بیمه زندگی، بیمه جامع زندگی، بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری و… این‌ها بیمه‌هایی هستند که کم‌وبیش اسمشان را روی دیوار اتاق نمایندگان بیمه یا در استندها و کانترهای معابر عمومی مشاهده می‌کنیم. احتمالاً برایمان سؤال پیش آمده که این بیمه‌ها دقیقاً چه خدماتی ارائه می‌دهند و در برابر چه خطرات و ریسک‌هایی ما را بیمه می‌کنند. در اینجا قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم بیمه جامع زندگی چیست و چه مزایایی برای ما دارد.


مطلب مرتبط: انگیزه‌هایی برای داشتن بیمه عمر/ بررسی انواع بیمه عمر


بیمه جامع زندگی چیست؟

فواید بیمه عمر

همان‌طور که در مطالب قبلی عنوان شده است بیمه عمر و سرمایه‌گذاری اسامی مختلفی دارد. بیمه عمر و آتیه، بیمه زنان خانه‌دار و… همه ماهیت یکسانی دارند که هر یک برای اقشار مختلفی کاربرد دارد. بیمه جامع زندگی نیز یکی از انواع همین بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است که بعضی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند.

اگر عبارت بیمه جامع زندگی را در اینترنت جستجو کنید نتایجی که به شما می‌دهد اغلب منسوب به بیمه ایران است؛ طوری که تصور می‌کنیم این بیمه را فقط بیمه ایران ارائه می‌دهد درصورتی‌که این بیمه تحت عنوان “طرح جامع” نیز توسط بیمه ما ارائه می‌شود یا بیمه ملت بیمه‌ای با نام “بیمه زندگی و سرمایه‌گذاری” با همین ماهیت ارائه می‌دهد؛ ولی بیمه جامع زندگی با همین اسم خاص طرحی است که بیمه ایران به بیمه‌گزاران خود ارائه می‌دهد و اگر بگوییم این بیمه را فقط بیمه ایران ارائه می‌دهد چندان هم بی‌راه نگفته‌ایم!

بیمه جامع زندگی یکی از انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است.


مطلب مرتبط: همه چیز درباره بیمه عمر


تفاوت بیمه جامع زندگی با بیمه عمر

تفاوت بیمه جامع زندگی با بیمه عمر

بیمه عمر دارای زیرشاخه‌های متفاوتی است. بیمه عمر زمانی، بیمه عمر مانده بدهکار، بیمه تمام عمر و بیمه عمر و سرمایه‌گذاری همه از جمله زیرشاخه‌های بیمه عمر محسوب می‌شوند. بیمه جامع زندگی یکی از انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری است. در واقع بیمه عمر حالت کلی‌تری از بیمه جامع زندگی است.

البته سرمایه‌گذاری یکی از اصلی‌ترین دلایل هر کس برای خرید بیمه عمر می‌تواند باشد و بیمه جامع زندگی از آنجا که در دسته بیمه عمر و سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد می‌تواند از جمله بیمه‌های عمر پرطرفدار باشد. ولی آیا در عمل هم این بیمه متقاضیان زیادی دارد؟


مطلب مرتبط: آشنایی با بیمه عمر زمانی


ارائه‌دهندگان بیمه جامع زندگی

بیمه جامع زندگی

شرکت بیمه ایران اصلی‌ترین ارائه‌دهنده این بیمه است؛ این موضوع را می‌توان از نتایج جستجو در اینترنت فهمید. سایر شرکت‌های بیمه اگر هم بیمه جامع زندگی را با این شرایط ارائه ندهند حتماً بیمه عمری با همین شرایط ولی اسمی متفاوت دارند.

در اینجا بد نیست با شرایط بیمه جامع زندگی ایران بیشتر آشنا شویم و ببینیم این بیمه چه مزایایی برای ما دارد.


مطلب مرتبط: شرایط بیمه عمر ایران برای متقاضیان آن به چه صورت است؟


بیمه جامع زندگی ایران

با اینکه این بیمه بیشترین نتایج جستجو را در سایت‌های نمایندگی بیمه ایران دارد ولی اگر با همین نمایندگی‌ها تماس بگیرید احتمالاً اطلاعات خیلی کمی نصیبتان شود، دلیل این موضوع این است که در حال حاضر بیمه ایران طرحی بهتر از بیمه جامع زندگی را به بیمه‌گزاران متقاضی ارائه می‌دهد. بیمه مان طرحی جدیدتر از بیمه جامع زندگی است که بد نیست کمی درباره آن بیشتر بدانیم و با آن بیشتر آشنا شویم.


مطلب مرتبط: بیمه مسافرتی ایران برای مسافرت‌های خارج از ایران


بیمه مان، جایگزینی مناسب برای بیمه جامع زندگی

بیمه جامع زندگی

چند سالی می‌شود که بیمه جامع زندگی طرفداران خود را از دست داده و بیمه مان جایگزین آن شده است. بیمه مان چند ویژگی بارز نسبت به بیمه جامع زندگی دارد که باعث می‌شود در حال حاضر کمتر کسی نسبت به بیمه جامع زندگی تمایل نشان دهد.

حال که تا اینجا پیش رفتیم بد نیست با ویژگی‌ها و شرایط بیمه مان آشنا شویم و ببینیم بیمه مان چه برتری‌هایی نسبت به بیمه مذکور دارد.


مطلب مرتبط: بیمه عمر تأمین اجتماعی برای تأمین عمر بازنشستگان


مزایای بیمه مان نسبت به بیمه جامع زندگی

مزایای بیمه مان نسبت به بیمه جامع زندگی

بیمه مان چهار ویژگی بارز نسبت به بیمه جامع زندگی دارد که باعث می‌شود توجه‌ها بیشتر سمت بیمه مان معطوف گردد. این 4 ویژگی عبارتند از:

. بهبود پوشش امراض خاص

یکی از مزایای بیمه مان نسبت به بیمه جامع زندگی بهبودی است که بیمه ایران در پوشش امراض خاص این بیمه ایجاد کرده است.

همان‌طور که می‌دانید یکی از پوشش‌های بیمه جامع زندگی امراض خاص است. مطابق این پوشش هزینه درمان 5 نوع بیماری خاص تا سقف 20 میلیون تومان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. این 5 نوع بیماری شامل انواع سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، انواع پیوند اعضای اصلی (ریه، کبد، کلیه، مغز استخوان، قلب) و عمل قلب باز است.

مزیت بیمه مان نسبت به بیمه جامع زندگی تفکیکی است که در این پوشش انجام شده است. بیمه جامع زندگی تمام این امراض را تا سقف 20 میلیون تومان پوشش می‌دهد ولی بیمه مان سرطان را از این دسته جدا کرده و در دسته‌ای مجزا قرار داده است. سقف پوشش سایر امراض 20 میلیون تومان و سقف پوشش سرطان 30 میلیون تومان شده است. بیمه مان در برابر بیماری سرطان 10 میلیون تومان بیشتر نسبت به بیمه جامع زندگی جبران خسارت مالی می‌کند.

. بهبود پوشش ازکارافتادگی دائمی

یکی از پوشش‌های فرعی بیمه جامع زندگی ازکارافتادگی دائمی است. به‌موجب این پوشش بیمه‌گزاری که بر اثر حادثه دچار ازکارافتادگی دائم شود، تا پایان مهلت قرارداد از پرداخت الباقی حق بیمه معاف است.

بیمه مان علاوه بر معافیت پرداخت حق بیمه، به بیمه‌گزار خود مستمری هم بابت ازکارافتادگی پرداخت می‌کند تا در صورت ازکارافتادگی مشکل مالی برای بیمه‌گزار حادثه دیده پیش نیاید.

در این حالت که بیمه‌گزار از پرداخت حق بیمه معاف است و مستمری هم دریافت می‌کند، از سایر پوشش‌های بیمه مان محروم می‌شود. در این حالت فقط پوشش فوت باقی می‌ماند و می‌تواند خود را بازخرید کند.

. سود مشارکتی بالاتر

سود مشارکتی که بیمه مان به بیمه‌گزاران خود هنگام بازخرید می‌دهد نسبت به بیمه جامع زندگی بیشتر است. طبق آمار رسمی یکی از نمایندگان بیمه ایران، بیمه مان در سال 96 سود 21% و در سال 95 سود 24% به بیمه‌گزاران خود هنگام دریافت ارزش بازخرید پرداخت کرده است. البته در این خصوص بعضی می‌گویند که بیمه جامع زندگی اصلاً سود مشارکتی نداشته است و بیمه مان سود مشارکتی دارد. صحت یا عدم صحت این موضوع چیزی از برتری بیمه مان کم نمی‌کند.

. محدودیت سنی بیمه‌گزار

هر دو بیمه مان و جامع زندگی برای بیمه‌گزاران خود یک محدودیت سنی در نظر گرفته‌اند که گستره سنی تحت پوشش آن برای هریک تفاوت دارد. مجموع سن بیمه‌گزار و مدت قرارداد او در بیمه جامع زندگی باید کمتر از 70 سال باشد؛ درصورتی‌که این مجموع در بیمه مان تا 106 سال هم می‌تواند باشد. از این جهت بیمه مان به افراد بیشتری می‌تواند خدمات بیمه‌ای ارائه دهد.

بیمه مان مزایای فراوانی نسبت به بیمه جامع زندگی دارد.


مطلب مرتبط: با 7 مورد از فواید بیمه عمر بیشتر آشنا شویم


خرید بیمه جامع زندگی

انواع سرمایه گذاری در بیمه عمر

با توجه به مزایایی که بیمه مان دارد، خرید بیمه جامع زندگی خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد؛ علاوه بر این اغلب نمایندگان، این بیمه را ارائه نمی‌دهند و حتی شاید اطلاعات بسیار اندکی نسبت به آن داشته باشند. با این وجود با پیگیری از طریق جستجوی عبارت بیمه جامع زندگی در اینترنت می‌توان نسبت به خرید این بیمه نیز اقدام کرد. البته پیدا کردن نماینده‌ای که این بیمه را ارائه دهد کار خیلی ساده‌ای نیست. بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای برای خرید آنلاین بیمه امکان خرید این بیمه را فراهم خواهد کرد.

امکان خرید بیمه مان نیز از طریق اغلب نمایندگان بیمه ایران که در شاخه بیمه عمر فعالیت می‌کنند میسر است. البته بیمیتو به‌عنوان سامانه‌ای برای خرید اینترنتی بیمه امکان خرید این بیمه را هم فراهم کرده است تا برای متقاضیان هر دو بیمه امکان خرید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به‌صورت آنلاین وجود داشته باشد.

اپلیکیشن و وب‌سایت بیمیتو امکان خرید بیمه شخص ثالث، بدنه، آتش‌سوزی، مسافرتی و عمر را فراهم کرده است. با استفاده از بیمیتو امکان مقایسه شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف امکان‌پذیر است. همچنین می‌توان بیمه مان و جامع زندگی را با طرح‌های مشابه موجود در سایر بیمه‌ها مقایسه کرد و به مناسب‌ترین طرح ممکن در بیمه عمر و سرمایه‌گذاری رسید. مهم‌ترین نکته در این مقایسه سریع بودن آن است. اطلاعاتی که در شرکت‌ها و نمایندگی‌های مختلف بیمه موجود است همه به‌صورت یکجا و در کنار هم در بیمیتو در دسترس است که این امر فرآیند تصمیم‌گیری را راحت‌تر می‌کند؛ علاوه بر این به شما در جهت انتخابی هوشمندانه یاری می‌رساند.

با بیمیتو بیمه بخرید؛ در هر لحظه از شبانه‌روز و هرجایی که دسترسی به اینترنت دارید!

5 نظرات

  1. خیلی عالی بود ولی خوب اینیکه شما دارید توضیح میدید تمام بیمه ها این شرایط رو دارن و مردم اینجوری سردرگم میشوند لطفا اونچیزی که واقعیت هست رو بفرمایید بیمه مان همون بیمه عمر و سرمایه گذاری هست البته تو امراض خاص پیشرفتی داشته ولی اونجور که بنده مطالعه کردم شرکت بیمه های ما، سامان خیلی بیشتر از مان ایران سقف پوشش امراض خاص دارن و تا اونجایی که همه میدونن سود مشارکت بیمه ما از همه شرکت ها بالاست بعد سامان ، بعد معلم ، بعد پاسارگاد ، بعد ملت و…

    • با سلام.
      خیر دوست عزیز بیمه جامع زندگی یکی از طرح های بیمه عمر ایرانه که برای بیمه گذاران تا انتهای بیمه نامه فعاله و هیچ مشکلی نداره

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید