همه‌ی انسان‌ها چند بار در طول عمر خود خواسته یا ناخواسته گذرشان به بیمارستان می‌خورد بنابراین تا حدی از هزینه‌های سنگین بیمارستانی آگاه هستند. هیچ یک از ما نمی‌توانیم نسبت به وضعیت سلامتی خود یا از دست دادن این نعمت در اثر یک بیماری یا حادثه پیش‌بینی درستی داشته باشیم. پس لازم است برای جلوگیری از مشکلات اقتصادی که در اثر بیماری رخ می‌دهد در زمان سلامتی اقدام کنیم. بیمه‌های درمانی از مهمترین بیمه‌ها در سطح جهان هستند و برای عموم جامعه قابل استفاده‌اند. این بیمه‌ها به صورت گروهی برای کارکنان سازمان‌ها و موسسات قابل دریافت است اما شرکت‌های بیمه با توجه به کاربرد زیاد این نوع پوشش‌های درمانی، بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی نیز ارایه می‌دهند. در ادامه قصد داریم بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد را به‌ طور ویژه بررسی کنیم.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


انواع بیمه تکمیلی/ گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد

انواع بیمه تکمیلی/ گروهی یا بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد

در ایران هزینه‌های درمانی توسط بیمه پایه جبران می‌شود. سازمان‌هایی مانند خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح به عنوان بیمه‌گر پایه هزینه‌های درمانی بیمه‌شده را جبران می‌کنند اما این سازمان‌ها نه تنها سقف تعهدات کمی دارند بلکه بیشتر پوشش‌های درمانی را جبران نمی‌کنند. شرکت‌های بیمه نیز برای جبران هزینه‌های درمانی بیمه تکمیلی ارایه می‌دهند و متعهد می‌شوند در ازای دریافت مبلغی به عنوان حق بیمه هزینه‌های بیمارستانی، جراحی و دارویی بیمه‌شده را تا بالاترین سقف ممکن پوشش دهند. بیمه‌های تکمیلی به صورت گروهی، انفرادی و خانواده قابل دریافت است.

بیمه تکمیلی گروهی: بیمه تکمیلی گروهی به منظور جبران هزینه‌هایی که از بیمه پایه تأمین نمی‌شود ارایه می‌شود، در این بیمه‌ها کارکنان مجموعه کاری اعم از بازرگانی، تولیدی و خدماتی و افراد تحت تکفل آن‌ها تحت پوشش‌های درمانی قرار می‌گیرند.

بیمه تکمیلی انفرادی: بیمه‎های تکمیلی عمدتاً به صورت گروهی قابل دریافت است اما بعضی شرکت‌های بیمه افراد را به صورت انفرادی و حداکثر تا سن 70 سالگی بیمه می‌کنند بنابراین هر فرد می‌تواند برای خود بیمه تکمیلی انفرادی تهیه کند و از پوشش‌های کامل این بیمه استفاده کند.

بیمه تکمیلی خانواده: این بیمه‌ها به صورت انفرادی صادر می‌شود و بیمه‌گزار می‌تواند برای خود و افراد خانواده خود بیمه تکمیلی خانواده خریداری کند. در بیمه تکمیلی درمان خانواده دیگر نیازی نیست که حق بیمه تأمین اجتماعی افراد از یک محل کاری رد شده باشد. همچنین  با هر تعداد متقاضی می‌توان این بیمه را دریافت کرد. این بیمه‌ها با پوشش‌های کمتر و حق بیمه بیشتری نسبت به بیمه تکمیلی گروهی قابل دریافت هستند.

بیمه های تکمیلی بیشتر به صورت گروهی ارایه می‌شوند. بیمه تکمیلی خانواده به صورت انفرادی و با حق بیمه بیشتری قابل دریافت است.

بیشتر شرکت‌های بیمه پوشش‌های درمانی را به صورت گروهی ارایه می‌دهند و خدماتی برای جبران هزینه‌های پزشکی خانواده‌ها و افراد به صورت انفرادی ندارند. در ادامه همراه ما باشید تا نحوه ارایه خدمات درمانی بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد را بررسی کنیم.


مطلب مرتبط: شناخت فوری مهم‌ترین انواع بیمه های درمانی در ایران


بررسی بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد برای بیمه‌گزار

بررسی بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد برای بیمه‌گزار

اگر قصد خرید بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد را دارید باید بدانید هم اکنون این شرکت خدمات درمانی را تنها به صورت گروهی ارایه می‌دهد و طرحی برای ارایه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان به صورت انفرادی و حتی بیمه خانواده ندارد. بنابراین بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد وجود ندارد و موسسه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی که تعداد کارکنان و اعضای تحت تکفل‌ آن‌ها از ۱۰۰ نفر بیشتر باشد می‌توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی پاسارگاد باشند. افراد تحت سرپرستی بیمه‌شده اصلی که شامل همسر، فرزندان و پدرو مادر می‌شود نیز می‌توانند از مزایای این بیمه استفاده کنند.

برای صدور بیمه تکمیلی پاسارگاد لازم است کارکنان و اعضای تحت سرپرستی آن‌ها حداقل 100 نفر باشند.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را می‌شناسید؟


بیمه تکمیلی چه پوشش‌هایی ارایه می‌دهد؟

بیمه تکمیلی چه پوشش‌هایی ارایه می‌دهد؟

بیمه پاسارگاد با پوشش‌های اصلی و اضافی خدمات درمانی ارایه می‌دهد. پوشش‌های اصلی اساس بیمه تکمیلی است طوری که بیمه‌شده با خرید بیمه تکمیلی به طور خودکار می‌تواند از پوشش‌های اصلی آن استفاده کند. بیمه‌شدگان با پوشش‌های اصلی می‌توانند هزینه‌های بستری‌، جراحی، شیمی‌درمانی‌، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌‌شکن در بیمارستان، هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال و هزینه آمبولانس را از شرکت‌های بیمه دریافت می‌کنند.

بیمه‌شدگان همچنین می‌توانند با پرداخت حق بیمه اضافی از پوشش‌های بیمه تکمیلی با سقف بیشتری استفاده کنند و به وسیله آن هزینه زایمان، هزینه جراحی‌های تخصصی، هزینه‌های دارو و ویزیت، هزینه خدمات دندانپزشکی، هزینه خرید لنز، سمعک، هزینه پیوند اعضای طبیعی بدن، هزینه رفع عیوب انکساری چشم و هزینه خدمات پاراکلینیکی* را از شرکت بیمه پاسارگاد دریافت کنند.

*خدمات پاراکلینیکی مجموعه اقداماتی است که برای تشخیص بیماری به کار می‌رود و شامل ماموگرافی، سونوگرافی، آندوسکوپی، انواع اسکن، ام آرآی، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، نوار عضله، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و… است.

افراد می‌توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر از پوشش‌های اضافی تا بالاترین سقف ممکن استفاده کنند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان راحت


به جای بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد چه خدماتی قابل دریافت است؟

بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد قابل دریافت نیست اما افراد به جای آن می‌توانند بیمه عمر خریداری کنند و علاوه بر استفاده از مزایای سرمایه‌گذاری، از پوشش‌های درمانی نیز بهره‌مند شوند. البته اگر اندوخته بیمه عمر بیمه‌گزار از مبلغ مشخصی بیشتر شود خدمات درمانی برای جبران هزینه‌های جراحی، بیمارستانی و بستری ارایه می‌شود. شرایط استفاده از پوشش درمانی در بیمه عمر در زیر بررسی شده است:

  • باید حداقل 6 ماه از تاریخ صدور بیمه عمر بگذرد.
  • بیمه‌شده باید حداقل 6 ماه حق بیمه عمر را به ارزش بازخریدی بیش از2.000.000 تومان پرداخت کند.
  • بیمه پاسارگاد با همکاری با شرکت کمک‌رسان ایران (SOS) ، پوشش‌های درمانی را مازاد بر سهم بیمه پایه و مطابق جدول زیر پرداخت می‌کند.
  • این شرکت همچنین به دارندگان حساب بانک پاسارگاد که با امتیاز بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد باز شده باشد، پوشش بستری بیمارستان ارایه خواهد کرد.

جدول پوشش‌های درمانی در بیمه عمر پاسارگاد

*هزینه‌های بیمارستانی شامل بستری و جراحی است. این بیمه هزینه‌های مربوط به زایمان، رفع عیوب انکساری چشم و هر نوع هزینه سرپایی، کلینیکی، پاراکلینیکی و دندانپزشکی را پرداخت نمی‌کند.

*اعمال جراحی اصلی شامل فقط شامل قلب، مغز، اعصاب، پیوند کلیه، ریه، کبد و مغز استخوان است.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


چگونه هزینه‌های درمانی خود را از بیمه پاسارگاد دریافت کنیم؟

چگونه هزینه‌های درمانی خود را از بیمه پاسارگاد دریافت کنیم؟

همان طور که گفتیم بیمه پاسارگاد خدمات درمانی را از طریق شرکت کمک‌رسان ارایه می‌دهد بنابراین بیمه‌شده علاوه بر دریافت پوشش‌های درمانی می‌تواند از خدمات ویژه‌ی شرکت کمک‌رسان  از جمله صدور آنلاین معرفی‌نامه استفاده کند. برای این که هزینه‌های درمانی را از بیمه‌گر دریافت کنید کافی است با شرکت کمک‌رسان تماس بگیرید. این شرکت برای ارایه خدمات درمانی اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی متقاضی خدمات، نام شرکت، شماره قرارداد بیمه، نوع خدمات درخواستی، نام پزشک معالج بیمارستان، تاریخ بستری و شماره تماس را از بیمه‌شده دریافت می‌کند و سپس بر اساس این اطلاعات خدمات درمانی ارایه می‌دهد.

بیمه تکمیلی پاسارگاد از طریق شرکت کمک رسان SOS و به صورت گروهی (سازمانی) ارایه‌‌ می‌شود. 

در صورتی که محل بستری بیمه‌شده مراکز درمانی طرف قرارداد باشد معرفی‌نامه به مراکز مربوطه ارسال می‌شود و با ارایه کارت شناسایی امکان دریافت خدمات درمانی فراهم می‌شود. اما اگر بیمه‌شده به مراکز درمانی غیر طرف قرار داد مراجعه کند ابتدا هزینه‌های درمانی را خود پرداخت می‌کند سپس مدارک و صورت‌حساب‌های درمانی مهمور به مهر بیمارستانی را به شرکت بیمه تحویل می‌دهد و هزینه‌ها را حداکثر تا سقف تعهدات بیمه‌نامه دریافت می‌کند.


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


با بیمیتو آسان خرید کنید

با رشد تکنولوژی، شیوه خرید و استفاده از کالا و خدمات تا حد زیادی تغییر کرده است. خوشبختانه صنعت بیمه هم از این تغییر جا نمانده طوری که امروزه بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرف زمان، امکان خرید آنلاین بیمه فراهم شده است. بیمیتو سامانه خرید و مقایسه آنلاین بیمه است. با استفاده از اپلیکیشن یا وب سایت بیمیتو قبل ازخرید بیمه نامه همه‎ ابزارهایی که برای مقایسه نیاز باشد در دسترس شما قرار می‌گیرد. در بیمیتو امکان خرید بیمه عمر، آتش سوزی، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، مسافرتی، حوادث و بیمه درمان تکمیلی فراهم شده است. کافی است اطلاعات مورد نیاز خود را در سایت بیمیتو وارد کنید و با مقایسه شرایط و قیمت بیمه در شرکت‌های مختلف، در زمانی کوتاه بیمه‌ مناسب با شرایط اقتصادی خود را انتخاب کنید.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید