فشارهای زندگی باعث شده افراد برای داشتن زندگی بهتر دائماً در حال تقلا و تلاش باشند، عجله کنند و بخواهند در کمترین زمان ممکن بیشترین کارها را انجام دهند. از طرفی باید بگوییم چه بخواهیم چه نخواهیم همه ما در معرض خطراتی هستیم که طبیعتاً در زمان‌هایی که عجله داریم احتمال وقوع آن‌ها بیشتر است. بیمه حوادث برای چنین اتفاقاتی به وجود آمده و در برابر حوادث گوناگون از بیمه‌شده حمایت می‌کند از حوادث شغلی گرفته تا سوانح رانندگی. شرکت بیمه کارآفرین از نخستین شرکت‌های خصوصی بیمه است که در سال 1381 رسماً شروع به فعالیت کرده است و بیمه حوادث انفرادی یکی از حوزه‌هایی است که در آن به خوبی خدمات را ارایه می‌دهد. برای این که تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی کارآفرین قرار بگیرید باید ابتدا شرایط این بیمه‌نامه را بدانید.

 
مطلب مرتبط: بیمه حوادث چیست؟

بیمه حوادث انفرادی را بیشتر بشناسید

بیمه‌های حوادث برای حمایت از بیمه‌شده در برابر خطرات 24 ساعته شغلی و غیرشغلی به وجود آمده‌اند. این بیمه‌ها به صورت گروهی و انفرادی ارایه می‌شوند اما مزیت بیمه‌های حوادث انفرادی این است که هر فرد به تنهایی و مستقل از دیگری درخواست صدور این بیمه‌ها را می‌دهد و در مقابل خطرات موضوع بیمه‌نامه تحت پوشش قرار می‌گیرد. مزیت بیمه حوادث انفرادی کارآفرین این است که پوشش‌های بیمه‌نامه در کلیه نقاط جهان و بدون محدودیت مکان و زمان ارایه می‌شود. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص شرایط بیمه‌نامه حوادث انفرادی کارآفرین بیشتر بدانید.

 پوشش‌های بیمه حوادث انفرادی کارآفرین بدون محدودیت در مکان و زمان به بیمه‌شده ارایه می‌شود.
 

بیمه حوادث انفرادی کارآفرین در برابر چه خطراتی از بیمه‌شده حمایت می‌کند؟

بیمه حوادث انفرادی کارآفرین در برابر چه خطراتی از بیمه‌شده حمایت می‌کند؟

برای این که پوشش‌های بیمه حوادث انفرادی کارآفرین را بشناسید ابتدا باید بدانید این پوشش‌ها در مقابل چه خطرات و حوادثی از بیمه‌شده حمایت می‌کند. در صورتی که وقوع خطرات زیر، باعث ورود خسارت به بیمه‌شده شود شرکت بیمه کارآفرین از بیمه‌شده حمایت می‌کند. 

  • غرق شدن، مسمومیت، تأثیر گاز، بخار و مواد خورنده مانند اسید.
  • ابتلا به کزاز، سیاه زخم، هاری و گزیدگی.
  • اقدام به نجات اموال و اشخاص از خطر و حادثه.
  • دفاع مشروع بیمه‌شده.
  • حوادث رانندگی.

آیا بیمه‌شده می‌تواند برای خطرات بیشتری تحت پوشش قرار بگیرد؟

حال که خطرات اصلی بیمه حوادث انفرادی کارآفرین را بیان کردیم شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که آیا بیمه‌شده می‌تواند خطرات بیشتری را به خطرات اصلی بیمه‌نامه حوادث انفرادی اضافه کند؟ بله بیمه‌شده به شرطی که حق بیمه بیشتری پرداخت کند می‌تواند در مقابل خسارات ناشی از جنگ، شورش، بلوا، زمین‌لرزه، آتش‌فشان و فعل و انفعالات هسته‌ای تحت پوشش بیمه حوادث انفرادی کارآفرین قرار بگیرد. همچنین افرادی که به فعالیت‌هایی مانند ورزش‌های رزمی و حرفه‌ای، شکار، سوارکاری، قایق‌رانی، غواصی، پرش با چتر نجات و فعالیت‌هایی از این دست مشغول‌اند هم می‌توانند برای خود بیمه‌نامه حوادث انفرادی خریداری کنند فقط کافی است حق بیمه متناسب با ریسک خود را پرداخت کنند.


بیمه حوادث انفرادی کارآفرین چه پوشش‌هایی دارد؟

شاید بتوان گفت اصلی‌ترین بخش هر بیمه‌نامه پوشش‌های آن است زیرا مزایای بیمه‌نامه در قالب آن پوشش‌ها به بیمه‌شده ارایه می‌شود. مزایای بیمه حوادث انفرادی کارآفرین هم در قالب پوشش‌های اصلی و فرعی در اختیار بیمه‌شده قرار می‌گیرد. فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی به علت حادثه پوشش‌های اصلی این بیمه‌نامه است. در ادامه این پوشش‌ها را بیشتر توضیح می‌دهیم.

فوت: شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که شرکت بیمه با فوت بیمه‌شده چگونه از وی حمایت می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم در صورتی که وقوع حادثه تحت پوشش بیمه‌نامه باعث فوت بیمه‌شده شود بیمه کارآفرین، غرامت فوت را به ذی‌نفعان بیمه‌نامه پرداخت می‌کند و با این کار از بازماندگان بیمه‌شده حمایت می‌شود.

نقص عضو کلی و ازکارافتادگی دائم: ازکارافتادگی یعنی فرد یک عضو از اعضای بدنش را از دست بدهد و مانند گذشته نتواند با آن عضو کار کند. در این صورت شرکت بیمه  100درصد سرمایه بیمه را به بیمه‌شده پرداخت می‌کند. نابینایی هر دو چشم و ناشنوایی هر دو گوش از موارد ازکارافتادگی دائم است.

نقص عضو جزئی و ازکارافتادگی موقت: اگر شدت آسیب‌های وارده به بیمه‌شده طوری باشد که وی بعد از مدتی بهبود پیدا کند و بتواند با عضو آسیب‌دیده کار کند می‌گویم نقض عضو جزئی است. در این حالت بیمه کارآفرین درصدی از سرمایه فوت را به بیمه‌شده می‌پردازد. مثلاً در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل یا قطع یک دست از بازو تعهد شرکت بیمه پرداخت 70 درصد از سرمایه بیمه است.

 فوت، نقص عضو و ازکارافتادگی در اثر حادثه پوشش‌های اصلی بیمه حوادث هستند.
 

پوشش‌های فرعی بیمه حوادث انفرادی کارآفرین کدام است؟

پوشش‌های فرعی بیمه حوادث انفرادی کارآفرین کدام است؟

در صورتی که بیمه‌شده پوشش‌های فرعی بیمه حوادث انفرادی را درخواست کند برای موارد زیر تحت پوشش قرار می‌گیرد.

هزینه پزشکی ناشی از حادثه: در صورتی که بیمه‌شده به علت وقوع خطرات تحت پوشش بیمه‌نامه به خدمات درمانی نیاز داشته باشد می‌تواند هزینه این خدمات را حداکثر تا 20 درصد سرمایه فوت یا نقص عضو کامل و دائم (هر کدام که بیشتر باشد) از بیمه کارآفرین دریافت کند.

غرامت روزانه عمومی ناشی از حادثه: این پوشش برای زمانی کاربرد دارد که فرد به علت ازکارافتادگی توانایی کار کردن و کسب درآمد را از دست می‌دهد. تعهد بیمه کارآفرین در این پوشش معادل 5 در هزار سرمایه فوت است.

غرامت روزانه بستری شدن در بیمارستان: اگر بیمه‌شده در اثر تحقق خطر موضوع بیمه حوادث انفرادی کارآفرین، در مراکز درمانی بستری شود غرامت بستری در بیمارستان را معادل 5 در هزار سرمایه فوت دریافت می‌کند.

 پوشش‌های فرعی بیمه حوادث به صورت درصدی از سرمایه فوت یا نقص عضو کامل و دائم (هر کدام که بیشتر باشد) جبران می‌شوند.
 

حق بیمه حوادث انفرادی چگونه محاسبه می‌شود؟

عوامل مختلفی بر میزان حق بیمه حوادث انفرادی تأثیرگذار است از جمله پوشش‌های درخواستی متقاضی، سرمایه هر پوشش، شغل بیمه‌شده و مدت بیمه‌نامه. شغل بیمه‌شده مهمترین عامل در تعیین حق بیمه حوادث است به این ترتیب اگر شغل بیمه‌شده پرخطر باشد حق بیمه پرداختی وی نیز بیشتر خواهد بود.  

در حالت کلی مدت بیمه‌نامه حوادث یک‌سال است اما افرادی که به هر دلیل می‌خواهند برای مدت کوتاه‌تری تحت پوشش بیمه حوادث قرار بگیرند می‌توانند بیمه کوتاه مدت را خریداری کنند. در این صورت حق بیمه بر مبنای درصدی از حق بیمه یکساله محاسبه می‌شود. حق بیمه بیمه‌نامه‌هایی که برای مدت کمتر از یک سال صادر می‌شود مطابق جدول زیر تعیین می‌شود.

مبنای محاسبه حق بیمه حوادث برای بیمه‌نامه‌های کمتر از یک سال


خرید آنلاین بیمه از بیمیتو

تا همین چند سال گذشته افراد برای خرید بیمه مجبور بودند به نمایندگی‌های بیمه مراجعه کنند. خرید حضوری بیمه، نه تنها مستلزم صرف زمان است بلکه فرد امکان مقایسه قیمت و پوشش‌های بیمه را بین شرکت‌های مختلف از دست می‌دهد و نمی‌تواند بهترین خرید را انجام بدهد. خرید آنلاین بیمه تمام این مشکلات را رفع کرده است. بیمیتو سامانه مدیریت و خرید آنلاین بیمه است که به متقاضیان کمک می‌کند ضمن این که اطلاعات بیمه‌ای خود را به‌دست آورند بهترین بیمه را نیز درخواست دهند. برای خرید بیمه بدنه، بیمه شخص ثالث، بیمه مسافرتی، درمان تکمیلی، بیمه آتش‌سوزی و بیمه عمر کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید و به سایت بیمیتو مراجعه کنید. خرید بیمه از بیمیتو در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد و بیمه‌نامه هم به صورت رایگان برای بیمه‌شده ارسال می‌شود.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لظفا نام خود رو وارد کنید