هزینه‌های درمان و استفاده از خدمات درمانی گاهی به حدی است که بیمه‌گزار قادر به تهیه آن نبوده و از ادامه درمان منصرف می‌شود و یا ممکن است که در همان ابتدای بیماری قادر به مراجعه به پزشک و شروع مراحل تشخیص و درمان بیماری خود نباشد. این مسئله در حالی رخ می‌دهد که استفاده از امکانات درمانی از حقوق اولیه انسان است و هر کس باید به این امکانات دسترسی داشته باشد. بیمه‌های درمان به منظور کاهش خسارت و جبران هزینه‌های درمانی به وجود آمده‌اند. بیمه‌های درمان در ایران انواع مختلفی دارند که بیمه تکمیلی درمان ناباروری یکی از این بیمه‌ها است ما در این مطلب به شرح درمان تکمیلی می‌پردازیم و توضیح می‌دهیم که بیمه‌گزار چطور می‌تواند از آن استفاده کند و در چه مواردی به بیمه‌گزار خسارت می‌دهد.خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه درمان تکمیلی چیست؟


انواع بیمه‌های درمانی که در کشور ارایه می‌شود چیست؟

بیمه‌های درمانی ارایه شده در کشور در حالت کلی به دو نوع بیمه درمان پایه و بیمه‌های درمان تکمیلی دسته‌بندی می‌شود که بیمه تکمیلی درمان ناباروری نیز جزء بیمه‌های تکمیلی قرار می‌گیرند. بیمه‌های درمان پایه معمولاً از سوی نهادهای خاص مانند سازمان تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و دیگر سازمان‌ها برای کارکنان و یا افراد تحت پوشش خود صادر می‌شود. بیمه‌گزار در زمان مراجعه به مراکز درمانی و پزشکی ابتدا از این بیمه استفاده می‌کند و در مواقعی که هزینه‌های پزشکی بیشتر از سقف پرداختی بیمه‌های درمان پایه شود، بیمه‌گزار می‌تواند از پوشش‌های بیمه تکمیلی استفاده کند.

انواع بیمه‌های درمانی در کشور شامل بیمه‌های درمانی پایه و بیمه‌های درمان تکمیلی است.


مطلب مرتبط: شناخت فوری مهم‌ترین انواع بیمه های درمانی در ایران


بیمه‌های درمان تکمیلی و نقش حمایتی آن از بیمه‌گزار

بیمه‌های درمان تکمیلی و نقش حمایتی آن از بیمه‌گزار

گفتم بیمه تکمیلی هزینه‌های مازاد درمانی را تا سقف تعهدات خود می‌پردازد. منظور از هزینه‌های مازاد درمانی هزینه‌هایی است که توسط بیمه‌های درمان پایه پرداخت نمی‌شوند. بیمه‌های درمان تکمیلی دارای پوشش‌هایی هستند که به وسیله این پوشش‌ها به بیمه‌گزار خسارت پرداخت می‌کنند. پوشش‌های بیمه تکمیلی عبارت‌اند از:

پوشش هزینه‌های بستری

پوشش هزینه‌های جراحی‌های تخصصی

پوشش هزینه‌های سونوگرافی و اسکن و…

پوشش هزینه‌های پاراکلینیکی مانند هزینه‌های سونوگرافی و نوار مغز و…

پوشش هزینه‌های عمل‌های سرپایی مثل شکستگی و دررفتگی و…

پوشش هزینه‌های آمبولانس

پوشش هزینه‌های اروتز و پروتز مانند خرید عینک و سمعک

پوشش هزینه‌های دندان‌پزشکی

پوشش هزینه‌های ویزیت و دارو

پوشش هزینه‌های آزمایشگاهی مانند رادیوگرافی و نوار قلب و…

پوشش هزینه‌های زایمان و درمان ناباروری

پوشش هزینه‌های درمان عیوب انکساری دو چشم


مطلب مرتبط: موارد تحت پوشش بیمه تکمیلی چگونه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟


بیمه درمان تکمیلی ناباروری چیست و چه کار می‌کند؟

بیمه درمان تکمیلی ناباروری چیست و چه کار می‌کند؟

شاید نام بیمه تکمیلی برای زایمان را شنیده باشید. این بیمه در اصل پوششی از بیمه تکمیلی است که هزینه‌های زایمان را تا سقف تعهدات خود پرداخت می‌کند. اما نکته‌ای که بیشتر مردم از آن غافل هستند این است که پوشش بیمه زایمان مخصوص زنان نیست و همه افراد می‌توانند از آن برای درمان نازایی و ناباروری خود استفاده کنند. هرگاه به دلایل مختلف جسمی بیمه‌گزار قادر به باروری و فرزندآوری نباشد به ناباروری دچار است و می‌تواند برای درمان خود اقدام کند. از آنجا که پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری نیز در توان همه افراد نیست این بیمه می‌تواند کمک قابل توجهی به افرادی که می‌خواهند برای درمان خود اقدام کنند باشد.

از بیمه تکمیلی درمان ناباروری می‌توان برای انجام عمل‌های درمان نازایی و همچنین انجام انواع زایمان استفاده کرد.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان چه ویژگی‌هایی دارد؟


دو شرط مهم بیمه تکمیلی درمان ناباروری

هر بیمه‌ای شرایط مخصوص به خود را دارد و برای دریافت بیمه تکمیلی درمان ناباروری نیز بیمه‌گزار باید شرایطی داشته باشد و از قوانین بیمه‌نامه پیروی کند. دو شرط مهم بیمه تکمیلی برای ناباروری به شرح زیر است:

 1. سن بیمه‌گزار: بیمه‌گزار برای استفاده از بیمه ناباروری نباید بالای 40 سال سن داشته باشد. در واقع این بیمه برای افرادی بالاتر از این سن صادر نمی‌شود.
 2. مدت انتظار: مدت انتظار در بیمه تکمیلی زمانی است که بیمه‌گزار بیمه را خریداری کرده اما قادر به استفاده از آن نیست و بیمه‌نامه برای وی فعال نشده است. این مدت‌زمان از لحظه خرید بیمه شروع می‌شود و مدت آن را بیمه‌گر تعیین می‌کند. مدت انتظار برای بیمه تکمیلی درمان ناباروری 9 ماه تا 1 سال است. توصیه می‌شود افرادی که می‌خواهند بیمه تکمیلی ناباروری را خریداری کنند از یک سال قبل اقدام به دریافت این بیمه کنند.

مطلب مرتبط: راه انتخاب بهترین بیمه تکمیلی انفرادی برای زایمان


موارد استفاده از بیمه تکمیلی درمان ناباروری

موارد استفاده از بیمه تکمیلی درمان ناباروری

اما در ازای پرداخت حق بیمه و خرید این بیمه چطور می‌توانیم از آن استفاده کنیم و چه هزینه‌هایی توسط این بیمه پرداخت می‌شود؟ در همه موارد هزینه‌های ایجادشده مطابق قوانین بیمه‌نامه و تا سقف تعهدات آن توسط بیمه تکمیلی درمان ناباروری پرداخت می‌شود.

 • هزینه‌های مربوط به لقاح غیر طبیعی مانند استفاده از روش‌های ZIFT، IUI،GIFT.
 • هزینه‌های درمان ناباروری به کمک وسایلی مانند میکرواینجکشن یا IVF.
 • هزینه عمل‌هایی که بیمه‌گزار به منظور درمان نازایی و ناباروری انجام می‌دهد.
 • هزینه‌های انجام ماموگرافی و سونوگرافی که طی تشخصی و درمان ناباروری و نازایی انجام می‌شود.
 • در نهایت همه پرداخت همه هزینه‌های درمانی که به منظور معالجه ناباروری و نازایی انجام شده باشد تا سقف تعهدات بیمه‌نامه توسط بیمه تکمیلی درمان ناباروری پرداخت می‌شود.
 • بیمه تکمیلی درمان ناباروری همان بیمه زایمان است و بیمه‌گزار علاوه بر این که می‌تواند برای پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری از آن کم بگیرد می‌تواند برای انجام زایمان نیز از آن استفاده کرده و هزینه زایمان چه طبیعی باشد و چه به صورت سزارین، توسط بیمه پرداخت می‌شود.

نکته مهم: بیمه درمان تکمیلی هیچ هزینه‌ای بابت سقط جنین به بیمه‌گزار پرداخت نمی‌کند. تنها هزینه‌هایی که توسط این بیمه‌نامه پرداخت می‌شود شامل هزینه‌های درمان ناباروری و نازایی و زایمان است.

بیمه تکمیلی برای زایمان و معالجه ناباروری هزینه‌های سقط جنین را پرداخت نمی‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان راحت


نکات مهمی که باید قبل از خرید بیمه تکمیلی ناباروری بدانید

با رعایت کردن نکات زیر قبل از خرید بیمه تکمیلی درمان ناباروری می‌توانید با کیفیت بیشتری از این بیمه استفاده کنید.

 • سلامت بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه: اگر در زمان خرید بیمه مبتلا به بیماری خاصی باشید، پوشش آن بیماری از بیمه‌نامه حذف خواهد شد و بیمه‌گر تعهدی بابت پرداخت غرامت نخواهد داشت! با توجه به این نکته بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه باید سالم بوده باشد و اگر در زمان مدت قرارداد ناباروری وی تشخیص داده شود می‌تواند از بیمه غرامت دریافت کند.
 • عدم بارداری در زمان خرید بیمه: بیمه‌گزار اگر می‌خواهد از این بیمه به منظور انجام زایمان استفاده کند در زمان خرید بیمه‌نامه نباید باردار باشد. در این صورت خرید این بیمه‌نامه توصیه نمی‌شود چرا که عملاً بدون کاربرد بوده و بیمه‌گزار نمی‌تواند از آن استفاده کند.
 • مدت انتظار و مدت بیمه‌نامه: مدت اعتبار بیمه درمان تکمیلی یک سال است و مدت انتظار پوشش زایمان یا درمان ناباروری 9 ماه تا یک سال، بنابراین لازم است بیمه‌گزار در زمان خرید بیمه دقت کند که قبل از بارداری این بیمه را تهیه کند و برای استفاده از این بیمه لازم است که این دوره انتظار را طی کند.

اگر در زمان خرید بیمه‌نامه باردار باشید هزینه زایمان به شما پرداخت نمی‌شود.

در حال حاضر بیمه سامان و تعاون دو شرکتی هستند که بیمه تکمیلی انفرادی ارایه می‌دهند. اگر قصد دارید از پوشش زایمان بیمه تکمیلی استفاده کنید می‌توانید خرید خود را از یکی از این دو شرکت انجام دهید اما همان طور که در جدول زیر قابل مشاهده است بیمه تعاون، تعهدی برای جبران نازایی و ناباروی ندارد. 

مقایسه بیمه تکمیلی درمان ناباروری در بیمه سامان و تعاون


مطلب مرتبط: حقایقی درباره فرانشیز بیمه تکمیلی


میزان پرداختی بیمه تکمیلی درمان ناباروری چقدر است؟

میزان پرداختی بیمه تکمیلی درمان ناباروری چقدر است؟

بیمه‌های تکمیلی در شرکت‌های مختلف تحت طرح‌های گوناگونی ارایه می‌شوند که حق بیمه این بیمه‌نامه‌ها نیز در هر شرکت ممکن است متفاوت باشد. ما در اینجا و با کمک سامانه استعلام آنلاین بیمیتو می‌خواهیم استعلام بیمه تکمیلی انفرادی را انجام می‌دهیم و سقف پرداخت غرامت در بیمه سامان را بررسی می‌کنیم. بیمه سامان این امکان را به شما می‌دهد تا بیمه تکمیلی درمان ناباروری را بدون داشتن بیمه‌های درمان پایه از خریداری کنید. بیمه درمان تکمیلی در بیمه سامان در طرح‌های 6 طرح ارایه می‌شود که سقف خسارتی و میزان حق بیمه سالانه در هریک را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.


مطلب مرتبط: سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان چقدر است؟


خرید بیمه درمان تکمیلی انفرادی از بیمیتو

بیمه درمان تکمیلی انفرادی خود را می‌توانید از بیمیتو و به صورت آنلاین خریداری کنید. در زمان خرید این امکان وجود دارد که مقدار پرداختی پوشش‌های بیمه‌ای خود از جمله پوشش تکمیلی زایمان و نازایی را ببینید. بیمیتو به شما کمک می‌کند تا بهترین بیمه‌ای که متناسب با نیاز شما باشد را انتخاب و خریداری کنید. از امکانات خرید در بیمیتو می‌توان به خرید آنلاین بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه مسافرتی، بیمه عمر و بیمه آتش سوزی اشاره کرد. مزیت خرید از بیمیتو در این است که می‌توانید قیمت و شرایط بیمه خود را در بین شرکت‌های مختلف بررسی و مقایسه کنید و با اطمینان کامل نسبت به خرید بیمه اقدام کنید. همچنین دیگر لازم نیست وقت و انرژی خود را صرف رفتن به نمایندگی‌های بیمه کنید؛ کافی است آنلاین باشید تا در هر ساعت از شبانه‌روز خرید بیمه و یا تمدیدی بیمه‌نامه خود را انجام دهید و بیمه‌نامه را در محل سکونت خود دریافت کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  4 نظرات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید