فرزنددار شدن از جمله اتفاقات شیرین هر پدر و مادری است. این تجربه مهم هزینه‌های زیادی به همراه دارد. وظیفه هر انسانی است که قبل از انجام هر گونه اقدامی نسبت به فرزندآوری، به فکر این هزینه‌ها و پرداخت مخارج زایمان باشند. هزینه زایمان با توجه به نوع بیمارستان، پزشک، نوع پوشش بیمه‌ای و نوع زایمان متفاوت است. افراد می‌توانند از بیمه پایه مثل بیمه تأمین اجتماعی برای پوشش دادن مخارج زایمان استفاده کنند اما این نوع بیمه فقط درصد کمی از هزینه‌ها را جبران می‌کند تازه به شرطی که بیمه‌شدگان به بیمارستان‌های مورد نظر بیمه‌گر پایه مراجعه کنند. بیمه تکمیلی پوشش زایمان را تا بالاترین سقف ممکن ارایه می‌دهد اما این سقف در شرکت‌های مختلف متفاوت است به همین دلیل در این مطلب قصد داریم بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان را به طور ویژه بررسی کنیم.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی


مطلب مرتبط: بیمه تکمیلی را بشناسید.


بیمه تکمیلی زایمان چیست؟

بیمه تکمیلی زایمان چیست؟

بیمه تکمیلی، تکمیل کننده هزینه‌های درمانی است و در کنار بیمه پایه، پوشش‌های درمانی ارایه می‌دهد. هزینه‌های درمانی بیمه‌شده ابتدا توسط بیمه پایه جبران می‌شود و برای هزینه‌های مازاد که بیمه پایه جوابگوی آن نیست می‌توانند از بیمه تکمیلی استفاده کند.

هزینه زایمان شامل بستری، آزمایش و معاینه قبل از تولد می‌شود اگر همه‌ این هزینه‌ها را در 9 ماه بارداری حساب کنیم مبلغ قابل توجهی می‌شود که خانواده‌ها باید از جیب خود بپردازند. در صورتی که می‌توان با پرداخت مبلغ اندکی همه هزینه‌های اشاره شده را از طریق پوشش زایمان جبران کرد. تازه این هزینه‌ها در صورتی است که زوج‌ها مشکل جسمانی خاصی برای بارور شدن نداشته باشند یعنی در صورت مشاهده مشکل نازایی و ناباروری این هزینه‌ها بسیار بیشتر خواهد شد.

بیمه تکمیلی به شکل گروهی و انفرادی ارایه می‌شود. بیشتر شرکت‌های بیمه از جمله بیمه پاسارگاد بیمه تکمیلی انفرادی ارایه نمی‌دهند. افرادی که قصد دارند بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان دریافت کنند باید بدانند تا زمانی که شغل آزاد دارند نمی‌توانند از خدمات این شرکت بیمه‌ استفاده کنند.

افراد می‌توانند پوشش زایمان در بیمه پاسارگاد را فقط به صورت گروهی دریافت کنند.


مطلب مرتبط: سقف بیمه تکمیلی را قبل از خرید بررسی کنید.


بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان چگونه است؟

بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان چگونه است؟

خدمات درمانی در بیمه تکمیلی با پوشش‌های اصلی و اضافی ارایه می‌شود. پوشش اصلی اساس بیمه تکمیلی است که هزینه بستری و جراحی در بیمارستان‎ها، هزینه همراه برای افراد زیر 7 سال و بالای 70 سال و هزینه آمبولانس را پرداخت می‌کند. لازم است بدانید پوشش زایمان در بیمه تکمیلی به شکل یک بیمه نامه جداگانه صادر نمی‌شود. زایمان یکی از پوشش‌های بیمه تکمیلی است و برای تهیه این پوشش، لازم است حق بیمه اضافی پرداخت کنید و پوشش‌های اضافی بیمه تکمیلی را خریداری کنید. هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین در حال حاضر بین ۳ تا ۷ میلیون تومان است. پرداخت این مبلغ برای همه آسان نیست، اما بیمه‌های درمان تکمیلی به‌صورت گروهی و انفرادی، زایمان را تحت پوشش قرار می‌دهند. کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان ، اعم از طبیعی و سزارین تهیه کنند اما برای صدور این بیمه لازم است اعضای گروه (کارکنان و افراد خانواده آن‌ها) حداقل 100 نفر باشند.

بیمه نامه جداگانه‌ای برای تهیه پوشش زایمان وجود ندارد. این پوشش از طریق بیمه تکمیلی قابل دریافت است.


مطلب مرتبط: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی برای زایمان قبل از زایمان


پوشش‌های بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان

بیمه‌شدگان با خرید پوشش زایمان بیمه تکمیلی می‌توانند هزینه زایمان طبیعی و حتی سزارین را که هزینه بالایی دارد از شرکت بیمه دریافت کنند همچنین می‌توانند موارد زیر را نیز به پوشش‌های بیمه تکمیلی اضافه کنند.

 • پرداخت هزینه‌های زایمان به صورت طبیعی و سزارین در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی
 • پرداخت هزینه اعمال مربوط به ناباروری و نازایی
 • پرداخت هزینه ماموگرافی و سونوگرافی
 • پرداخت هزینه‌های درمان نازایی به روش‌های لقاح غیر طبیعی از جمله IUI، ZIFT و GIFT
 • پرداخت هزینه‌های درمان ناباروری به وسیله میکرواینجکشن‌ها و یا IVF

از مزیت‌های پوشش زایمان در بیمه تکمیلی جبران هزینه‌های ناباروری و نازایی است. این هزینه‌ها  فقط در صورت دریافت پوشش زایمان پرداخت می‌شود و حداکثر تا سقف تعهد زایمان و به صورت یک پوشش مستقل از آن ارایه جبران می‌شود. باید بدانید این پوشش فقط برای زنان قابل استفاده نیست و همه‌ی افراد می‌توانند با دریافت این پوشش، درمان شوند.

پوشش زایمان بیمه تکمیلی هزینه‌های نازایی و ناباروری بیمه‌شده را نیز جبران می‌کند.

بیمه پاسارگاد با همکاری با شرکت کمک‌رسان SOS خدمات درمانی ارایه می‌دهد. این شرکت خدمات درمانی زایمان را در 7 طرح ارایه می‌دهد. 3 طرح اول آن برای گروه‌های بالای 50 نفر و طرح 4 تا 7 آن برای گروه‌های بالای 200 نفر قابل استفاده است. بنابراین افراد می‌توانند بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان را خریداری کنند و از مزایای شرکت کمک‌رسان نیز بهره‌مند شوند.

سقف تعهدات پوشش زایمان گروهی SOS برای هر نفر در سال (تومان)


مطلب مرتبط: با بیمه تکمیلی درمان ناباروری بچه‌دار شوید


دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان

دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان

اگر قصد تهیه پوشش زایمان را دارید باید معنی بعضی واژگان را بدانید. دوره انتظار از آن دسته از مفاهیم است که توجه به آن در بیمه تکمیلی و به ویژه برای دریافت پوشش زایمان اهمیت دارد. در واقع بدون توجه به این دوره و هر زمان که بخواهید نمی‌توانید از پوشش‌هایی که دارای دوره انتظار هستند استفاده کنید. دوره انتظار مدت زمانی است که شرکت بیمه تعهدی در مقابل بیمه‌شده ندارد و باید این دوره سپری شود تا پوشش‌های بیمه‌نامه فعال شود. بنابراین توجه به دوره انتظار باعث می‌شود در زمان مناسبی پوشش زایمان را تهیه کنند. پوشش زایمان دارای دوره انتظار بین 9 ماه تا یک سال است. دوره انتظار بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان برای گروه‌های زیر 250 نفر، 9 ماه گروه‌های بین 250 نفر تا 1000 نفر، 6 ماه و برای افراد بالای 1000 نفر بدون دوره انتظار است.


مطلب مرتبط: راهنمایی در خصوص این که چطور بیمه تکمیلی شویم


نکاتی که باید قبل از دریافت پوشش زایمان بدانید

اکنون که شرایط بیمه تکمیلی پاسارگاد برای زایمان را بررسی کردید به نکات زیر توجه کنید تا پوشش زایمان بیمه تکمیلی را با کیفیت بالا و با پرداخت کمترین هزینه ممکن دریافت کنید.

 • هزینه زایمان به عوامل مختلفی از جمله نوع بیمه درمانی، نوع بیمارستان، تعداد بیمه‌شدگان و… بستگی دارد. پس با در نظر گرفتن همه‌ی عوامل و بررسی هزینه‌های احتمالی، سقف پوشش زایمان خود را تعیین کنید و طرحی را انتخاب کنید که هزینه‌های زایمان را تا سطح قابل قبولی جبران کند.
 • هنگام زایمان به خدمات پاراکلینیکی مانند آزمایش و رادیولوژی و… هم نیاز پیدا می‌کنید بنابراین به سقف خدمات پاراکلینیکی نیز دقت کنید.
 • بیمه تکمیلی هیچ تعهدی برای پرداخت هزینه سقط جنین در مقابل بیمه‌گزار ندارد.
 • فرانشیز درصدی از خسارت است که شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد و جبران آن بر عهده خود بیمه‌شده است. بیمه تکمیلی دارای فرانشیز 10 تا 30 درصد است.
 • با در نظر گرفتن دوره انتظار لازم است یک سال قبل از استفاده از پوشش زایمان نسبت به دریافت بیمه تکمیلی اقدام کنید.
 • برای استفاده از پوشش زایمان و سزارین، ارایه کپی صفحات اول و دوم شناسنامه زوجین لازم است. 

پوشش زایمان دارای دوره انتظار است بنابراین لازم است یک سال قبل از استفاده خود، این پوشش را خریداری کنید.


مطلب مرتبط: آیا بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد وجود دارد؟


خدمات ویژه بیمیتو

اگر قصد خرید بیمه درمان تکمیلی را دارید ساده‌ترین راه، استفاده از سایت بیمیتو است. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که امکان مقایسه و دریافت استعلام از قیمت و شرایط بیمه در شرکت‌های مختلف را فراهم کرده است تا با اطمینان بیشتری نسبت به خرید خود اقدام کنید. ما در بیمیتو تلاش کرده‌ایم تا تازه‌ترین اطلاعات بیمه‌ای را مانند نرخ حق بیمه و جدول بیمه عمر شرکت‌های مختلف را جمع آوری کنیم تا شما بتوانید در کم‌ترین زمان ممکن از بیمه عمر و بیمه آتش سوزی استعلام بگیرید. همچنین می‌توانید بیمه شخص ثالث، بیمه عمر، بیمه مسافرتی، بیمه حوادث و مسئولیت پزشکان را خریداری کنید. مزیت دیگر بیمیتو خرید آنلاین بیمه‌نامه است طوری که در هیچ مرحله‌ای نیاز به مراجعه مستقیم را پیدا نمی‌کنید. با بیمیتو بهترین بیمه را انتخاب کنید و بیمه‌نامه را در محل سکونت خود دریافت کنید.

  برای دریافت مشاوره رایگان بیمه تکمیلی در شرکت‌ها، فرم زیر رو پر کنید!

  نام شرکت (الزامی)
  نوع فعالیت (الزامی)
  تعداد نفرات شرکت (الزامی)
  نام درخواست دهنده (الزامی)
  تلفن همراه جهت پیگیری (الزامی)
  توضیحات

  ارسال نظر

  لطفا نظر خود را وارد کنید
  لظفا نام خود رو وارد کنید