همزمان با صنعتی شدن جوامع، نحوه استفاده از تکنولوژی و ماشین‌آلات پیچیده‌تر شد. همه این موارد در کنار سوانح جاده‎ای که آمار آن در کشور ما قابل توجه است، افراد را در مقابل حوادث شغلی و یا غیر شغلی آسیب پذیر می‌کند. بیمه حوادث، برای ایمن سازی افراد در مقابل حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی طراحی شده‌ است. مزیت بیمه حوادث انفرادی بر بیمه‌های گروهی این است که هر فرد می‌تواند خود و یا شخص دیگری را تحت پوشش خطرات این بیمه قرار دهد و بنابراین نیازی نیست که فرد بیمه‌شده حتماً عضو گروه خاصی باشد. بیمه حوادث انفرادی البرز از طرف شرکت بیمه البرز ارایه می‌شود و این امکان را فراهم کرده که هر فرد به تنهایی در برابر سوانح زندگی خود تحت پوشش بیمه باشد و در صورت وقوع حادثه از شرکت بیمه غرامت بگیرد.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث چیست؟


بیمه حوادث و انواع آن

بیمه حوادث و انواع آن

موضوع این بیمه، سانحه و حادثه‌ای است که می‌تواند منجر به فوت، نقص عضو و از کار افتادگی دائم کلی و یا جزئی، از کارافتادگی موقت، صدمات بدنی و هزینه‌های پزشکی شود. فرق نمی‌کند این حادثه در چه مکان و در چه زمانی اتفاق می‌افتد، بیمه‌شده حق بیمه را پرداخت می‌کند و در صورت وقوع حادثه می‌تواند غرامت حوادثی را که تحت پوشش بیمه‌نامه است از شرکت بیمه دریافت کند.

شرکت‌های بیمه، پوشش‌های بیمه حوادث را به شکل گروهی و انفرادی ارایه می‌دهند. در بیمه‌های گروهی هر سازمان می‌تواند کارکنان خود را در برابر حوادث کاری و یا شخصی برای مدت یک سال بیمه کند. در بیمه انفرادی افراد بدون وابستگی به مجموعه کاری بیمه می‌شوند. مدت بیمه حوادث یک سال است اما افراد می‌توانند این بیمه را از بعضی از شرکت‌های بیمه برای مدت زمان کمتر از یک سال نیز دریافت کنند. اگر قصد خرید بیمه حوادث انفرادی البرز را دارید در ادامه همراه ما باشید تا قبل از خرید خود از شرایط و نرخ پوشش‌های این شرکت آگاه شوید.

مدت بیمه‌نامه حوادث یک سال است اما افراد می‌توانند این بیمه را برای دوره‌های کمتر از یک سال نیز خریداری کنند.


مطلب مرتبط: ناگفته‌هایی درباره این که بیمه مقابله با حوادث چیست


شرایط بیمه حوادث انفرادی البرز برای صدور

شرایط بیمه حوادث انفرادی البرز برای صدور

افرادی که می‌خواهند بیمه حوادث انفرادی البرز خریداری کنند، بعد از تکمیل فرم پرسشنامه باید سرمایه بیمه‌نامه را مشخص کنند. در بيمه‌هاي اشخاص، موضوع مورد پوشش، جان انسان است و براي جان انسان نمي توان قيمت مشخص كرد، بنابراين بيمه‌گزار با توجه به حق بيمه مي‌تواند هر سرمايه‌اي را پيشنهاد كند. شرکت بیمه البرز با در نظر گرفتن عواملی از جمله شغل و سن متقاضی، سرمایه فوت و نقض عضو، غرامت‌های فرعی و خطرات اضافی حق بیمه را تعیین می‌کند.


مطلب مرتبط: آیا می‌دانید بیمه حوادث انفرادی چیست و چه هزینه‌هایی را می‌پردازد؟


شرایط بیمه‌گزار برای خرید بیمه حوادث انفرادی البرز

از جمله شرایط بیمه‌گزار برای خرید بیمه حوادث، شغل و سن متقاضی است. در این قسمت هر یک از این عوامل و تأثیر آن بر حق بیمه را بررسی می‌کنیم.

شرط سنی بیمه‌گزار: بیمه حوادث انفرادی البرز بیمه‌شده را از سن 12 تا 75 سال بیمه می‌کند. البته افرادی که در این محدوده سنی نیستند با پرداخت حق بیمه اضافی مطابق زیر بیمه می‌شوند.

حق بیمه اضافی بیمه حوادث انفرادی البرز برای افراد زیر 12 سال و بالای 75 سال

طبقه شغلی: طبقه شغلی افراد مهمترین عامل در تعیین حق بیمه حوادث است زیرا نوع شغل افراد ارتباط مستقیمی با خطرات و حوادث پیش‌روی آن‌ها دارد. باید بدانید کلیه مشاغل به 5 طبقه تقسیم می‌شوند و برای انواع پوشش‌های بیمه حوادث انفرادی البرز با توجه به طبقه شغلی، نرخ تعیین می‌شود.

طبقه اول: این طبقه شامل افرادی است که شغل آن‌ها کمترین خطر را دارد. كاركنان اداري و دفتري، مديران، معلم‌ها و افرادي كه در دفتر كار خود به عرضه خدمات مي‌پردازند در این طبقه قرار دارند.

طبقه دوم: اشخاصی که در این طبقه قرار دارند با خطرات بیشتری نسبت به افراد طبقه اول رو‌به‌رو هستند. این افراد علاوه بر نیروی فکر با دستشان نیز کار می‌کنند مانند دندانپزشکان و انبارداران.

طبقه سوم: این طبقه شامل افراد متخصص و نیمه متخصصی است که بیشتر آن‌ها با ماشین‌آلات صنعتی کار می‌کنند مانند مهندسین برق و کارگران ساختمانی.

طبقه چهارم: افرادی که نوع کار آن‌ها پر خطر است و با ماشین آلان صنعتی پر خطر کار می‌کنند در این طبقه دسته‌بندی می‌شوند مانند مأمور آتش‌نشانی و کارگران کشتی.

طبقه پنجم: این طبقه شامل افرادی است که در فعالیت روزمره با بیشترین خطر روبه‌رو هستند مانند خلبانان و کارگران معادن.

شغل و سن افراد در بیمه حوادث بررسی می‌شود. از مهم‌ترین عوامل تأثیرگزار در میزان حق بیمه حوادث، شغل افراد است.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث ناشی از کار و ضرورت آن برای مشاغل پر خطر


خطرات تحت پوشش در بیمه حوادث

خطرات تحت پوشش در بیمه حوادث

مهم‌ترین خطراتی که در بیمه حوادث انفرادی البرز تحت پوشش قرار می‌گیرد شامل غرق شدن، مسمومیت، تأثیر گاز، بخار و مواد خورنده مانند اسید، ابتلا به هاری، کزاز و سیاه زخم، گزیدگی، دفاع مشروع بیمه‌شده، اقدام به نجات اشخاص و اموال از خطر و حادثه، سوانح رانندگی، برق گرفتگی، سوختگی، سقوط از ارتفاع و حمله حیوانات است. در ادامه پوشش‌هایی را که برای این خطرات ارایه می‌شود توضیح می‌دهیم.

  • فوت: در صورتی که بیمه‌شده بر اثر حادثه‌ای که تحت پوشش بیمه‌نامه بوده فوت کند بیمه البرز سرمایه تعیین شده را به ذینفعان بیمه‌گزار پرداخت کند.
  • نقص عضو و از کار افتادگی دائم جزئی: در این مورد غرامت پرداختی بیمه البرز معادل درصدی از سرمایه بیمه است.
  • نقص عضو و از کار افتادگی دائم کلی: در این صورت کل سرمایه بیمه به بیمه‌شده پرداخت می‌شود.
  • هزینه پزشکی: شرکت بیمه هزینه پزشکی بیمه‌شده را که به علت وقوع حوادث موضوع بیمه‌نامه اتفاق افتاده است را جبران می‌کند. حداکثر تعهد شرکت بیمه برای جبران این هزینه‌ها 20% سرمایه فوت و نقص عضو و یا از کارافتادگی دائم و کلی است.
  • غرامت روزانه عمومی: در هنگام از کار افتادگی که فرد توانایی انجام کار را ندارد مبلغی به عنوان غرامت روزانه دریافت می‌کند. این مبلغ 5 در هزار سرمایه فوت و نقص عضو است. تعهد بيمه‌گر درخصوص غرامت روزانه عمومي از چهارمين روز ازكارافتادگي موقت شروع می‌شود و حداكثر تا صد و هشتاد روز ادامه خواهد داشت.
  • غرامت بستری شدن در بیمارستان: اگر بیمه‌شده نیاز به بستری شدن در بیمارستان را داشته باشد غرامت روزانه بستري شدن در بيمارستان را حداکثر تا ۵ در هزار سرمايه فوت و نقص‌عضو يا ازكارافتادگي دائم و كلی دریافت می‌کند.

فوت، نقص عضو و از کار افتادگی پوشش اصلی بیمه حوادث است. افراد می‌توانند حق بیمه اضافی پرداخت کنند و برای مواردی بیشتری غرامت دریافت کنند.


مطلب مرتبط: چرا باید خرید بیمه حوادث انفرادی را امروز انجام دهید!


نحوه محاسبه حق بیمه حوادث

برای محاسبه حق بیمه بعد از این‌که مشخص شد شغل متقاضی در کدام طبقه شغلی است، سرمایه فوت و نقض عضو در نرخ‌های طبقه شغلی بیمه‌شده ضرب می‌شود و حق بیمه برای هر پوشش به دست می‌آید. در ادامه جدول نرخ‌های پوشش بیمه حوادث انفرادی البرز را مشاهده می‌کنید.

جدول نرخ‌هاي پوشش بيمه حوادث انفرادي


مطلب مرتبط: بیمه حوادث را گران نخریم!/ بررسی عوامل مؤثر بر قیمت بیمه حوادث انفرادی


خرید آسان بیمه در بیمیتو

معمولاً افراد برای استفاده از رشته‌های بیمه‌ای، زمان زیادی را برای انتخاب بهترین بیمه‌نامه صرف می‌کنند. همان طور که می‌دانیم افراد شرایط متفاوتی را برای خرید خود در نظر می‌گیرند. برای این که بیمه را با شرایط شخصی خود خریداری کنید بهترین پیشنهادی که می‌توانیم به شما کنیم استفاده از سامانه آنلاین بیمیتو است. بیمیتو سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است و در حال حاظر امکان خرید انواع بیمه از جمله بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، آتش سوزی، بیمه عمر و درمان تکمیلی از طریق این سایت وجود دارد. بیمیتو این امکان را فراهم کرده که هر فردی در هر موقیتی که قرار دارد بتواند بیمه مورد نظر خود را از لحاظ قیمت و پوشش در شرکت‌های مختلف مقایسه کند و در نهایت بیمه مناسب خود را به صورت آنلاین سفارش دهد. 

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید