معمولاً زمانی که افراد اخبار حوادث را می‌شنوند فکر می‌کنند این اتفاقات فقط برای دیگران رخ می‌دهند و هیچ‌گاه گریبان آن‌ها را نمی‌گیرد. اگر جزء افرادی باشید که اخبار حوادث را دنبال می‌کنند می‌دانید که بروز بعضی حوادث پیچیده نیست و گاه افراد به سادگی گرفتار سوانح می‌شوند. بیمه حوادث برای پوشش دادن همین وقایع و سوانح ناگهانی که باعث فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی می‌شود به وجود آمده است. جالب است بدانید در حال حاضر می‌توانید این بیمه را به صورت انفرادی هم تهیه کنید برای این کار باید ابتدا شرکت‌هایی را که بیمه را به این شکل ارایه می‌دهند بشناسید. بیمه حوادث انفرادی دی با انواع بیمه‌نامه‌هایی که ارایه می‌دهد حوادث شغلی و غیر شغلی خود را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهد.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث را بیشتر بشناسید


بیمه حوادث انفرادی و تفاوت آن با بیمه گروهی

بیمه حوادث از بیمه‌شده در برابر حوادثی که در هر ساعت از شبانه‌روز اتفاق بیفتد، حمایت می‌کند. فرقی نمی‌کند این حوادث در چه ساعت از شبانه‌روز و در چه مکانی اتفاق افتاده باشد هدف بیمه حوادث، حمایت از زندگی افراد است. مخاطبان بیمه حوادث گروهی سازمان‌ها، موسسات و کارخانه‌ها هستند که پرسنل خود را در صورتی که تعدادشان بیشتر از 10 نفر باشند را بیمه می‌کنند. شرایط این دو بیمه‌نامه یکسان است با این تفاوت که در بیمه حوادث انفرادی هر فرد به طور جداگانه تحت پوشش قرار می‌گیرد.


مطلب مرتبط: ناگفته‌هایی درباره این که بیمه مقابله با حوادث چیست


پوشش‌هایی که در بیمه حوادث انفرادی دی ارایه می‌شود

پوشش‌های اصلی بیمه حوادث انفرادی دی شامل فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی دائم و کامل در اثر حادثه است که در هر بیمه‌نامه‌ای با هر شرایطی ارایه می‌شوند.  اما در صورتی که افراد تمایل داشته باشند می‌توانند حق بیمه بیشتری بپردازند و برای هزینه‌های پزشکی که در اثر حادثه به آن‌ها تحمیل می‌شود تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. بیمه حوادث انفرادی دی هزینه‌های پزشکی که در اثر حادثه به وجود آمده باشند را حداکثر تا سقف 20 درصد سرمایه فوت یا نقص عضو (هرکدام که بیشتر باشد) جبران می‌کند.

هزینه‌های پزشکی به طور طبیعی جزء پوشش‌های بیمه حوادث نیست و برای دریافت آن باید حق بیمه بیشتری پرداخت شود.  


مطلب مرتبط: آیا می‌دانید بیمه حوادث انفرادی چیست و چه هزینه‌هایی را می‌پردازد؟


انواع بیمه حوادث انفرادی دی را بشناسید

شرکت بیمه دی با ارایه بیمه حوادث انفرادی فرمی، دفترچه‌ای و خانواده نیاز بیمه‌شدگان خود را برطرف می‌کند. درست است که همه این بیمه‌ها انفردی هستند اما تفاوت‌هایی نیز دارند که دانستن آن‌ها می‌تواند در انتخاب بیمه‌گزار تأثیر داشته باشد. در ادامه با بررسی انواع بیمه حوادث انفرادی دی تفاوت‌های این بیمه‌ها را بررسی می‌کنیم.

بیمه حوادث انفرادی فرمی: در ابتدا باید بگوییم این بیمه‌نامه به همه افراد اعم از شاغل، دانشجو و… افراد ارایه می‌شود. گاه افراد به اشتباه فکر می‌کنند بیمه حوادث انفرادی برای کارکنان سازمان‌ها و موسسات قابل استفاده نیست در صورتی که اگر کارفرما درخواست دهد کارکنان می‌توانند به صورت انفرادی هم تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، در این حالت برای هر فرد یک بیمه‌نامه جداگانه صادر می‌شود. البته طبیعی است که صدور بیمه حوادث گروهی برای این افراد بهتر است زیرا با افزایش تعداد اعضای گروه حق بیمه هر عضو کمتر می‌شود.

بیمه حوادث انفرادی دفترچه‌ای: بیمه حوادث انفرادی دی در نوع دفترچه‌ای طرح‌های مختلفی دارد. خطراتی که در هر طرح پوشش داده می‌شود تا مبلغ مشخصی جبران می‌شود در واقع سرمایه هر طرح متفاوت است.

بیمه حوادث انفرادی خانواده: طرح خانواده بیمه حوادث انفرادی دی فرصتی است برای سرپرستانی که می‌خواهند همه اعضای خانواده‌شان را تحت پوشش یک بیمه‌نامه قرار دهند. سرپرست خانواده می‌تواند همسر، فرزندان و والدین خود را تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دهند. فرزندان بیمه‌گزار باید مجرد باشند اما در صورتی که در طول مدت قرارداد ازدواج کنند، پوشش‌های بیمه‌ای تا پایان قرارداد برای آن‌ها اعتبار دارند. در بیمه حوادث انفرادی خانواده، سرمایه و طرح برای تمامی اعضای خانواده به صورت یکسان در نظر گرفته می‌شود و هر یک از اعضای خانواده نمی‌توانند طرح جداگانه‌ای را با سرمایه متفاوتی درخواست دهند.

در بیمه حوادث انفرادی خانواده همه اعضای خانواده با شرایط یکسانی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند. 


مطلب مرتبط: با بیمه حوادث خانواده سامان ، خانوادگی بیمه شوید


انواع بیمه حوادث انفرادی دی چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

انواع بیمه حوادث انفرادی دی چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

اگر می‌خواهید در خصوص خرید بیمه حوادث انفرادی دی تصمیم بگیرید ابتدا لازم است مزایای هر بیمه‌نامه را بدانید. در این بخش عمده تفاوت‌های انواع بیمه حوادث انفرادی دی را بررسی می‌کنیم.

پوشش خطرات اضافی: بعضی از افراد با توجه به فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند در معرض خطرات بیشتری نسبت به عموم جامعه قرار دارند مثل کسانی که به فعالیت‌های حرفه‌ای، رزمی، شنا، فوتبال و… مشغول‌اند. چنین افرادی با پرداخت حق بیمه بیشتر، تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند. بیمه حوادث انفرادی دی فقط در نوع فرمی چنین افرادی را بیمه می‌کند و بیمه‌شده در بیمه حوادث خانواده و دفترچه‌ای برای خطرات اضافی تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.

محدودیت سنی: در بیمه حوادث فرمی بیمه‌شدگان حداکثر تا سن 75 سال تحت پوشش قرار می‌گیرند و افراد بالای 75 سال نیز می‌توانند با پرداخت حق بیمه اضافی بیمه شوند. در بیمه حوادث خانواده بیمه‌شدگان محدودیت سنی ندارند و بیمه حوادث دفترچه‌ای به افراد حداکثر 75 سال ارایه می‌شود.

نحوه محاسبه حق بیمه: حق بیمه حوادث انفرادی فرمی بر اساس شغل بیمه‌شده تعیین می‌شود اما حق بیمه حوادث خانواده و دفترچه‌ای برای کلیه مشاغل به صورت یکسان در نظر گرفته می‌شود.

همان طور که می‌بینید بیمه حوادث انفرادی دی در هر بیمه‌نامه شرایط مخصوصی دارد و نمی‌توان گفت کدام بیمه بهترین مزایا را دارد و خرید بهترین بیمه در نهایت به شرایط بیمه‌گزار وابسته است. برای مثال فردی که فوتبالیست است فقط می‌تواند تحت پوشش بیمه حوادث فرمی قرار بگیرد.

خطرات اضافی فقط در بیمه حوادث فرمی پوشش داده می‌شود. 


مطلب مرتبط: چرا باید خرید بیمه حوادث انفرادی را امروز انجام دهید!


عوامل موثر بر حق بیمه حوادث انفرادی

عوامل موثر بر حق بیمه حوادث انفرادی

سن، پوشش‌های درخواست شده و شغل بیمه‌شده از عوامل موثر بر حق بیمه حوادث هستند اما شغل و نوع فعالیت افراد مهمترین عامل است که تأثیر زیادی در میزان حق بیمه دارد. در بیمه حوادث شغل افراد در 5 طبقه شغلی از کم‌خطرترین تا پرخطرترین شغل دسته‌بندی می‌شود. در خصوص بیمه حوادث انفرادی دی گفتیم شغل بیمه‌شده فقط در بیمه حوادث فرمی بررسی می‌شود و این طبقه‌بندی‌ها تأثیری در مبلغ حق بیمه حوادث خانواده و دفترچه‌ای ندارد.

فقط در بیمه حوادث فرمی شغل بیمه‌شده در محاسبه حق بیمه تأثیرگذار است. 

طبقه شغلی یک: این طبقه شامل اشخاصی است که در فعالیت‌های روزمره خود با حداقل خطر روبرو هستند از قبیل کارکنان اداری و دفتری.

طبقه شغلی دوم: این طبقه شامل افرادی است که علاوه بر استفاده از نیروی فکر با دستشان نیز کار می‌کنند اما کار آن‌ها با ماشین‌‌آلات صنعتی نیست مانند پزشکان، عکاسان و انبارداران.

طبقه شغلی سوم: افرادی متخصص یا نیمه متخصص که معمولاً با ماشین‌آلات و ادوات صنعتی کار می‌کنند در این طبقه دسته‌بندی می‌شوند مانند کشاورزان، رانندگان وسایل نقلیه سبک و کارگران ساختمان.

طبقه شغلی چهارم: افرادی که با ماشین‌آلات و ادوات صنعتی پرخطر کار می‌کنند و یا نوع کار آن‌ها پرخطر می‌باشد از قبیل کارگران صنعتی غیر ماهر، پرس‌کار فلزات، دکل‌بند و ماموران آتش نشانی.

طبقه شغلی پنجم: افرادی که در فعالیت روزمره خود با بیشترین خطر روبرو هستند از جمله خلبانان و کارگران معادن زیرزمینی در طبقه پنجم قرار می‌گیرند.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث را گران نخریم!/ بررسی عوامل مؤثر بر قیمت بیمه حوادث انفرادی


امکانات استفاده از بیمیتو

امروزه افراد ترجیح می‌دهند به جای خرید حضوری و اتلاف وقت انواع کالا و خدمات را به صورت اینترنتی خریداری کنند. خوشبختانه صنعت بیمه هم از قافله عقب نمانده و در حال حاضر افراد می‌توانند خرید آنلاین انواع بیمه را تجربه کنند. بیمیتو سامانه مقایسه و مدیریت بیمه است و همه ابزارهای لازم برای مقایسه و خرید آنلاین را در همه رشته‌های بیمه‌ای از قبیل بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، بیمه عمر و بیمه درمان تکمیلی در اختیار دارد. بیمیتو یک راه مناسب برای پاسخ به سوال‌های بیمه‌ای شما است. خرید آنلاین بیمه از بیمیتو، در هر ساعتی از شبانه‌روز به شما کمک می‌کند ضمن آگاهی از شرایط، قیمت بیمه را بین شرکت‌های مختلف مقایسه کنید و بهترین بیمه را سفارش دهید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید