این مسئله را نمی‌توان انکار کرد که بخشی از درآمد سالیانه افراد صرف هزینه‌های پزشکی مانند ویزیت، دارو، آزمایش، جراحی، شیمی درمانی و… می‌شود. همه افراد در مقابل این هزینه‌ها آسیب‌‌پذیرند، بعضی از افراد بیشتر و بعضی از افرادکمتر. بیمه تکمیلی طراحی شده تا هزینه‌های درمان را جبران کند. اما هنوز استفاده از بیمه تکمیلی پیچیدگی‌های خود را دارد. سهم بیمه پایه و بیمه تکمیلی از هزینه‌های درمانی، پوشش‌ها و سقف تعهداتی که افراد در هر پوشش موردنیازشان است از پیچیدگی‌های بیمه تکمیلی است. مسئله دیگر انتخاب شرکت بیمه است. شرکت‌های ارایه دهنده خدمات درمانی کم نیستند بنابراین شرایط شرکت‌های مختلف بیمه است که تعیین می‌کند شما از مزایای درمانی کدام شرکت بیمه استفاده کنید. یکی از شرکت‌های ارایه‌دهنده پوشش‌های درمانی، شرکت بیمه معلم است. افراد، نام بیمه معلم را معمولاً در کنار بیمه فرهنگیان می‌شناسند اما بیمه تکمیلی معلم فقط مخصوص فرهنگیان کشور نیست.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی چیست؟


بیمه تکمیلی را بیشتر بشناسید

بیمه تکمیلی را بیشتر بشناسید

تعهد بیمه پایه (سازمان خدمات درمانی، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و…) برای جبران هزینه‌های درمانی محدود است. بیمه تکمیلی، هزینه‌های بیمارستانی و جراحی ناشی از بیماری و حادثه را که از تعهد بیمه پایه خارج باشد، جبران می‌کند. بنابراین با خرید بیمه تکمیلی، نه تنها پوشش بیمه پایه برای فرد باطل نمی‌شود بلکه داشتن بیمه پایه یک شرط برای ارایه بیمه تکمیلی برای بیشتر شرکت‌ها است. افرادی که تحت پوشش بیمه پایه نیستند در انتخاب شرکت بیمه محدودیت دارند. اگر بیمه پایه ندارید نمی‌توانید تحت پوشش بیمه تکمیلی معلم باشید و باید شرکتی را انتخاب کنید که بیمه تکمیلی را بدون شرط بیمه پایه ارایه می‌دهد.

خیلی از شرکت‌های بیمه افراد را با شرط داشتن بیمه پایه، تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌دهند.


مطلب مرتبط: بیمه تکمیل درمان / پشتت گرمه


بیمه تکمیلی معلم/ گروهی یا انفرادی

به طور کلی بیمه تکمیلی به صورت گروهی، انفرادی و خانواده ارایه می‌شود. البته لازم است بدانید بیشتر شرکت‌های بیمه در ایران بیمه تکمیلی را فقط به صورت گروهی ارایه می‌دهند.

در بیمه تکمیلی انفرادی هر فرد می‌تواند به طور جداگانه و مستقل از دیگری تحت پوشش بیمه تکمیلی باشد. قیمت بیمه درمان تکمیلی انفرادی از بیمه گروهی بیشتر است اما  پوشش‌های کاملی دارد.

بیمه تکمیلی گروهی برای کارکنان سازمان‌ها، مؤسسات و کارخانجات قابل استفاده است. برای صدور این بیمه‌ها ابتدا لازم است تعداد کارکنان به همراه اعضای خانواده‌شان به یک حد نصابی برسد تا بتوانند از مزایای بیمه تکمیلی استفاده ‌کنند.

بیمه تکمیلی خانواده یک نوع بیمه تکمیلی انفرادی است که با حق بیمه بیشتر و تعهدات کمتری نسبت به بیمه تکمیلی گروهی ارایه می‌شود.

حال که شرایط کلی بیمه تکمیلی را تا حدودی مطالعه کردید باید بدانید بیمه تکمیلی معلم فقط به صورت گروهی و برای اعضای بالای 50 نفر صادر می‌شود.

بیمه تکمیلی گروهی حق بیمه کمتری نسبت به بیمه تکمیلی انفرادی دارد. 


مطلب مرتبط: بهترین بیمه تکمیلی انفرادی را می‌شناسید؟


پوشش‌های بیمه تکمیلی معلم چگونه است؟

پوشش‌های بیمه تکمیلی معلم چگونه است؟

حال بهتر است برویم سراغ اصل مطلب و از پوشش‌های بیمه تکمیلی معلم بگوییم. خدمات قابل ارایه در بیمه تکمیلی معلم به شرح زیر است:

 • جبران هزینه‌های بستری، جراحی، شیمی‌درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب، گامانایف و انواع سنگ‌شکن در بیمارستان و مراکز جراحی محدود.
 • پرداخت هزینه برای اعمال جراحی مربوط به سرطان، شیمی‌درمانی، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع، گامانایف، قلب، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان.
 • ارایه پوشش مربوط به خدمات پاراکلینیکی که شامل پرداخت هزینه سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، اندوسکوپی، ام‌آر‌آی، اکوکاردیوگرافی و دانسیتومتری می‌شود.
 • جبران هزینه‌های مربوط به تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی، آنژیوگرافی چشم و هولترمانیتورینگ قلب.
 • جبران هزینه‌های اعمال سرپایی مانند شکستگی،گچ‌گیری، ختنه، تخلیه کیست، لیزر درمانی و…
 • پوشش برای خدمات آزمایشگاهی به استثناء چک‌آپ پزشکی
 • پرداخت هزینه ویزیت و دارو (برای داروهای مجاز کشور)
 • پوشش زایمان و پرداخت هزینه نازایی و ناباروری
 • پرداخت هزینه دندانپزشکی
 • جبران هزینه رفع عیوب انکساری چشم و پرداخت هزینه عینک و لنز تماسی طبی
 • خدمات اورژانس در موارد غیربستری
 • هزینه همراه برای افرا زیر 7 سال و بالای 70 سال

مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان راحت


برای این که بدانید سقف تعهدات بیمه تکمیلی را چگونه انتخاب کنید

برای این که بدانید سقف تعهدات بیمه تکمیلی را چگونه انتخاب کنید

خدمات بیمه تکمیلی معلم با پوشش‌های اصلی و اضافی ارایه می‌شود. پوشش‌های اصلی اساس بیمه تکمیلی هستند و با خرید بیمه تکمیلی معلم و یا هر شرکت دیگر به طور ثابت فعال می‌شوند. پوشش‌های اضافی در صورت درخواست بیمه‌گزار و با پرداخت حق بیمه اضافی ارایه می‌شود. بنابراین حق انتخاب به افراد داده شده تا بتوانند پوشش‌های مورد نیاز خود را انتخاب کنند. همان طور که گفتیم بیمه تکمیلی معلم به صورت گروهی ارایه می‌شود، در بیمه درمان گروهی سقف تعهدات انعطاف‌پذیر بوده و بر اساس توافق بین شرکت بیمه معلم و شرکت متقاضی خدمات تعیین می‌شود. در خصوص بیمه تکمیلی خوب است که نکات زیر را بدانید.

 • به نوع پوشش‌های مورد نیاز خود دقت کنید.
 • بعضی پوشش‌ها مانند زایمان دارای دوره انتظار هستند یعنی بلافاصله بعد از خرید قابل استفاده نیستند و بیمه‌شده بعد از سپری شدن دوره انتظار پوشش، می‌تواند از آن استفاده کند.
 • پرداخت بخشی از هزینه‌ها بر عهده خود بیمه‌گزار است این مبلغ همان فرانشیز است. فرانشیز بیمه تکمیلی معمولاً بین 10 تا 30 درصد هزینه‌های درمانی است.
 • به هزینه‌هایی که در بیمه تکمیلی معلم پوشش داده نمی‌شود توجه کنید مانند هزینه آزمایش و چکاپ.

سقف تعهدات در بیمه‌های تکمیلی گروهی بین شرکت بیمه و شرکت متقاضی قابل توافق است. 


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


بیمه تکمیلی هزینه چه مواردی را جبران نمی‌کند

آیا می‎توانید هزینه جراحی لثه خود را با بیمه تکمیلی تحت پوشش قرار دهید؟ برای پاسخ به این سؤال لازم است بدانید در همه بیمه‌ها مواردی وجود دارد که شرکت بیمه تعهدی برای جبران آن‌ها ندارد. اگر می‌خواهید برای دریافت هزینه درمانی خود، بعد از وقوع خسارت به مشکل برنخورید باید به موارد خارج از تعهد بیمه‌نامه دقت کنید. دندانپزشکی یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی است اما این پوشش شامل جبران هزینه جراحی لثه، ارتودنسی و ایمپلنت نمی‌شود.

هزینه اعمال جراحی که با هدف زیبایی انجام می‌شود، عیوب مادرزادی، سقف جنین، ترک اعتیاد، خودکشی، هزینه همراه برای بیماران بین 7 سال تا 70 سال، هزینه اتاق خصوصی، جراحی لثه، هزینه مربوط به معلولیت ذهنی و ازکارافتادگی و جنون، جراحی فک و هزینه مربوط به لوازم بهداشتی و آرایشی که جنبه دارویی ندارد از تعهد بیمه تکمیلی معلم خارج است.  

پرداخت خسارت ناشی جنگ، شورش، فعل و انفعالات هسته‌های، حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و آتش‌فشان هم تحت پوشش بیمه تکمیلی نیست.

البته ممکن است شرکت بیمه بعضی از موارد گفته‌شده را با دریافت حق بیمه اضافی و تحت شرایط خاص تحت پوشش قرار دهد.

 هزینه جراحی لثه، ارتودنسی و ایمپلنت از مواردی است که در بیمه تکمیلی جبران نمی‌شود.


مطلب مرتبط: نکات کلیدی که احتمالاً از فرم بیمه تکمیلی نمی‌دانید


مزیت خرید آنلاین بیمه

در گذشته شاید هرگز کسی فکر نمی‌کرد خرید کالا و خدمات را بدون نیاز به مراجعه مستقیم و در کمترین زمان ممکن انجام دهد. خرید آنلاین با مزیت‌هایی که دارد توانسته اعتماد مردم را به خود جلب کند. خوشبختانه در حال حاضر، امکان خرید آنلاین بیمه از طریق سایت بیمیتو وجود دارد. مقایسه مهمترین ابزاری است که برای خرید انواع بیمه‌ها به‌کار متقاضیان می‌آید. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که مهمترین ابزار برای خرید مطمئن را فراهم نموده. برای خرید بیمه تکمیلی گروهی از بیمیتو باید تعداد اعضای گروه، تعداد افراد بین 61 تا 70 سال و تعداد افراد بین 71 تا 80 سال را وارد کنید. فرانشیز بیمه تکمیلی را هم به انتخاب خود وارد می‌کنید. همچنین می‌توانید از بیمیتو برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی، بیمه مسافرتی، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی و بیمه مسؤلیت پزشکان هم استفاده کنید. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز اطلاعات مورد نیاز خود را از رشته‌های مختلف بیمه از طریق سایت بیمیتو بدست آورید. هر زمان که قصد خرید بیمه را داشتید رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از مقایسه پوشش و قیمت در شرکت‌های مختلف بیمه مورد نظر خود را سفارش دهید و بیمه‌نامه را در آدرسی که می‌خواهید دریافت کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید