بیمه تکمیلی از طرف شرکت‌های خصوصی بیمه ارایه می‌شود و همان طور که از نام آن مشخص است تکمیل‌کننده هزینه‎های درمانی است اما شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چه تفاوتی بین بیمه‌های درمانی ارگان‌های مختلف وجود دارد؟ ممکن است شما هم شنیده باشید که بیمه مکمل نیروهای مسلح با بیمه‌ مکمل در سایر سازمان‌ها متفاوت است، آیا واقعا این طور است؟ لازم است بدانید به طور کلی بیمه‌شدگان نیروهای مسلح از دو نوع پوشش بیمه‌ای درمان برخوردار هستند: 1- بیمه اولیه (همگانی) ، 2- بیمه مکمل درمان. در سایر سازمان‌های بیمه‌ای دولتی این دو نوع پوشش بیمه‌ای از یک‌دیگر مجزا هستند و افراد برای این‌که تحت پوشش‌های درمانی بیشتری باشند باید بیمه تکمیلی را جداگانه خریداری کنند. اما  این دو نوع پوشش بیمه‌ای درمانی در سازمان تأمین خدمات درمانی نیروهای مسلح از یکدیگر جدا نیست. اما افراد همچنان می‎توانند بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح را خریداری کنند و از پوشش‎های بیشتری بهره‎مند شوند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


بیمه‌های درمانی بیمه‌شدگان نیروهای مسلح

بیمه مکمل خدمات مورد تعهد بیمه پایه را تا سقف بالاتر جبران می‌کند و علاوه بر آن،  برخی از خدمات خارج از تعهد بیمه پایه را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد. ستاد کل نیروهای مسلح به عنوان بیمه‌گر بیمه مکمل مطرح است و حق بیمه و تعهدات را تعیین می‌کند. قبل از همه لازم است بدانید همه شاغلین، بازنشستگان و وظیفه بگیران نیروهای مسلح به همراه اعضای خانواده‌شان تحت پوشش بیمه مکمل پایه خدمات درمانی نیروهای مسلح هستند کافی است این افراد دفترچه بیمه نیروی مسلح داشته باشند تا از بیمه مکمل استفاده کنند. خدمات درمانی این سازمان با حجم گسترده ارایه می‌شود و تقریباً تمام خدمات هزینه‌­ساز را پوشش می‌­دهد از جمله خدمات دندانپزشکی، پوشش آزمایشات، تصویربرداری و حتی تعهدات دارویی در موارد پرهزینه. همان‌طور که می‌دانید سقف تعهدات و پوشش‌ها در بیمه پایه محدود بوده و جوابگوی نیازهای درمانی افراد نیست اما خوبی مزایای درمانی در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح در این است که بیمه مکمل و بیمه پایه در کنار هم ارایه می‌شود. در هر صورت سقف تعهدات بیمه درمان چیزی است که افراد را به بیمه‌های تکمیلی شرکت‌های خصوصی نیازمند می‌کند. بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح به طور ویژه از طرف شرکت بیمه کوثر ارایه می‌شود.

بیمه پایه و مکمل درمان دو پوشش بیمه‌ای درمان برای بیمه‌شدگان نیروهای مسلح است که در کنار هم ارایه می‌شود.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح چگونه است؟

بیمه تکمیلی نیروهای مسلح معمولاً با شرکت بیمه کوثر است. بازنشستگان نیروهای مسلح و افراد تحت تکفل‌شان هم می‌توانند با طرح آرامش بیمه کوثر تحت پوشش بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح باشند. سقف تعهدات طرح آرامش کوثر با دو طرح الف و ب مطابق جدول زیر است که افراد می‌توانند با توجه به نیازهای درمانی خود، طرح موردنظر خود را درخواست دهند.

جدول زیر پوشش‌ها و طرح‌های بیمه تکمیلی نیروهای مسلح برای سال 99 است.

عنوان پوشش سقف تعهدات طرح الف (ریال) سقف تعهدات طرح ب (ریال)
جبران هزینه‌های بستری و Daycare در بیمارستان یا مراکز جراحی محدود، هزینه همراه بیمه‌شدگان کمتر از 10 سال و بیشتر از 70 سال، جبران هزینه عمل جراحی مرتبط با سرطان، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، دیسک و ستون فقرات، گامانایف، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، آنژیوپلاستی عروق کرونر و عروق داخل مغز، شیمی درمانی و رادیوتراپی. 400.000.000 200.000.000
هزینه آمبولانس شهری و بین شهری و سایر فوریت‌های پزشکی (مشروط به بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی و یا نقل و انتقال بیمار بستری شده به سایر مراکز تشخیصی درمانی طبق دستور پزشک معالج) شهری 4.000.000

بین شهری 10.000.000

شهری 4.000.000

بین شهری 10.000.000

جبران هزینه‌های زایمان اعم از طبیعی و سزارین 30.000.000 فاقد پوشش
جبران هزینه‌ انواع رادیوگرافی، آنژیوگرافی عروق محیطی، آنژیوگرافی چشم، سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن و آندوسکوپی، MRI، پزشکی هسته‌ای (شامل اسکن هسته‌ای و درمان رادیوایزوتوپ)، خدمات تشخیصی قلبی و عروقی شامل اکوکاردیوگرافی، الکتروکاردیوگرافی، هولتر مانیتورینگ، تست ورزش، آنالیز پیس میکر، EECP، تیلت تست، خدمات تشخیصی تنفسی شامل اسپیرومتری و PFT، خدمات تشخیصی الکترومیلوگرافی و هدایت عصبی (NCV، EMG)، الکتروانسفالوگرافی (EEG)، خدمات تشخیصی یورودینامیک (نوار مثانه)، خدمات تشخیصی و پرتوپزشکی چشم مانند اپتومتری، پریمتری، بیومتری و پنتاکم، شنوایی سنجی (انواع ادیومتری)، جبران هزینه اعمال مجاز سرپایی مثل شکستگی و در رفتگی، گچ گیری، ختنه، بخیه و کشیدن بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بیوپسی، تخلیه کیست و لیزردرمانی، هزینه اروتز بعد از جراحی 50.000.000 30.000.000
جبران هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی و تشخیصی شامل پاتولوژی یا آسیب‌ شناسی و ژنتیک پزشکی، تست‌های آلرژیک، فیزیوتراپی. 25.000.000 15.000.000
جبران هزینه‌های سرپایی یا بستری مربوط به دندان پزشکی و جراحی لثه (به استثنای ایمپلنت و ارتودنسی) 30.000.000 15.000.000
جبران هزینه‌های ویزیت و دارو (بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفا مازاد بر سهم بیمه  گر اول) و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری. 40.000.000 20.000.000
جبران هزینه‌های مربوط‌ به خرید عینک طبی و لنز تماس طبی با تجویز چشم پزشک یا اپتومتریست 6.000.000 4.000.000
جبران هزینه‌ جراحی مربوط ‌به رفع عیوب انکساری چشم در مورادی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه گر درجه نزدیک بینی، دوربینی، آستیگمات یا مجموع قدر مطلق نقص بینایی هر چشم 3 دیوپتر یا بیشتر باشد. 20.000.000 10.000.000
جبران هزینه مربوط به خرید سمعک 20.000.000 10.000.000
حق بیمه ماهانه هر نفر بیمه شده با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و فرانشیز 20 درصد (ریال) 970.000 730.000

فرانشیز* فرانشیز سهم بیمه‌گزار یا بیمه‌شده از خسارت است و شرکت بیمه تعهدی برای جبران آن ندارد. اگر از هر یک از خدمات گفته‌شده استفاده کنید پرداخت 20 درصد از هزینه‌های درمانی بر عهده خودتان است.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح با طرح آرامش کوثر

بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح با طرح آرامش کوثر

همان طور که گفتیم طرح آرامش کوثر مخصوص بازنشستگان، مستمری‌بگیران و وظیفه‌بگیران نیروهای مسلح و خانواده‌های آن‌هاست. ثبت نام بیمه تکمیلی طرح آرامش کوثر در مهر ماه هر سال آغاز می‌شود. بیمه‌شده اصلی یا بازنشسته محترم باید به همراه دفترچه سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح خود و افراد خانواده‌اش به شعب بیمه کوثر و دفاتر الکترونیکی ساتا مراجعه کند و ثبت نام خود را انجام دهد. حق بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح در طرح آرامش کوثر از حقوق بازنشستگان در اقساط 12 ماهه کسر می‌شود.

بازنشستگان، مستمری‌بگیران و وظیفه‌بگیران نیروهای مسلح که قصد خرید بیمه تکمیلی را دارند باید طرح آرامش کوثر را انتخاب کنند.


مطلب مرتبط: آرامش خاطر با بیمه درمان کوثر


شرایط و مزایای استفاده از بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح

بیمه تکمیلی کوثر به صورت گروهی و با حداقل اعضای 50 نفر ارایه می‌شود. شرکت بیمه کوثر علاوه بر ارایه بیمه تکمیلی گروهی به کارکنان سازمان‌ها و مؤسسات و کارخانجات، به طور ویژه به کارکنان نیروهای مسلح خدمات درمانی ارایه می‌دهد.

 • کارکنان نیروهای مسلح می‌توانند سقف تعهدات خدمات درمانی را افزایش دهند. برای این کار باید بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح را از شرکت بیمه کوثر خریداری کنند.
 • در طرح آرامش کوثر امکان بیمه کردن والدین با حق بیمه برابر با حق بیمه سایر اعضای خانواده وجود دارد (البته در صورت داشتن دفترچه بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح)
 • در طرح آرامش کوثر، بیمه‌شده اصلی که همان بازنشسته نیروهای مسلح است می‌تواند فرزند، عروس یا داماد و فرزندانشان را با هر بیمه پایه‌ای که دارند تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهد.

بیمه تکمیلی سقف تعهدات بیشتری نسبت به بیمه مکمل دارد. بیمه تکمیلی کارکنان نیروهای مسلح معمولاً با بیمه کوثر است. 


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


نحوه استفاده از خدمات بیمه تکمیلی کوثر

نحوه استفاده از خدمات بیمه تکمیلی کوثر

بیمه‌شدگان بیمه تکمیلی قبل از استفاده از خدمات مراکز درمانی طرف قرارداد باید از شرکت بیمه کوثر معرفی‌نامه دریافت کنند. این شرکت بیمه، این امکان را فراهم کرده است تا افراد بدون مراجعه مستقیم، درخواست صدور معرفی‌نامه را بدهند. بنابراین افراد می‌توانند از محل کار یا منزل خود درخواست صدور معرفی‌نامه را به صورت آنلاین دهند و از کیوسک خدمات الکترونیک بیمه کوثر (چابک) معرفی‌نامه دریافت کنند.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


موارد که از تعهد بیمه تکمیلی کوثر خارج است

افرادی که تحت پوشش بیمه تکمیلی خدمات درمانی نیروهای مسلح هستند نمی‌توانند برای موارد زیر از بیمه کوثر  خسارت دریافت کنند.

 • عیب‌های مادرزادی
 • سقط جنین
 • جراحی‌های زیبایی
 • ترک اعتیاد
 • خودکشی
 • اعمال مجرمانه
 • خسارات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌فشان و…
 • جنون
 • خسارات ناشی از جنگ، شورش، بلوا و… و فعل و انفعالات هسته‌ای
 • جراحی لثه، ارتودنسی، ایمپلنت و کاشت دندان مصنوعی

مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


خدمات ویژه بیمه در بیمیتو

در حال حاضر امکان خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی به صورت آنلاین از طریق سایت بیمیتو وجود دارد. فرقی نمی‌کند این بیمه را به صورت گروهی خریداری می‌کنید یا انفرادی. برای خرید بیمه تکمیلی به صورت گروهی کافی است تعداد کل افراد اعضای گروه را انتخاب کنید و سپس تعداد افرادی که در بازه سنی 61 تا 70  و تعداد افرادی که در بازه سنی بین 71 تا 80  هستند را به تفکیک وارد کنید. شما می‌توانید فرانشیز بیمه تکمیلی را به انتخاب خودتان وارد کنید. فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین 10 تا 30 درصد هزینه‌های درمانی است و هر چه قدر میزان فرانشیز را کمتر انتخاب کنید تعهد شرکت بیمه در مقابل شما بیشتر می‌شود. در گام بعد می‌توانید با توجه پوشش‌های مورد نیاز خود و سقف تعهد در هر پوشش، طرح مورد نیاز خود را انتخاب کنید. با استفاده از بیمیتو علاوه بر بیمه تکمیلی امکان خرید آنلاین بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه، بیمه مسافرتی، بیمه عمر و بیمه آتش سوزی نیز وجود دارد. بیمیتو همه ابزارهای لازم برای مقایسه پوشش و قیمت بیمه در شرکت‌های مختلف را برای شما فراهم کرده است تا بدون دغدغه و با روشی آسان تحت پوشش قرار بگیرید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  107 نظرات

  1. کامل نیست در مورد ارتش اطلاعات کاملی ندادید در برای افرد که بطور تک نفره می خواهن اطلات ندادید درصورت امکان تعرفه افرد تک نفره خانواده را برایم ارسال کنیید توسط واستاب یا ایمل

   • سلام
    تعهدات ارتش هم مطابق بیمه تکمیلی نیروهای مسلح هستش. اما اگر می‌خواین بیمه تکمیلی رو انفرادی خریداری کنین این بستگی به شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنین و پوشش‌های درخواستی شما داره.

    • سلام روز بخیر.بنده پدرم ۱۱ سال در ارتش بوده و بازخرید شده ولی غیر از پول بازخریدی که بهش دادن حق و حقوق بیمه اش رو بهش ندادن.حتی الان که پدرم فوت شده مادرم از ارتش پولی دریافت نمیکنه.میخوایتم ببینم پس اون ۱۱ سالی که هرماه از حقوق پدرم کسر میکردن برا بیمه رو میتونم پس بگیرم.

     • سلام روز شما هم بخیر
      عذرخواهی میکنم من متوجه نشدم. بیمه رو پس بگیرین یا هزینه‌شو؟
      اگر منظورتون هزینه‌ش هست که خوب اون 11 سال بیمه داشتین دیگه.

  2. بإسلام از زحمات كليه كاركنان بيمه كوثر لطفا درمان دهان و دندان را در ألويت و خارج از زيبايي در گرفته شود و سطح سلامت جامعه را بالا برده و آسيب هاي جامعه را كم كنيد مخصوصا بازنشستگان كه اكثرا سن بالايي داشته و بيشتر در معرض اين مشكلات هستند با تشكر عضو دائمي شما

  3. سلام
   لطفاً راجع به تعداد پزشکان معتمد بیمه فکری اساسی بکنید،
   در ارتباط با پراکندگی در شهر، اینکه خدمات به بیمار رو مقدم به خدمت به بیمه ندانند و….
   از طرح عالی و زحمات شما بسیار متشکرم

  4. با سلام اینجانب دختر مطلقه ارتشی می باشم متاسفانه جدیدا بیمه کوثر می گوید که فرزند مستمری بگیر ارتش نمی تواند از بیمه گروهی تکمیلی استفاده کند لطفا بنده باید چه کار کنم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید سن بنده 50 سال است

   • سلام خسته نباشید چقدر زمان میبره تا از این طرح یبمه تکمیلی بشه استفاده کرد در واقع از زمان ثبت نام تا استفاده؟

    • سلام ممنون
     منظورتون دوره انتظار هست؟ بعد از اینکه فرایند ثبت‌نامتون تموم بشه و قراردادتون شروع بشه، می‌تونین استفاده کنین اما باید توجه کنین بعضی پوشش‌های بیمه تکمیلی، دوره انتظار دارن و برای اون پوشش‌ها، باید دوره انتظار سپری بشه. مثلا پوشش زایمان 9 ماه دوره انتظار داره که یعنی از زمان شروع قرارداد تا 9 ماه این پوشش غیرفعال هست.

      • سلام
       پوشش دندان‌پزشکی به تنهایی دوره انتظاره نداره. اما بیمه تکمیلی برای جراحی‌ها و بیماری‌های مزمن 3 ماه دوره انتظار داره؛ بنابراین به خدماتی که قراره انجام بدین، بستگی داره.

      • سلام پدرم ارتشیه میخوام بیمه پدرم باشم مناهلم درسته که باید همراه من همسرم یعنی داماد پدرمم بیمه اجباری بشن با توجه به اینکه همسرم سربازی نرفتن ؟

      • با سلام.
       در مورد جزئیات شرایط بیمه تکمیلی ارتش بنده اطلاعی ندارم و باید از دفاتر مربوطه اطلاعات بگیرید

  5. سلام.من 40 سالمه و مطلقه و با خانواده زندگی میکنم و شاغلم و بیمه تامین اجتماعی دارم.اما تکمیلی خیر.پدرم ارتشی بازنشسته است.و بیمه تکمیلی هم داره.آیا من میتونم بیمه تکمیلی بشم از سمت پدرم؟

   • سلام وقت بخیر
    بله شما میتونین از طرف پدرتون تحت پوشش طرح آرامش کوثر قرار بگیرین.

  6. سلام چرا سازمان نیروهای مسلح که این همه زحمت رو به دوش دارن بیمه مثل بیمه طلایی فرهنگیان رو ندادن اینقدر هزینه از فیش کسر میشه بیمه تکمیلی باید جدا بخریم

   • سلام وقت بخیر
    سازمان نیروهای مسلح هم بیمه مکمل داره که هزینه‌ها رو تا سقف خوبی پوشش میده.
    اما اگه میخواین از خدمات درمانی تا سقف بیشتری استفاده کنین باید بیمه تکمیلی تهیه کنین.

  7. چرا هزینه دندان مصنوعی را بیمه تکمیلی نمیدهد! یا هزینه خیلی درمانهای دیگر را این بیمه نمیدهد با اینکه ماهی ۷۳ تومان از حقوق کسر میشود! اگر این بیمه هیچ سودی ندارد پس چرا اسمش بیمه تکمیلی است! آیا اینکار جفا در حق نیروهای مسلح نیست! اگر بیمه نتواند دستگیر ما بازنشسته های نیروی مسلح باشد پس به چه درد میخورد! بنده فکر کنم اینگونه بیمه ها فقط برای جیب کسانی است که اسمش را گذاشتن تکمیلی اما فقط جیب ما را خالی میکند و هیچ سودی ندارد! باید گفت متاسفم…

  8. سلام فرزندم سرباز است بیمه شده ودران قید شده بیمه مکمل. ایاکافی است یا بیمه تکمیلی برایش ایجاد کنم یا خیر

   • سلام وقت بخیر
    بیمه سربازان کشور، بیمه مکمل نیروهای مسلح هست که هزینه‌های مختلف درمانی مثل ویزیت، هزینه‌های دارویی، دندونپزشکی، آزمایش، تصویربرداری و سایر خدمات رو پوشش میده. اما اگه بخواین فرزندتونو برای سقف تعهدات بیشتر تحت پوشش بیمه قرار بدین، می‌تونین بیمه تکمیلی هم براشون تهیه کنین.

  9. سلام من پدرم بازنشسته نیروهای مسلح هستش من خودم شغلم آزاد هستش و بیمه هم ندارم الان خانومم باردار هستش آیا پدرم میتونه خانومم رو تا زایمانش بیمه کنه یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

  10. سلام
   پدر من بازنشسته ارش هست و قصد داره از بیمه تکمیلی استفاده کند، متن بالا را مطالعه کردم یه قسمتش قید کردین برای ثبت نام باید مهر ماه مراجعه شود، حالا سوال من این آیا امکان ثبت نام در ماه های دیگه نیست ؟ مثلا فروردین 99

   • سلام
    متاسفانه زمان ثبت‌نام طرح آرامش کوثر فقط مهر ماه هر سال هست اما ایشون می‌تونن بیمه تکمیلی رو از بقیه شرکت‌های بیمه تهیه کنن. مثلا الان بیمه سامان بیمه تکمیلی انفرادی داره که با شرایط مناسبی هم ارایه میشه.

   • سلام وقت بخیر
    مثل دفترچه عادی نیروهای مسلح هزینه‌های پایه درمانی رو می‌پردازه مشابه دفترچه بیمه تامین اجتماعی.

  11. مزخرف. اصل کار هزینه کاشت دندانه که بیمه نیروهای مسلح نمیده ولی بیمه طلایی تامین اجتماعی هر سال مقداری برای دندانپزشکی در نظر میگیره.غذا خوردن شده جزو اعمال زیبایی نه درمانی.باعث تاسفه.در نروژ و سوییس تا 30 سالگی همه اقدامات دندانپزشکی برای یک شهروند نروژ و سوییس رایگانه و بعد از 30 سالگی فقط 10 درصد بیمار پرداخت میگنه 90 درصد به عهده دولته.

  12. سلام من چطور میتونم از پرداختی های که تحویل بیمه دادم استعلام بگیرم نمیدونم چه مبلغی بابت هر فاکتور به من پرداخت شده ممنون

   • سلام وقت بخیر
    بستگی به شرکت بیمه‌تون داره. بعضی از شرکت‌ها سامانه استعلام خسارت بیمه تکمیلی دارن که میشه از طریق اون از میزان پرداختی شرکت بیمه مطلع شد.

  13. سلام و احترام
   من سرباز معلم هستم، و بهمون بیمه نیروهای مسلح رو دادن، که بیمه تکمیلی و بیمه مکمل هم داریم
   سوالم اینه که بیمه من خدمات دندونپزشکی مثل روکش و کامپوزیت رو در بر میگیره یا نه؟
   ممنونم

    • سلام .من بازنشسته نیرو مسلح هستم .دختر بنده بیماری فلج مغزی نوزادی داره. که با کاردرمانی تا حدودی درمان میشه،اگر بیمه مکمل کوثر را ثبت نام کنیم.هزینه کاردرمانی وجراحی ارتوپدی وغیره رو میدهد یا خیر?

     • با سلام.
      بله هزینه های درمانی قابل پرداخته. ولی در مورد جزئیات پوشش ها و سقف تعهدات باید از شعب مربوط به نیروهای مسلح اطلاعات بگیرید

  14. بیمه تکمیلی کوثر نیروهای مسلح به نظر می رسد فقط برای پول گرفتن تکمیل می فرماید. جهت دریافت هزینه های درمانی انجام شده می بایست به پزشک معتمد مراجعه شود. هیچ سامانه ای و هیچ درمانگاهی و هیچ دفتری یک لیست روزآمد از پزشکان معتمد نداشته و پیدا نمی شود. همین امروز روی سایت کوثر لیست پزشکانی درج شده که سال هاست خدمات اعتمادی انجام نمی دهند. دیروز از مدیر کلینیک چمران در شهرک شهید رجایی لیست گرفتیم همه از رده خارج .مراجعه می کنیم متوجه می شویم آن پزشک شش ساله که آن مکان را تخلیه کرده و رفته. زنگ می زنیم به مطب بقیه می گویند سالهاست معتمد کوثر نیستیم. تعهدتان به بیمه گذاران کجا دفن شده؟

  15. سلام ببخشید یه سوال اگه عمل انجام بدیم بخش خصوص بیمه نیروهای مسلح هزینه روپس میده یانه باید جداگانه بیمی تکمیلی کنم تاپس بده

  16. سلام وقت بخیر
   من تازه ازدواج کردم و پدر همسر بنده بازنشسته ارتش می باشد من از سمت محل کار خودم بیمه تامین اجتماعی دارم اما از محل کارم اخراج شدم و بیمه بیکاری میگیرم
   حالا سوال من اینه که اگه من زیر گروه پدر شوهرم برم بیمه بیکاری من قطع میشود؟

  17. سلام چرا بیمه کوثر …مستمربگیر دختر مطلقه را به تنهایی قبول نمیکنه ؟ سرپرست پدر و مادر در قید حیات نیستند
   خواهشمندم یه فکری برای این گروه پیشنهاد بدین که از مستمری خودمان کسر بشه.با تشکر

  18. با سلام.پدر من بیمه شده نیروهای مسلح می باشند(بیمه کفالت فرزند) که بخاطر سکته مغزی و عدم تعادل در سمت چپ بدن جزء بیماری های خاص قرار گرفت.
   ولی متاسفانه هر وسیله کمک درمانی فیزیوتراپی شامل عصا،بریس و تجهیزات کاردرمانی از مراکز تخصصی خرید می کنیم و فاکتور خرید برای استرداد قسمتی از وجه به بیمه ارائه می کنیم این ها رو جزئ تعهدات بیمه نمی دانند و نمیدونم برا چی میگن بیماری خاص؟؟؟

  19. با سلام وقت بخیر از کجا میشه فهمید کدام بیمارستان ها طرف قرار داد هستن ؟واینکه آیا هزینه ها در محل کم میشه یا اینکه اول باید خودمان پرداخت کنیم بعد به بیمه مراجعه و بعد از ارایه مدارک هزینه به ما پرداخت شود؟

   • سلام وقت شما هم بخیر
    معمولا شرکت‌های بیمه اطلاعات مراکز درمانی طرف قرارداد خودشونو تو سایتشون میذارن. پس یا به سایت شرکت بیمه برین یا باهاشون تماس بگیرین و نزدیکترین مرکز طرف قراردادو بپرسین. در خصوص هزینه‌ها هم اگه به مرکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنین هزینه‌ها در محل کم میشه و فقط فرانشیز ازتون دریافت میشه. اما اگه به مراکز غیرطرف قرارداد برین اول باید هزینه‌ها رو پرداخت کنین و بعد با ارایه مدارک، هزینه‌ها رو از بیمه بگیرین.

  20. سلام یگان ما تصمیم گرفت برای کارکنان و عائله آنها بالغ بر ۲۰۰۰ نفر بیمه تکمیلی بگیره راهنمایی کنید چه کاری باید انجام دهیم مراحلش چی هست . متشکرم

  21. سلام
   خواستم بپرسم اگر من بیمارستانی برم که طرف قرداد بیمه ی نیرو های مسلح نیست و یک عمل جراحی بروی زانوم انجام بدم . میشه بعدا رفت بیمه نیروهای مسلح و هزینه ی عمل را از بیمه گرفت

   • سلام
    بله. اگر بیمه تکمیلی شما پوشش جراحی داشته باشین میتونین بگیرین. اما در مراکز غیرطرف قرارداد با نیروهای مسلح اول باید هزینه رو پرداخت کنین و بعد با ارایه مدارک و فاکتورها، هزینه‌ها رو از شرکت بیمه بگیرین.

  22. سلام من و همسرم هر دو شاغل هستیم و بیمه تامین اجتماعی داریم که چون اجباریه مجبوریم بیمه بشیم ولی دفترچه ش واقعا بی ارزشه. محل کارمون هم امکان بیمه تکمیلی نداره چون یه شرکت خصوصی کوچیکه. پدرشوهر من بازنشسته ارتشه. ما میتونیم با دفترچه تامین اجتماعی، تکمیلی کوثر رو بگیریم؟ هزینه ش ماهیانه چقدره؟

   • سلام امکان این که شما تحت پوشش بیمه تکمیلی پدرشوهرتون قرار بگیرید یه چیز توافقیه و بستگی به شرایط بیمه‌نامه داره. همین‌طور هزینه بیمه تکمیلی برای هر نفر نیز وابسته به شرایط بیمه‌نامه است. بهتره پدرشوهرتون از محل کارشون پیگیر بشن و در نهایت اگه این امکان وجود نداشت می‌تونید از شرکت‌هایی مثل بیمه سامان، بیمه درمان تکمیلی انفرادی (که برای هر فرد صادر می‌شه) بخرید.

  23. سلام من پدرم بازنشسته ارتش هستند میخواستم بدونم پدر من میتونه فقط یکی از فرزندانشون رو بیمه تکمیلی کوثر کنه ؟ و سوالم اینه که آیا بیمه تکمیلی طرح آرامش کوثر هزینه درمان ارتوپدی فنی را هم می دهد ؟

  24. سلام وقتتون بخیر.من و همسرم کارمند هستیم و تامین اجتماعی داریم.میتونیم تحت پوشش بیمه ی مکمل نیروهای مسلح پدرم بیمه بشیم؟

   • سلام وقت شما هم بخیر
    خیر تحت پوشش بیمه مکمل نیروهای مسلح نمیتونین باشین اما از طرح آرامش کوثر نیروهای مسلح میتونین استفاده کنین.

  25. سلام پدرم ازسال ۷۰ بود تحت بیمه دانا بود، الان براثر کرونا فوت کرده، میخاستم بدونم به وراث که پسرها و همسر هست چه چیزی تعلق میگیرد؟ ودر ضمن آیا نیاز به مراجعه بجایی هم هست؟ واینکه حقوق دریافتی متوفی منبعد چطور میشود؟ خواهشمندم پاسخ دهید

   • سلام وقتتون بخیر
    تحت پوشش بیمه تکمیلی دانا بودن یعنی؟ اگر بیمه تکمیلی داشتن که خیر به وراث چیزی تعلق نمیگیره. اما اگر بیمه عمر داشتن که میتونین سرمایه بیمه رو دریافت کنین و برای پیگیری بیشتر هم میتونین به بیمه دانا مراجعه کنین.

  26. سلام
   پدر من بازنشسته نیروهای مسلح و دارای دفترچه خدمات درمانی نیروهای مسلح است
   قصد داریم امسال برای بیمه تکمیلی آسایش کوثر اقدام کنیم
   آیا امکان ثبت نام آنلاین وجود داره یا باید حتما حضوری اقدام کنیم و مدت دوره انتظار چقدره چون مادرم به زودی باید زانوش رو جراحی کنه و آنوقت میتونیم از هر دو (خدمات درمانی نیروهای مسلح و تکمیلی کوثر ) هزینه ها رو بگیریم

   • سلام وقتتون بخیر
    برای ثبت‌نام طرح آرامش کوثر باید اواخر آبان ماه به صورت حضوری به دفاتر الکترونیکی ساتا مراجعه کنین. بله دوره انتظار داره اما باید ببینین در طرح جدید شرایط به چه صورت هست.

  27. سلام من سرباز بودم و دستم در حین انجام خدمت دچار اسیب شده و بیمه کوثر هزینه ها را پرداخت ننکرده است چکار باید انجام بدم؟؟

  28. سلام
   شاغل نیروهای مسلح هستم
   واسه دریافت هزینه ترمیم دندان در مراکز غیرقرارداد و شهرستانی که درمانگاه طرف قرارداد ندارد چیکارباید بکنم؟صرفا ترمیم بدون عصب کشی

   • سلام
    اگر بیمه تکمیلی دارین که باید اول هزینه‌ها رو پرداخت کنین و بعد مدارک و فاکتورها رو به مرکز پرداخت خسارت شرکت بیمه تحویل بدین تا هزینه‌ها رو دریافت کنین.

  29. پدرم بیمه نیروهای مسلح است و من شاغلم بیمه تامین اجتماعی وبیمه نیروهای مسلح من رو از پوشش خارج کرد ،ایا امکانش هست که بیمه درمان ودفترچه ام نیروی مسلح باشه ولی بیمه مربوط به سابقه کارم تامین اجتماعی؟

   • سلام وقت شما بخیر
    خیر. چون سابقه کارتون از بیمه تامین اجتماعی رد میشه، نمی‌تونین بیمه مکمل نیروهای مسلح رو داشته باشین.

  30. باسلام بازنشته نیروی مسلح هستم همسرم دربیمارستان محب یاس فنرگذاشته ولی بیمارستان با بیمه مکمل نیروهای مسلح قرادادچطور بایدهزینه انرادریافت کرد

   • سلام
    اگر بیمارستان با بیمه مکمل نیروهای مسلح قرارداد داشته باشه که برای خدماتی که تحت پوشش بیمه بوده، هزینه‌ای غیر از فرانشیز از شما دریافت نمیشه. اگر بیمارستان طرف قرارداد نباشه باید خودتون هزینه‌ها رو پرداخت کنین و بعد مدارک و فاکتورها رو به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح تحویل بدین و هزینه رو بگیرین.

  31. سلام لطفا از طرح ارامش برای خدمات دنداپرشکی بگید مثلا من ۷تا روکش کردم حالا ۲۵دندون دیگه رو میتونم استفاده کنم. هزینه های پست و پرکردن وعصب کشی چی

   • سلام
    حداکثر تا سقف پوشش بیمه‌نامه‌تون میتونین استفاده کنین. هزینه‌ها هم بستگی به مرکزی که به اون مراجعه می‌کنین داره.

  32. سلام
   وقت بخیر
   پدر من بازنشسته ارتش هستند. میخواستم بدونم برای بیمه تکمیلی کوثر همه اعضای خانواده باید بیمه بشن یا امکانش هست مثلا 2 نفر از اعضا رو بیمه کنن؟؟

    • سلام وقت بخیر
     من فرزند بازنشسته نیروهای مسلح هستم، میخواستم بپرسم اگر بیمه تامین اجتماعی محل کارم بشم بیمه پدرم قطع میشه برام؟؟؟؟؟ بیمه تکمیلی هستیم
     .
     . و اینکه هزینه های دندانپزشکی اگر در مطب خصوصی انجام بدیم، آیا بیمه هزینه رو برمیگردونه بهمون؟

     • سلام وقت شما هم بخیر
      اگر منظورتون طرح آرامیش کوثر بیمه تکمیلیه که این طرح مخصوص فرزندان زیر 25 سال و غیرشاغل هست. بیمه مکمل نیروهای مسلح (پایه) هم ممکنه براتون قطع بشه؛ یعنی در صورتی که متوجه بشن بیمه شما از دو محل رد میشه، بیمه پدرتون رو قطع میکنن براتون.
      بله میتونین هزینه‌ها رو دریافت کنین.

   • سلام
    به طور کلی تحت پوشش بیمه تکمیلی کوثر هست. اما اگر شما جزء نیروهای مسلح هستین و از این طریق میخواین اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنین، بستگی به قراردادتون داره.

    • سلام من و مادرم تحت پوشش بیمه ارتش پدر مرحومم هستیم. مادرم ۵سال پیش دندان مصنوعی انداختندولی خراب شده و شکسته و قابل استفاده نیست و باید دوباره بندازیم براش. ولی میگن هر۱۰سال شامل بیمه میشه. الان نمیدونم باید چه کنم با این هزینه ها. لطفا راهنمایی کنید
     درضمن اصلا نمیدونم ازکجا باید پیگیر بشیم که ببینیم بیمه طرح آرامش کوثر یا تکمیلی داریم یانه و اصلا اگه داشته باشیم تاثیری داره برای اینکه دندان مصنوعی برای مادرم تهیه کنیم دارد یا نه

     • با سلام.
      متاسفانه در مورد جرئیاتی که میفرمایید ما اطلاعات دقیقی نداریم. شما باید برای اطلاع در مورد بیمه تکمیلی تون به دفاتر اداری نیروی ارتش مراجعه کنید

  33. سلام وقت بخیر.
   من تازه ازدواج کردم و پدرم کارمند نیروی انتظامی بود که فوت شدن، میخواستم ببینم من میتونم بیمه بشم و دفترچه خدمات درمانی نیروهای مسلح بگیرم؟؟
   برای این بیمه شدن و گرفتن این دفترچه به ازای هر فرد ماهیانه چقدر باید پرداخت کنیم؟

   • سلام وقت شما هم بخیر
    خیر، متاسفانه نمی‌تونین دفترچه درمانی نیروهای مسلح رو داشته باشین.

   • با سلام.
    به طور کلی هزینه های زیبایی توی بیمه های تکمیلی قابل پرداخت نیست. ولی میتونید برای اطمینان از دفاتر مربوط به بیمه نیروهای مسلح اطلاعات بگیرید

   • با سلام.
    کاملا به پوشش های بیمه نامتون و مرکزی که برای خدمات دندانپزشکی مراجعه می کنید، بستگی داره

   • با سلام.
    بله شما میتونید به مراکز طرف قرارداد بیمه نیروهای مسلح مراجعه کنید. البته این که براتون رایگان باشه، بسته به طرح بیمه ای و هزینه خدماتی که میخواید دریافت کنید داره. ضمنا فرانشیز هم وجود داره. یعنی 20 درصد هزینه ها به عهده خودتونه

   • با سلام.
    به صورت کلی تحت پوششه. برای دریافت اطلاعات بیشتر باید با شماره 09621 یا دفاتر ساتا تماس بگیرید

  34. سلام
   من خانم مطلقه فرزند پدر ارتشی هستم .پدرم فوت کردند.
   و من تا به حال که 13 سال از فوت پدرم می گذرد هیپ بیمه ای دریافت نکردم..و مادرم الان نقوق و مستمری بگیر هست..
   لطفا مرا راهنمایی می کنید…ممنون

   • با سلام.
    لطفا سوالتون رو واضح تر مطرح کنید.
    یعنی شما میخواید برای خودتون یا مادرتون بیمه تکمیلی نیروهای مسلح رو تهیه کنید؟

   • سلام، اگرمطلقه هستین وهیچگونه بیمه ای ندارین،تشریف ببریددفاترخدماتی ساتا، شهرتون کاراشوانجام میدن، واگرشرایطش روداشته باشین مستمری حقوق پدرتون، بین شماومادرتقسیم میشه

   • سلام و وقت بخیر.
    به طور کلی هزینه ماموپلاستی تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح هست و سقفش رو هم میتونید توی جدول مشاهده کنید.
    در مورد جزئیات این پوشش باید از دفاتر مربوط به بیمه نیروهای مسلح اطلاعات بگیرید

  35. سلام من بازنشسته ارتشم جانباز بیه آرامش کوثر دارم برای سمعک چطور اقدام کنم وبه کدام مرکز درمانی مراجعه کنم

   • با سلام.
    دو روش وجود داره. شما میتونید به شعب بیمه کوثر مراجعه کنید و برای یکی از مراکز طرف قرارداد، معرفی نامه دریافت کنید.
    و یا به سایر مراکز درمانی مراجعه کنید و بعد به همراه مدارکتون به شعب بیمه کوثر برید و هزینه ها رو طبق پوشش بیمه نامه دریافت کنید.

   • با سلام.
    همونطور که در دول متن مشاهده می کنید، سقفش به نوع طرح بستگی داره و حداکثر 40 میلیونه

  36. بیمارستان تامین اجتماعی صفر تا صدش برا بیمه شده های تامین اجتماعی رایگانه اما برای نیروهای مسلح جدیدا باید ۳۰ درصد هزینه پرداخت کنیم اینم یه ظلم برای بازنشسته ها و شاغل های نیروهای مسلح

   • با سلام.
    توی همه بیمه های تکمیلی، فرانشیز وجود داره. این 30 درصدی که شما میفرمایید هم فرانشیز بیمه تکمیلی نیروهای مسلحه

  Comments are closed.