از حوادث گریزی نیست، وقایعی که خسارت‌های جانی و مالی به بار می‌آورند اما در هر صورت قابل کنترل هم هستند. یکی از راه‌های پیش‌گیری از وقوع حوادث به کار گیری ایمنی است اما اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم موارد ایمنی به ویژه در محیط‌های کاری به ندرت رعایت می‌شوند بنابراین احتمال وقوع حوادث هیچ‌گاه صفر نیست. بیمه حوادث برای چنین اتفاقاتی طراحی شده و به شکل گروهی و انفرادی ارایه می‌شود. در بیمه حوادث انفرادی هر فرد می‌تواند خود را تحت پوشش فوت، از کار افتادگی و نقض عضو کلی و دائم قرار دهد. اگر قصد دارید بیمه حوادث انفرادی را خریداری کنید باید بدانید شرکت بیمه معلم در حال حاضر افراد را به شکل انفرادی هم بیمه می‌کند. مهم نیست حادثه در چه ساعتی از شبانه‌روز رخ می‌دهد، بیمه حوادث انفرادی معلم از شما در قبال خسارات و عواقب حوادث گوناگون حمایت می‌کند.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث چیست؟


بیمه حوادث را بیشتر بشناسید

بیمه حوادث را بیشتر بشناسید

بیمه حوادث برای پوشش حوادث و وقایع گوناگونی که جان و مال انسان را تهدید می‌کند استفاده می‌شود. در واقع هدف بیمه حوادث، ارایه پوشش فوت، نقص عضو کلی و جزیی دائم و همچنین جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از حوادث است. بیمه حوادث بیمه‌شدگان را برای حوادث معینی که در بیمه‌نامه انتخاب شده و وقایع 24 ساعت شبانه روز بیمه می‌کند. همان طور که گفتیم این بیمه‌ها به شکل گروهی و انفرادی ارایه می‌شوند. بیمه‌نامه حوادث گروهی همان شرایط بیمه‌نامه حوادث انفرادی را دارد با این تفاوت که در بیمه‌های گروهی اعضای گروه حداقل 10 نفر است و با افزایش تعداد اعضای گروه حق بیمه هر فرد کمتر می‌شود.

بیمه حوادث افراد را برای حوادث 24 ساعته شغلی و غیر شغلی و یا خطرات شخصی برای مدت یک سال بیمه می‌کند.


مطلب مرتبط: ناگفته‌هایی درباره این که بیمه مقابله با حوادث چیست


بیمه حوادث انفرادی معلم چگونه است؟

حق‌بیمه این بیمه‌‌ها به عواملی از جمله طبقه شغلی بیمه‌گزار، سرمایه فوت و نقص عضو، غرامت‌های فرعی درخواستی، سن بیمه‌گزار و خطرات اضافی بستگی دارد. بیمه حوادث انفرادی معلم تا سن 75 سالگی، بیمه‌شده را تحت پوشش قرار می‌دهد و افراد بالای 75 سال با پرداخت حق بیمه اضافی برای هر سال، بیمه می‌شوند. در ادامه هر یک از مواردی را که در میزان حق بیمه شخص بیمه‌شده تأثیر‌گزار است بررسی می‌کنیم.


مطلب مرتبط: آیا می‌دانید بیمه حوادث انفرادی چیست و چه هزینه‌هایی را می‌پردازد؟


تعهدات در بیمه حوادث با چه پوشش‌هایی ایفا می‌شود؟

تعهدات در بیمه حوادث با چه پوشش‌هایی ایفا می‌شود؟

غرق شدن، مسمومیت، تأثیر گاز، بخار و مواد خورنده مانند اسید، ابتلا به هاری، کزاز و سیاه زخم، گزیدگی، دفاع مشروع بیمه‌شده، اقدام به نجات اشخاص و اموال از خطر و حادثه، سوانح رانندگی، برق گرفتگی، سوختگی، سقوط از ارتفاع و حمله حیوانات بخشی از مهمترین حوادث تحت پوشش بیمه حوادث هستند. یکی از خطرات تحت پوشش بیمه حوادث، نقض عضو یا از کار افتادگی است که در واقع همان قطع، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام کار عضوی از اعضاء بدن است که به علت حادثه بوده و وضعیت دائمی داشته باشد.

خطرات بیمه حوادث در یکی از دو پوشش زیر جبران می‌شوند:

غرامت اصلی: غرامت اصلی در واقع همان خطرات اصلی هستند که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی معلم هم قرار دارند و شامل موارد زیر است:

 فوت در اثر حادثه: در صورتی که بیمه‌شده به علت وقوع حادثه‌ای که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی معلم است فوت کند این شرکت موظف است سرمایه فوت را که در هنگام عقد قرارداد بیمه‌نامه تعیین شده به ذینفعان بیمه‌گزار پرداخت کند.

از‌کار‌افتادگی موقت و یا نقص عضو جزئی: غرامت این مورد معادل درصدی از سرمایه بیمه است مانند نابینایی یک چشم.

ازکارافتادگی دائم و نقص عضو کلی: مواردی که در این دسته قرار می‌گیرند شامل پرداخت کل مبلغ سرمایه بیمه می‌شوند مانند نابینایی کامل و دائم هر دو چشم.

غرامت فرعی: برای این که افراد از پوشش‌های بیشتری استفاده کنند می‌توانند حق بیمه اضافی پرداخت کنند و هر یک از موارد زیر را درخواست دهند.

  • هزینه پزشکی ناشی از حادثه: اگر فرد در اثر وقوع حادثه‎ای که تحت پوشش بیمه‎نامه است از خدمات درمانی استفاده کند، بیمه حوادث انفرادی معلم ،هزینه‌های پزشکی بیمه‌شده را جبران می‌کند. غرامت این پوشش 10 تا 20 درصد سرمایه فوت است.
  • غرامت روزانه عمومی: در صورتی که در اثر وقوع حوادث تحت پوشش بیمه‌نامه فرد دچار از کارافتادگی موقت شود، شرکت بیمه موظف است غرامت روزانه را پرداخت کند. این غرامت حداکثر برابر 12 ده هزارم سرمایه فوت و نقص عضو است.
  • غرامت بستری شدن در بیمارستان: اگر بیمه‌شده در اثر وقوع اتفاقی که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی معلم است در بیمارستان بستری شود، غرامتی بابت آن پرداخت می‌شود که حداکثر آن برابر 24 ده هزارم سرمایه فوت است.

افراد می‌توانند حق بیمه اضافی پرداخت کنند و برای جبران هزینه پزشکی، غرامت روزانه عمومی و بستری در بیمارستان تحت پوشش باشند.


مطلب مرتبط: چرا باید خرید بیمه حوادث انفرادی را امروز انجام دهید!


شغل افراد در بیمه حوادث انفرادی معلم چگونه ارزیابی می‌شود؟

شغل افراد در بیمه حوادث انفرادی معلم چگونه ارزیابی می‌شود؟

افراد معمولاً ساعت‌های زیادی را مشغول به کار هستند و نوع کاری که انجام می‌دهند ارتباط مستقیمی به خطرات پیش‌روی آن‌ها دارد. یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که شرکت‌های بیمه از جمله بیمه حوادث انفرادی معلم به وسیله آن میزان خطرات افراد و در نتیجه حق بیمه را بررسی می‌کنند شغل افراد است. بیمه حوادث شغل افراد را بر اساس 5 طبقه شغلی از کم‌ خطر‌ترین تا پر خطرترین شغل دسته‌بندی می‌کند.

طبقه یک: کلیه اشخاصی که دارای کار دفتری و اداری هستند و یا در دفتر کار خود به عرضه خدمات می‌پردازند در بیمه حوادث به عنوان افرادی که شغل آن‌ها کمترین خطرات را دارد ارزیابی می‌شوند.

طبقه دوم: افراد این طبقه برای انجام کار خود علاوه بر نیروی فکر از دستشان نیز استفاده می‌کنند اما کار آن‌ها با ماشین‌آلات صنعتی نیست. این افراد با خطرات بیشتری نسبت به طبقه یک مواجه هستند مانند پزشکان و عکاسان.

طبقه سوم: این طبقه شامل افراد متخصص و نیمه‌متخصص است که معمولاً با ماشین‌آلات صنعتی کار می‌کنند مانند کشاورزان و کارگران ساختمانی.

طبقه چهارم: افرادی که با ماشین‌آلات و دستگاه‌های صنعتی پرخطر کار می‌کنند و کار آن‌ها پر خطر است مانند ماموران آتش‌نشانی و پرس‌کار فلزات.

طبقه پنجم: این طبقه شامل افرادی است که در فعالیت روزمره‌شان با بیشترین خطرات روبرو هستند از جمله خلبانان و کارگران معادن زیرزمینی.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث ناشی از کار و ضرورت آن برای مشاغل پر خطر


نکاتی که برای بررسی بیمه حوادث باید در نظر بگیرید

اگر قصد خرید بیمه حوادث انفرادی معلم را دارید قبل از خرید قوانین زیر را در نظر بگیرید.

خودکشی و یا اقدام به آن، صدمات بدنی که بیمه‌شده عمداً باعث آن شود، مستی و یا استعمال مواد مخدر و ارتکاب بیمه‌شده به اعمال مجرمانه از جمله استثنائات بیمه حوادث است که شرکت بیمه تعهدی برای آن ندارد.

برخی از خطرات به طور معمول تحت پوشش بیمه حوادث نیستند البته با موافقت شرکت بیمه و دریافت حق بیمه اضافی این موارد هم تحت پوشش قرار می‌گیرند مانند جنگ، شورش، کودتا، زمین‌لرزه، آتشفشان، ورزش‌های رزمی و حرفه‌ای، شنا، سوارکاری و…

مدت بیمه حوادث یک سال است البته این بیمه‌ها برای مدت زمان کمتر از یک سال هم صادر می‌شوند. حق بیمه بیمه‌نامه‌هایی که کمتر از یک سال باشند مانند زیر تعیین می‌شود.

محاسبه حق بیمه به روش کوتاه مدت در بیمه حوادث

مدت بیمه حوادث یک سال است اما افراد می‌توانند برای مدت زمان کمتر از یک سال تحت پوشش بیمه حوادث باشند.


مطلب مرتبط: بیمه حوادث را گران نخریم!/ بررسی عوامل مؤثر بر قیمت بیمه حوادث انفرادی


افزایش ایمنی زندگی با بیمه حوادث

امروزه افراد از نقشی که بیمه‌ها در حفظ جان و دارایی‌هایشان دارند به خوبی آگاه هستند بنابراین افراد زیادی از انواع بیمه‌ها استفاده می‌کنند. اما نکته‌ای که توجه به آن اهمیت زیادی دارد خرید آسان و مقایسه پوشش‌ها و قیمت بیمه در شرکت‌های مختلف است. بیمیتو، سامانه مقایسه و خرید آنلاین بیمه است که امکان خرید و دریافت استعلام را از انواع بیمه‌ها از جمله بیمه بدنه، بیمه عمر، بیمه درمان تکمیلی، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی و بیمه آتش سوزی فراهم کرده است. شما می‌توانید قبل از خرید بیمه، ابتدا اطلاعات بیمه‌ای خود را از بیمیتو دریافت کنید و با آگاهی بیشتری بیمه‌نامه خود را خریداری کنید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید