بیمه‌های درمان در ایران با طرح‌های مختلفی هزینه‌های بیماری افراد را جبران می‌کنند. یکی از این طرح‌ها، بیمه‌های تکمیلی است که بیمه‌شدگان را تحت پوشش‌های درمانی قرار می‌دهند. معمولاً افراد شرکت‌های بیمه را به عنوان ارایه‌دهنده خدمات درمانی می‌شناسند اما باید بدانیم تنها شرکت‌های بیمه نیستند که خدمات درمانی ارایه می‌د‌هند شرکت‌های کمک‌رسان SOS با همکاری شرکت‌های بیمه هزینه‌های درمانی بیمه‌شده را پرداخت می‌کنند. بیمه سامان از جمله شرکت‌هایی است که با این شرکت کمک‌رسان همکاری می‌کند. اگر قصد خرید بیمه تکمیلی سامان SOS را دارید در ادامه با ما همراه باشید تا ارتباط بیمه تکمیلی و این شرکت را بررسی کنیم.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلیخرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


طرح‌های درمانی و بیمه تکمیلی سامان SOS

طرح‌های درمانی و بیمه تکمیلی سامان SOS

بیمه پایه: از طرح‌های ابتدایی درمان بیماری می‌توانیم به بیمه‌های پایه نظیر سازمان خدمات درمانی و تأمین اجتماعی اشاره کنیم. با توجه به قانون سلامت همگانی در کشور این بیمه‌ها پوشش‌های حداقلی به بیمه‌شدگان ارایه می‌دهند. بیمه‌های پایه جوابگوی هزینه‌های سنگین بعضی بیماری‌ها نیستند و فقط هزینه‌های ابتدایی درمان بیمار را جبران می‌کنند.

بیمه‌های تکمیلی: این بیمه‌ها توسط شرکت‌های بیمه ارایه می‌شوند. موسسات و سازمان‌ها برای کارکنان خود و اعضای خانواده آن‌ها این بیمه‌ها را به صورت گروهی خریداری می‌کنند. هزینه‌های درمانی ابتدا توسط بیمه پایه پرداخت می‌شود، سپس بیمه‌شده می‌تواند برای پرداخت مازاد هزینه‌ها که از تعهد بیمه پایه خارج است از بیمه تکمیلی استفاده کند. البته بیمه‌های تکمیلی به صورت گروهی، انفرادی و خانواده عرضه می‌شود. اما بیشتر شرکت‌های بیمه، بیمه‌شدگان را فقط به صورت گروهی تحت پوشش قرار می‌دهند.

شرکت کمک‌رسان: شرکت کمک‌رسان یک شرکت بیمه نیست و مجوز صدور بیمه نامه ندارد. این شرکت‌ها خدمات درمان تکمیلی را از طریق همکاری با شرکت‌های بیمه ارایه می‌دهند. شرکت‌های کمک‌رسان که از سال 1372 شروع به فعالیت کرده‌اند تاکنون توانسته‌اند با 3000 واحد از مراکز درمانی قرارداد همکاری داشته باشند.

شرکت کمک‌رسان یک شرکت خدماتی است که خدمات درمان را به بیمه‌شدگان شرکت‌های بیمه ارایه می‌دهد.

پوشش‌های درمانی SOS به صورت گروهی و یا طرح بیمه تکمیلی انفرادی و خانواده قابل دریافت است. در بیمه تکمیلی انفرادی SOS افراد به تنهایی و یا با اعضای خانواده‌شان تحت پوشش قرار می‌گیرند. این بیمه افراد را حداکثر تا سن 64 سال بیمه می‌کند. و برای متقاضیان بالای 18 سال انجام چکاپ و آزمایش الزامی است.کارکنان سازمان‌ها و موسسات با تعداد کارکنان بالای 50 نفر هم می‌توانند بیمه تکمیلی گروهی SOS خریداری کنند. استفاده‌کنندگان این پوشش کارکنان و افراد تحت تکفل آن‌ها هستند.


مطلب مرتبط: تازه‌ترین نرخ تعرفه بیمه SOS در سال 98


بیمه تکمیلی سامان SOS چیست؟

بیمه تکمیلی سامان SOS چیست؟

تاکنون بیش از 11 شرکت از مجموع شرکت‌های بیمه خصوصی کشور از خدمات شرکت کمک‌رسان استفاده نموده‌اند. بیمه تکمیلی سامان SOS به صورت مشترک از شرکت بین المللی کمک‌رسان و بیمه سامان قابل دریافت است. بیمه درمان در شرکت بیمه سامان، به صورت بیمه تکمیلی و بیمه تکمیلی سامان SOS ارایه می‌شود در این قسمت این دو طرح را مقایسه می‌کنیم تا قبل از خرید از مزیت‌های هریک مطلع شوید.

بررسی بیمه تکمیلی سامان SOS : این بیمه به صورت گروهی قابل دریافت است و حداکثر سن بیمه‌شده برای دریافت این پوشش 65 سال است. یکی از مزایای داشتن بیمه تکمیلی سامان SOS برای زمانی است کارکنان بیمه‌گزار در یک شهر متمرکز نیستند و در سطح کشور پراکنده باشند زیرا معرفی‌نامه در این بیمه از طریق فکس ارسال می‌شود. شرکت کمک رسان خدمات خود را به صورت شبانه‌روزی و در تمام ایام سال در دسترس اعضا قرار می‌دهد. برای صدور بیمه تکمیلی سامان SOS انجام چکاپ و آزمایش‌ها الزامی است. این بیمه برای بعضی خدمات مانند خرید سمعک و… فاقد پوشش‌های درمانی است.

بررسی بیمه تکمیلی سامان: بیمه سامان تمام پوشش‌های درمانی و خدمات پاراکلینیکی (تشخیصی) را به صورت گروهی و انفرادی ارایه می‌دهد. حداکثر سن بیمه‌شده در بیمه تکمیلی سامان 70 سال بوده و در شرایط معمول، الزامی برای انجام چکاپ وجود ندارد یعنی پزشک معتمد بیمه سامان ابتدا فرم سلامت متقاضی را بررسی می‌کند و در صورت لزوم وضعیت سلامتی وی از طریق چکاپ ارزیابی می‌شود.

در بیمه تکمیلی سامان SOS ، معرفی‌نامه از طریق فکس ارسال می‌شود. این بیمه با حق بیمه بیشتری نسبت به بیمه تکمیلی سامان قابل دریافت است. 


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی SOS در چند دقیقه


بیمه تکمیلی سامان SOS و پوشش‌های درمانی

بیمه تکمیلی سامان SOS و پوشش‌های درمانی

شرکت کمک‌رسان ایران خدمات گسترده‌ای در سراسر کشور دارد. همکاری با 35 شعبه و قرارداد با صدها بیمارستان، درمانگاه، مراکز تشخیصی، آزمایشگاه و کلینیک‌های دندانپزشکی بخشی از این خدمات است. در بیمه تکمیلی سامان SOS پوشش‌های درمانی به صورت زیر قابل دریافت است.

 • دسترسی شبانه روزی به خدمات
 • تأمین هزینه درمان در بیمارستان تا سقف 100.000.000 تومان
 • تأمین هزینه زایمان و سزارین تا سقف 6.500.000 تومان
 • تأمین هزینه های پاراکلینیکی تا سقف 3.000.000 تومان *
 • تأمین هزینه اورژانس بیمارستانی تا سقف 650.000 تومان
 • تأمین هزینه شیمی درمانی تا سقف 30.000.000 تومان
 • تأمین هزینه لیزردرمانی و فیزیوتراپی تا سقف 1.000.000 تومان
 • تأمین هزینه بیمه حادثه تا سقف 35.000.000  تومان
 • سازماندهی انتقال پزشکی زمینی در سراسر ایران
 • انتقال پزشکی هوایی
 • خدمات پزشکی در منزل
 • کمک‌رسانی حقوقی
 • تهیه و ارسال داروی کمیاب
 • تامین هزینه درمان در خارج از کشور
 • دریافت نظریه دوم پزشکی (این پوشش زمانی کاربرد دارد که بیمار به هر دلیلی نسبت به تشخیص اولیه پزشک نامطمئن باشد و برای اطمینان خاطر به پزشک دیگری مراجعه کند)
 • نظارت بر درمان
 • راهنمایی پزشکی
 • بیمه حادثه
 • غرامت روزانه (بستری) به ازای هر شب بستری 300.000 تومان

*خدمات تشخیصی یا پاراکلینیکی دوره انتظار 3 ماهه دارد و شامل موارد زیر است:
سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، رادیولوژی، انواع اسکن و سی‌تی‌اسکن، سنجش تراکم استخوان، نوار عضله و نوار عصب، پاتولوژی، گچ‌گیری و باز کردن گچ، اکسیزیون و رزکسیون توده، نوار مغز، اسپیرومتری، پریمتری، پاکی متری، اودیومتری، تعیین میدان دید، بیوپسی تحت گایدسونوگرافی، انواع آندوسکوپی، انواع ام آرآی، تست ورزش، پانسمان، اکوکاردیوگرافی، بخیه، ختنه، لیزردرمانی، سنگ‌شکن، لیزیک برای رفع عیوب انکساری چشم بیش از 3 دیوپتر در هر محور برای هر چشم.


مطلب مرتبط: نگاهی به ویژگی های ممتاز بیمه تکمیلی انفرادی SOS


شرایط خرید بیمه تکمیلی SOS

شرایط خرید بیمه تکمیلی SOS

برای دریافت پوشش‌های بیمه تکمیلی سامان SOS ابتدا همه‌ی اعضا باید فرم پیشنهاد بیمه تکمیلی و فرم تعیین ذینفع حادثه را پر کنند و بعد از پرداخت حق بیمه، به مراکز مربوطه برای انجام چکاپ مراجعه کنند و با ارایه مدارک زیر بیمه تکمیلی سامان SOS خریداری کنند.

 • کپی شناسنامه همه‌ی اعضای خانواده
 • کپی کارت ملی
 • ۲ قطعه عکس (برای کودکان زیر ۳ سال نیازی به ارایه عکس نیست)
 • ارایه نتیجه چکاپ به همراه اصل فیش واریزی

مطلب مرتبط: مدارک بیمه تکمیلی / چیزی را از قلم نیندازید.


شرایط بیمه تکمیلی SOS برای استفاده از آن

برای استفاده از خدمات شرکت کمک‌رسان بعد از تماس با این شرکت و ارایه اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی متقاضی خدمات، نام شرکت، شماره قرارداد بیمه، نوع خدمات درخواستی، نام پزشک معالج و نام بیمارستان، تاریخ بستری و شماره تماس، خدمات درخواستی در اسرع وقت به بیمه‌شده ارایه می‌شود در صورتی که بیمه‌شده به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کند معرفی‌نامه به مرکز مورد نظر ارسال می‌شود و بیمه‌شده با ارایه کارت شناسایی از خدمات درمانی استفاده می‌کند.

برای استفاده از خدمات مراکز درمانی غیر طرف قرارداد پس از ترخیص و تسویه حساب، باید همه مدارک بیمارستانی مهرشده و گواهی پزشک را برای کمک‌رسان ایران ارسال کنید. هزینه‌های درمانی بر اساس بیمه‌نامه و تعرفه در بیمارستان‌های طرف قرارداد هم درجه محاسبه و تأمین می‌گردد.

بیمه شده تا ۴ ماه از تاریخ پرداخت هزینه درمانی فرصت دارد تا اسناد و مدارک پزشکی و تشخیصی را به شرکت کمک‌رسان تحویل دهد. در غیر این صورت شرکت کمک رسان هیچ گونه مسئولیتی در تأمین هزینه خدمات نخواهد داشت.

در بیمه تکمیلی SOS بدون نیاز به مراجعه حضوری و ارایه کتبی مدارک و فقط با تماس معرفی‌نامه ارسال می‌شود.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


 خدمات درمانی در بیمیتو

بهترین بیمه تکمیلی برای هر فرد با توجه به شرایط سنی، سابقه بیماری و شرایط متقاضی متفاوت است بنابراین بررسی شرایط و پوشش‌های شرکت‌های مختلف به متقاضی در روند خرید بیمه‌نامه کمک می‌کند. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. تمام آن چه نیاز دارید در مورد بیمه بدانید از اطلاعات بیمه‌ای رشته‌های مختلف گرفته تا امکان مقایسه شرایط و قیمت‌ شرکت‌های مختلف در بیمیتو فراهم شده است. از دیگر امکاناتی است که در بیمیتو وجود دارد دریافت استعلام قبل از خرید بیمه است. دریافت استعلام از نرخ بیمه شخص ثالث و اندوخته بیمه عمر بسیار کاربرد دارد. با خرید آنلاین انواع بیمه‌ها مانند بیمه بدنه، بیمه حوادث، شخص ثالث، بیمه مسافرتی و بیمه درمان تکمیلی بیمه‌نامه در کمترین زمان ممکن صادرشده و به صورت ارسال رایگان به شما تحویل داده می‌شود.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  4 نظرات

  1. سلام میخواستم بدونم که میشه خودفرد خودش را بیمه تکمیلی کند البته همسرم هم دوماه دیگر زایمان دارد راهنمایی کنید ممنون میشم

   • غلامرضای عزیز سلام
    بله، می‌توانید بیمه تکمیلی انفرادی تهیه کنید. البته بیمه‌های تکمیلی دوره انتظار دارند و همسرتان امکان استفاده از هزینه زایمان را نخواهند داشت.

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید