حفظ نعمت سلامتی در زندگی امری حیاتی است. هیچ‌کس نمی‌خواهد بیمار شود و یا صدمه ببیند زیرا افراد هنگام بیماری نمی‌توانند مانند گذشته به زندگی خود ادامه دهند و امکان انجام فعالیت‌های روزانه، اشتغال به تحصیل و ادامه روند طبیعی زندگی را از دست می‌دهند. به همان مقدار که هزینه‌های درمانی افزایش می‌یابد اهمیت دریافت پوشش‌های درمانی از طریق بیمه تکمیلی بیشتر می‌شود. شرکت‌های بیمه شما را در مقابل بیماری‌های پیش‌بینی نشده و هزینه‌های سنگین درمان آن بیمه می‌کنند. از جمله شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ی بیمه درمانی، بیمه تکمیلی درمان سینا است این شرکت به صورت شرکت خصوصی فعالیت می‌کند و خدمات درمانی به سازمان‌ها را به صورت گروهی ارایه می‌دهد. اگر می‌خواهید از مزایای درمانی این شرکت بیمه‌ای استفاده کنید در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

 


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


بیمه تکمیلی درمان سینا را می‌شناسید؟

بیمه تکمیلی درمان سینا را می‌شناسید؟

یکی از ملاک‌های وجود رفاه اجتماعی در هر جامعه‌ای بهبود و ارایه خدمات درمانی به طور گسترده در همه نقاط کشور است. بیمه‌های پایه (سازمان بیمه خدمات درمانی، تامین اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح) پوشش‌های محدودی برای بیماری به بیمه‌شدگان ارایه می‌دهند و قادر به پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی نیستند. بیمه درمان که توسط شرکت‌های بیمه تجاری به نام بیمه تکمیلی یا مازاد درمان معروف است عمدتاً به صورت گروهی تهیه می‌شود، در بیمه سینا هم امکان دریافت این بیمه به صورت انفرادی و خانواده وجود ندارد.

بیمه‌ درمانی در شرکت بیمه سینا به صورت گروهی ارایه می‌شود. اعضای گروه باید حداقل 50 نفر باشند.

بیمه تکمیلی درمان سینا هزینه‌های بیمارستانی و جراحی که ناشی از بیماری و حادثه باشد را مازاد بر تعهد بیمه‌گر پایه برای شما پرداخت می‌کنند. در ادامه حادثه و بیماری به طور دقیق‌تری تعریف شده است.

حادثه: هرگونه عامل خارجی که بدون قصد و دخالت بیمه شده باعث جراحت، نقص عضو، ازکارافتادگی و یا فوت شود تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

 بیماری: هرگونه عارضه جسمی و اختلال در اعمال طبیعی مختلف بدن طبق تشخیص پزشک است.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


حمایت‌های بیمهای با پوشش‌های بیمه تکمیلی درمان سینا

حمایت‌های بیمه‌ای با پوشش‌های بیمه تکمیلی درمان سینا

بیمه تکمیلی درمان سینا هزینه‌های بستری و جراحی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال و هزینه آمبولانس را به عنوان پوشش‌های اصلی پرداخت می‌کند و سپس در صورت تمایل بیمه‌گزار و پرداخت حق بیمه بیشتر پوشش‌های اضافی ارایه می‌شوند. پوشش‌های اضافی باید به صورت جداگانه درخواست شوند. این پوشش‌ها سقف تعهدات بیمه‌گر را افزایش می‌دهند.

 شما می‌توانید با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش‌های اضافی را خریداری کنید و از پوشش‌های بیشتری استفاده کنید.

پوشش‌های اضافی در بیمه تکمیلی درمانی سینا :

 • زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • افزایش سقف تعهد برای اعمال جراحی تخصصی
 • هزینه‌های پارکلینیکی (اقدامات تشخیصی، که برای سنجش میزان پیشرفت یا بهبود بیماری انجام می‌شود) از جمله: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع اندوسکوپی، ام آر آی، اکوکاردیوگرافی، دانسیتومتری، تست ورزش، تست آلرژی، نوار عضله، نوار عصب، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و ….
 • درمان نازایی و ناباروری.
 • جبران هزینه‌های ویزیت و دارو
 • جبران هزینه‌ی خدمات آزمایشگاهی
 • پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی
 • هزینه خرید عینک طبی، لنز طبی و سمعک
 • جراحی‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم
 • پرداخت هزینه عمل‌های مجاز سرپایی
 • هزینه تهیه اعضای طبیعی بدن
 • جبران هزینه مربوط به تشخیص بیماری‌ها و ناهنجاری‌های جنین. 

مطلب مرتبط: جزئیات تعهدات بیمه تکمیلی سینا را با ما بخوانید


شرایط دریافت بیمه تکمیلی برای بیمه‌گزار چیست؟

شرایط دریافت بیمه تکمیلی درمان سینا برای بیمه‌گزار چیست؟

با توجه به اینکه بیمه درمان در شرکت بیمه سینا، گروهی است برای دریافت این بیمه باید حداقل 50 درصد کارکنان به همراه افراد تحت تکفل آن‌ها تحت پوشش قرار بگیرند و حق بیمه ماهانه از حقوق بیمه‌شده اصلی کسر می‌شود. حداکثر سن بیمه‌شده برای گروه‌های کمتر از 1000 نفر، 60 سال است و برای سن بیش از 60 سال، از بیمه‌شده حق بیمه اضافی دریافت می‌شود. در بیمه‌های تکمیلی گروهی بالای 1000 نفر هم محدودیتی برای بیمه شدن افراد وجود ندارد.

افراد تحت تکفل بیمه‌شده در بیمه درمان شامل همسر، فرزندان، پدر و مادر و سایر افراد تحت سرپرستی است.

مدارک لازم برای ثبت نام بیمه تکمیلی درمان سینا :

در بیمه تکمیلی گروهی سینا اطلاعات شرکت شامل تعداد و مشخصات کارکنان از کارفرما دریافت می‌شود. مدارک لازم کارکنان شامل کپی شناسنامه،کپی کارت ملی، کپی صفحه اول دفترچه بیمه پایه و فرم پیشنهاد بیمه است.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


شرایط پرداخت خسارت در بیمه تکمیلی درمان سینا

شرایط پرداخت خسارت

بیمه‌شدگان بیمه تکمیلی درمان سینا برای دریافت خدمات درمانی در انتخاب هر یک از بیمارستان‌های داخل کشور آزاد هستند. بیمه‌شده بعد از مراجعه به مرکز درمانی باید صورتحساب مربوط به مراکز درمانی را به همراه شرح علت بیماری و معالجات انجام شده به شرکت بیمه تحویل دهد.

پرداخت خسارت در صورت مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد: در مواردی‌که بیمه‌شده با معرفی‌نامه به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کند، بیمه‌ سینا هزینه‌های درمان را بر اساس صورت‌حساب مرکز درمانی پرداخت می‌کند. چنان‌چه بیمه‌شده بدون دریافت معرفی‌نامه به مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه‌گر مراجعه نماید، هزینه‌ها حداکثر تا تعرفه درج‌شده در قرارداد پرداخت خواهد شد.

پرداخت خسارت درصورت مراجعه به مراکز درمانی غیرطرف قرارداد: در صورتی‌که بیمه‌شده به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه نماید هزینه‌ها بر اساس بالاترین سقف تعرفه مندرج در قرارداد، محاسبه و پرداخت خواهد شد.

 بیمه‌شده در بیمه تکمیلی درمان سینا حداکثر ظرف 5 روز از زمان بستری شدن در بیمارستان فرصت دارد تا مراتب را به بیمه‌گر اطلاع دهد.

نحوه پرداخت خسارت به بیمه‌شده با توجه به مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد یا غیر طرف قرارداد متفاوت است.


مطلب مرتبط: از مطالعه نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی تا تجربه خرید آنلاین


استثنائات بیمه درمان تکمیلی را بشناسیم.

هر بیمه‌ای استثنائات مربوط به خود را دارد این استثنائات شامل مواردی است که بیمه‌گر خسارتی برای آن‌ها پرداخت نمی‌کند. دریافت هزینه‌های درمانی ناشی از موارد زیر از تعهد بیمه‌گر خارج است و امکان دریافت خسارت در موارد زیر امکان‌پذیر نیست.

 • عیب های مادرزادی؛ مگر در مواردی که رفع این عیوب جنبه درمانی داشته باشد.
 • عمل‌های جراحی زیبایی؛ مگر این‌که ناشی از وقوع حادثه در طی مدت بیمه باشد.
 • سقط جنین؛ مگر این‌که در موارد قانونی با تشخیص پزشک معالج باشد.
 • ترک اعتیاد.
 • خودکشی و اعمال مجرمانه بیمه‌شده.
 • حوادث طبیعی مانند سیل زلزله و آتشفشان.
 • جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، قیام، آشوب، کودتا و اقدامات احتیاطی مقامات نظامی و انتظامی.
 • فعل و انفعالات هسته ای.
 • هزینه اتاق خصوصی در مراکز درمانی مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و تایید پزشک معتمد بیمه‌گر.
 • هزینه همراه بیماران بین 7 تا 70 سال مگر در موارد ضروری به تشخیص پزشک معالج و پزشک معتمد بیمه‌گر.
 • جنون.
 • جراحی لثه.
 • لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی ندارند، مگر به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر.
 • جراحی فک مگر آن‌که به علت وجود تومور و یا وقوع حادثه تحت پوشش باشد.
 • هزینه‌های مربوط به معلولیت ذهنی و از کارافتادگی کلی.
 • رفع عیوب انکساری چشم در مواردی که به تشخیص پزشک معتمد بیمه‌گر درجه نزدیک بینی، دور بینی، آستیگمات یا جمع قدر مطلق نقص بینایی هر دو چشم (درجه نزدیک بینی یا دور بینی به اضافه نصف آستیگمات) کمتر از 3 دیوپتر باشد. 

مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


چطور با بیمیتو بیمه تکمیلی شویم؟

واقعیت این است که برای تهیه بیمه‌نامه مورد نیاز خود با قیمت مناسب و پوشش‌های لازم به ابزارهایی نیاز دارید. با توجه به متعدد بودن شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات بیمه‌ای در ایران، این ابزار باید امکان مقایسه قیمت و پوشش‌ها را در شرکت‌های مختلف فراهم کند. از آن‌جایی‌که امکان مقایسه از طریق مراجعه مستقیم به شرکت‌های بیمه وجود ندارد برای صرفه جویی در زمان و بدون نیاز به مراجعه مستقیم می‌توانید اقدام به خرید بیمه کنید. خرید آنلاین بیمه از طریق سایت بیمیتو علاوه بر ارایه همه‌ این خدمات، امکان استعلام همه رشته‌ها را برای شما فراهم کرده است. قیمت حق‌بیمه در بیمه‎ عمر و بیمه بدنه در شرکت‌های مختلف تفاوت زیادی دارد بنابراین این دریافت استعلام در این دو رشته اهمیت بسیاری دارد. در بیمیتو امکان خرید بیمه آتش‌سوزی، شخص ثالث، بیمه مسافرتی و بیمه مسئولیت پزشکان نیز وجود دارد. با پر کردن اطلاعات مربوط به هر رشته و پرداخت حق بیمه به صورت اینترنتی ثبت نام شما تکمیل می‌شود.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید