انسان همواره تلاش می‌کند تا جلوی حوادث تلخ را بگیرد و هنوز هم در انجام این کار ناموفق است. بسیاری از حوادث هستند که از کنترل انسان خارج بوده و گاه و بی‌گاه رخ می‌دهند. در این مواقع ناچار باید فکر کرد تا خسارات واردشده جبران شوند. بیمه حوادث برای همین مواقع به وجود آمده است. بیمه حوادث انفرادی ایران با تحت پوشش قرار دادن زندگی بیمه‌گزار از او در مقابل خطرات کار و زندگی محافظت می‌کند اگر قصد خرید این بیمه را دارید بهتر از قبل از اقدام به خرید این مطلب را بخوانید.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث چیست؟


بیمه حوادث چطور از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟

بیمه حوادث چطور از بیمه‌گزار حمایت می‌کند؟

بیمه حوادث با پرداخت غرامت در زمان حادثه از بیمه‌گزار حمایت می‌کند. یعنی اگر بیمه‌گزار بر اثر حوادث تحت پوشش بیمه، فوت کند و یا دچار نقص عضو و ازکارافتادگی شود و یا نیاز به استفاده از امکانات پزشکی داشته باشد مطابق قانون بیمه حوادث، غرامت فوت، غرامت ازکارافتادگی و هزینه‌های پزشکی به او و یا خانواده او پرداخت می‌شود.


مطلب مرتبط: آیا می‌دانید بیمه حوادث انفرادی چیست و چه هزینه‌هایی را می‌پردازد؟


توضیحی در خصوص بیمه حوادث انفرادی ایران

بیمه حوادث بیمه ایران به دو صورت ارایه می‌شود؛ بیمه گروهی و بیمه انفرادی. بیمه حوادث گروهی ایران برای مجموعه‌های کاری با تعداد اعضای بالاتر از 10 نفر صادر می‌شود مانند کارگران یک کارگاه یا کارخانه. اما بیمه حوادث انفرادی بیمه ایران برای همه افراد صادر می‌شود و هر کسی می‌تواند برای خود آن را خریداری کند. با خرید بیمه حوادث انفرادی بیمه ایران چنانچه بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد در اثر حوادث دچار خسارتی تحت پوشش بیمه‌نامه شود. می‌تواند غرامت آن را دریافت کند.

همه افراد می‌توانند بیمه حوادث انفرادی ایران را تهیه کرده و در زمان حوادث از این بیمه غرامت دریافت کنند.


مطلب مرتبط: خیلی‌ها نمی‌دانند بیمه حوادث سرنشین چیست / شما چطور؟


پوشش‌های بیمه حوادث انفرادی ایران

پوشش‌های بیمه حوادث انفرادی ایران

بیمه حوادث انفرادی ایران با پوشش‌هایی که ارایه می‌کند بیمه‌گزار را تحت پوشش قرار داده و  متناسب با خسارت واردشده و پوشش مورد نظر به بیمه‌گزار و یا خانواده او غرامت پرداخت می‌کند. این پوشش‌ها شامل موارد زیر است:

 • فوت در اثر حادثه: در صورت فوت بیمه‌گزار در طول مدت قرارداد، غرامت فوت در اثر حادثه به خانواده وی پرداخت می‌شود. حوادث منجر به فوت که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی ایران قرار می‌گیرند شامل: فوت در اثر غرق شدن، ابتلا به بیماری‌هایی همچون کزاز، سیاه زخم و گزیدگی، مسمومیت، تاثیر گاز و بخارهای سمی، تاثیر مواد خورنده مانند اسیدها، دفاع مشروع از خود و مرگ به خاطر تلاش برای نجات جان و اموال دیگران می‌شود.
 • ازکارافتادگی موقت یا نقص عضو جزئی: در این حالت ازکارافتادگی موقت است و پس از بهبودی فرد می‌تواند همانند گذشته کار و فعالیت کند. در نقص عضو جزئی نیز میزان نقص عضو زیاد و شدید نیست و بیمه‌گزار می‌تواند همچنان به فعالیت‌های خود مانند قبل از حادثه ادامه دهد و به خصوص درآمدزایی داشته باشد. بیمه‌گزار می‌تواند غرامت نقص عضو جزئی و یا ازکارافتادگی موقت را از بیمه حوادث انفرادی ایران دریافت کند.
 • ازکارافتادگی دائم و نقص عضو کلی: اگر آسیب‌های ناشی از حادثه به حدی باشد که فرد تا پایان عمر قادر به کار کردن و کسب درآمد نباشد و یا دچار نقص عضو کلی و جبران نا‌پذیری شده باشد. بیمه حوادث خسارت لازم را که در این پوشش معادل سرمایه فوت است را به بیمه‌گزار پرداخت می‌کند.
 • هزینه‌های پزشکی: اگر بیمه‌گزار در اثر حوادث دچار آسیب شده و از امکانات پزشکی استفاده کند. هزینه‌های پزشکی توسط این پوشش پرداخت می‌شود. میزان پرداخت هزینه‌های پزشکی 20درصد سرمایه فوت است.
 • پرداخت غرامت بستری: بیمه‌گزاری که در اثر حادثه در بیمارستان بستری است از روز چهارم بستری به مدت 90 روز می‌تواند از محل بیمه حوادث انفرادی بیمه ایران غرامت بستری دریافت کند. مبلغی که از سوی بیمه حوادث انفرادی ایران به عنوان غرامت بستری پرداخت می‌شود 5 در هزار سرمایه فوت و یا نقص عضو و ازکارافتادگی کامل و دائم است. بستگی دارد کدام‌یک بیشتر است همان ملاک قرار می‌گیرد.
 • پرداخت غرامت روزانه: بیمه‌گزار به ازای هر روز که در اثر آسیب‌های حادثه قادر به کار کردن و کسب درآمد نباشد به طور موقت ازکارافتاده تلقی می‌شود و می‌تواند از بیمه حوادث غرامت بگیرد. این غرامت از چهارمین روز ازکارافتادگی محاسبه می‌شود و تا 180 روز قابل پرداخت است.

مطلب مرتبط: بیمه حوادث ناشی از کار و ضرورت آن برای مشاغل پرخطر


دسته‌بندی مشاغل در بیمه حوادث انفرادی ایران

در بیمه حوادث ایران مشاغل به 5 طبقه تقسیم می‌شوند.

طبقه اول: مشاغلی است که کم‌ترین میزان خطر را دارند مانند دبیران، کارمندان ادارات، معلمان و…

طبقه دوم: مشاغلی نسبت به طبقه اول بیشتر در معرض خطر هستند اما همچنان جزء مشاغل کم‌خطر محسوب می‌شوند مانند تعمیرکاران وسایل الکتریکی، دندان‌پزشکان و…

طبقه سوم: سطح خطر در این مشاغل در حد متوسط است مانند کشاورزان، رانندگان تاکسی، کارگران ساختمان و…

طبقه چهارم: مشاغل این طبقه پرخطر هستند و افراد شاغل در آن هر روزه به طور جدی در معرض خطر هستند مانند آتش‌نشانان، رفتگران، پیک‌های موتوری و…

طبقه پنجم: پرخطرترین طبقه شغلی است. در این طبقه مشاغل خطرناکی هستند که به طور مستقیم با مواد منفجره و یا مواد خورنده مثل اسید در ارتباط هستند و صاحبان این مشاغل هر روز در معرض خطر جدی قرار دارند.

خرید بیمه حوادث انفرادی برای کسانی که مشاغل پرخطری دارند بسیار ضروری و مهم است.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث سربازان وظیفه / سالم بروید، سالم برگردید


مواردی که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی ایران نیست

مواردی که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی ایران نیست

بسیاری از قوانین و خدمات استثنائاتی را نیز دارند. بیمه حوادث انفرادی ایران نیز موارد زیر را تحت پوشش قرار نداده و نسبت به آن هیچ تعهدی ندارد.

 1. اقدام به خودکشی و صدمات عمدی به خود (خودزنی)
 2. استعمال مواد مخدر و مشروبات الکلی
 3. فوت بیمه‌شده به علت حوادث عمدی توسط ذی‌نفع
 4. جنگ، شورش، بلوا، اعتصابات، قیام، کودتا و آشوب
 5. مصرف داروهای خواب‌آور و کاهنده میزان هوشیاری بدون تجویز پزشک
 6. ارتکاب به جرم
 7. دیسک و فتق
 8. ورزش‌های رزمی و حرفه‌ای، شکار، قایق‌رانی، موتورسواری و…

البته ورزشکاران می‌توانند از بیمه حوادث ورزشی استفاده کنند که به طور ویژه برای ورزشکاران عرضه می‌شود و خطرات ناشی از انجام ورزش‌های حرفه‌ای را تحت پوشش قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث راننده / راننده مقصر زیر چتر بیمه!


نکاتی در خصوص بیمه حوادث انفرادی ایران

نکاتی در خصوص بیمه حوادث انفرادی ایران

اگر می‌خواهید بیمه حوادث انفرادی را از شرکت بیمه ایران تهیه کنید بهتر است به نکات زیر توجه کنید.

 • نوع شغل شما ارتباط مستقیمی با پذیرش یا عدم پذیرش و همچنین حق بیمه‌های پرداختی دارد. بنابراین بهتر است بدانید طبقه شغلی شما کدام‌یک از مواردی است که گفتیم.
 • مدت‌زمان بیمه‌نامه یک سال است اما بیمه‌گزار می‌تواند درخواست دهد برای مدت‌زمانی کمتر از یک سال بیمه‌نامه را خریداری کند.
 • میزان حق بیمه به طبقه شغلی و مدت‌زمان بیمه‌نامه بستگی دارد و در هر شرکت بیمه نیز حق بیمه ممکن است متفاوت باشد.
 • حوادثی که طی 7 روز متوالی رخ دهد یک حادثه تلقی می‌شود.
 • بیمه حوادث خطرات 24 ساعته ناشی از کار و غیر آن را پوشش می‌دهد حتی اگر این حوادث در خارج از کشور رخ دهند.
 • بیمه‌گزار وظیفه دارد در حوادثی غیر از فوت، به پزشک مراجعه کرده و ضمن رعایت دستورات پزشکی، مراتب را نهایتاً تا 15 روز پس از حادثه به اطلاع بیمه‌گزار برساند.
 • در صورت فوت بیمه‌شده، مراتب باید نهایتاً ظرف 30 روز از تاریخ اطلاع فوت به اطلاع بیمه ایران برسد.
 • بیمه‌گر یا بیمه ایران موظف است ظرف 30 روز از تحویل گرفتن مدارک ارایه شده مبنی بر درخواست غرامت را از سوی بیمه‌گزار بررسی کرده و در صورت لزوم نسبت به پرداخت غرامت اقدام کند.

مطلب مرتبط: چرا باید خرید بیمه حوادث انفرادی را امروز انجام دهید


بیمه حوادث پشتوانه زندگی

خرید بیمه‌ها می‌تواند آسودگی خاطر بیشتری برای افراد ایجاد کند. اما خرید بیمه یکی از کارهایی است که نیاز به دقت بیشتری دارد. حق بیمه‌گزاراست که بداند بابت چه چیزی حق بیمه می‌پردازد و چطور بیمه‌نامه را تنظیم کند تا بیشترین نفع را از بیمه خود ببرد و بتواند بیشترین غرامت را در مواقع لزوم دریافت کند. بیمیتو خرید بیمه را برای افراد آسان‌تر کرده است به طوری که بیمه‌گزار می‌تواند ابتدا اطلاعات لازم را از طریق بیمیتو کسب کرده  و سپس برای آشنایی با روند خرید و همچنین دیدن شرایط بیمه‌نامه قبل از خرید، استعلام آنلاین تهیه کند. بعد از اطمینان از مراحل فوق و تصمیم قطعی برای خرید، می‌تواند خرید آنلاین انواع بیمه‌ها از جمله بیمه عمر، بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه درمان تکمیلی، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه مسافرتی و یا بیمه آتش‌سوزی را انجام دهد. برای داشتن تجربه‌ای متفاوت از خرید بیمه می‌توانید یک‌بار بیمیتو را امتحان کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید