سلامتی حق اساسی هر انسانی است طوری که همه‌ی افراد برای دریافت امکانات درمانی از حقوق مساوی برخوردارند. تمام دولت‌ها موظف به تأمین سلامت افراد جامعه هستند. بیمه درمان از بیمه‌های رایج در ایران است که به دو شکل بیمه پایه و بیمه تکمیلی وجود دارد. سازمان تأمین اجتماعی، خدمات درمانی و نیروهای مسلح بیمه‌گر پایه هستند که فقط تا حدودی هزینه‌های درمانی خانواده‌ها را پوشش می‌دهند و هزینه‌ خدمات عمومی سرپایی و بستری فرد بیمار را تا سقف معینی جبران می‌کنند. بنابراین لازم است برای مقابله با هزینه‌های سنگین بعضی بیماری‌ها قبل از وقوع بیماری چاره بیاندیشیم. با داشتن بیمه تکمیلی، شرکت بیمه هزینه‌های درمان را مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه تا میزان سقف تعهدات بیمه‌نامه پرداخت می‌کند. بیمه تکمیلی بیمه البرز در گذشته با طرح بیمه امیدآفرین البرز و بیمه ناباروری خدمات درمانی مهمی به بیمه شدگان ارایه داده است. در این مطلب به بررسی بیمه تکمیلی در این شرکت می‌پردازیم.

 

مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


بیمه تکمیلی بیمه البرز برای روزهای بیماری

بیمه تکمیلی بیمه البرز برای روزهای بیماری

بیمه درمان یکی از زیرمجموعه‌های بیمه اشخاص است. در بیمه تکمیلی بیمه البرز بیمه‌شده حق بیمه را پرداخت می‌کند و اگر در طول مدت قرارداد بیمار شود یا در اثر حادثه آسیبی به سلامتی او وارد شود هزینه‌های پزشکی را تا حداکثر مبلغی که در قرارداد توافق شده از شرکت بیمه دریافت می‌کند.

بیمه تکمیلی به صورت گروهی و انفرادی بیمه‌شدگان را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه‌های درمان گروهی برای کارکنان سازمان‌ها و موسسات و حداقل برای 50 نفر (اعضای اصلی و خانواده آن‌ها) صادر می‌شود.

در بیمه‌های انفرادی هر فرد به طور مستقل تحت پوشش‌های درمانی قرار می‌گیرد بیمه تکمیلی انفرادی برای یک فرد یا خانواده است. اما بیمه تکمیلی گروهی برای کارکنان یک شرکت به صورت گروهی صادر می‌شود. همین یک تفاوت مهم همه چیز را روشن می‌کند. در واقع بیمه تکمیلی انفرادی تمام مزایای بیمه تکمیلی گروهی را دارد و بدون وابستگی به یک شرکت به بیمه‌شده خدمات درمانی ارایه می‌دهد. در حال حاضر بیمه تکمیلی بیمه البرز بیمه‌شدگان را فقط به صورت گروهی تحت پوشش قرار می‌دهد و طرح‌های درمانی قدیم این شرکت از جمله طرح ناباروری و طرح بیمه امیدآفرین البرز که بیمه‌شده را برای سرطان تحت پوشش قرار می‌داد متوقف شده است. برای دریافت بیمه تکمیلی گروهی بیمه البرز بیمه‌شده اصلی حتما باید بیمه پایه داشته باشد.

بیمه تکمیلی انفرادی همان پوشش‎ها و مزایای بیمه تکمیلی گروهی را دارد با این تفاوت که به صورت انفرادی صادر می‌شود.


مطلب مرتبط: مطالعه شرایط بیمه تکمیلی البرز ، سخت نیست.


پوشش‌های درمانی بیمه تکمیلی بیمه البرز برای حفظ سلامتی

پوشش‌های درمانی بیمه تکمیلی بیمه البرز برای حفظ سلامتی

بیمه تکمیلی بیمه البرز با ارایه پوشش‌های اصلی و اضافی به بیمه‌شدگان خدمات درمانی ارایه می‌دهد. منظور از پوشش‌های اصلی همان مواردی است که با خرید بیمه تکمیلی در بیمه‌نامه درج می‌شود و اساس بیمه درمان است. پوشش‌های اصلی بیمه درمان تکمیلی به شرح زیر است:

 • جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود.
 • پرداخت هزینه‌های اورژانس و فوریت‌های پزشکی.
 • هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال.

پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی بیمه البرز:  بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر این پوشش‌ها را نیز به قرارداد بیمه درمان خود اضافه کند و از پوشش‌های بیشتری استفاده کند.

 • امکان افزایش سقف تعهد برای اعمال جراحی مربوط به سرطان، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (جز دیسک ستون فقرات)، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کلیه، پیوند کبد و پیوند مغز استخوان.
 • جبران هزینه‌های پاراکیلینیکی (تشخیصی) : سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع اندوسکوپی، ام آرآی، اکوکاردیوگرافی استرس اکو و دانسیتومتری.
 • هرینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوارعضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، هولترمانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم.
 • جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی.
 • جبران هزینه‌های ویزیت و دارو.
 • جبران هزینه‌های دندانپزشکی.
 • جبران هزینه‌های مربوط به خرید عینک طبی، لنز طبی و سمعک.
 • جبران هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم.
 • جبران هزینه اعمال مجاز سرپایی مانند شکسته‌بندی، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیژن لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزر.
 • جبران هزینه تهیه اعضای طبیعی بدن برای گروه‌های بالای ۱۰۰۰ نفر.
 • پوشش هزینه زایمان تعم از طبیعی و سزارین.

دوره انتظار مدت زمانی است که بیمه‌گر تعهدی در مقابل بیمه‌گزار ندارد این دوره برای پوشش زایمان براي گروه‌هاي زير ۲۵۰ نفر ، ۹ ماه و از۲۵۰ نفر تا ۱۰۰۰ نفر ، ۶ ماه و براي گروه‌هاي بالاي ۱۰۰۰ نفر فاقد دوره انتظار است.

افراد می‌توانند حق بیمه بیشتری پرداخت کنند تا هنگام بیماری از پوشش‌های درمانی با سقف بیشتر استفاده کنند. 


مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


چگونه هزینه‌های درمانی خود را دریافت کنیم؟

شرکت بیمه البرز برای ارایه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان خود با مراکز درمانی خاصی قرارداد دارد. بیمه‌شده باید قبل از مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با ارایه مدارک مربوطه به شعب بیمه البرز در شهر محل سکونت خود معرفی‌نامه دریافت کند و سپس با در دست داشتن معرفی‌نامه به مراکز درمانی برود و اقدام به درمان خود کند. هزینه‌های پزشکی حداکثر تا سقف تعهد بیمه‌گر پرداخت می‌شود.

مدارك لازم جهت صدور معرفي‌نامه:

 • دستور پزشك معالج با ذكر نوع بيماري و تاريخ بستري.
 • نامه بيمه‎گزار جهت درخواست معرفي‌نامه (به استثناي بيمه‌گزاراني كه طبق توافق در بيمه‌نامه نياز به نامه ندارند).
 • تصوير صفحه اول دفترچه بيمه‎پایه بيمه شده اصلي و فرد بیمار

اعضای خانواده بیمه‌شده اصلی شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر و سایر افراد تحت سرپرستی است.

برای استفاده از بیمه تکمیلی بیمه البرز در روزهاي تعطيل رسمي يا بعد از ساعات اداري بيمه‌شدگان مي‌توانند با ارایه كارت درماني در بیمارستان بستری شوند و پس از بستري شدن، در اولين روز اداري برای دريافت معرفي‌نامه اقدام کنند.

 در صورتی که بیمه‌شده از معرفي‌نامه دريافتي استفاده نکند باید در اولين فرصت معرفي‌نامه را جهت ابطال به شركت بيمه البرز ارایه نمايد.

اگر بیمه‌شده بخواهد از خدمات درمانی مراکز طرف قرارداد استفاده کند باید قبل از مراجعه به این مراکز از شرکت بیمه معرفی‌نامه بگیرد.

اگر بیمه‌شده برای درمان خود مستقیماً به مركز درماني غير طرف قرارداد مراجعه کند ابتدا هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کند و با ارایه صورتحساب و مداركی که برای هر پوشش لازم است هزینه‎ها را تا حداکثر تعهد شرکت بیمه دریافت می‎کند.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


 مدارکی که برای دریافت هزینه درمانی هر پوشش لازم دارید

 مدارکی که برای دریافت هزینه درمانی هر پوشش لازم دارید

فرقی نمی‌کند تحت پوشش‌های درمانی کدام شرکت بیمه باشید اگر می‌خواهید هزینه‌های درمانی خود را از بیمه تکمیلی بیمه البرز یا هر شرکت دیگری دریافت کنید باید ابتدا مدارک و صورتحساب‌های مربوطه را تکمیل کنید تا با ارایه آن‌ها هزینه‌های پزشکی به شما پرداخت شود. این شرط از جمله شروط مهم برای پرداخت خسارت در بیمه‌های تکمیلی در همه‌ی شرکت‌ها است.

اصل كليه مدارك بستري شامل:

 • صورت حساب بيمارستاني.
 • گواهي پزشكان معالج و گواهي پزشك بيهوشي (در صورت عمل جراحي)
 • صورت حساب داروخانه (لیست داروها و لوازم مصرفي)
 • صورتحساب و جواب آزمايش، سونوگرافي، راديوگرافي و…
 • كپي شرح عمل (در صورت عمل جراحي) وكپي شرح درمان.

مدارک لازم برای دریافت هزینه‌های خدمات پاراکلینیکی:

 • اصل فاکتور معتبر یا صورتحساب با مهر مرکز درمانی.
 • اصل یا کپی گزارش مبتنی بر انجام اقدامات پاراکلینیکی به همراه کپی دستور پزشک معالج. 

مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


درمان در بیمیتو

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که ندانید خدمات کدام شرکت بیمه پاسخگوی نیازهای بیمه‌ای شما است. برای اینکه بتوانید خدمات بیمه را در شرکت‌های مختلف بررسی کنید به ابزاری برای مقایسه شرکت‌های بیمه نیاز دارید. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که امکان استعلام بیمه آتش سوزی یا استعلام دیگر بیمه‌ها را فراهم کرده است. هر جایی که هستید با مراجعه به سایت بیمیتو می‌توانید قیمت و پوشش بیمه در شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید. شما همچنین می‌توانید جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف را بررسی و میزان سود و اندوخته خود را در پایان قرارداد مشاهده کنید. در بیمیتو با وارد کردن چند اطلاعات ساده امکان خرید بیمه بدنه، شخص ثالث، بیمه مسافرتی و بیمه درمان تکمیلی وجود دارد تا بدون نیاز به مراجعه مستقیم به شرکت بیمه به صورت آنلاین و راحت بیمه شوید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  1 نظر

  1. 5 سال بیمه بدنه خودرو با بیمه البرز قرارداد دارم بعد از 5 سال دچار مشکل شدم با خدمات سیار تماس گرفتم خیلی از موارد رو کارشناس سیار در لیستش وارد نکرد و مبلغ کارشناس انقدر پایین بود که مجبور شدم مبلغ یک میلیون از خودم خرج کنم و در هنگام محاسبه توسط ازمبلغ ارزیابی کارشناس مبلغ 800 هزار تومان نیز به عنوان فرانشیز و مالیات کسر شد پشیمانم از قرارداد با این بیمه حیف پول که خرج این بیمه بشه

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید