید