بیمه‌های درمانی انواع مختلفی دارد. یکی از انواع مختلف بیمه‌های درمانی بیمه تکمیلی انفرادی SOS است. SOS یک شرکت کمک‌رسان است که فعالیت عمده آن در حوزه خدمات درمانی می‌باشد. از آنجا که یک شرکت‌ کمک‌رسان، شرکت بیمه محسوب نمی‌شود و شرکت خدماتی است، بنابراین مجوز صدور بیمه‌نامه ندارد و باید برای صدور بیمه‌نامه با یک شرکت بیمه‌گر همکاری کند. شرکت کمک‌رسان SOS برای صدور بیمه‌های تکمیلی خود و انجام خدمات درمانی با شرکت بیمه آسماری همکاری می‌کنند. به این معنی که بیمه‌های تکمیلی انفرادی SOS متعلق به شرکت بیمه آسماری است. شرکت کمک‌رسان در سال 1372 افتتاح شده و شروع به انجام خدمات درمانی کرده است. این شرکت با  3000 تا از مراکز درمانی در سراسر کشور قرارداد دارد.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: چقدر درباره بیمه درمان تکمیلی اطلاعات داریم؟


انواع طرح‌های بیمه تکمیلی SOS

بیمه تکمیلی SOS به دو بخش تقسیم می‌شود:

. بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده SOS

. بیمه تکمیلی گروهی SOS

. صندوق درمان


مطلب مرتبط: تازه‌ترین نرخ تعرفه بیمه SOS در سال 98


شرایط بیمه تکمیلی انفرادی SOS

. برای تهیه بیمه تکمیلی انفرادی SOS اگر مجرد هستید و در کنار خانواده خود زندگی می‌کنید باید به همراه افراد دیگر خانواده این بیمه را تهیه کنید. البته اگر اعضای خانواده‌تان خودشان بیمه تکمیلی نداشته باشند باید به همراه شما این بیمه را تهیه کنند اما اگر خودشان بیمه تکمیلی داشته باشند شما می‌توانید به‌تنهایی بیمه تکمیلی SOS خود را تهیه کنید. فقط باید بدانید که این بیمه، افراد بالای 64 سال را بیمه نمی‌کند. اگر متأهل هستید باید به همراه همسر خود و در صورت داشتن فرزند باید به همراه همسر و فرزند (یا فرزندان) خود این بیمه را تهیه کنید.

. بیمه تکمیلی انفرادی SOS یک کارت عضویت در اختیار شما قرار می‌دهد که مورد قبول در تمام مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های ایران و کشورهای دیگر می‌باشد. این بیمه با یک سری از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها طرف قرارداد است. شما با در دست داشتن کارت عضویت خود، اگر به این مراکز طرف قرارداد مراجعه فرمایید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای می‌توانید تا سقف تعهدات بیمه تحت درمان قرار بگیرید. درصورتی‌که برای درمان بیماری خود به مراکزی غیر از مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه می‌کنید باید هزینه را پرداخت کرده و چند روز بعد از آن هزینه را از بیمه تکمیلی انفرادی SOS دریافت کنید.

. بیمه تکمیلی انفرادی SOS از تمام متقاضیان بالای 18 سال فقط برای یک‌بار در شروع قرارداد یک آزمایش و چکاپ کامل می‌گیرد. این آزمایش در خود شرکت کمک‌رسان SOS انجام می‌شود و هزینه آن باید توسط بیمه‌گزار پرداخت شود. هر بیماری یا مشکلی که در آزمایش شما دیده شود از بیمه تکمیلی انفرادی SOS شما حذف می‌شود. برای مثال اگر شما مشکل کلیوی داشته باشید و در آزمایش شما دیده شود کل بیماری‌های کلیوی از بیمه تکمیلی شما حذف می‌شود.

بیمه تکمیلی انفرادی SOS از تمام متقاضیان بالای 18 سال فقط برای یک‌بار در شروع قرارداد یک آزمایش و چکاپ کامل می‌گیرد.

. تمامی خدمات درمانی که بیمه تکمیلی انفرادی SOS به متقاضیان ارائه می‌دهد بدون فرانشیز است

بیمه تکمیلی SOS


مطلب مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را می‌شناسید؟


شرایط بیمه تکمیلی گروهی SOS

. بیمه تکمیلی گروهی SOS برای ارگان‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌هایی با تعداد پرسنل بالای 40 یا 50 نفر انجام می‌شود که کاملاً به‌صورت داوطلبانه انجام می‌شود و اجباری ندارد. در بیمه تکمیلی گروهی SOS کارکنان می‌توانند همسر، فرزند و پدر و مادر خود را به همراه خود بیمه کنند.


مطلب مرتبط: هزینه‌های کمتر، خدمات بیشتر با بیمه درمان گروهی


طرح صندوق درمان

طرح صندوق درمان برای گروه‌های بالای 300 یا 400 نفره به بالا در نظر گرفته‌ شده است. برای این گروه‌ها بیمه تکمیلی SOS یک صندوق مالی تشکیل داده است. هر کدام از اعضا ماهانه حق مدیریت صندوق پرداخت می‌کنند که سرمایه این صندوق را تشکیل می‌دهد. به هر کدام از اعضا تنخواه‌هایی داده می‌شود تا بتوانند در طول یک سال برای خدمات درمانی خودشان از آن‌ها استفاده کنند. صندوق درمان برای سازمان‌هایی که تعداد زیادی پرسنل دارند به‌صرفه‌تر و کارآمدتر است.


مطلب مرتبط: شناخت فوری مهم‌ترین انواع بیمه های درمانی در ایران


همکاری شرکت‌های بیمه با شرکت کمک‌رسان SOS

شرکت SOS با شرکت‌های بیمه‌گر متفاوتی همکاری می‌کنند. شرکت‌های بیمه مانند بیمه ایران، کارآفرین، ملت و … بیمه تکمیلی انفرادی SOS را در اختیار متقاضیان گذاشته و به فروش می‌رسانند.


مطلب مرتبط: نگاهی به ویژگی‌های ممتاز بیمه تکمیلی انفرادی SOS


حق بیمه تکمیلی انفرادی SOS برای رده سنی‌های مختلف

حق بیمه تکمیلی انفرادی SOS برای رده سنی‌های مختلف، متفاوت است. نرخ حق بیمه‌های تکمیلی SOS مطابق جدول زیر می‌باشد:

حق بیمه تکمیلی انفرادی SOS

ملاحظه می‌فرمایید که حق بیمه سنین مختلف، متفاوت است و هر چه سن بیمه‌گزار بالاتر می‌رود حق بیمه تکمیلی او هم بیشتر می‌شود.

شما می‌توانید حق بیمه خود را به صورت نقد یا چک، بسته به شرایط نمایندگی که بیمه خود را از آن خریداری می‌کنید پرداخت کنید.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


موارد پزشکی تحت پوشش بیمه تکمیلی انفرادی SOS

. تامین هزینه درمان در بیمارستان تا سقف 800 میلیون ریال

. تامین هزینه زایمان و سزارین تا 55 میلیون ریال

. تامین هزینه پاراکلینیکی تا سقف 24 میلیون ریال

. تامین هزینه اورژانس بیمارستانی تا سقف 5/5 میلیون ریال

. تامین هزینه شیمی درمانی تا سقف 240 میلیون ریال

. تامین هزینه لیزر درمانی و فیزیوتراپی تا سقف 8 میلیون ریال

. تامین هزینه بیمه حادثه تا سقف 300 میلیون ریال

. سازمان‌دهی انتقال پزشکی زمینی در سراسر ایران

. انتقال پزشکی هوایی

. خدمات پزشکی در منزل

. کمک‌رسانی حقوقی

. تهیه و ارسال داروی کمیاب

. تامین هزینه درمان در خارج از کشور

. اخذ نظریه دوم پزشکی

. نظارت بر درمان

. راهنمایی پزشکی

. بیمه حادثه

. دسترسی شبانه‌روزی به خدمات

. غرامت روزانه بستری به ازای هر شب بستری شدن تا سقف 3 میلیون ریال  

لازم به یادآوری است که خدمات پاراکلینیک که خود لیست جداگانه‌ای دارند؛ دارای ۳ ماه دوره‌ی انتظار هستند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی سامان SOS را با استانداردهای بین المللی بخرید


تعرفه خدمات دندانپزشکی بیمه تکمیلی انفرادی SOS

یکی از ویژگی‌های ممتاز بیمه تکمیلی انفرادی SOS این است که متقاضیان این بیمه می‌توانند با پرداخت مبلغ تعیین‌شده‌ای از خدمات دندانپزشکی نیز استفاده کنند. خدمات دندانپزشکی بیمه تکمیلی انفرادی SOS ، 30% فرانشیز دارد.

در حال حاضر دو طرح برای خدمات دندانپزشکی وجود دارد که به‌صورت زیر می‌باشد:

تعرفه دندانپزشکی بیمه تکمیلی سخس


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی دندان درد خود را ریشه کن کنید.


نحوه پرداخت خسارت توسط بیمه تکمیلی انفرادی SOS

بیمه تکمیلی انفرادی SOS در تلاش است تا بتواند پرداخت خسارت را به صورت آنلاین انجام دهد. هم‌اکنون در قسمت بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده SOS پرداخت خسارت‌های پاراکلینیکی همان روز انجام می‌شود. غرامت بابت بستری تقریباً کمی طولانی است و ممکن است تا یک ماه زمان ببرد. برای کسانی که از طرح صندوق درمان استفاده می‌کنند پرداخت خسارت 7 تا 10 روز کاری زمان می‌برد.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


در حال حاضر امکان خرید آنلاین بیمه تکمیلی از طریق سایت بیمیتو مقدور شده است. شما با ورود به سایت بیمیتو می‌توانید قیمت و شرایط بیمه‌های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده تا بهترین انتخاب را داشته باشید. شما می‌توانید بیمه شخص ثالث و بدنه خودروی خود، بیمه موتورسیکلت، بیمه مسافرتی برای سفرهای خارج از کشور، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه آتش‌سوزی منازل خود و بیمه عمر خود را از طریق بیمیتو به‌راحتی هر چه تمام‌تر تهیه کنید. شما همچنین می‌توانید برای صدور، تعویض و تمدید دفترچه‌های تأمین اجتماعی خود از طریق سایت بیمیتو اقدام کنید. از سایت یا اپلیکیشن بیمیتو از هر جا و هر زمانی که دسترسی به اینترنت دارید می‌توانید قیمت بیمه های مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین انتخاب داشته باشید. تحویل بیمه نامه شما رایگان است و هزینه‌ای ندارد.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

 

47 نظرات

 1. عالیه به نظر من
  من امسال بابت بیمه بدنه ماشینم 5 میلیون تومان هزینه کردم چرا خودم رو بیمه نکنم؟
  بیمه sosبیمه خوبیه

  • سلام، کلا بیمه درمان روندش اینجوریه که فرم سلامت رو پر میکنین اگه مشکلی وجود داشته باشه دو تا تصمیم میگیرن؛ یا رد میکنن یا برای پزشک ارسال می کنن و پزشک که امکان بیمه شدن هست یا نه

 2. سلام خسته نباشید من دانشجو هستم و استیگمات چشم دارم و میخام لیزر کنم اگه هنگام چکاب که متوجه استیگمات من مشوند ایا از تحت پوشش بیمه خارج میشود

 3. سلام میشه لطفا سقف پرداختی بیمه SOS را برای رادیوتراپی بفرمایید و اینکه کدام مراکز تحت پوشش این بیمه است جهت رادیوتراپی

  • سلام وقت بخیر
   اینطور نیست فقط بعضی از شرکت های بیمه با توجه به سن افراد متقاضی برای تعداد بالا چکاپ انجام نمیدن

 4. سلام. آیا اعمال جراحی رو هم شامل میشه؟ در موارد تحت پوشش که نوشته اید، کدام گزینه مربوط به تعهدات جراحی است؟ دوره ی انتظار جراحی چقدر است؟ و منظور از اینکه تأمین هزینه‌ی درمان در بیمارستان تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال چیست؟

  • بله اعمال جراحی محدود و جراحی‌های خاص هم تحت پوشش هستند. هزینه جراحی‌های محدود همان هزینه بستری در بیمارستان است. دوره انتظار بیمه تکمیلی برای زایمان 9 ماه تا یک سال و برای دیگر پوشش‌ها 3 ماه است. بیمه درمان تکمیلی هزینه‌های مازاد درمانی را تا سقف تعهدات خود جبران می‌کند. مثلاً سقف تعهدات این بیمه برای پوشش بستری و درمان در بیمارستان تا 800 میلیون ریال است. یعنی تا 800 میلیون ریال هزینه‌های ایجادشده برای بیمه‌گزار را پرداخت می‌کند.

  • سلام. هر کسی می‌تونه بیمه تکمیلی SOS رو خریدای کنه اما نکته مهم اینه که اگه در زمان خرید بیمه دچار بیماری خاصی باشید اون بیماری توسط بیمه پوشش داده نمی‌شه. فقط وقتی می‌تونید از همه پوشش‌های بیمه‌ تکمیلی استفاده کنید که در زمان خرید بیمه سالم باشید.

 5. سلام چندتا سوال اول اینکه اگه من تا مدت یکسال از سقف بیمه ام حالا هر قسمتی استفاده نکنم سقف بیمه به سال بعد اضافه میشه؟ یا کلا می سوزه؟ یعنی فقط یکسال وقت دارم استفاده کنم؟
  دوم اینکه من به بعضی از خدمات تا اخر عمرم نیاز پیدا نمی کنم چون 45 سالمه. مثلا نازایی و یا زایمان میشه این قسمت ها رو حذف کرد و به جاش روی قسمت های دیگه مثل پاراکیلینیک یا جراحی یا … اضافه کرد؟
  سوم اینکه عکس دندان و مشکلات دندان هم جزو چکاب حساب میشه؟
  ممنون از پاسخگویی تان.

  • سلام
   مدت بیمه نامتون یک ساله هست. در صورت نیاز تا سقف هر پوشش می تونین استفاده کنین اگر هم نه مدت پوشش بیمه نامه تموم میشه و برای سال بعدش باید اون رو تمدید کنین.
   بیمه درمان تکمیلی تو پکیج های مختلف ارائه میشه و امکان کم کردن پوشش از این پکیج نیست. پوشش اضافی می تونین بهش اضافه کنین.
   عکس دندان هم شامل پوشش پاراکلینیکی و مشکلات دندان شامل پوشش دندانپزشکی میشه

   • بیمه کمک رسان میگه سقف استفاده از بیمه تا 64 سالگی هست .
    یعنی منظورشون اینه که اگر من که الان 30 ساله هستم از الان شروع به پرداخت حق بیمه بکنم و بیمه بشم و بر فرض تا 64 سالگی نیازی به هیچ کدوم از خدمات بستریشون پیدا نکنم دیگه بعد از اون نمی تونم از بیمه استفاده کنم ؟
    خوب اینجوری که خیلی نامردیه چون بیشتر مریضی ها تو سن بالای 60 سال سراغ همه میاد .
    میشه در این مورد توضیح بدین ممنون میشم

    • سلام وقت‌تون بخیر
     اساس بیمه برای حوادث پیش‌بینی نشده است. پذیرش ریسک نیز از سمت شرکت بیمه باید منطقی و اقتصادی باشه. به همین دلیل در مواردی که میزان ریسک بالاست، تقریباً هیچ شرکت بیمه‌ای این ریسک رو انجام نمی‌ده. همون‌طور که فرمودین افراد بالای 60 سال به خاطر کهولت سن درگیر بیماری‌های مختلفی می‌شن و اگه شرکت‌های بیمه بخوان این ریسک رو قبول کنن به زودی ورشکسته می‌شن. این موضوع مخصوص سن افراد نیست مثلاً در زمان جنگ بیمه‌های عمر و برخی از بیمه‌نامه‌ها به صورت تعلیق در میان و شرکت‌های بیمه تا پایان جنگ هیچ تعهدی نسبت به بیمه‌گزار ندارن. این‌ها از ابتدا جزئی از قوانین بیمه‌نامه بوده و هست.
     ممنون از ارسال نظرتون

    • خیر .به این شکل نیست برای شروع عضویت قرارداد تاسن 64 سالگی امکانش هست . ولی برای کسی که از قبل عضویت داره تا پایان عمر میتونه از خدمات استفاده کنه .

 6. سلام و وقت بخیر. لطفا راهنمایی بفرمایید. برای هزینه های ترمیم دندان و ارتودنسی به یک بیمه تکمیلی احتیاج دارم که درصد بیشتری از هزینه هارو پوشش بده. خواهشمندم راهنمایی کنید.

  • سلام
   وقت شما هم بخیر
   بیمه تکمیلی انفرادی هزینه‌های ایمپلنت، ارتودنسی، جراحی لثه و دندان مصنوعی رو پرداخت نمی‌کنه. فقط هزینه‌های ترمیم دندان پرداخت می‌شه. از بیمه سامان و بیمه آسماری می‌تونید بیمه تکمیلی انفرادی رو تهیه کنید.

 7. سلام بیمه تکمیلی انفرادی sos هزینه ی عمل های جراحی لاپروسکوپی هم شامل میشه؟ مثلا عمل گوارشی ک لاپروسکوپی بشه
  بستری در بیمارستان های خصوصی چطور.

  • با سلام.
   به طور کلی این هزینه قابل جبرانه ولی بهتره برای اطمینان با بیمه sos تماس بگیرید و بپرسید.
   بیمارستان های خصوصی هم اگه طرف قرارداد بیمه sos باشه، خیلی راحت میتونید از اون استفاده کنید

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید