اغلب افراد حداقل چند بار در زندگی خود با مشکلات مربوط به دندان روبه رو می‌شوند. در کشور ما بخش زیادی از هزینه‌های درمانی و دارویی متعلق به خدمات دندانپزشکی و بستری است. بیمه‌ پایه خدمات محدودی برای جبران هزینه‌های دندانپزشکی ارایه می‌دهد. با توجه به اهمیت سلامت دهان و دندان لازم است افراد حتماً هر سال برای بررسی وضعیت سلامت دندان‌ها اقدام کنند اما معمولا افراد نه تنها سالانه به دندانپزشک مراجعه نمی‌کنند بلکه مجبور می‌شوند دندان دردهای خود را با درمان‌های خانگی کاهش دهند. خرید بیمه تکمیلی کمک می‌کند تا افراد به جای تحمل دندان دردهای آزاردهنده به دندانپزشک مراجعه کنند و هزینه‌های درمانی خود را از شرکت بیمه دریافت کنند. در ادامه با معرفی پوشش‌های بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی درشرکت‌های مختلف، این بیمه را بررسی می‌کنیم.

قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی چیست؟

بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی چیست؟

بعضی از مراکز درمانی تأمین اجتماعی، خدمات دندانپزشکی را به صورت رایگان به بیمه شدگان خود ارایه‌ می‌دهند. اما این خدمات محدود به بعضی از خدمات ابتدایی مثل خدمات ویزیت، رادیوگرافی تک دندان، کشیدن دندان (دندان قدامی، دندان خلفی و دندان عقل) ، پرکردن معمولی ، جرم‌گیری (بالای لثه و زیر لثه) و جراحی دندان نهفته (در نسج نرم و نسج سخت) است.

شرکت‌های بیمه خدمات دندانپزشکی را به صورت گروهی و انفرادی ارایه می‌دهند. در بیمه تکمیلی گروهی شرایط خاصی وجود دارد از جمله این که شما باید عضو یک مجموعه کاری باشید و حداقل 50 نفر از اعضای گروه (کارکنان و افراد تحت تکفل آن‌ها) با هم تحت پوشش قرار بگیرند. بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی بیمه‌شده را با شرایط بهتری تحت پوشش خدمات دندانپزشکی قرار می‌دهد. اگر شغل آزاد دارید یا می‌خواهید بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی تهیه کنید در ادامه مطلب برای آشنایی با شرکت‌های ارایه دهنده این خدمات با ما همراه باشید.

از آنجا که خدمات دندانپزشکی در مراکز تأمین اجتماعی به شکل محدودی ارایه می‌شود امکان دریافت این خدمات در شرکت‌های بیمه با سقف تعهدات بیشتر وجود دارد.


مطلب مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را می‌شناسید؟


شرکت‌های ارایه دهنده‌ی بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی

شرکت‌های ارایه دهنده‌ی بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی

بیمه سامان تنها شرکتی است که بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی را در قالب طرح‌های مختلف ارایه می‌دهد. بیمه‌گزار می‌تواند با توجه به مبلغ حق بیمه و سقف تعهدات در هر طرح، پوشش مورد نیاز را برای خود خریداری کند. شرکت SOS هم پوشش برای خدمات دندانپزشکی دارد با این تفاوت که این طرح باید به صورت جداگانه درخواست شود و خدمات دندانپزشکی جزء پوشش‌های بیمه تکمیلی نیست. بیمه تعاون هم اگرچه جزء شرکت‌هایی است که بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی ارایه می‌دهد اما این بیمه تعهدی برای خدمات دندانپزشکی ندارد بنابراین اگر قصد دریافت خدمات دندانپزشکی را دارید بیمه تکمیلی انفرادی تعاون گزینه مناسبی برای شما نیست. 

بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی در شرکت بیمه سامان

بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی در شرکت بیمه سامان شامل طرح نسیم، طرح مهر، طرح سروش، طرح شمیم، طرح وصال و طرح عقیق است. حداقل پوشش خدمات دندانپزشکی در طرح مهر با مبلغ 100.000 تومان و حداکثر سقف پوشش در طرح عقیق با مبلغ 1.000.000 تومان است.

نکات مهم بیمه تکمیلی دندانپزشکی انفرادی در شرکت بیمه سامان:

 • لازم به ذکر است پرداخت خسارت برای خدمات ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه تحت پوشش خدمات دندانپزشکی نیست.
 • برای دریافت این پوشش الزامی برای انجام آزمایشات و چکاپ وجود ندارد.

جدول سقف تعهدات دندانپزشکی در بیمه سامان

*اگر می‌خواهید برای خدمات دندانپزشکی پوشش دریافت کنید طرح نسیم بیمه سامان برای شما کاربرد ندارد زیرا در این طرح خدمات دندانپزشکی فاقد پوشش هستند. مطابق جدول سقف تعهد بیمه سامان در طرح مهر و طرح سروش کم است و به خوبی جوابگوی ارایه خدمات دندانپزشکی به بیمه‌شده نیست.

*قیمت‌های ذکر شده در هر یک از طرح‌ها فقط برای خدمات دندانپزشکی نیستند. شما با خرید هر یک از طرح‌ها از خدمات دندانپزشکی و سایر پوشش‌های اضافی بهره‌مند می‌شوید.

بیمه دندانپزشکی SOS

خدمات دندانپزشکی SOS که به تازگی به طرح خانواده این شرکت اضافه شده، شامل دو طرح طلایی و نقره‌ای است. همان طور که گفتیم بیمه‌گزار باید پوشش خدمات دندانپزشکی را به طور جداگانه درخواست دهد. اما خدمات دندانپزشکی این شرکت فقط برای کسانی قابل دریافت است که تحت پوشش طرح خانواده شرکت SOS هستند.

نکات مهم بیمه دندانپزشکی SOS:

 • میزان فرانشیز این بیمه 30 درصد بوده و دوره انتظار استفاده از پوشش‌های این بیمه‌نامه ۳ ماه است.

فرانشیز مبلغی از خسارت است که برعهده بیمه‌گزار است و شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد.

دوره انتظار، مدت زمانی است که شرکت بیمه تعهدی در مقابل بیمه‌شده ندارد.

 • در این شرکت انجام آزمایشات و چکاپ برای دریافت خدمات دندانپزشکی الزامی است.
 • مدارک لازم برای خرید بیمه دندانپزشکی sos، تصویرکارت ملی و صفحات اول و دوم شناسنامه، تکمیل فرم درخواست عضویت و ۲ قطعه عکس است.
 • هزینه‌هایی که برای خدمات ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه پرداخت می‌کنید در این بیمه پرداخت نمی‌شود.

جدول سقف تعهدات خدمات دندانپزشکی در شرکت sos

شرکت بیمه هزینه‌هایی که بیمه‌شده برای ایمپلنت، ارتودنسی، دندان مصنوعی و جراحی لثه می‌پردازد را پرداخت نمی‌کند.


مطلب مرتبط: با بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان نگران هزینه‌های درمان نباشید.


چگونه هزینه‌های دندانپزشکی خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم؟

چگونه هزینه‌های دندانپزشکی خود را از شرکت بیمه دریافت کنیم؟

شرکت‌های بیمه برای ارایه خدمات بیمه‌ای به بیمه‌شدگان خود با مراکز درمانی خاصی قرارداد دارند. اگر بیمه‌شده به این مراکز مراجعه کند تنها مبلغی از خسارت را تحت عنوان فرانشیز پرداخت می‌کند و خدمات دندانپزشکی به وی ارایه می‌شود. همچنین می‌تواند به هر دندانپزشکی که می‌خواهد مراجعه کند و هزینه‌های درمانی را از جیب خود بپردازد سپس شرکت بیمه، هزینه‌های دندانپزشکی بیمه‌شده را حداکثر تا سقف تعهد به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند. یعنی با پر شدن سقف تعهد بیمه‌گر مابقی هزینه‌های درمانی برعهده خود بیمه‌شده است. 

در این بخش می‌توانید بیمه تکمیلی انفرادی را در سامان و تعاون مقایسه کنید: 

مقایسه بیمه تکمیلی انفرادی دندانپزشکی در بیمه سامان و تعاون


مطلب مرتبط: تازه‌ترین نرخ تعرفه بیمه SOS در سال 98


مدارک مورد نیاز جهت پرداخت هزینه‌‍‌های دندانپزشکی

مدارک مورد نیاز جهت پرداخت هزینه‌‍‌های دندانپزشکی

چنان‌چه بیمه‌شده از خدمات مراکز درمانی غیر طرف قرارداد استفاده کند هزینه درمانی را خودش پرداخت می‌کند برای دریافت این هزینه‌ها باید صورتحساب و مدارک درخواست شده را به بیمه‌گر تحویل دهد. از جمله مدارکی که شرکت بیمه از شما دریافت می‌کند گرافی (عکس قبل و بعد از انجام خدمات) مورد نیاز هر یک از خدمات است.

در صورتی که پوشش دندانپزشکی خود را از شرکت بیمه سامان تهیه کرده باشید و به مرکز دندانپزشکی غیر طرف قرارداد مراجعه کنید با ارایه مدارک زیر هزینه‌های درمانی به شما پرداخت می‌شود.

 • جهت خدمات عصب‌کشی (حتی یک مورد) – پر کردن دندان بیشتر از 3 مورد- روکش (حتی یک مورد) – جراجی دندان (حتی یک مورد) نیاز به ارایه عکس قبل و بعد از انجام خدمات است.
 • ارایه قبض پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی همراه با مهر پزشک.

در صورتی که از تاریخ روی فاکتور شما بیش از 4 ماه بگذرد امکان دریافت هزینه‌ها از بیمه سامان وجود ندارد.

اگر بیمه‌شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد مراجعه کند باید ظرف 4 ماه مدارک مربوط به پرداخت هزینه از جمله صورتحساب‌ها و گرافی مربوطه را به بیمه‌گر ارایه دهد.


مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


بیمیتو و پوشش‌های دندانپزشکی

قیمت حق ‌بیمه در بعضی بیمه‌ها تفاوت‌های زیادی با هم دارد مثلاً در بیمه بدنه با توجه به نوع خودرو، مدل آن و سال ساخت قیمت بیمه می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. بنابراین بسیار بهتر است که فرد بتواند قبل از خرید خود پوشش‌های ارایه شده و سقف تعهدات آن را در شرکت‌های مختلف مقایسه کند. روش سنتی خرید بیمه همان مراجعه مستقیم به شعب بیمه در سراسر کشور است خرید بیمه در این روش مستلزم صرف زمان زیادی است همین‌طور در روش سنتی خرید بیمه‌نامه، امکان مقایسه پوشش‌های ارایه شده وجود ندارد. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. برای خرید بیمه از سایت بیمیتو کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید و بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنید و از رشته‌های مختلف اطلاعات کسب کنید. امکان خرید بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه حوادث، بیمه مسئولیت پزشکان و بیمه آتش سوزی در سایت بیمیتو برای شما فراهم شده است. با استعلام بیمه عمر می‌توانید اندوخته، ارزش بازخرید، مبلغ سرمایه فوت و پوشش‌های ارایه شده در شرکت ها را بررسی و بهترین بیمه را برای خود خریداری کنید.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

9 نظرات

 1. سلام و وقت بخیر
  خوب این چه نوع بیمه تکمیلی دندانپزشکی هست ک هزینه های ایمپلنت و ارتودنسی و… رو پرداخت نمی کنه والا وقتی میگین بیمه تکمیلی یعنی اینکه تمام و کمال هزینه های مربوط به درمان پرداخت باید بشه وگرنه ک دیگه اسمش بیمه تکمیلی نیست 🤔☹

  • سلام وقت شما هم بخیر.
   لطفا توجه داشته باشید که شرکت های بیمه حزو خدمات دولتی نیستن که توقع داشته باشیم بدون در نظر گرفتن سود و زیان خودشون، تمام هزینه های درمانی افراد رو پرداخت کنن. چون در اون صورت خیلی زود ورشکست میشن.
   هزینه های زیبایی مثل ایمپلنت و ارتودنسی هم ریسک زیادی برای شرکت بیمه داره و حزو استثائاته. مگر در موارد خاص مثل برخی از بیمه های تکمیلی گروهی با تعداد بالا

 2. سلام ایا بیمه تکمیلی سامان مربوط به دندان پزشکی هزینه پرکردن دندان به مبلغ حدود 500هزارتومان رو پر داخت میکند وکسی بخواهد 3تا دندانش رو پرکند ایا هزینهایش پرداخت میکند یاخیر کدام طرح برای دندان پزشکی بهتراست باتشکر

  • با سلام.
   توی همه طرح های بیمه تکمیلی سامان، سقف پوشش دندانپزشکی مشخص شده و شما میتونید توی سایت بیمیتو، سقف این پوشش رو مشاهده و بررسی کنید.
   هزینه پر کردن دندان هم جزو هزینه های قابل پرداخت در پوشش دندانپزشکیه

 3. با سلام
  بنظرم سقف های بیمه تکمیلی برای پوشش دندانپزشکی خیلی خیلی پایین هست و با هزینه های سرسام آوری که دندان ها دارن اصلا جور در نمیاد.
  بهترین سقف دندانپزشکی بیمه سامان فقط یه میلیون تومنه که باهاش خروس قندی هم نمیشه خرید.
  کلا‌ بیمه در ایران یعنی هیچ.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید